Loading...

Hide this

💬 Comments

Print Advisory: 1 - Have at it!

Keep this site running - Donate

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Wednesday 11th May

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Jubilee Square

Dj Riz And Nelson 6

17:00 - 17:45

Eva

18:00 - 18:30

Kaisha

19:00 - 19:30

Illajoy

20:00 - 20:30

Cultdepp Ft Trickk, Idyll, Jiang! & Skii

21:00 - 21:30

Lambrini Girls

22:00 - 22:30

Sidewinder - AltEsc

Monakis

13:30 - 14:00

The Stealers

14:30 - 15:00

Charlotte Plank

15:30 - 16:00

Jck Jck

16:30 - 17:00

Elephant Kind

17:30 - 18:00

Darc Rama

18:30 - 19:00

Factor 50

19:30 - 20:00

The Howlers

20:30 - 21:00

The Slaughter House Band

21:30 - 22:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Thursday 12th May11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Green Door Store

Samantha Savage Smith

12:15 - 12:45

The Bobby Tenderloin Universe

13:00 - 13:30

Mauvey

13:45 - 14:15

Jeremie Albino

14:30 - 15:00

Jessia

15:15 - 15:45

Wild Rivers

16:00 - 16:30

Memes

19:15 - 19:45

Hussy

20:15 - 20:45

Chilli Jesson

21:15 - 21:45

Lunar Vacation

22:15 - 22:45

Priestgate

23:15 - 23:45

Illuminati Hotties

00:15 - 00:45

Party Dozen

01:15 - 01:45

Fat Dog

02:15 - 02:45

Prince Albert

Aby Coulibaly

12:00 - 12:30

Tolü Makay

13:00 - 13:30

Efé

14:00 - 14:30

The Scratch

15:00 - 15:30

Malaki

16:00 - 16:30

Tash

19:30 - 20:00

Conrad

20:30 - 21:00

Naima Bock

21:30 - 22:00

Fever

22:30 - 23:00

The Wild Things

23:30 - 00:00

Inn On The Square - AltEsc

Lewis Ross Robson

18:00 - 18:30

Enjoyable Listens

18:50 - 19:20

Niall The Urchin

19:40 - 20:10

Deadwing

20:30 - 21:00

Chicken Man & The Bad Eggs

21:20 - 21:50

North Laine Brewhouse - AltEsc

Ollie De Savigny

12:00 - 12:30

San Vito Ryder

12:45 - 13:15

Max White

13:30 - 14:00

Ulysses Wells

14:15 - 15:00

Montrell

15:15 - 16:00

Herahera

18:00 - 18:45

Dirt Royal

19:00 - 19:30

Yumi And The Weather

20:00 - 20:45

Elaine Mai

21:00 - 22:00

One Church

Bemz

12:00 - 12:30

Blair Davie

13:00 - 13:30

Memes

14:00 - 14:30

Taahliah

15:00 - 15:30

Kathryn Joseph

16:00 - 16:30

Desta French

19:30 - 20:00

Louis Dunford

20:30 - 21:00

The Mary Wallopers

21:30 - 22:00

November Ultra

22:30 - 23:00

Jubilee Square

Intergalatic Brasstronauts

12:00 - 12:30

Binbag Wisdom

13:00 - 13:30

Newen Afrobeat

14:00 - 14:45

Michael Baker

15:15 - 15:45

Flowvers

16:15 - 16:45

Cowboyy

17:15 - 17:45

Keg

18:15 - 18:45

Roze

19:10 - 19:30

Svint Philip

19:50 - 20:10

Dwn

20:30 - 20:50

Sumerr

21:10 - 21:30

Arii Lopez

21:50 - 22:10

Navy

22:30 - 23:00

Komedia Basement

High School

12:40 - 13:05

Shady Nasty

13:20 - 13:45

Flowerkid

14:00 - 14:25

Party Dozen

14:40 - 15:05

Grace Cummings

15:30 - 15:55

The Golden Dregs

19:15 - 19:45

Katy J Pearson

20:15 - 20:45

Billy Nomates

21:15 - 21:45

The Goa Express

22:15 - 22:45

Yard Act

23:15 - 23:45

Finn Foxell

00:15 - 00:45

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Komedia Studio

Telenova

12:20 - 12:45

Budjerah

13:05 - 13:30

Aodhan

13:50 - 14:15

Beckah Amani

14:35 - 15:00

Alex The Astronaut

15:20 - 15:45

District Five

19:30 - 20:00

Folly Group

20:30 - 21:00

Tom A. Smith

21:30 - 22:00

Silvertwin

22:30 - 23:00

Grace Cummings

23:30 - 00:00

Bęãtfóøt

00:30 - 01:00

Fiddlers Elbow - AltEsc

Honor Carr

12:00 - 12:20

Roobee

12:20 - 12:40

Frankie James

12:40 - 13:00

Jo Geller

13:00 - 13:20

Gemini Gemini

13:20 - 13:40

Nina Kohout

13:40 - 14:00

Anneka Shelley

14:00 - 14:20

Young Athena

14:20 - 14:40

Marti Perramon

14:40 - 15:00

Emireallyhere

15:00 - 15:20

Leona Mae

15:20 - 15:40

Michael Baker

18:30 - 19:00

Jeanie White

19:15 - 19:40

Emilia Tarrant

19:55 - 20:25

Cowboyy

20:40 - 21:05

Harvey Jay Dodgson

21:20 - 21:50

Flowvers

22:05 - 22:35

Panick Shack

23:30 - 00:01

Ditz

00:20 - 00:50

Enola Gay

01:10 - 01:50

Unitarian Church

Blair Davie

18:30 - 19:00

Ewan Mainwood

19:30 - 20:00

Beckah Amani

20:30 - 21:00

Margo Cilker

21:30 - 22:00

Madison Cunningham

22:30 - 23:00

Brighthelm

Tolü Makay

19:30 - 20:00

Dylan Fraser

20:30 - 21:00

Lola Young

21:30 - 22:00

Hamish Hawk

22:30 - 23:00

Cktrl

23:30 - 00:00

The Hope and Ruin

Freddie Lewis

12:10 - 12:30

The Nu

12:50 - 13:10

Phoenix Laoutaris

13:30 - 13:50

Manta

14:10 - 14:30

Bicurious

14:50 - 15:10

Arxx

15:30 - 15:50

Orions Belte

18:00 - 18:30

Eli Smart

19:00 - 19:30

Kynsy

20:00 - 20:30

The Clockworks

21:00 - 21:30

Crown Lands

22:00 - 22:30

Dea Matrona

23:00 - 23:30

The Vanns

00:00 - 00:30

Island Of Love

01:00 - 01:30

Rossi Bar - AltEsc

President Street

18:00 - 18:25

David Ford

19:00 - 19:25

D3Lta

20:00 - 20:25

Tamaraebi

21:00 - 21:25

The Horn

22:00 - 22:25

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Old Market

Mykki Blanco

18:00 - 18:45

The Waeve 'Graham Coxon And Rose Elinor Dougall'

19:15 - 19:45

Wesley Joseph

20:15 - 20:45

Michelle

21:15 - 21:45

Let'S Eat Grandma

22:15 - 22:45

Three Wise Cats (Casablanca)

Дeva

12:30 - 13:00

Karin Ann

13:30 - 14:00

Bratři

14:30 - 15:00

Mörk

15:30 - 16:00

Chrissi

19:30 - 20:00

Kamal.

20:30 - 21:00

Felixthe1St

22:30 - 23:00

Fabrica

Tom Rogerson

19:30 - 20:00

Lucy Mcwilliams

20:30 - 21:00

Alice Pisano

21:30 - 22:00

Charlie Hickey

22:30 - 23:00

Avawaves

23:30 - 00:00

Paganini Ballroom (The Old Ship)

Leo Lore

19:30 - 20:00

Youth Sector

20:30 - 21:00

Jazmine Flowers

21:30 - 22:00

Honeyglaze

22:30 - 23:00

The Tempest Inn

Bloom De Wilde

17:15 - 17:45

Fuzzy Sun

18:15 - 18:45

Gathering Of Strangers

19:15 - 19:45

Cristina Hart

20:15 - 20:45

Waterbear

Marius Ziska

12:15 - 12:45

Kóboykex

13:15 - 13:45

Brimheim

14:15 - 14:45

Joe & The Shitboys

15:15 - 15:45

Aodhan

19:00 - 19:30

Porchlight

20:00 - 20:30

Gabe Coulter

21:00 - 21:30

Tyne-James Organ

22:00 - 22:30

The Lazy Eyes

23:00 - 23:30

Coalition

Alex Amor

18:30 - 19:00

Tamzene

19:30 - 20:00

Mysie

20:30 - 21:00

Conor Albert

21:30 - 22:00

Isabelle Brown

22:30 - 23:00

Kid Brunswick

23:30 - 00:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Thursday 12th May22

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Arch

Tiberius B

18:30 - 19:00

Spill Tab

19:30 - 20:00

Bad With Phones

20:30 - 21:00

George Riley

21:30 - 22:00

Blackhaine

22:30 - 23:00

Queens Hotel

Fräulein

12:15 - 12:45

Conchúr White

13:15 - 13:45

Dea Matrona

14:15 - 14:45

Enola Gay

15:15 - 15:45

[Leak]

19:15 - 19:45

Keeper E.

20:15 - 20:45

Fløre

21:15 - 21:45

Kush K

22:15 - 22:45

Flowerovlove

23:30 - 00:00

Zahara

Ellie Dixon

12:30 - 13:00

Kuoko

13:30 - 14:00

Ruti

15:30 - 16:00

Beaux

18:00 - 18:30

Krapka;Koma

19:00 - 19:30

Crystal Murray

20:00 - 20:30

Nixer

21:00 - 21:30

Magi Merlin

22:00 - 22:30

Chalk

Sarpa Salpa

17:15 - 17:45

Medicine Cabinet

18:15 - 18:45

Gallus

19:15 - 19:45

Cassyette

20:15 - 20:45

The Amazons

21:15 - 22:00

Revenge

Jelani Blackman

12:00 - 12:20

Sam Wills

12:40 - 13:00

Alice Ivy

13:20 - 13:40

Kill Strings

14:00 - 14:20

Torus

14:40 - 15:00

Ailbhe Reddy

15:20 - 15:40

Ajimal

18:30 - 19:00

Pozi

19:30 - 20:00

Namasenda

20:30 - 21:00

Lil Mariko

21:30 - 22:00

Ekkstacy

22:30 - 23:00

Horatios

B1N0

12:30 - 13:00

Dora

13:30 - 14:00

Ghouljaboy

14:30 - 15:00

The Crab Apples

15:30 - 16:00

Swim School

19:15 - 19:45

Malady

20:15 - 20:45

Kills Birds

21:15 - 21:45

Unschooling

22:15 - 22:45

Vlure

23:20 - 23:50

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Latest Music Bar

Oska

12:15 - 12:45

Alicia Edelweiss

13:15 - 13:45

Florence Arman

14:15 - 14:45

Sofie Royer

15:15 - 15:45

Bleach Lab

19:15 - 19:45

English Teacher

20:15 - 20:45

Teke::Teke

21:15 - 21:45

Cv Vision

22:15 - 22:45

Tommy Lefroy

23:15 - 23:45

The Crab Apples

00:15 - 00:45

Hedda Mae

01:15 - 01:45

Patterns downstairs

Naya Ali

12:30 - 13:00

Gus Englehorn

13:30 - 14:00

Magi Merlin

14:30 - 15:00

Teke::Teke

15:30 - 16:00

Frankie Beetlestone

18:30 - 19:00

Quinzequinze

19:30 - 20:00

Dreya Mac

20:30 - 21:00

Deema

21:30 - 22:00

Kam-Bu

22:30 - 23:00

Bxks

23:30 - 00:00

Milkshake

01:00 - 02:00

Patterns Upstairs

Her Skin

12:15 - 12:45

Alice Pisano

13:15 - 13:45

Peaks!

14:15 - 14:45

Westfalia

15:15 - 15:45

Cat Burns

19:15 - 19:45

Jessia

20:15 - 20:45

Finn Askew

21:15 - 21:45

Abby Roberts

22:15 - 22:45

Balming Tiger

23:15 - 23:45

Mickey Callisto

00:15 - 00:45

Taahliah

01:15 - 01:45

Stone

02:15 - 02:45

Volks

Banks Arcade

19:00 - 19:30

Scene Queen

20:00 - 20:30

Softcult

21:00 - 21:30

Taipei Houston

22:00 - 22:30

Shortt's Bar - AltEsc

Katy J Pearson

12:00 - 12:30

Tony Njoku

13:00 - 13:30

Deep Tan

14:00 - 14:30

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Sidewinder - AltEsc

Lila Dupont

13:30 - 14:00

Sweed

14:30 - 15:00

Soft Drug

15:30 - 16:00

Ponte Pilas

16:30 - 17:00

King Kuda

17:30 - 18:00

Wave Chase

18:30 - 19:00

Master Peace

19:30 - 20:00

The Vices

20:30 - 21:00

Crystal Tides

21:30 - 22:00

St Mary's Church

Hatis Noit

19:45 - 20:15

Douglas Dare

20:45 - 21:15

Penguin Cafe

21:45 - 22:30

Amazon New Music Stage

Sinead O'Brien

16:15 - 16:45

Iris Gold

17:15 - 17:45

Crawlers

18:15 - 18:45

Daisy Brain

19:15 - 19:45

Muna

20:15 - 20:45

Baby Queen

21:15 - 21:45

Goat Girl

22:15 - 22:45

TGE Beach Stage

Bad Waitress

12:30 - 13:00

Ultra Q

13:30 - 14:00

Kills Birds

14:30 - 15:00

Gustaf

15:30 - 16:00

Carla Prata

18:30 - 19:00

Greer

19:30 - 20:00

Milo Clare

20:30 - 21:00

Sam Akpro

21:30 - 22:00

Emie Nathan

22:30 - 23:00

The MVT Stage

Grandmas House

12:30 - 13:00

George O’Hanlon

13:30 - 14:00

The K'S

14:30 - 15:00

Jessb

15:30 - 16:00

Heartworms

16:30 - 17:00

Voodoos

17:30 - 18:00

Brighton Youth Centre

All Better

13:40 - 14:10

The Freaks

14:20 - 14:50

Lukas & King

15:00 - 15:30

Curse Of Lono

15:40 - 16:20

Public Body

16:30 - 17:00

ARXX

17:10 - 17:40

The Leaning

17:50 - 18:20

Gus Englehorn

18:30 - 19:10

Grandmas House

19:20 - 19:50

Sick Joy

20:00 - 20:30

Laundromat

20:40 - 21:10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Friday 13th May11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Green Door Store

Slow Down Molasses

12:15 - 12:45

The Garrys

13:00 - 13:30

Super Duty Tough Work

13:45 - 14:15

Jaywood

14:30 - 15:00

Naya Ali

15:15 - 15:45

Bad Waitress

16:00 - 16:30

Portron Portron Lopez

19:00 - 19:30

Powerplant

20:00 - 20:30

Unschooling

21:00 - 21:30

The Byker Grove Fan Club

22:00 - 22:30

Joe & The Shitboys

23:00 - 23:30

Prince Albert

The Clockworks

12:00 - 12:30

Sprints

13:00 - 13:30

Cmat

14:00 - 14:30

Kynsy

15:00 - 15:30

The Mary Wallopers

16:00 - 16:30

Budjerah

19:00 - 19:30

Wild Rivers

20:00 - 20:30

Me Rex

21:00 - 21:30

Laundromat

22:00 - 22:30

Eades

23:00 - 23:30

Inn On The Square - AltEsc

Hotwax

18:00 - 18:25

Driftwood

18:40 - 19:05

Jw Paris

19:20 - 19:45

National Service

20:00 - 20:25

Jekyll

20:40 - 21:05

Perfectparachutepicture

21:20 - 21:50

North Laine Brewhouse - AltEsc

The Shakes

12:10 - 12:35

The Royston Club

12:50 - 13:15

The Night Society

13:50 - 14:15

Mollie Coddled

14:35 - 15:00

Make Friends

15:20 - 15:45

Alison Marchant

18:00 - 18:15

Dri Mistico

18:30 - 18:45

Jean

19:00 - 19:15

Supersaurus

19:30 - 19:45

Bex

20:00 - 20:15

Alyssa

20:30 - 20:45

Sophia Joan

21:00 - 21:15

Foundry13

21:30 - 21:45

Mila Gxg

22:00 - 22:15

Adora

22:30 - 22:45

One Church

Retro Video Club

12:00 - 12:30

Medicine Cabinet

13:00 - 13:30

Dead Pony

14:00 - 14:30

Alex Amor

15:00 - 15:30

Hamish Hawk

16:00 - 16:30

The Bobby Tenderloin Universe

19:30 - 20:00

A.O. Gerber

20:30 - 21:00

Johanna Warren

21:30 - 22:00

Christian Lee Hutson

22:30 - 23:00

Jubilee Square

Naked Lungs

12:00 - 12:30

Shaun Shears

13:00 - 13:30

Balimaya Project

14:00 - 14:30

Teke::Teke

15:00 - 15:30

Steve Lamacq Live Broadcast For 6Music

16:00 - 19:00

Steve Lamacq Live Broadcast For 6Music

16:00 - 19:00

Lido Pimienta

20:15 - 20:45

The Garrys

21:15 - 21:45

Alicia Edelweiss

22:15 - 22:45

Brighton Dome Concert Hall

Gabriels

20:15 - 20:45

Enny

21:15 - 21:45

Tems

22:15 - 23:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Komedia Basement

Future Humans

12:15 - 12:45

Bleach Lab

13:15 - 13:45

Moa Moa

14:15 - 14:45

Joy Anonymous

15:15 - 15:45

Renao

19:15 - 19:45

Eloise

20:15 - 20:45

Tamera

21:15 - 21:45

Cmat

22:15 - 22:45

Alfie Templeman

23:20 - 00:05

Porij

00:30 - 01:00

Awal Soundsystem

01:00 - 02:00

Komedia Studio

Kush K

12:30 - 13:00

District Five

13:30 - 14:00

Kings Elliot

14:30 - 15:00

Ilira

15:30 - 16:00

Lokoy

19:15 - 19:45

Heights

20:15 - 20:45

Efé

21:15 - 21:45

Poutyface

22:15 - 22:45

Quinzequinze

23:15 - 23:45

Nuha Ruby Ra

00:15 - 00:45

Shanii22

01:15 - 01:45

Lyzza

02:15 - 02:45

Fiddlers Elbow - AltEsc

Joe Taylor

12:50 - 13:10

Black Roses

13:20 - 13:40

Ot

13:50 - 14:10

Naomi Banks

14:30 - 14:50

Special Guest Dj

15:00 - 16:00

Masi Masi

18:40 - 19:10

Noprism

19:30 - 20:00

Hoofa

20:20 - 20:50

Max Pope

21:10 - 21:40

Bears In Trees

22:00 - 22:30

Hussy

23:30 - 00:01

Loose Articles

00:20 - 00:50

Eades

01:10 - 01:50

Unitarian Church

Kathleen Frances

18:30 - 19:00

Someone

19:30 - 20:00

Charlie Hickey

20:30 - 21:00

Native Harrow

21:30 - 22:00

Fake Laugh

22:30 - 23:00

Brighthelm

Greta Isaac

12:30 - 13:00

Cvc

13:30 - 14:00

Panic Shack

14:30 - 15:00

The Bug Club

15:30 - 16:00

Little Quirks

19:30 - 20:00

Navy

20:30 - 21:00

Sipho

21:30 - 22:00

Jada

22:30 - 23:00

Dora Jar

00:00 - 00:30

The Hope and Ruin

Matiah Chinaski Y Dj Pere

12:30 - 13:30

Gabigar

14:00 - 14:30

Newen Afrobeat

15:15 - 16:00

Ultra Q

19:00 - 19:30

Kings Elliot

20:00 - 20:30

Conchúr White

21:00 - 21:30

Sad Boys Club

22:00 - 22:30

Bad Waitress

23:00 - 23:30

Se So Neon

00:00 - 00:30

Laundry Day

01:00 - 01:30

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Rossi Bar - AltEsc

Victoria Branchett

16:00 - 16:30

Malique

16:30 - 17:00

Late Night Honey Moon

17:30 - 18:00

Band Shaped Cloud

18:30 - 19:00

Interests

19:00 - 19:30

Max Ryan

20:00 - 20:30

Jordan Duke

20:30 - 21:00

The Radar

21:20 - 22:00

The Old Market

Sophie Jamieson

19:15 - 19:45

A.A. Williams

20:00 - 20:30

Bc Camplight

21:00 - 21:45

Warmduscher

22:15 - 23:00

Three Wise Cats (Casablanca)

Adée

12:15 - 12:45

Pomona Dream

13:15 - 13:45

Felin

14:15 - 14:45

Bluephox

15:15 - 15:45

Peaks!

19:15 - 19:45

Pist Idiots

20:15 - 20:45

Panic Shack

21:15 - 21:45

Ghouljaboy

22:15 - 22:45

Casablanca

Strabe

12:00 - 12:35

Portland

13:00 - 13:30

Oneda

14:00 - 14:30

Bad With Phones

14:45 - 15:15

Rose Gray

15:30 - 16:00

Courting

16:30 - 17:00

Just Wondering

17:30 - 18:00

Connie Constance

18:30 - 19:00

Moreish Idols

19:30 - 20:00

The Lounge Society

20:30 - 21:00

Shipwright's Yard - AltEsc

Kid 2

12:05 - 12:20

Moa Moa

12:30 - 12:50

Queen Cult

13:10 - 13:30

Nuha Ruby Ra

13:50 - 14:10

Momma

14:30 - 14:50

Islandman

15:10 - 15:30

Peaness

15:50 - 16:10

Priestgate

16:40 - 17:00

Tatyana

17:20 - 17:40

Panic Shack

18:00 - 18:20

She Drew The Gun

18:40 - 19:00

Fabrica

Elliott Armen

19:20 - 19:50

Winnie Raeder

20:15 - 20:45

Fiona Bevan

21:15 - 21:45

Kathryn Joseph

22:15 - 22:45

Lucy Gooch

23:15 - 23:45

Paganini Ballroom (The Old Ship)

Ciel

19:30 - 20:00

Dark Tropic

20:30 - 21:00

Deadletter

21:30 - 22:00

Opus Kink

22:30 - 23:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Friday 13th May22

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Tempest Inn

Andrew Cushin

11:45 - 12:15

Will Joseph Cook

12:30 - 13:00

Shivum Sharma

13:30 - 16:00

Projector

19:00 - 19:30

Kali Claire

20:00 - 20:30

Vic Santoro

21:00 - 21:30

Dc Gore

22:30 - 00:00

Pva

00:00 - 01:30

Lens

01:30 - 03:00

Waterbear

Finnian James

12:00 - 12:30

Oliver Keane

13:00 - 13:30

Pet Deaths

14:00 - 14:30

Lets Swim Get Swimming

15:00 - 15:30

Jarki Monno

16:00 - 16:30

Hypothetics

19:00 - 19:30

The Famous People

20:00 - 20:30

Beach Riot

21:00 - 21:30

China Bears

22:00 - 22:30

Chinchilla

23:00 - 23:30

Coalition

Nukuluk

17:15 - 17:45

Scalping

18:15 - 18:45

Willow Kayne

19:15 - 19:45

Grove

20:15 - 20:45

Bob Vylan

21:15 - 21:45

Casisdead

22:15 - 22:45

The Arch

Nineteen97

18:15 - 18:45

Sycco

19:00 - 19:30

Indigo De Souza

20:00 - 20:30

Miso Extra

21:00 - 21:30

Hope Tala

22:00 - 22:30

Piri And Tommy

23:30 - 00:00

Bru-C

00:00 - 01:00

Girls Don'T Sync

01:00 - 02:00

Alcemist

02:00 - 03:00

Queens Hotel

Emie Nathan

12:45 - 13:15

Max Pope

13:35 - 14:05

Michael Aldag

14:35 - 15:05

The Rills

15:30 - 16:00

Westfalia

18:30 - 19:00

Florence Arman

19:30 - 20:00

Mörk

20:30 - 21:00

Karin Ann

21:30 - 22:00

Crystal Murray

22:30 - 23:00

Zahara

Human Interest

12:15 - 12:45

Peaness

13:15 - 13:45

Fräulein

14:15 - 14:45

Molly Payton

15:15 - 15:45

Aby Coulibaly

18:00 - 18:30

Oska

19:00 - 19:30

Flowerkid

20:00 - 20:30

Tycho Jones

21:00 - 21:30

Howard Kaye

22:00 - 22:30

Chalk

Bonnie Kemplay

18:15 - 18:45

Stella Donnelly

19:15 - 19:45

Wu-Lu

20:15 - 20:45

Gustaf

21:15 - 21:45

Yard Act

22:15 - 23:00

Nukuluk

23:45 - 00:15

Working Mens Club

01:00 - 01:30

Lynks

02:15 - 02:45

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Revenge

Zand

12:15 - 12:45

Alissic

13:15 - 13:45

Pyra

14:15 - 14:45

July Jones

15:15 - 15:45

Noahfinnce

19:00 - 19:30

Claudia Valentina

20:00 - 20:30

Mickey Callisto

21:00 - 21:30

Rebecca Black

22:00 - 22:30

Horatios

Banks Arcade

12:30 - 13:00

Jessb

13:30 - 14:00

Mild Orange

14:30 - 15:00

High School

19:15 - 19:45

Sofy

20:15 - 20:45

Prima Queen

21:15 - 21:45

Wallice

22:15 - 22:45

Momma

23:15 - 23:45

The Mucky Duck - AltEsc

A.O. Gerber

17:15 - 17:45

Jemima Coulter

18:00 - 18:30

Gracie Gray

18:45 - 19:15

Khazali

19:30 - 20:00

Divorce

20:15 - 20:45

Wyldest

21:00 - 21:30

Arxx

21:45 - 22:15

Tv Priest

22:30 - 23:00

Djs

23:00 - 01:00

Latest Music Bar

Ntantu

12:15 - 12:45

Gemini Aaliyah

13:15 - 13:45

Treeboy & Arc

14:15 - 14:45

Pleasure Centre

15:15 - 15:45

Bryan'S Magic Tears

19:15 - 19:45

Dora

20:15 - 20:45

Tamzene

21:15 - 21:45

Blu Detiger

22:15 - 22:45

Alice Ivy

23:15 - 23:45

Sofie Royer

00:15 - 00:45

Bratři

01:15 - 01:45

Patterns downstairs

Ni'Sha

12:00 - 12:30

Nqobilé

12:45 - 13:05

Queen Millz

13:30 - 14:00

Shasimone

14:30 - 15:00

Kay Young

15:30 - 16:00

Debbie

19:00 - 19:30

Cristale

20:00 - 20:30

Sainté

21:00 - 21:30

Wewantwraiths

22:00 - 22:30

Dj Priya

23:00 - 00:30

Gracie T

00:30 - 02:30

Yung Singh

02:30 - 04:00

Patterns Upstairs

John Moods

12:15 - 12:45

Roller Derby

13:15 - 13:45

[Leak]

14:15 - 14:45

Fløre

15:15 - 15:45

Shady Nasty

18:30 - 19:00

Charmaine

20:00 - 20:30

April

21:00 - 21:30

Malaki

22:00 - 22:30

Clementine Douglas

23:00 - 23:45

Rainy Dancer

23:45 - 00:00

Bobbie Johnson

00:00 - 00:15

Pavv

00:15 - 01:00

Frankie Ab

01:00 - 01:15

Hatter

01:15 - 01:30

Saffa Ghorishi

01:30 - 02:00

Raf

02:00 - 03:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Volks

Witch Fever

19:00 - 19:30

Defects

20:00 - 20:30

Crashface

21:00 - 21:30

Fixation

22:00 - 22:30

Shortt's Bar - AltEsc

Fergus

14:00 - 14:25

The Taylor Twins

14:45 - 15:10

D3Lta

15:35 - 16:00

Maple Sky

18:00 - 18:30

Lexie Carroll

19:00 - 19:30

Danny Starr

20:00 - 20:30

Dg Solaris

21:00 - 21:30

Sidewinder - AltEsc

Noon Garden

13:30 - 14:00

The Valla

14:30 - 15:00

Dutch Criminal Record

19:30 - 20:00

Snayx

20:30 - 21:00

Bilk

21:30 - 22:00

St Mary's Church

Yama Warashi

18:40 - 19:10

Maarja Nuut

19:30 - 20:00

Arun Ghosh

20:20 - 20:50

Holysseus Fly

21:10 - 21:40

Allysha Joy

22:00 - 22:30

Amazon New Music Stage

The Backseat Lovers

16:15 - 16:45

Police Car Collective

17:15 - 17:45

Rachel Chinouriri

18:15 - 18:45

Priya Ragu

19:15 - 19:45

Pip Millett

20:15 - 20:45

Thomas Headon

21:15 - 21:45

Let'S Eat Grandma

22:15 - 23:00

TGE Beach Stage

The Royston Club

12:00 - 12:20

Lynks

12:40 - 13:00

Alewya

13:20 - 13:40

Cody Frost

14:00 - 14:20

Etta Marcus

14:40 - 15:00

Tora-I

15:20 - 15:40

Been Stellar

18:15 - 18:45

Enola Gay

19:15 - 19:45

Honeyglaze

20:15 - 20:45

Keg

21:15 - 21:45

Lime Garden

22:15 - 23:00

The MVT Stage

O.

12:15 - 12:45

Harvey Jay Dodgson

13:15 - 13:45

Libralibra

14:15 - 14:45

Opus Kink

15:15 - 15:45

Thumper

16:15 - 16:45

Jalle

17:15 - 17:45

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Saturday 14th May11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Green Door Store

Loviet

12:15 - 12:45

Keeper E.

13:00 - 13:30

Shanii22

13:45 - 14:15

Softcult

14:30 - 15:00

Magi Merlin

15:15 - 15:45

Art D'Ecco

16:00 - 16:30

Greta Isaac

19:00 - 19:30

Jaywood

20:00 - 20:30

Treeboy & Arc

21:00 - 21:30

Alex The Astronaut

22:00 - 22:30

Gabigar

23:00 - 23:30

Prince Albert

C'Est Karma

13:15 - 13:45

Kuoko

14:15 - 14:45

Edie Bens

15:15 - 15:45

Dead Pony

19:00 - 19:30

Bryan'S Magic Tears

20:00 - 20:30

Sprints

21:00 - 21:30

Swim School

22:00 - 22:30

John Moods

23:00 - 23:30

Inn On The Square - AltEsc

Natalie Lindi

12:00 - 12:30

The Breathers

12:40 - 13:10

Lorana

13:20 - 13:40

The Velvet Hands

14:00 - 14:30

Lavz

14:40 - 15:10

Satch

15:20 - 16:00

Natalie Shay

18:15 - 18:45

Calum Bowie

19:00 - 19:30

Overpass

19:50 - 20:20

Special Guest

20:40 - 21:10

Ten Hands High

21:30 - 21:55

North Laine Brewhouse - AltEsc

Martha Eve

12:15 - 12:45

Smoke Filled Room

13:00 - 13:25

Blush Puppy

13:40 - 14:10

Congratulations

14:30 - 14:55

The Book Club

15:15 - 15:40

Giya

16:00 - 16:25

Enter Red

16:45 - 17:10

Muff

17:30 - 17:55

Knife Bride

18:15 - 18:40

Welly

19:00 - 19:25

Tunnel Visions

19:45 - 20:10

The Stealers

20:30 - 20:55

Slant

21:20 - 21:45

One Church

Morgan Harper-Jones

12:30 - 13:00

Broadside Hacks

13:30 - 14:30

Woom

15:00 - 16:00

The Rooftop Assembly

19:15 - 19:45

Colectiva

20:15 - 20:45

Lido Pimienta

21:15 - 21:45

Balimaya Project

22:15 - 23:00

Jubilee Square

Guala

12:30 - 13:00

Clara Hurtado

13:30 - 14:00

Rene Alvarez And His Afrocuban Funk

14:30 - 15:00

Angelo Flow

15:30 - 16:00

Super Duty Tough Work

16:30 - 17:00

Rasha Nahas

17:30 - 18:00

Hedda Mae

18:30 - 19:00

Kymara

19:30 - 20:00

Namani

20:30 - 21:00

Naomi Banks

21:30 - 22:00

Yakul

22:30 - 23:00

Komedia Basement

Sarah Isabella

12:30 - 13:00

Scuti

13:30 - 14:00

Amie Blu

14:30 - 14:50

Molly Elizabeth

15:15 - 15:45

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Komedia Studio

Downtown Kayoto

12:30 - 13:00

Team Picture

13:30 - 14:00

Nutribe

14:30 - 15:00

English Teacher

15:30 - 16:00

Madi Saskia

19:15 - 19:35

Kiddus

19:50 - 20:10

Plumm

20:20 - 20:40

Neone The Wonderer

21:00 - 21:20

Shakira Alleyne

21:40 - 22:00

Damos Room

22:15 - 22:35

Mark Cake

22:50 - 23:10

Fiddlers Elbow - AltEsc

The Dream Machine

22:10 - 22:40

Butch Kassidy

23:00 - 23:30

Genn

23:50 - 00:20

Lambrini Girls

00:40 - 01:10

Langkamer

01:30 - 02:00

Unitarian Church

Cherise

18:30 - 19:00

Le Ren

19:30 - 20:00

Her Skin

20:30 - 21:00

Jeremie Albino

21:30 - 22:00

Edie Bens

22:30 - 23:00

Brighthelm

Natalie Shay

12:30 - 13:00

The Hara

13:30 - 14:00

Bilk

14:30 - 15:00

False Heads

15:30 - 16:00

Sugarcane

19:30 - 20:00

Mauvey

20:30 - 21:00

C'Est Karma

21:30 - 22:00

M Field

22:30 - 23:00

The Hope and Ruin

Bina.

12:10 - 12:30

Kai Bosch

12:50 - 13:10

Luca Manning.

13:30 - 13:50

The Magic

14:10 - 14:30

Flâneuse

14:50 - 15:10

India Shan

15:30 - 15:50

Megan Wyn

18:00 - 18:30

Coco And The Lost

19:00 - 19:30

Fitzroy Holt

20:00 - 20:30

Gen And The Degenerates

21:00 - 21:30

The Shakes

22:00 - 22:30

Lock-In

23:00 - 23:30

Rolla

00:00 - 00:30

Rats

01:00 - 01:30

Rossi Bar - AltEsc

The Imaginary Friends

12:00 - 12:25

The Last Morrell

12:40 - 13:05

Sophie Griffiths

13:20 - 13:45

James Wood

14:00 - 14:25

The Mezz

14:40 - 15:05

Volleyball

15:20 - 15:45

The Motive

16:00 - 16:25

Holler

16:40 - 17:05

The Dream Machine

18:00 - 18:25

The Sway

18:40 - 19:05

Delights

19:20 - 19:45

Good Health Good Wealth

20:00 - 20:25

Sick Joy

20:40 - 21:05

Talk Show

21:20 - 21:45

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Three Wise Cats (Casablanca)

Dream Nails

12:15 - 12:45

Me Rex

13:15 - 13:45

Orchards

14:15 - 14:45

Ditz

15:15 - 15:45

Pleasure Centre

19:15 - 19:45

Slow Down Molasses

20:15 - 20:45

Dead Sara

21:15 - 21:45

Torus

22:15 - 22:45

Fabrica

Jack Francis

19:15 - 19:45

Bailey Tomkinson

20:15 - 20:45

Jonny Morgan

21:15 - 21:45

Elles Bailey

22:15 - 22:45

Kid Rain

23:15 - 23:45

Paganini Ballroom (The Old Ship)

Queen Millz

19:00 - 19:30

Debbie

19:45 - 20:00

Amaria Bb

20:15 - 20:35

Asher D

20:50 - 21:20

Waterbear

Chloe Leigh

12:00 - 12:30

Izzy Adams

13:00 - 13:30

Ernesto Diaz

14:00 - 14:30

Lily Knott

15:00 - 15:30

Go For It Tribe

16:00 - 16:30

Belmondo

19:00 - 19:30

Dirtsharks

20:00 - 20:30

Signature Gold

21:00 - 21:30

Gurf

22:00 - 22:30

Marius Ziska

23:00 - 23:30

Coalition

Colebleu

17:15 - 17:45

L'Objectif

18:15 - 18:45

Sinead O'Brien

19:15 - 19:45

Phoebe Green

20:15 - 20:45

Coach Party

21:15 - 21:45

Pixey

22:15 - 22:45

The Arch

Jessica Winter

18:15 - 18:45

Kay Young

19:15 - 19:45

Pretty Sick

20:15 - 20:45

Zahara

Kóboykex

12:30 - 13:00

Ntantu

13:30 - 14:00

B1N0

14:30 - 15:00

Gemini Aaliyah

15:30 - 16:00

Zitah

18:30 - 19:00

Morgan Munroe

19:30 - 20:00

Amaria Bb

20:30 - 21:00

Shakka

21:30 - 22:15

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

The Great Escape & Alternative Escape 2022 - Brighton Saturday 14th May22

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Chalk

Natalie Lindi

17:15 - 17:45

The Elephant Trees

18:15 - 18:45

Taipei Houston

19:15 - 19:45

Lauran Hibberd

20:15 - 20:45

Kid Kapichi

21:15 - 22:00

Revenge

Maria Uzor

12:10 - 12:40

Orbury Common

13:00 - 13:30

Uh

13:50 - 14:20

Tony Njoku

14:40 - 15:10

Sniffany And The Nits

15:30 - 16:00

Unschooling

18:45 - 19:15

Regressive Left

19:40 - 20:10

Pva

20:45 - 21:15

Crows

21:45 - 22:30

Horatios

Oneda

12:00 - 12:30

Audiobooks

13:00 - 13:30

The Parrots

14:00 - 14:30

Katy J Pearson

15:00 - 15:30

Mattiel

16:00 - 16:30

Water From Your Eyes

19:00 - 19:30

Jonathan Bree

20:00 - 20:30

Azure Ryder

21:00 - 21:30

Mattiel

22:00 - 22:30

Porches

23:00 - 23:30

The Mucky Duck - AltEsc

Creeping Jean

12:10 - 12:40

Weekend Recovery

13:00 - 13:30

Dude, My Dude

13:50 - 14:20

Electric Enemy

14:40 - 15:10

Bisou Noir

15:30 - 16:00

Danama

18:30 - 19:00

Dr Fabola

19:15 - 19:45

Pete Gardiner

20:00 - 20:30

Cariss Auburn

20:45 - 21:15

Wild Horse

21:30 - 22:00

Latest Music Bar

Toby Corton

12:15 - 12:45

Mauvey

13:15 - 13:45

Zimbru

14:15 - 14:45

Dutch Criminal Record

15:15 - 15:45

Cvc

19:15 - 19:45

Gus Englehorn

20:15 - 20:45

Art D'Ecco

21:15 - 21:45

Banji

22:15 - 22:45

Roller Derby

23:15 - 23:45

Retro Video Club

00:15 - 00:45

Future Humans

01:15 - 01:45

Patterns downstairs

Ouraa

18:15 - 18:45

Bawo

19:15 - 19:45

Jelani Blackman

20:15 - 20:45

Rachel Chinouriri

21:15 - 21:45

Suze Rosser

23:00 - 00:00

Object Blue

00:00 - 02:00

Or:La

02:00 - 04:00

Patterns Upstairs

Yellow Notes Live With Elijah

12:00 - 13:00

A Guide To Success With Kojey Radical & Friends

13:30 - 14:30

So You Want To Be In The Music Industry? A Workshop With Social Fixt

15:00 - 16:00

Akemi Fox

18:30 - 19:00

Kwoli Black

19:30 - 20:00

Madi Saskia

20:30 - 21:00

Bitch Please! Djs

23:00 - 03:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

Volks

Hawxx

13:00 - 13:30

Fräulein

14:00 - 14:30

The Scratch

15:00 - 15:30

Alienblaze

16:00 - 16:30

Kelsy Karter

17:00 - 17:30

Micromoon

18:00 - 18:30

Planet

19:00 - 19:30

Yours Truly

20:00 - 20:30

Bears In Trees

21:00 - 21:30

Shortt's Bar - AltEsc

Nova

17:00 - 18:00

Dj Gremlin

18:00 - 19:00

Zap Euphoria

19:00 - 20:00

Dj Gremlin

20:00 - 21:00

Shamefaced

21:00 - 22:00

Dj Gremlin

22:00 - 00:00

Sidewinder - AltEsc

Isla Rico

16:30 - 17:00

Sophie Griffiths

17:30 - 18:00

Nadia Sheikh

18:30 - 19:00

The Rills

19:30 - 20:00

Luna Blue

20:30 - 21:00

Daytime Tv

21:30 - 22:00

Amazon New Music Stage

Azure Ryder

12:45 - 13:10

Tyne-James Organ

13:25 - 13:50

Planet

14:05 - 14:30

Little Quirks

14:45 - 15:10

Stella Donnelly

15:35 - 16:00

Bambi Bains

18:15 - 18:45

Ilira

19:15 - 19:45

Lime Garden

20:15 - 20:45

Jeshi

21:15 - 21:45

Frankie Stew And Harvey Gunn

22:15 - 22:45

TGE Beach Stage

The Vanns

12:25 - 12:50

The Lazy Eyes

13:45 - 14:10

Alice Ivy

14:25 - 14:50

Sycco

15:05 - 15:30

Plantoid

18:30 - 19:00

Tallies

19:30 - 20:00

Laundromat

20:30 - 21:00

Laura Groves

21:30 - 22:00

Penelope Isles

22:30 - 23:00

The MVT Stage

Beckah Amani

13:15 - 13:45

Alex The Astronaut

14:00 - 14:30

Allysha Joy

14:45 - 15:15

Budjerah

15:30 - 16:00

Telenova

16:20 - 16:50

Pist Idiots

17:10 - 17:40

Concorde 2

Just Yaz

18:00 - 18:30

Cassyette

18:30 - 19:00

Piri And Tommy

19:45 - 20:15

Dreya Mac

20:40 - 21:10

Arrdee

21:30 - 22:00

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

00

01

02

03

04

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

Last update: 3 days ago.

OK, so this site has grown massively in popularity over the years, which is good. Very good, in fact. But it means that my hosting fees have jumped up significantly, which is slightly less good. I'd like to keep the site ad-free for as long as possible so, if you've used a clashfinder recently and would like to help keep the site running, please use the paypal buttons below.

Please only donate what you feel is affordable and appropriate for the clashfinders you've used recently. :)

As a bonus, anyone who donates 50p or more will get upgraded to a premium account for 1 day per penny (0.01 GBP) donated. Premium members will have access to processor-heavy features as they get added. The first premium feature to be added is access to the visitor statistics for all public clashfinders.

You are not logged in. If you want a premium account, please login or create an account before you donate.

20p 50p £1 £2 A Pint (£3.65) £5

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 0vq85z.q8

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder

Processing time: 0.018 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.