Loading...

Hide this

💬 Comments

Print Advisory: 5 - Don't even think about it

Keep this site running - Donate

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Thursday 23rd June11

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

GLADE

SYSTEM 7
MARSHALL JEFFERSON
SASHA
FRANKY WAH
CAMELPHAT

WOW

ELLIE STOKES B2B CHEZ DE MILO
FANTASTIC MAN
INDIA JORDAN
GIANT SWAN - LIVE
DANIELLE B2B HODGE
BATU

LONELY HEARTS CLUB

GROVE
SHERELLE
NIA ARCHIVES B2B IZCO
PIRI AND TOMMY
MANARA
YUNG SINGH B2B AHADADREAM
CHIPPY NONSTOP B2B PXSSY PALACE

FIRMLY ROOTED

ADEEVAH
LIL C
CONDUCTA
P-RALLEL
SAM INTERFACE
JAMZ SUPERNOVA

STONEBRIDGE BAR

EATS EVERYTHING PRESENTS HISTORY OF RAVE
GIRLS DON'T SYNC
BAGGY MONDAYS
ARIELLE FREE
GREG WILSON
DJ FAT TONY
EWAN MCVICAR (ACID HOUSE SET)
RANDALL
HAAI
SKREAM (GARAGE SET)
EATS EVERYTHING PRESENTS FONDA PUDDING B2B THE PINK PANTHER

THE RABBIT HOLE

EVA SCOTT
DJ
SOFY
DJ
LEWIS MCLAUGHLIN
DJ
JESSE DAYTON
DJ
OSCAR DUNBAR
MURRAY LAUCHLAN YOUNG
LEKIDDO - LORD OF THE LOBSTERS!
PURPLE RAVE WITH ROB DA BANK & TAYO
DJ GREG WILSON
BAD BOY CHILLER CREW
DJ MIKEY SNOOZE & DJ WORK EXPERIENCE
SUBTLE MACHINES
DJ THRILOGY
MR BRUCE

RABBIT HOLE'S FUNKINGHAM PALACE

FUNKINGHAM PALACE FOOTMEN
GREG WILSON
FOUR TET
NICK WARREN

IICON

ADAM SHELTON
DEENA ABDELWAHED
HERCULES & LOVE AFFAIR (REDUX)
LEEON

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

GENOSYS SOUND SYSTEM

ALINKA
JOSH CAFFÉ
THE CARRY NATION
SEDEF ADASI

NYC DOWNLOW

ARTWORK
GRACE (DIY)
HANNAH HOLLAND
THE CARRY NATION

THE MEAT RACK

GEOFFREY LARUE
MOXIE
MR. REDLEY
MAZE & MASTERS

THE TEMPLE

ED SOLO & DEEKLINE
BORN ON ROAD (ARIES, KELVIN 373, STIVS, SELECTA J-MAN, GOLD DUBS)
UNCOMMON RECORDS - RESIST, JIMBITCH, FRD, FT. JAGO, KRAY-Z LEGZ
KLEU B2B PHIBES
BRIAN BRAINSTORM

TOTEM

BAD GIRLZ
JIMENA ANGEL
EMILY DUST
MISS MONUMENT
MURF
PARA
JESS WARP

THE RUM SHACK

LYRIX ORGANIX
HAK BAKER (ACOUSTIC)
ENNY
STEAM DOWN
THE LAST SKEPTIK (DJ)
ELLIE PROHAN
TASH LC

GAS TOWER

SPORTSBANGER X SHANGRILA - MEGARAVE IV
SHOSH PRESENTS 24H GARAGE GIRLS
POTTER PAYPER
CRUCAST: SKEPSIS B2B DARKZY FT WINDOW KID : KANINE
MANDIDEXTROUS

TRUTH STAGE

WELCOME TO GLASTONBURY - NEW YORK BRASS BAND AND FRIENDS
INTERGALACTIC BRASSTRONAUTS
FIZZY GILLESPIE
THRILL COLLINS
DJ CHRIS TOFU
BEANS ON TOAST
DJ CHRIS TOFU
KAE TEMPEST (SPOKEN WORD)
THE FLYING WHITE DOTS
PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS
THE FLYING WHITE DOTS
NOVA TWINS (EARACHE)
AAA BADBOY
PONGO
DJ HIPHOPPAPOTAMUS
EMMANUEL JAL & NYARUACH
AAA BADBOY
K.O.G
CAL JADER
GHETTO KUMBE

PLATFORM 23

KESHENANIGANS
HOLD TIGHT RECORDS TAKEOVER: DR DUBPLATE B2B BAKEY B2B SPECIAL GUEST B2B BREAKA
HOLD TIGHT RECORDS TAKEOVER: ICKLE B2B SUPPLYA B2B INNER ECHO FT WHOKNEW
HOLD TIGHT RECORDS TAKEOVER: DUTCHIE B2B KREED
HOLD TIGHT RECORDS TAKEOVER: DRIFTY
MOVIMENTOS TAKEOVER: BUSHBBY, PANTHER PANTHER, CAL JADER
SECRET GUEST
EMILY DUST

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE SISTXRHOOD

SENSORY ALCHEMISTS WORKSHOPS
SISTA SELECTA - OPEN CEREMONY
SISTA SELECTA - I AM FYA
SISTA SELECTA - YA YA BONES
SISTA SELECTA - NINJA RIVER
SISTA SELECTA - YES MEL

FLYING BUS

TRAVELLERS AWARENESS LAUNCH
THE ATCHIN TAN HOUSE BAND
JACK & ARLO (BACKTOBASICS)
DAVE BEER

THE SALON CAROUSEL

TRIPLE XL
NANG
RJD
KELVIN 373 B2B KAISHA
NICKY BLACKMARKET B2B MILLZ
MINKI
S.MURK

BLIND TIGER

DYSLLEXIC MUSTARD
SCAMP
DJ SYMPTOM
SERKUS, NICK THE HEDGE & SPECIAL GUESTS
AFT RAPS - CARASEL LIVE - BLACKSMITH & FRENIC
A LITTLE SOUND
TOM RAVENSCROFT
KELVIN 373 BTB ARIES

SMALL WORLD STAGE

P4NDA MC
T E YATES
SEAN TAYLOR
YOUNG WATERS
PSYCHO-ACOUSTIC GOAT
SUBTLE MACHINES
THE JAS FAT JAZZ BAND
THE ODD BEATS
DUNCAN DISORDERLY & THE SCALLYWAGS
THE UNDERCOVER HIPPY
THEE ONES
OLD BABY MACKEREL

GREENPEACE

POWER BALLAD YOGA
BIG FISH LITTLE FISH W/ MARK XTC
EVA LAZARUS
EFÉ
OH MY GOD! IT'S THE CHURCH (DJ SET)
WILL VARLEY
BEATLES DUB CLUB
LAVA LA RUE
MERA BHAI (DJ SET)
STEAM DOWN
WOODY COOK
MR BRUCE
THIS IS NOW DJ'S
ROGER SANCHEZ
SAMA' ABDULHADI

GREENPEACE (BEAM)

ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS
ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS LIVE WORKSHOP
BEAM AMBIENT SOUND AND LIGHT CHILLOUT

TOAD HALL

SANDY YIDAKI DIDGE WORKSHOP
UKULELE WKSHOP
EL TEL
GALINA BALABAN
GECKO
MICHELE STODART- FROM THE MAGIC NUMBERS
SCIENCE FOR GROWN UPS WITH IAN B DUNNE
SEIZE THE DAY
CERIAN
KANGAROO MOON
RACHAEL DADD
GLOBAL

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Thursday 23rd June22

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

SPEAKERS FORUM

MARY ELLEN
TBA
CARLY MCLACHAN & BILLY BRAGG
TAMASIN CAVE
JAMIE KELSEY FRY
ROGER HALLAM XR & JUSTIN ROWLATT BBC
JOYTI FERNANDEZ
MARK THOMAS
THE DAYS SPEAKERS Q & A
REEL NEWS FILMS

CROISSANT NEUF

THE TROUBLENOTES
TAIMANE
DAS BRASS

THE LIZARD STAGE

REY YUSUF
JACK TYSON CHARLES
SEAN TAYLOR
DJ WHISTLING TREASON
BURNZ
DJ MARC SINCLAIR
THE BURNING GLASS
GIN BOWLERS
FOLK SESSION

MANDALA STAGE

NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
HEARD COLLECTIVE
HAYLEY MCKAY
SEAN TAYLOR
THE PORTRAITS
ADAM SCOTT GLASSPOOL
DUBBAL
UNORIGINAL SMIRKINS EXPERIENCE
FAIRYTALE 23
PYRAMIDS OF SNAFU
D.J. DALAMAN
THE BIG SKY
STARCUS
NICK MAY

CIRCUS FIELD

DYNAMIX
CRATE STACK CHALLENGE
STREET GAMES - ZORBING
SLACKLINE SCHOOL
PIRATE TAXI
BULLZINI MASTERCLASS
DYNAMIX
PIRATE TAXI
ABOVE AND BEYOND: “MAYHEM!” DRESS AND TECH RUN
KWABANA LINDSAY
VINYL HITS DISCO
THE MIDNIGHT PLAYGROUND
WAYNE AND WANDA

CIRCUS BIG TOP

BECCA MORDAN (COMPERE)
MICHELE DREES JAZZ TAP PROJECT
HIGH SOCIETY
ALBERTO CADENA
CIRCUS FUNTASIA
SAM GOODBURN
AMANDA & ALBERTO
CC TT
ELOISE CURRIE
THE MIGHTY GARETH (COMPERE)
ELLIS GROVER
BOOM CIRCUS
CIRQUE DU VULGAR
DEJA VOODOO
BRIEFS : BITE CLUB

CROONER'S CORNER

MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
LOUISE HART
PAUL LAMBOURNE
JERRI HART
GEORGIA D’ARCY-RODEN
PAUL LAMBOURNE

CIRCUS CENTRAL

JYOTI SUPERNATUREL
FRAZER HOOPER
SAM GOODBURN
JYOTI SUPERNATUREL

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE PAVEMENT

GUY COLLINS
KWABANA LINDSAY
JYOTI SUPERNATUREL
THE MIGHTY GARETH
PAUL CURRIE

GLEBELAND

MINISTRY OF HAPPY
THE SWING BOATS
MINISTRY OF HAPPY

THE ASTROLABE THEATRE

STUART GOLDSMITH (COMPERE)
JONATHAN PIE
NEIL BALFOUR (DARK CABARET)
VOU FIJI DANCE COMPANY (UNTOLD)
GECKO
BOX 9 DRUMLINE
COMEDY HYPNOTISTS MISTY & THE SANDMAN

THE GATEWAY

NEW YORK BRASS BAND
FLASHMOB
GARETH JONES
JON HICKS
MIK ARTISTIK'S EGO TRIP
LEKIDDO
LAND OF THE GIANTS

BELLA'S FIELD

THE CRAZY GOLF COMPANY
PORTACLUE: THE PORTALOO ESCAPE
GLASTONBURY SINGS!
SAM SEBASTIAN MAGIC
THE MAGPIE'S FORTUNE
DAEMON OR DOPPLEGANGER
JEZ MANSFIELD MASTER MAGICIAN
SOL CINEMA
BOB'S BLUNDABUS
EASEL PEASEL
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!

SENSATION SEEKERS STAGE

FIERCE & FABULOUS
TOBY SPIN (COMPERE)
MELLOWMATIC

MAVERICKS

RICHARD STAMP - DICK

A LITTLE MORE SENSATION

JON HICKS
STRONG ENOUGH
PAUL CURRIE
JEZ MANSFIELD MASTER MAGICIAN
STRONG ENOUGH
CARAVAN OF LOST SOULS

WALKABOUTS

FESTIVAL WHISPERS
THE SUMMER OF LOVE BIKE
NATURAL THEATRE COMPANY
NATURAL DIVERSIONS
BOOTWORKS THEATRE
THE SKY AT DAY
THE SUMMER OF LOVE BIKE
THE DAPPER CHAPS
THE OLD TIME RAGS
SWANK
OZMOSES MAGICIAN
THE SKY AT DAY
THE OTHER HALF PRODUCTIONS
MASTERS OF THE KAZOONIVERSE
BOOTWORKS THEATRE
THE OLD TIME RAGS
SWANK
THE DAPPER CHAPS
ARRAY COLLECTIVE
INNER SPIN
NATURAL THEATRE COMPANY
CHRIS LYNAM
NATURAL DIVERSIONS
THE SKY AT DAY
EMERGENCY EXIT ARTS
IGOR RASPUTINS CARAVAN OF LOST SOULS
GLOWBROS
RUNAWAY CHRISTMAS TREE FAIRY
CORVUS ANGELICUS - THE ANGELS
CORVUS ANGELICUS - THE ANGELS
RUNAWAY CHRISTMAS TREE FAIRY
GLOWBROS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

PILTON PALAIS CINEMA

SING 2
TAIMANE GARDNER
THE GREATEST SHOWMAN (SING-A-LONG)
BRIAN AND CHARLES
ORLANDO: 30TH ANNIVERSARY (INTRO BY TILDA SWINTON)
OXIDE GHOSTS: THE BRASS EYE TAPES

WILLIAM'S GREEN

SUMMER OF SOUL
DEPTFORD NORTHERN SOUL CLUB'S SUMMER OF SOUL
MELANIE C
MICHAEL EAVIS AND BAND
TBA
TBA
ELVANA
OLD DIRTY BRASSTARDS
GUILTY PLEASURES

STRUMMERVILLE

MEREKI
DENNIS JUST DENNIS
BLUE VIOLET
TOM BRIGHT
JESSE DAYTON
JESSE MALIN
FERRIS & SYLVESTER
KHARTOUM
TBA
MASH P
ALPS 2
JOEI SUPERNOVA

GLADE DOME

MIXMASTER MORRIS
MELLOWMATIC
HIPPO SOUND SYSTEM
JUST A COUPLE OF MUMS
THE WHITE LAMP
RIDING THE LOW
BARRY ASHWORTH
STANTON WARRIORS
DANNY HOWARD

CINERAMAGEDDON

KIDS FILMS
SISTERS WITH TRANSISTORS (PG)
THE RED DRESS
GIVE IT RICE (12) + DIRECTOR Q&A
GUEST DJ
UNDERPLAYED (13+)
GUEST DJ
GUEST DJ
DIRECTOR INTRODUCTION TO...
WHO KILLED THE KLF? (15)
GUEST DJ
QUEEN & SLIM (15)

SAN REMO

ROOM SERVICE
GRAINGER
WASTED SPACE
DREEMS
LOUISE CHEN
JAMIE TILLER B2B TORNADO WALLACE
HEIDI LAWDEN
JENNIFER CARDINI
TALABOMAN - JOHN TALABOT & AXEL

THE ROCKET LOUNGE

DAS BRASS
DJ GAZ MAYALL
JESSE DAYTON
MIK ARTISTIK
PRONGHORN
GUNS OF NAVARONE
THE TROJANS
THE TROJANS

DELUXE DINER

EL SQUID
WIZARD OTR
PERRI KAYE
MR TOOLEY
NOBLE & HEATH

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Thursday 23rd June33

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE BANDSTAND

HODMADODDERY
RED CAROUSEL
DANA IMMANUEL & THE STOLEN BAND
SHOWHAWK DUO
RUN LOGAN RUN
THE DELTA DU BRUIT
CUT CAPERS
THE DUSK ART RHYTHM QUARTET
THE RUMBLE-OS
WORLD GOVERNMENT

GLASTO LATINO

DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
CUBAN CARNIVAL
AJI PA' TI
LATIN PARTY

AVALON CAFÉ STAGE

SPLINTERS
THE SCHMOOZENBERGS
HETTA FLAZON
NINOTCHKA
JS & THE LOCKERBILLIES
SAM BROOKES
DAVEY MALONE
PATMANDO
AFRAID OF THE DARK
THE STRAYS
JACK VALERO
FLYING MACHINE DJS
OWAIN
USHTI BABA
RSVP
FLYING MACHINE DJS

BREAD AND ROSES

THRILL COLLINS
BODY WATER
THE BITTEN PEACH
ANDREW MAXWELL MORRIS
ZOLA COURTNEY
KIMMY BEATBOX
JUICE MENACE
BREAD AND ROSES EMERGING TALENT SHOWCASE
KIMMY BEATBOX
SMOOTH SAILORS
NAKEDPRESENTS

TOLPUDDLE

DJ KATY
KARLSON (FEELINGS WORLDWIDE)
FBR
MENENDEZ BROTHERS

VILLAGE INN

COLONEL
ESCALATION
COOL BEANS DJS FEATURING CHRIS ARNOLD, JIMMY THE GENT & TOBIN LOCHRIE
MEDLAR B2B NOWT

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Friday 24th June11

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

PYRAMID STAGE

ZIGGY MARLEY
RUFUS WAINWRIGHT
CROWDED HOUSE
WOLF ALICE
ROBERT PLANT & ALISON KRAUSS
SAM FENDER
BILLIE EILISH

OTHER STAGE

THE LIBERTINES
KAE TEMPEST
BLOSSOMS
FIRST AID KIT
SUPERGRASS
IDLES
ST VINCENT
FOALS

WEST HOLTS STAGE

NUBIYAN TWIST
AROOJ AFTAB
GREENTEA PENG
SLEAFORD MODS
TLC
SEUN KUTI & EGYPT 80
BONOBO
LITTLE SIMZ

JOHN PEEL STAGE

ENGLISH TEACHER
BAD BOY CHILLER CREW
GRIFF
INHALER
GIRL IN RED
SIGRID
PHOEBE BRIDGERS
THE JESUS AND MARY CHAIN
PRIMAL SCREAM

THE PARK STAGE

MATILDA MANN
ORLANDO WEEKS
WETLEG
CONFIDENCE MAN
DRY CLEANING
ARLO PARKS
SAINT ETIENNE
KHRUANGBIN
FOUR TET

ARCADIA

ISHMAEL ENSEMBLE (DJ)
JON HOPKINS (DJ)
CHEMICAL BROTHERS - DJ SET
NINA KRAVIZ
CARL COX B2B CHASE AND STATUS (JUNGLE SET)

ACOUSTIC STAGE

NOVELTY ISLAND
ROSEANNE REID
PAVEY ARK
IRISH MYTHEN
THE MARIACHIS
MARY COUGHLAN
BRIAN KENNEDY
HOTHOUSE FLOWERS
THE UNDERTONES
PAUL HEATON & JACQUI ABBOTT

AVALON STAGE

HOBO JONES & THE JUNKYARD DOGS
BASKERY
THE WAR & TREATY
TANITA TIKARAM
OH MY GOD! IT'S THE CHURCH
NICK MULVEY
SUGABABES
REEF

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

LEFT FIELD

DEBATES: SOLIDARITY WITH UKRAINE - WITH EMMA GRAHAM-HARRISON, MINNIE RAHMAN, TOM BURGIS, UKRANIAN ACTIVIST, JOHN HARRIS
DEBATES: NEURODIVERSITY - THE FIGHT FOR HUMAN RIGHTS WITH CARLY JONES MBE, CHRIS PACKHAM, SIENA CASTELLON, MAHLIA AMATINA, JOHN HARRIS
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG - WILL VARLEY, LADY NADE, KELLEY SWINDALL
BROOKE COMBE
DYLAN JOHN THOMAS
JAMIE WEBSTER
BILLY BRAGG

GLADE

THE UTOPIA STRONG
EFÉ
DADDY G B2B NICK WARREN
DUB PISTOLS
EVA LAZARUS
ANNIE MAC
GONG
JOHN DIGWEED

SONIC

DAISY MOON
SARAH STORY
ECLAIR FIFI
JAGUAR
TSHA
DENIS SULTA
ANZ
FATBOY SLIM
PATRICK TOPPING B2B EATS EVERYTHING

WOW

BUTTER SIDE UP : THE GHOST, SUGAR FREE, HAMISH + TOBY
DR BANANA X LUKAS WIGFLEX
MANAMI B2B NIKS
TBA
CALL SUPER B2B PARRIS
UNAI TROTTI
CRAIG RICHARDS

LONELY HEARTS CLUB

KENNY ALLSTAR (HOST & DJ)
EMZ
CRAE WOLF
SHASIMONE
BR3NYA
MIRAA MAY
POTTER PAYPER
KOJEY RADICAL
FRANKIE STEW & HARVEY GUNN
CHLOE SAGE
SHY FX
HARRIET JAXXON
WILKINSON
GIRLS DONT SYNC

FIRMLY ROOTED

SUPPLYA (FIRMLY ROOTED)
BLISS ZION & SASHA STEPPA
DUBKASM
CHANNEL ONE
KYRIST
DJ FLIGHT
STORM
WATCH THE RIDE (DJ SET)
LTJ BUKEM

STONEBRIDGE BAR

CARL (THE SOCIAL)
SPORTS BANGER: MEGA RAVE THE RETURN W/ HARRIMANN, JAY CARDER, KLOSE ONE, TASHA, JONNY BANGER + GUESTS
BOKO! BOKO!
COCO EM
AHADADREAM
KAMPIRE
BEFORE SUNRISE HOSTED BY ANNIE MAC

THE RABBIT HOLE

TALIESIN
DJ
LYZA
DJ
JESSE MALIN
DJ GROOVE ALLEGIANCE
BEANS ON TOAST
DJ CODA
MIK ARTISTIK'S EGO TRIP
DJ
ROSCO SHAKES
TRANSGRESSIVE DJ'S
SPECIAL UN-BIRTHDAY SURPRISE
TRANSGRESSIVE DJ'S
SPECIAL UN-BIRTHDAY SURPRISE
SPECIAL UN-BIRTHDAY SURPRISE DJ
A J LAMBERT

RABBIT HOLE'S FUNKINGHAM PALACE

FUNKINGHAM PALACE FOOTMEN
FLYING MOJITO BROS
CRAZY P (DJ)
GOURANGA CLAN
ALGY STRUTT
ARTWORK

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

FREE UNIVERSITY OF GLASTONBURY

COLDWAR STEVE WITH EMMA WARREN
SHAUN KEAVENY'S COMMUNITY GARDEN RADIO

IICON

HIGHER INTELLIGENCE AGENCY
SAMA' ABDULHADI
MIDLAND
OVERMONO (LIVE)
LSDXOXO
FREAKENSTEIN

GENOSYS SOUND SYSTEM

DANCE SYSTEM
HOT CHIP (DJ SET)
CARLOS VALDES B2B DAVID MUALLEM
MOXIE X PEACH X SHANTI CELESTE X SAOIRSE
CINTHIE

NYC DOWNLOW

LUKE SOLOMAN
PROSUMER
SOUL SUMMIT
HONEY DIJON
JAMES HILLARD (HORSE MEAT DISCO)

THE MEAT RACK

DEPTFORD NOTHERN SOUL CLUB
HUSBAND
SUGARBEAR & NINEBOB
BROTHER NEBULA
MANDEL TURNER

THE TEMPLE

ELLI ACURA B2B ESTELLA BOERSMA
IMOGEN
BLAWAN B2B LCY
FJAAK (DJ)
NASTIA B2B VTSS
MY NU LENG B2B WONKA

TOTEM

SYN B2B ADAM CRAWFORD
FIXATE
MANTRA B2B DOUBLE O FT BLACKEYE
TIM REAPER
N4 RECORDS SHOWCASE - PETE CANNON, JAY CUNNING & JIVES
DJ FLIGHT FT CHICKABOO

TOTEM TALKS

BRUCE PARRY
HATTIE WELLS
NIKKI WYRD
FREDI DEVAS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Friday 24th June22

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE RUM SHACK

JINX IN DUB
JELANI BLACKMAN
LAZY HABITS
EMILY DUST
PAV4N
GOLDIE
SAM BINGA
AUM

GAS TOWER

BRITTUNE & SPECTRE FEAT MC JOE RAYGUN
CHARLI BRIX FT BASSI
WATCH THE RIDE
THE SAUCE / CARASEL
GOLDIE X MEDIC
TSHA
DIXON
GROVE (LIVE)
BBC RADIO 1 ESSENTIAL MIX LIVE FEAT BONOBO & ABSOLUTE
SHY FX
BOU & TURNO FEAT INJA & HARIBO
ED REAL'S MORNING RUSH

TRUTH STAGE

CRAIG CHARLES & FRIENDS
LOS DEDOS
DUCHIE
DRS (LIVE)
FIZZY GILLESPIE
TIGGS DA AUTHOR
FIZZY GILLESPIE
MISTA TRICK LIVE
AAA BADBOY
MR BRUCE
VIBE ROULETTE

PLATFORM 23

PATRISHA
LEMON LOUNGE
DAYTIMERS TAKEOVER FT YOURBOYKIRAN, ROHAN RAZKHIT, RIZMI, ARTHI
ELIZA ROSE
CLIENT_03
IZCO B2B SECRET HEADLINER
PAPAOUL

THE SISTXRHOOD

SENSORY ALCHEMISTS WORKSHOPS
MISSCOTEQUE - SADSUGAR
MISSCOTEQUE - EMMY
MISSCOTEQUE - DJ AMMI
MISSCOTEQUE - JAMURAI
MISSCOTEQUE - PRINCESS KOKO

FLYING BUS

BEN POUND B2B ITCHY RICHY
LUKE WELSH
ARCHIE HAMILTON
RICHY AHMED

THE SALON CAROUSEL

TRIPLE XL
DATKID
DIRTY DIKE
SHOSH
INJA
T>I
SHADED
SHARPIE

BLIND TIGER

PIERS THOMPSON
ESME BANKS
ROUNDED
GWYN - CROW POSSE
CREATURES OF HABIT FT SEAN PENG, ERIC THE RED, ILLINFORMED & LEAF DOG
SMELLINGTON PIFF
MILF FM
RUMBLE IN THE JUNGLE - EUPHONIQUE BTB KATALYST
RUMBLE IN THE JUNGLE - NOISY ANTICS BTB MONROLLER
OH MY ROSH!
APH
INJA & CHRIS MUNKY
WATCH THE RIDE (DJ RANDALL, DISMANTLE, DJ DIE)
DRS IN SESSION FT DOGGER
CHARLIE TEE
DJ BISH

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

SMALL WORLD STAGE

CHAINSKA BRASSIKA
STEVIE P
ANDY TYMAN
P4NDA MC
THE PORTRAITS
THE STRIKING CLOCK
TOBIAS JACOB
GIN BOWLERS TBC
FISHNET JACKSON
CORNHEAD
DUNCAN DISORDERLY & THE SCALLYWAGS
NINE DEAD MEN

GREENPEACE

POWER BALLAD YOGA
BIG FISH LITTLE FISH W/ ARIELLE FREE
NOVA TWINS
NDA LAUNCH PARTY WITH ABBIE MCARTHY & FRIENDS
R.A.E
RACHEL CHINOURIRI
DJ DICK & MC PURKY
DREAM NAILS
SCARLET O' MALLEY
GEORGE RILEY
CUPPY
SHE DREW THE GUN
HE.SHE.THEY. - MAZE & MASTERS
HE.SHE.THEY. - CHLOE CAILLET
HE.SHE.THEY. - SYREETA
HE.SHE.THEY. - ELKKA

GREENPEACE (BEAM)

ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS
OVERHEATED DOCUMENTARY
BEAM AMBIENT SOUND AND LIGHT CHILLOUT

TOAD HALL

SANDY YIDAKI DIDGE WORKSHOP
ROTATION MOTIVATION HULA HOOPING
MITCHELL & VINCENT
HANNAH WHITE BAND
DAS BRASS
POLYCHROME
3 DAFT MONKEYS
NATALIE MAY
ZEN LEWIS
TBA
SOLSTICE
BIG SKY

SPEAKERS FORUM

FLISS PREMRU & DAVE SMITH
MARK BROWNLOW
JENNY JONES & JAKE BOWERS
REBECCA GIBBS & ED BARDLEY
ROGER HALLAM
JUSTIN ROWLATT, JOHN HARRIS & ROGER HARRABIN
DR TIM LENTON
CHRIS PACKHAM
THE DAYS SPEAKERS Q & A

CROISSANT NEUF

STEVE KNIGHTLEY & SETH LAKEMAN
PLASTIC MERMAIDS
KATY J PEARSON
PENELOPE ISLES
EMMANUEL JAL

THE LIZARD STAGE

ADAM SCOTT GLASSPOOL
NINE DEAD MICE
CHARLIE PATRIDGE
CHEWY SHE
DJ REVERENT IKE
WALT DISCO
DJ FIZZY GILLESPIE
RSVP BHANGRA

MANDALA STAGE

NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
GALINA BALABAN
WOBBLE & WHEEZE
DAVID MAURETTE
KEYBOURDISTMATT
THE SPACE FALCONS
FAIRYTALE 23
PYRAMIDS OF SNAFU
LOVE & DAISYPETALS
DANGEROUS DINKY
THE ODD BEATS
DUBBAL
COPPER VIPER
NICK MAY

CIRCUS FIELD

SLACKLINE SCHOOL
CRATE STACK CHALLENGE
DYNAMIX
MERRY GO ROUND
BULLZINI WORKSHOP
ABOVE AND BEYOND FLYING DISPLAY: “MAYHEM!”
DYNAMIX
ABOVE AND BEYOND AERIAL WORKSHOP
PIRATE TAXI
CHRIS BULLZINI SHOW
KWABANA LINDSAY
THE MIDNIGHT PLAYGROUND
VINYL HITS DISCO (PAUSED FOR A & B SHOW AT 00.30-01.00)
WAYNE AND WANDA
ABOVE AND BEYOND PRESENT: “MAYHEM!”

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

CIRCUS BIG TOP

DAVE CHAMELEON (COMPERE)
MICHELE DREES JAZZ TAP PROJECT
WOOKEY HOLE CIRCUS
AMANDA & ALBERTO
HOWIE MORLEY
FRASER HOOPER
PAUL PRESTON MILLS (COMPERE)
ALBERTO CADENA
JONNY & TILLY
ELOISE CURRIE
HIGH SOCIETY
WOOKEY HOLE CIRCUS
AMANDA WESLEY
CIRQUE DU CIEL (NEXTGEN CIRCUS)
BUNNY MORETHAN (COMPERE)
ELOISE CURRIE
JONNY & TILLY
ELLIS GROVER
ALBERTO CADENA
SAM GOODBURN
DAVID ERIKSSON
THE BLACK EAGLES
CIRCUS FUNTASIA
HIGH SOCIETY
SAM GOODBURN
JESSIE-LU (COMPERE)
DAVID ERIKSSON
DEJA VOODOO
ELLIS GROVER
LEO
ROD LAVER
THE MIGHTY GARETH (COMPERE)
AIRFISH CIRCUS
CHARLIE BICKNELL (WRECKING BALL)
REBECCA RENNISON
BOOM CIRCUS
LEO
BEN LOADER
CIRQUE DU VULGAR
BRIEFS : BITE CLUB

OUTSIDE CIRCUS STAGE

CIRCUS RAJ
FAMOS BRAMWELLS (COMPERE)
DANIEL GONCALVES
DAN THE HAT
BUNNY
JON HICKS
TBC
FRASER HOOPER
SPACE COWBOY
GOLDIE FIASCO AND GARETH JONES (COMPERES)
TIANNA & LEA
LOGY ON FIRE
CHARLIE BICKNELL
LES BUBB
GARETH JONES
FAIL FAIL WIN
GEORGE ORANGE
NEW YORK BRASS BAND

JUGGLING TENT

LAUGHTER YOGA WORKSHOP
BOSCO CIRCUS - JUGGLING WORKSHOP
FUSE - CIRCUS SKILLS WORKSHOP
THE BIRTHDAY PARTY

CROONER'S CORNER

JERRI HART
GEORGIA D’ARCY-RODEN
PAUL LAMBOURNE
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
LOUISE HART
JERRI HART
PAUL LAMBOURNE

CIRCUS CENTRAL

ZANZIBAR
VENUS
ROB ROY COLLINS
LOGY ON FIRE
DO WHAT YA MUMA TOLD YA!
DARRYL J CARRINGTON
THE ENCORAGABLE ROGUE

THE PAVEMENT

GUY COLLINS
AKIRA
FELICITY FOOTLOOSE
THE ENCORAGABLE ROGUE
ZANZIBAR
VENUS
THE MIGHTY GARETH
ROB ROY COLLINS
KWABANA LINDSAY

GLEBELAND

MINISTRY OF HAPPY
BASH STREET THEATRE
THE SWING BOATS
MINISTRY OF HAPPY
VERSILLI
BROOKLYN HEALER
RIMSKI'S YARD
VERSILLI
BROOKLYN HEALER
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!
EXTERNAL COMBUSTION

THE ASTROLABE THEATRE

SIEGFRIED AND JOY
DAN EVANS (COMPERE)
MARCUS DU SAUTOY (THE SCHOOL OF HARD SUMS)
THE BLACK EAGLES
COMRADES IN THE DARK
SALLY-ANNE HAYWARD (COMPERE)
STEPHEN FROST IMPRO ALLSTARS
NEIL BALFOUR (DARK CABARET)
GECKO
TAIKO MEANTIME
ROD LAVER
GEORGE EGG (COMPERE)
JONATHAN PIE
VOU FIJI DANCE COMPANY (UNTOLD)
SLEEPING TREES (SPAGHETTI WESTERN)
BOX 9 DRUMLINE
FRANK OLIVIER’S TWISTED CABARET
COMEDY HYPNOTISTS MISTY & THE SANDMAN

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Friday 24th June33

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE SUMMER HOUSE

DEPARTMENT OF GRUFF
ED PETRIE (COMPERE)
DARRYL CARRINGTON
JON HICKS
LES BUBB
STRONG ENOUGH
BEE'S KNEES SWING DANCE REVIEW
BEYOND REPAIR ENTERTAINMENT
UMAMI DANCE THEATRE
STUART GOLDSMITH(COMPERE)
DARK ANGELS
THE JESTAR
JUST 4 FUNK
DARK ANGELS
BILLY KIDD SHOW
NEIL BALFOUR
LEKKIDO - LORD OF THE LOBSTERS!
BEYOND REPAIR ENTERTAINMENT
BEE'S KNEES SWING DANCE REVIEW
LES OOH LA LAS
DOREEN DOREEN

THE GATEWAY

LAND OF THE GIANTS
GARETH JONES
BEATBOX COLLECTIVE
MICHELE DREES
MAGNIFICENT KEVENS
NEW YORK BRASS BAND

BELLA'S FIELD

GLASTONBURY SINGS!
PORTACLUE: THE PORTALOO ESCAPE
THE CRAZY GOLF COMPANY
DAEMON OR DOPPLEGANGER
SOL CINEMA
SAM SEBASTIAN MAGIC
THE MAGPIE'S FORTUNE
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
WATCH THE BIRDIE
SCOTT WALKER
JEZ MANSFIELD MASTER MAGICIAN
BOB'S BLUNDABUS
EASEL PEASEL
DANIEL MCKEE
SAM SEBASTIAN MAGIC
WATCH THE BIRDIE
DANIEL MCKEE
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!

CABARET

ALISTAIR BARRIE (COMPERE)
DOM JOLY
SPENCER JONES
JOSH WIDDICOMBE
KIRSTY NEWTON
SEANN WALSH
PAUL CURRIE
BARBARA NICE (COMPERE)
LES BUBB
PAUL FOOT
RSVP - BHANGRA WORKSHOP
MATT KIRSHEN
IAN STONE
DOC BROWN
ADAM HILLS
CERYS NELMES (COMPERE)
4 POOFS AND A PIANO
SARAH KEYWORTH
JEN BRISTER
KERRY GODLIMAN
STEVE HUGHES
JOJO SUTHERLAND (COMPERE)
EMMANUEL SONUBI
LARRY DEAN
PHIL NICHOL
NICK DOODY
ANDREW O'NEILL
BASSEY BEWITCHED

SENSATION SEEKERS STAGE

PETE ANDERSON (COMPERE)
TWISTER - WITH D. PULSING
BILLY KIDD SHOW
SAM GOODBURN
TIANNA & LEA
BINGO BANGO BONGO
LES BUBB
MIK ARTISTIK'S EGO TRIP
ABLE MABLE (COMPERE)
FELICITY FOOTLOOSE
STRONG ENOUGH
JON HICKS
THE BEATBOX COLLECTIVE
RAVES R US
TOBY SPIN (COMPERE)
ABANDOMAN AKA ROB BRODERICK
FIERCE & FABULOUS
B:RAVE
ILLUMINAUGHTY BALL
TBA
THE FUTURE SHAPE OF SOUND

POETRY&WORDS

BOHDAN PIASECKI (COMPERE)
GECKO
HARRY BAKER
DEMI ANTER
KID ANANSI
BEN NORRIS
CULAIN WOOD
POET RS
MARK GALLIC
ROSY CARRICK (COMPERE)
AFRODITA NIKOLOVA
KEVIN MCLEAN
ARIELLE COTTINGHAM
SCOTT TYRRELL
MURRAY LACHLAN YOUNG
JOHN HEGLEY

MAVERICKS

GECKO
DAVE ID (THE BAR MAN)
CERYS NELMES (COMPERE)
CERYS NELMES
DANIEL GONCALVES
CHARLIE BICKNELL - BIG SPENDER
CHARLIE BICKNELL - HERO
EGG & HICKS SPECIAL
AIRFISH CIRCUS
MATT BARNARD
LES OOH LA LAS
VENUS
FRANK THE DOG
BOOM CIRCUS
SAM SEBASTIAN
STEWART PEMBERTON
GUILLERMO LEON
DAVID ERIKSSON
BRIEFS: BITE CLUB
MISS ALORA LUX
BRIEFS: BITE CLUB
PHIL KAY
CERYS NELMES (COMPERE)

A LITTLE MORE SENSATION

FAIL FAIL WIN
GEORGE ORANGE
KANE & ABEL
DANIEL GONCALVES
AKIRA
DAN THE HAT
JEZ MANSFIELD MASTER MAGICIAN
PAUL CURRIE
UMAMI DANCE THEATRE
CARAVAN OF LOST SOULS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

WALKABOUTS

FESTIVAL WHISPERS
THE FLAMINGOS
THE FIREMEN!
KANE & ABEL
HUMMINGBIRDS
THE DAPPER CHAPS
TRIFLEENEES
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
THE BAD EGGS
FAIR PLAY
ORIGINAL MIXTURE
FAIR PLAY
UKELELE THRASH MOB
THE FUTURE TODAY
THE SUMMER OF LOVE BIKE
THE SMALLEST RACE ON EARTH
GIANT SEAGULLS
THE JERSEY GIRLS
LEGENDARY STILT CO
LEGENDARY STILT CO
WORLDROOTS ACAPELLA
RISHI GORDON
STEWART PEMBERTON
THE MEANDERTHALS
FAIR PLAY
NATURAL DIVERSIONS
NATURAL THEATRE COMPANY
CORVUS ANGELICUS
FINN CARRAGHER
MASTERS OF THE KAZOONIVERSE
THE BIG HEADS
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
BUZZING BEES
FAIR PLAY
BACHELORS OF PARADISE
BOOTWORKS THEATRE
DEPARTMENT OF GRUFF
OZMOSES MAGICIAN
VIP PUPPETS
THE TEA LADIES ON TOUR
THE SUMMER OF LOVE BIKE
THE DAPPER CHAPS
ORIGINAL MIXTURE
THE OLD TIME RAGS
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
HUMMINGBIRDS
THE BAD EGGS
THE EXPLORERS
FAIR PLAY
GIANT SEAGULLS
THE FLAMINGOS
FESTIVAL WHISPERS
COCOLOCO - ALICE AND ALICE
THE FIREMEN!
CORVUS ANGELICUS
THE SMALLEST RACE ON EARTH
STEWART PEMBERTON
MADAM D'ORIFICIO
BOOTWORKS THEATRE
THE JERSEY GIRLS
SWANK
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
CLAMOUR OF BELLS
DISCO ROBOT GIRLZ
VAMOS THEATRE
JAY RAWLINGS
RAJASTHAN HERITAGE BRASS BAND
ICARUS
OZMOSES MAGICIAN
THE BIG HEADS
FAIR PLAY
NATURAL DIVERSIONS
ETIM ARTS CARICATURES
NATURAL THEATRE COMPANY
SAV - HEAD OF MAGIC
FRED THE PUPPET PUB LANDLORD
THE MEANDERTHALS
ANDREW MELIA
BACHELORS OF PARADISE
FINN CARRAGHER
BUZZING BEES
FAIR PLAY
RISHI GORDON
THE SKY AT DAY
THE OTHER HALF PRODUCTIONS
GUILLERMO LEON
CURIOUS ODDITIES
COCOLOCO - ALICE AND ALICE
TRIFLEENEES
CLAMOUR OF BELLS
THE TEA LADIES ON TOUR
THE OLD TIME RAGS
MOANING LISA AND LEO
ROSE POPAY & CO
RIMSKI & HANDKERCHIEF
DARIUS MAGIC
FAIR PLAY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
ICARUS
SWANK
STRANGELINGS
THE SHOW GLOBE
ARRAY COLLECTIVE
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
VAMOS THEATRE
THE BIG HEADS
RAJASTHAN HERITAGE BRASS BAND
UKELELE THRASH MOB
MOANING LISA AND LEO
CLAMOUR OF BELLS
DISCO ROBOT GIRLZ
JAY RAWLINGS
CHRIS LYNAM
ROSE POPAY & CO
FRED THE PUPPET PUB LANDLORD
GUILLERMO LEON
THE SKY AT DAY
EMERGENCY EXIT ARTS
CURIOUS ODDITIES
THE CLOUDMEN
SWYRON
MIRROR DIVAS
MAGNIFICENT KEVENS
THE SHOW GLOBE
HIGH FLYERS
HIGH FLYERS
MIRROR DIVAS
GLOWBROS
RUNAWAY CHRISTMAS TREE FAIRY
THE CLOUDMEN
CORVUS ANGELICUS
THE SPIDER
SWYRON
EMERGENCY EXIT ARTS
RUNAWAY CHRISTMAS TREE FAIRY
CORVUS ANGELICUS
IGOR RASPUTINS CARAVAN OF LOST SOULS
THE SPIDER
GLOWBROS

THE BUG

WARM UP BUG
FLEETMAC WOOD
KREED B2B DUTCHIE
JINX IN DUB

PILTON PALAIS CINEMA

TAIMANE GARDNER
MINIONS: THE RISE OF GRU
DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS
FRENCH DISPATCH
THE UNBEARABLE WEIGHT OF MASSIVE TALENT
FANTASTIC BEASTS: THE SECRETS OF DUMBLEDORE
THE MATRIX
TAIMANE GARDNER

WILLIAM'S GREEN

SLEAFORD MODS IN CONVERSATION
THE COOL GREENHOUSE
HALLOWEENS
THE GOA EXPRESS
PENELOPE ISLES
ALL WE ARE
SINEAD O'BRIEN
HORSEGIRL
YARD ACT
MANNEQUIN PUSSY
ALFIE TEMPLEMAN
CLUB DE FROMAGE

BBC MUSIC INTRODUCING

SOFY
ASHA GOLD
LEWIS MCLAUGHLIN
DEAD PONY
QUARRY
DENISE CHAILA
BORED AT MY GRANDMA'S HOUSE
WALT DISCO
NOVA TWINS
TBA

STRUMMERVILLE

STRUMMERVILLE DJS FT KYLE LANDMAN
ROSIE ALDRIDGE
KYLE LANDMAN (YOUNG OFFENDERS)
BOB DOYLE
SOME PEOPLE
TOM BRIGHT
JESSE MALIN
ENGLISH TEACHER
SLEAZE FM
TBA
ANDY BELL (RIDE/GLOK) DJ

GLADE DOME

MR PINKS & HARRI PEPPER
JUST A COUPLE OF MUMS
MINOR CONFLICT
KIKO BUN
GUY.IN.GLASSES.
JACK TYSON CHARLES
MR BRUCE
WILL WHITE
JFB
TIMBALI & PEPPERY
FERAL IS KINKY
DON LETTS

CINERAMAGEDDON

KIDS FILMS
ALI & AVA (15)
HOSTILE (12) + DIRECTOR Q&A
GUEST DJ FOR HOSTILE
DON LETTS: REBEL DREAD (15)
GUEST DJ
GUEST DJ
RIZ AHMED PRESENTS THE LONG GOODBYE
POLY STYRENE: I AM A CLICHÉ (12)
BRIAN AND CHARLES (PRE-RELEASE SPECIAL) (PG)
TITANE (18)

SAN REMO

ROOM SERVICE: PRAH RECORDINGS
AMATEURISM
SCARLETT O'MALLEY
MAFALDA
RAW SILK
PROSUMER
LOVEFINGERS
PBR STREETGANG
ARTWORK
EROL ALKAN DISCO 3000
PALMS TRAX

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE ROCKET LOUNGE

DJ MR MASS
SISTER SUZIE
RED HOT RIOT
BLACK KAT BOPPERS
LOS DEDOS
DAS BRASS
CHAINSKA BRASSIKA
JESSE MALIN

DELUXE DINER

EL SQUID
WIZARD OTR
MR TOOLEY
PERRI KAYE
NOEL WATSON
NOBLE & HEATH
DJ LOUIE- LOUIE

THE BANDSTAND

HARRI MASON
T E YATES
DEXTER SELBOY & THE SHONKY TRIO
DAISY CHAPMAN
SAM BROOKES
ECO-MOTION
DUNCAN & THE SCALLYWAGS
THE UNDERCOVER HIPPY
SUBTLE MACHINES
KING STREET TURNAROUND
DUB SOULS
ANTIMATADOR

GLASTO LATINO

CUBAN CARNIVAL
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - REGGAETON
CIMAFUNK
LATIN PARTY

AVALON CAFÉ STAGE

THE SCHMOOZENBERGS
LEANDER MORALES
COOL BEANS ROADSHOW
SPLINTERS
HODMADODDERY
ELLE & THE POCKET BELLES
ELLE & THE POCKET BELLES
NINOTCHKA
DEXTER SELBOY & THE SHONKY TRIO
ROSIE ALENA
LEMON LOUNGE DJS
CALEB KUNLE
LEMON LOUNGE DJS

BREAD AND ROSES

DOGS (NICK KELLY & SEAN MILLAR)
NADIA SHEIKH
DRAGIATORS
BREAD AND ROSES EMERGING TALENT: DAISY CHUTE
KIMMY BEATBOX
TOM SEALS
MATILDA MANN
SMOOTH SAILORS
NAKEDPRESENTS

TOLPUDDLE

DJ KATY
MIGZ
NOWT B2B MEDLAR
GEDZ

VILLAGE INN

DJ CHRIS ARNOLD & DJ KEV TUNGATT
SHAKA LOVES YOU
DISCO FREAKS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Saturday 25th June11

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

PYRAMID STAGE

LES AMAZONES D'AFRIQUE
JOY CROOKES
EASY LIFE
AJ TRACEY
HAIM
NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS
PAUL MCCARTNEY

OTHER STAGE

HAK BAKER
TEMS
SKUNK ANANSIE
METRONOMY
GLASS ANIMALS
OLIVIA RODRIGO
BURNA BOY
MEGAN THEE STALLION

WEST HOLTS STAGE

KIKAGAKU MOYO
BRASS AGAINST
BLACK MIDI
YVES TUMOR
CELESTE
LEON BRIDGES
CARIBOU
ROISIN MURPHY

JOHN PEEL STAGE

GO_A
ENNY
HOLLY HUMBERSTONE
SELF ESTEEM
BEABADOOBEE
PA SALIEU
GHETTS
YUNGBLUD
JAMIE T

THE PARK STAGE

YASMIN WILLIAMS
KATY J PEARSON
GABRIELS
SAMPA THE GREAT
SQUID
BIG THIEF
THE AVALANCHES
MITSKI
JESSIE WARE

ARCADIA

NIA ARCHIVES
DJ EZ
KURUPT FM
FOUR TET
CALVIN HARRIS
CAMELPHAT B2B PATRICK TOPPING

ACOUSTIC STAGE

TOM WEBBER BEST DEMO OF THE YEAR
49TH & MAIN
KATHERINE PRIDDY
LAURA VEIRS
GRAINNE DUFFY
CHRIS DIFFORD
TONY CHRISTIE
SCOUTING FOR GIRLS
RICHARD THOMPSON
THE WATERBOYS

AVALON STAGE

NIA WYN
THE LONGEST JOHNS
GRACE PETRIE
MOLOTOV JUKEBOX
TOM ROBINSON BAND
DR. JOHN COOPER CLARKE
WARD THOMAS
LAMB
THE HOOSIERS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

LEFT FIELD

DEBATES: STATE OF THE NATION: POLITICS IN CRISIS WITH ANDY BURNHAM, FRANCIS FOLEY, METE COBAN, SHAISTA AZIZ, JOHN HARRIS
DEBATES: WHAT'S NEXT FOR THE CLIMATE EMERGENCY WITH KAM-BU, HARPREET KAUR PAUL, STOP CAMBO, REBECCA NEWSOM, SCARLETT WESTBROOK
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG - SEB LOWE, TOM A. SMITH, JESS SILK
ASYLUMS
KAM-BU
BILLY NOMATES
YARD ACT

GLADE

TONY ANDREWS ECLECTIC GROOVE
CARL COX & ERIC POWELL'S MOBILE DISCO FT INCOGNITO
DON LETTS
HOLLIE COOK
GARDNA & FRIENDS FT DRS, CATCHING CAIRO, DON LETTS, JEM COOKE
DON LETTS
GENTLEMAN'S DUB CLUB
NIA ARCHIVES
ANDY C
ENGLISH DISCO LOVERS
RICHARD FEARLESS

SONIC

WAREHOUSE PRESERVATION SOCIETY
KIARA SCURO
SOFIA KOURTESIS - LIVE
ELKKA
LOGIC1000
ROSS FROM FRIENDS - LIVE
ROMY
HAAI
OVERMONO - LIVE

WOW

MOXIE B2B PEACH
SHANTI CELESTE B2B SAOIRSE
PALMS TRAX B2B JOB JOBSE
SCOTT FRASER
DRESDEN (IVAN SMAGGHE & MANFREDAS)
OPTIMO (ESPACIO)
AVALON EMERSON

LONELY HEARTS CLUB

BADLIANA
WISHMASTER
XYZELLE
ALAMAY & OMAR CASSIUS
TIFFANY CALVER & FRIENDS
WILLOW KAYNE
LOLA YOUNG
LAVA LA RUE
BERWYN
HOPE TALA
ARRDEE
BAD BOY CHILLER CREW
SAD NIGHT DYNAMITE
MURA MASA
ARTWORK PRES: MORE AMOUR

FIRMLY ROOTED

IGLEW
ANINA
YUSHH
FACTA B2B K LONE
LCY
TASHA
KRUST
CLIPZ

STONEBRIDGE BAR

FOUR TET: MORNING SIDE
LUKE UNA PRESENTS É SOUL CULTURA
2 BEARS B2B RAW SILK
DAN SHAKE
PRETTY WEIRD W/ FLOATING POINTS, OR:LA, CHLOÉ ROBINSON B2B DJ ADHD
SPECIAL REQUEST PRESENTS W/ ANZ, ECLAIR FIFI + KETTAMA

THE RABBIT HOLE

BEA
DJ
ROSIE SMITH
INSTANCING
JACK TYSON CHARLES
ACID KLAUSS
DJ
EMMANUEL JAL & NYARUACH
DJ LILY BLUE & DJ NORTY MORTY
SPECIAL UN-BIRTHDAY SURPRISE
DJ ZERYA
TBA
DJ DERMOT O'LEARY
SHELF LIVES
DJ SPECIAL UN-BIRTHDAY SURPRISE
BRASS FUNKEYS
DJ MAXXI SOUNDSYSTEM
THE EGG

RABBIT HOLE'S FUNKINGHAM PALACE

FUNKINGHAM PALACE FOOTMEN
SHAKA LOVES YOU
CRAIG CHARLES
ISAAC FERRY
HUGO HEATHCOTE
ROCKY RACOONS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

FREE UNIVERSITY OF GLASTONBURY

PETE PAPHIDES WITH EMMA WARREN
JESS PHILLIPS MP WITH JOHN ROBB
JARVIS COCKER WITH WILL HODGKINSON

IICON

TASH LC
DJRUM
FLOATING POINTS
SHYGIRL (LIVE)
JOY ORBISON
PANGAEA X PARIAH

GENOSYS SOUND SYSTEM

MICHELLE MANETTI
CHAPTER 10
I. JORDAN
BRAWTHER (LIVE)
ROI PEREZ
OK WILLIAMS
PARTOK

NYC DOWNLOW

CHRIS CRUSE
VIRGINIA
TODD EDWARDS
GIDEON
JUSTIN STRAUSS

THE MEAT RACK

GUY WILLIAMS
GINA BREEZE
MORGAN+1
T. JACQUES
DUNGEON MEAT

THE TEMPLE

CAPITOL 1212
CAPITOL 1212
SKEPTICAL
T>I & CARASEL
A.M.C & PHANTOM
KOTR + INJA
BOU FT HARIBO
S.P.Y & LOWQUI

TOTEM

JINX IN DUB
PINEAPPLE RECORDS; SAM BINGA B2B BAKEY B2B FOREIGN CONCEPT
BREAKA B2B FRAZER RAY
YUNG SING
EMERALD
CLUB GLOW - L-MAJOR, BORAI, MANIFESTO

TOTEM TALKS

JADE SHAW
PANEL DISCUSSION
HANNAH KENDARU
ERIC MARKY

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Saturday 25th June22

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE RUM SHACK

THE BEATBOX COLLECTIVE
GROVE
EVA LAZARUS (LIVE)
DIZRAELI (DJ SET)
BUSH BBY
SUPA SOCA SHOW
VILLAGE CUTS

GAS TOWER

A COLLECTION OF RADICAL FILMS CURATED BY SHANGRILART FEATURING : DR D-SUBVERTISER, REEL NEWS, DARREN CULLEN AND MANY MORE.
AI WEIWEI: YOURS TRULY - FILM WITH LIVE ACTIVATION
A COLLECTION OF RADICAL FILMS CURATED BY SHANGRILART FEATURING : DR D-SUBVERTISER, REEL NEWS, DARREN CULLEN AND MANY MORE.
FUMEZ THE ENGINEER PRESENTS PLUGGED IN WITH VERY SPECIAL GUESTS
BITVERT (LIVE AV)
FOLAMOUR: POWER TO THE PPL AV
FATBOY SLIM
JAMIE JONES
SOLOMUN

TRUTH STAGE

WARGASM (EARACHE)
ANGEL MEL
BCO: GRIME ORCHESTRATED FEAT JUICE MENACE, FOOTSIE AND TANA
FIZZY GILLESPIE
BRASS AGAINST
JOHNNY VOLTIK - DJ TOFU
BOB VYLAN (EARACHE)
DJ BOLLOCKS
WARMDUSCHER
PONY MONTANA
OH MY GOD! IT'S THE CHURCH

PLATFORM 23

HALCYON HI FI
ASBO DISCO B2B QUEEN OF PRESSURE
SIMONE
NOORIYAH (MARSM)
SALIAH (MARSM)
BACK TO MINE TAKEOVER FEAT CRAZY P, SEAN BROSNAN & SPECIAL GUESTS
ONLY JOOLZ B2B DRIFTY

THE SISTXRHOOD

SENSORY ALCHEMISTS WORKSHOPS
BOOTY BASS - B2B SETS FROM ALL BB CREW
BOOTY BASS - FABIENNE
BOOTY BASS - NGAIO
BOOTY BASS - ADEEVAH
BOOTY BASS - HANNZA
BOOTY BASS - BUNGZO
BOOTY BASS - B2B SETS FROM ALL BB CREW

FLYING BUS

PORCHCRAWLER
ANDY BARKER (808 STATE) TRIBUTE
TONY ROSS
GRAHAM MASSEY (808 STATE) B2B JACKSON MASSEY
GUEST DJ

THE SALON CAROUSEL

TRIPLE XL
SCAMP
KAOTIK KARTEL
SPYRO
MANDIDEXTROUS
T-MENACE
E-COLI

BLIND TIGER

MISS MONUMENT
DNR
ROUNDED
CHEZNEY & MAXINE (FIRE PIT COLLECTIVE)
ELECTRIC CUSTARD
MOVIN WHATA / GUERILLA TACTICS
SONWAH
NORTH FIRE SOUND
ANNA PRANK
CHEZNEY 100 % VINYL SET
JIM BITCH (OLD SKOOL RAVE SET)
SERKUS HOSTED BY JAGO
UNCLE DUGS AND FRIENDS PRESENST 30 YEARS OF BREAKBEATS -

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

SMALL WORLD STAGE

TOBIAS JACOB
3 DAFT MONKEYS
RIVER ROOTS
DEAD HORSE BAY
CASH COWS
AROUND ABOUT DUSK
PRAYING FOR THE RAIN
THREADS ON CANVASS
THEE ONES
OCTOGON
CABLE STREET COLLECTIVE
SCARLET PIMPERNEL

GREENPEACE

POWER BALLAD YOGA
JUNIOR JUNGLE
KITTY LIV
SARAH LAMPTEY
TIM BURGESS
KATY J PEARSON
DON LETTS & GAUDI (CHANT LIVE DUB)
BIG JOANIE
LUKE STEREO
EASY LIFE
FLEETMAC WOOD
SPECIAL GUEST TBA
ABSOLUTE.
PLUMP DJS
MELLA DEE

GREENPEACE (BEAM)

ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS
ALEX H DUNCAN PLANT AND POLLINATOR SOUNDS
ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS LIVE WORKSHOP
BEAM AMBIENT CHILLOUT

TOAD HALL

SCIENCE MADE SIMPLE WITH IAN B DUNNE
ROTATION MOTIVATION HULA HOOPING
RED & THE SHAMELESS
Q&A GANGSTAGRASS/RODNEY BRANIGAN
SHOWHAWK
DAISY CHUTE
MAMACHA
KATHRYN ROBERTS & SEAN LAKEMAN
STEVE KNIGHTLEY
SHERIKA SHERARD
EL TEL
RODNEY BRANIGAN & GANGSTA GRASS
JAMALA

SPEAKERS FORUM

TONY CURRAN
TBA
ED MILLIBAND, MOLLY SCOTT CATO, ROGER HALLAM & JUSTIN ROWLATT
JOHN DAUVAN, SHANE COLLINS & JSO
ED MILLIBAND WITH JOHN HARRIS
SARAH LUNNON
YOUTH CLIMATE SWARM
CHRIS STARK & JUSTIN ROWLATT
THE DAYS SPEAKERS Q & A

CROISSANT NEUF

MATT WOOSEY TRIO
CAOILFHIONN ROSE
SAM LEE TBC
BASKERY
TBC
MISTA TRICK LIVE
K.O.G

THE LIZARD STAGE

HUSSAIN MANAWAER
AZIZA JAYE
DJ QUTO
RIVERROOTS
DJ EARLY RAFFERTY
ALICE OFFLEY
DJ QUTO
DJ FELINE
JAZ DELOREAN'S DAM SESSION

MANDALA STAGE

NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
ANDREW MAXWELL MORRIS
ADAM SCOTT GLASSPOOL
BURNING GLASS
HAZEY JANE
SAGAN MEGADRIVE
FAIRYTALE 23
PYRAMIDS OF SNAFU
HARRISON LARNER-MAIN
LEE KNOTT
ALY RAINEY
WOBBLE & WHEEZE
PSYJAMAS
TOM MCQ

CIRCUS FIELD

SLACKLINE SCHOOL
CRATE STACK CHALLENGE
DYNAMIX
MERRY GO ROUND
BULLZINI WORKSHOP
ABOVE AND BEYOND FLYING DISPLAY: “MAYHEM!”
DYNAMIX
ABOVE AND BEYOND AERIAL WORKSHOP
PIRATE TAXI
CHRIS BULLZINI SHOW
VINYL HITS DISCO (PAUSED FOR A & B SHOW AT 00.30-01.00)
THE MIDNIGHT PLAYGROUND
WAYNE AND WANDA
ABOVE AND BEYOND PRESENT:”MAYHEM!”

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

CIRCUS BIG TOP

PAUL PRESTON MILLS (COMPERE)
MICHELE DREES JAZZ TAP PROJECT
WOOKEY HOLE CIRCUS
AMANDA & ALBERTO
HOWIE MORLEY
ALBERTO CADENA
FRASER HOOPER
JESSIE-LU (COMPERE)
JONNY & TILLY
ELOISE CURRIE
HIGH SOCIETY
WOOKEY HOLE CIRCUS
AMANDA WESLEY
CIRQUE DU CIEL (NEXTGEN CIRCUS)
BUNNY MORETHAN (COMPERE)
ELOISE CURRIE
JONNY & TILLY
ELLIS GROVER
AMANDA & ALBERTO
SAM GOODBURN
ROD LAVER
DAVID ERIKSSON
CHARLIE BICKNELL (WRECKING BALL)
THE BLACK EAGLES
CIRCUS FUNTASIA
HIGH SOCIETY
DAVE CHAMELEON (COMPERE)
SAM GOODBURN
DAVID ERIKSSON
ELLIS GROVER
REBECCA RENISSON
LEO
AIRFISH CIRCUS
THE MIGHTY GARETH (COMPERE)
BEN LOADER
BOOM CIRCUS
LEO
CIRQUE DU VULGAR
DEJA VOODOO
BRIEFS : BITE CLUB

OUTSIDE CIRCUS STAGE

CIRCUS RAJ
FAMOS BRAMWELLS (COMPERE)
DANIEL GONCALVES
DAN THE HAT
SAM GOODBURN
CHARLIE BICKNELL
GARETH JONES
SPACE COWBOY
FRASER HOOPER
GOLDIE FIASCO AND GARETH JONES (COMPERES)
BUNNY
JON HICKS
LOGY ON FIRE
TBA
TIANNA & LEA
FAIL FAIL WIN
GEORGE ORANGE
NEW YORK BRASS BAND

JUGGLING TENT

LAUGHTER YOGA WORKSHOP
BOSCO CIRCUS - JUGGLING WORKSHOP
FUSE - CIRCUS SKILLS WORKSHOP
THE BIRTHDAY PARTY

CROONER'S CORNER

PAUL LAMBOURNE
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
LOUISE HART
JERRI HART
GEORGIA D’ARCY-RODEN
PAUL LAMBOURNE

CIRCUS CENTRAL

ZANZIBAR
VENUS
ROB ROY COLLINS
LOGY ON FIRE
DO WHAT YA MUMA TOLD YA!
DARRYL J CARRINGTON
THE ENCORAGABLE ROGUE

THE PAVEMENT

GUY COLLINS
AKIRA
FELICITY FOOTLOOSE
THE ENCOURAGABLE ROGUE
ZANZIBAR
VENUS
THE MIGHTY GARETH
ROB ROY COLLINS
KWABANA LINDSAY

GLEBELAND

BASH STREET THEATRE
THE SWING BOATS
VERSILLI
BROOKLYN HEALER
RIMSKI'S YARD
VERSILLI
BROOKLYN HEALER
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!
EXTERNAL COMBUSTION

THE ASTROLABE THEATRE

SIEGFRIED & JOY
GEORGE EGG (COMPERE)
MARCUS DU SAUTOY (THE SCHOOL OF HARD SUMS)
THE BLACK EAGLES
ROD LAVER
VOU FIJI DANCE COMPANY (UNTOLD)
STEPHEN FROST IMPRO ALLSTARS
DAN EVANS (COMPERE)
MIK ARTISTIK’S EGO TRIP
NEIL BALFOUR (DARK CABARET)
GECKO
SALLY-ANNE HAYWARD (COMPERE)
TAIKO MEANTIME
SLEEPING TREES (SPAGHETTI WESTERN)
COMRADES IN THE DARK
BOX 9 DRUMLINE
FRANK OLIVIER’S TWISTED CABARET
COMEDY HYPNOTISTS MISTY & THE SANDMAN

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Saturday 25th June33

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE SUMMER HOUSE

DEPARTMENT OF GRUFF
ED PETRIE (COMPERE)
JON HICKS
DARRYL CARRINGTON
STRONG ENOUGH
BEE'S KNEES SWING DANCE REVIEW
PAUL CURRIE
BILLY KIDD SHOW
STUART GOLDSMITH(COMPERE)
BEYOND REPAIR ENTERTAINMENT
UMAMI DANCE THEATRE
DARK ANGELS
THE JESTAR
JUST 4 FUNK
DARK ANGELS
NEIL BALFOUR
BEYOND REPAIR ENTERTAINMENT
LEKKIDO LORD OF THE LOBSTERS!
BEE'S KNEES SWING DANCE REVIEW
LES OOH LA LAS
DOREEN DOREEN

THE GATEWAY

LAND OF THE GIANTS
MICHELE DREES
MAGNIFICENT KEVENS
NEW YORK BRASS BAND
PHIL KAY
GARETH JONES
BEATBOX COLLECTIVE

BELLA'S FIELD

DAEMON OR DOPPLEGANGER
GLASTONBURY SINGS!
PORTACLUE: THE PORTALOO ESCAPE
THE CRAZY GOLF COMPANY
THE MAGPIE'S FORTUNE
SOL CINEMA
SAM SEBASTIAN MAGIC
WATCH THE BIRDIE
SCOTT WALKER
JEZ MANSFIELD MASTER MAGICIAN
BOB'S BLUNDABUS
EASEL PEASEL
DANIEL MCKEE
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
SAM SEBASTIAN MAGIC
WATCH THE BIRDIE
DANIEL MCKEE
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!

CABARET

MARK DOLAN (COMPERE)
RSVP - BHANGRA
JONNY AWSUM
SPENCER JONES
FRANK OLIVIER
JAMALI MADDIX
SARAH KEYWORTH
NINA CONTI
ALISTAIR BARRIE (COMPERE)
NISH KUMAR
LAURA LEXX
AN AUDIENCE WITH REGINALD D HUNTER - HOSTED BY DR SHAWN NEPTALI SOBERS
LUKE WRIGHT
JEN BRISTER
CERYS NELMES (COMPERE)
MARY BOURKE
REGINALD D HUNTER
MATT KIRSCHEN
MARCEL LUCONT - CABARET FANTASTIQUE
LES OOH LA LAS
STEVE HUGHES AND CRAIG CAMPBELL
EMMANUEL SONUBI (COMPERE)
NICK DOODY
FRANK SANAZI
ANDREW O'NEILL
NINA GILLIGAN
BASSEY BEWITCHED

SENSATION SEEKERS STAGE

ABLE MABLE (COMPERE)
TWISTER - WITH D. PULSING
BILLY KIDD SHOW
JON HICKS
TBA
ABANDOMAN AKA ROB BRODERICK
BINGO BANGO BONGO
PETE ANDERSON (COMPERE)
LEKIDDO - LORD OF THE LOBSTERS
FELICITY FOOTLOOSE
TIANNA & LEA
STRONG ENOUGH
RAVES R US
TOBY SPIN (COMPERE)
B:RAVE
ILLUMINAUGHTY BALL
TBA
FIERCE & FABULOUS
THE BEATBOX COLLECTIVE
THE FUTURE SHAPE OF SOUND

POETRY&WORDS

GECKO
ROSY CARRICK (COMPERE)
POET RS
DOMINIC BERRY
OPEN MIC HOSTED BY AFRODITA NIKOLOVA
KID ANANSI
ARIELLE COTTINGHAM
BEN NORRIS
BOHDAN PIASECKI (COMPERE)
CULAIN WOOD
DEMI ANTER
LUKE WRIGHT
HARRY BAKER
GOBLIN MARKET MUSIC
TONY WALSH

MAVERICKS

KEN FANNING
DAVE ID (THE BAR MAN)
KEN FANNING (COMPERE)
BOOM CIRCUS
DANIEL GONCALVES
AIRFISH CIRCUS
KIRSTY NEWTON
EGG & HICKS SPECIAL
ROD LAVER
LES OOH LA LAS
COCOLOCO
CHRIS LYNAM
FRANK THE DOG
JOHNNY MACAULAY
LOGY LOGAN
SAM SEBASTIAN
BRIEFS: BITE CLUB
DAVID ERIKSSON
MISS ALORA LUX
BRIEFS: BITE CLUB
FRANK SANAZI
KEN FANNING (COMPERE)

A LITTLE MORE SENSATION

UMAMI DANCE THEATRE
FAIL FAIL WIN
GEORGE ORANGE
DANIEL GONCALVES
JEZ MANSFIELD MASTER MAGICIAN
KANE & ABEL
DAN THE HAT
AKIRA
PAUL CURRIE
CARAVAN OF LOST SOULS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

WALKABOUTS

FESTIVAL WHISPERS
THE FLAMINGOS
KANE & ABEL
HUMMINGBIRDS
THE DAPPER CHAPS
TRIFLEENEES
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
THE BAD EGGS
ORIGINAL MIXTURE
UKELELE THRASH MOB
FAIR PLAY
FAIR PLAY
THE SMALLEST RACE ON EARTH
GIANT SEAGULLS
THE FIREMEN!
THE JERSEY GIRLS
LEGENDARY STILT CO
LEGENDARY STILT CO
WORLDROOTS ACAPELLA
STEWART PEMBERTON
FAIR PLAY
THE MEANDERTHALS
RISHI GORDON
NATURAL DIVERSIONS
NATURAL THEATRE COMPANY
CORVUS ANGELICUS
FINN CARRAGHER
MASTERS OF THE KAZOONIVERSE
THE BIG HEADS
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
BUZZING BEES
FAIR PLAY
BACHELORS OF PARADISE
BOOTWORKS THEATRE
DEPARTMENT OF GRUFF
OZMOSES MAGICIAN
THE TEA LADIES ON TOUR
THE DAPPER CHAPS
ORIGINAL MIXTURE
THE OLD TIME RAGS
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
HUMMINGBIRDS
THE BAD EGGS
THE EXPLORERS
FAIR PLAY
GIANT SEAGULLS
THE FLAMINGOS
FESTIVAL WHISPERS
COCOLOCO - ALICE AND ALICE
CORVUS ANGELICUS
THE SMALLEST RACE ON EARTH
STEWART PEMBERTON
MADAM D'ORIFICIO
BOOTWORKS THEATRE
THE JERSEY GIRLS
THE FIREMEN!
SWANK
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
CLAMOUR OF BELLS
DISCO ROBOT GIRLZ
VAMOS THEATRE
JAY RAWLINGS
RAJASTHAN HERITAGE BRASS BAND
ICARUS
OZMOSES MAGICIAN
THE BIG HEADS
FAIR PLAY
NATURAL DIVERSIONS
NATURAL THEATRE COMPANY
SAV - HEAD OF MAGIC
FRED THE PUPPET PUB LANDLORD
THE MEANDERTHALS
ETIM ARTS CARICATURES
BUZZING BEES
FINN CARRAGHER
BACHELORS OF PARADISE
FAIR PLAY
RISHI GORDON
THE SKY AT DAY
THE OTHER HALF PRODUCTIONS
VIP PUPPETS
GUILLERMO LEON
CURIOUS ODDITIES
COCOLOCO - ALICE AND ALICE
TRIFLEENEES
CLAMOUR OF BELLS
THE TEA LADIES ON TOUR
THE OLD TIME RAGS
ROSE POPAY & CO
MOANING LISA AND LEO
RIMSKI & HANDKERCHIEF
DARIUS MAGIC
FAIR PLAY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
ICARUS
SWANK
ARRAY COLLECTIVE
STRANGELINGS - THE EXPLORERS
THE SHOW GLOBE
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
VAMOS THEATRE
THE BIG HEADS
RAJASTHAN HERITAGE BRASS BAND
UKELELE THRASH MOB
MOANING LISA AND LEO
CLAMOUR OF BELLS
DISCO ROBOT GIRLZ
JAY RAWLINGS
CHRIS LYNAM
MAGNIFICENT KEVENS
ROSE POPAY & CO
FRED THE PUPPET PUB LANDLORD
GUILLERMO LEON
THE SKY AT DAY
EMERGENCY EXIT ARTS
CURIOUS ODDITIES
THE CLOUDMEN
SWYRON
THE SHOW GLOBE
HIGH FLYERS
MIRROR DIVAS
RUNAWAY CHRISTMAS TREE FAIRY
HIGH FLYERS
THE SHOW GLOBE
MIRROR DIVAS
GLOWBROS
THE CLOUDMEN
CORVUS ANGELICUS
RUNAWAY CHRISTMAS TREE FAIRY
SWYRON
EMERGENCY EXIT ARTS
THE SPIDER
CORVUS ANGELICUS
IGOR RASPUTINS CARAVAN OF LOST SOULS
THE SPIDER
GLOWBROS

THE BUG

GORILLA TACTICS
THE BUG
LAID BLAK DJ SET MC JOE PENG

PILTON PALAIS CINEMA

TAIMANE GARDNER
JURASSIC WORLD DOMINION
LICORICE PIZZA
EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE
DUNE
THE ROOM
TAIMANE GARDNER
DR. STRANGELOVE : HOW I LEARNED TO STOP WORRYING AND LOVE THE BOMB

WILLIAM'S GREEN

HALLOWEENS
SELF ESTEEM IN CONVERSATION
FOLLY GROUP
NUHA RUBY RA
ROBOCOBRA QUARTET
WU-LU
SORRY
WH LUNG
NILUFER YANYA
PORRIDGE RADIO
JANE WEAVER
TIM BURGESS
DEPTFORD NORTHERN SOUL CLUB
EDDIE PILLER

BBC MUSIC INTRODUCING

TBA
ADWAITH
EGYPTIAN BLUE
BXKS
ENGLISH TEACHER
HONEYGLAZE
ALEWYA
TBA

STRUMMERVILLE

STRUMMERVILLE DJS FT DJG
CUMBIA KID
FAUX REAL
PETE BONES OF RED ANT RECORDS DJ
JJ STERRY
THE DEADLIANS
DJ KABZ
TBA
DON LETTS / ZOE DEVLIN LOVE TBA
ROMPAS REGGAE SHACK

GLADE DOME

SMOKESCREEN
LILY BLUE
TIFFANY PISANI
CARLY WILFORD
MIK ARTISTIK’S EGO TRIP
JUST A COUPLE OF MUMS
THE EGG
CHRISTOPHER COE
KLAUS BLATTER
STEVE DAVIS & KAVUS TORABI

CINERAMAGEDDON

KIDS FILMS
DON'T GO GENTLE: A FILM ABOUT IDLES (15)
TRAVELLER AWARENESS FILMS & SPEAKERS INTRO
THE HIPPIES WERE RIGHT (TRAVELLER AWARENESS)
TRAVELLERS TALK WITH APPLEBY HORSE FAIR
ROMANY RAI (TRAVELLER AWARENESS)
GUEST DJ
DREAMING WALLS (15)
GUEST DJ
DIRECTOR INTRODUCTION TO...
I AM A MUTOID (PG)
SPECIAL GUEST DJ
LICORICE PIZZA (15)
THE RUNAWAYS (15)

SAN REMO

ROOM SERVICE
STRUT RECORDS DJS
404 EROS
TOSHIKI OHTA
ALEX RITA & ERROL - TOUCHING BASS
YU SU
SHY ONE
BONOBO (DJ SET)
JON HOPKINS (DJ SET)
DANIEL AVERY

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE ROCKET LOUNGE

DJ BABY SOUL
SISTER SUZIE
MADELEINE ROSE & KITTY LIV
ZIPHEADS
BLACK KAT BOPPERS
US
THE TROJANS

DELUXE DINER

EL SQUID
MR TOOLEY
JO GIRL
WIZARD OTR
NOEL WATSON
DJ ANDY P
DJ LOUIE-LOUIE

THE BANDSTAND

BRIAN MADIGAN
BACK BEFORE BREAKFAST
COPPER VIPER
BETH PORTER
ALEX REX
YOUNG WATERS
THE FUTURE SHAPE OF SOUND
THE STARLINGS
SNAZZBACK
WERKHA
JUNIOR BILL
MELLOWMATIC

GLASTO LATINO

CUBAN CARNIVAL
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - REGGAETON
EDWIN SANZ, ALEX WILSON, OMAR PUENTE & ORQUESTA
LATIN PARTY

AVALON CAFÉ STAGE

NINOTCHKA
THE PORTRAITS
KITTY STEWART
JOLLY ROTTER
TALES OF RO
JS & THE LOCKERBILLIES
JS & THE LOCKERBILLIES
THE SCHMOOZENBERGS
DIMI SHOE
FLYING MACHINE DJS
HOBO JAMES & THE JUNKYARD DOGS
BEANS ON TOAST
GUNDHI BROTHERS

BREAD AND ROSES

DOGS (NICK KELLY & SEAN MILLAR)
THE KHANDI SHOP
MELLOWMATIC
KIMMY BEATBOX
TOM SEALS
THE SHOWHAWK DUO
KIMMY BEATBOX
NAKEDPRESENTS

TOLPUDDLE

KARLSON (FEELINGS WORLDWIDE)
MENENDEZ BROTHERS
MEDLAR B2B NOWT
LOLADE

VILLAGE INN

DISCO FREAKS
JFB
THE BEATLES DUB CLUB
DJ CHRIS ARNOLD

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Sunday 26th June11

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

PYRAMID STAGE

BLACK DYKE BAND
DAKHABRAKHA
HERBIE HANCOCK
DIANA ROSS
ELBOW
LORDE
KENDRICK LAMAR

OTHER STAGE

KOJEY RADICAL
SEA GIRLS
LIANNE LA HAVAS
DECLAN MCKENNA
FONTAINES DC
KACEY MUSGRAVES
YEARS & YEARS
PET SHOP BOYS

WEST HOLTS STAGE

ISHMAEL ENSEMBLE
EMMA-JEAN THACKRAY
NIGHTMARES ON WAX
NUBYA GARCIA
SNARKY PUPPY
KOFFEE
ANGELIQUE KIDJO
BICEP

JOHN PEEL STAGE

JUST MUSTARD
SPORTS TEAM
TBC
CLAIRO
AMYL AND THE SNIFFERS
TURNSTILE
LITTLE DRAGON
CHARLI XCX

THE PARK STAGE

DEEP THROAT CHOIR
BIG JOANIE
WARMDUSCHER
CATE LE BON
CAROLINE POLACHEK
TBC
JARV IS
COURTNEY BARNETT

ARCADIA

HOSPITALITY SHOWCASE: SPY B2B GRAFIX B2B UNGLUED FEAT CARASEL MC & SOLAH

ACOUSTIC STAGE

MEGAN MCKENNA
LEWIS MCLAUGHLIN EMERGING TALENT COMPETITION WINNER
CHLOE FOY
ERROL LINTON
DAMIEN DEMPSEY
GLENN TILBROOK
FISHERMAN'S FRIENDS
THE BOOTLEG BEATLES
THE SHIRES
SUZANNE VEGA

AVALON STAGE

CITIZENS OF THE WORLD CHOIR
FERRIS & SYLVESTER
PEAT & DIESEL
P.P. ARNOLD
KATE RUSBY
MCFLY
ORLA GARTLAND
IMELDA MAY
THE DUALERS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

LEFT FIELD

DEBATES: BLACK LIVES MATTER AND BEYOND WITH COP WATCH, DR. REMI JOSEPH-SALISBURY, SISTERS UNCUT, KILL THE BILL, NASRA AYUB, RENI EDDO-LODGE
DEBATES: DEFYING THE COST OF LIVING CRISIS WITH ELLIE MAE O'HAGEN, JACK MONROE, KWAJO TWENEBOA, ZARAH SULTANA MP, RENI EDDO-LODGE
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG - ROMEO STODART, YNES, TBA
LAS ADELITAS
THE MAGIC NUMBERS
THE REGRETTES
YOLA

GLADE

CASSETTEBOY VS DJ RUBBISH
MARIA CHIARA ARGIRÒ
MAD PROFESSOR DUBS UP LEE SCRATCH PERRY
EMMANUEL JAL & NYARUACH
CUT CAPERS
GOK WAN
RUDIMENTAL SOUND SYSTEM
TBA

SONIC

NATTY LOU B2B AMA
RUN IN THE JUNGLE D*MINDS, DAZEE B2B EUPHONIQUE, CRITICAL IMPACT AND TRIGGA
KOVEN
A.M.C FT PHANTOM
HOSPITAL - METRIK, LENS, WHINEY, DEGS AND DYNAMITE
PROBLEM CENTRAL
CRITICAL - KASRA, ENEI, HALOGENIX W/ JAKES AND CHARLI BRIX
HYBRID MINDS W/ TEMPZA AND CHARLOTTE HAINING
SASASAS

WOW

20 YEARS OF SECRETSUNDAZE
CHAOS IN THE CBD
SECRETSUNDAZE
SHY ONE
LEON VYNEHALL
DAR DISKU
TWO SHELL
RE:NI
DARWIN
TBA

LONELY HEARTS CLUB

AMAHLA
R.A.E
MOONCHILD SANELLY
CHARLOTTE ADIGERY B2B BOLIS POPULI
LAID BLAK
GABRIELS
RIZ AHMED
CRAZY P SOUNDSYSTEM
GROOVE ARMADA (DJ SET)
GORGON CITY
SONNY FODERA

FIRMLY ROOTED

LUKE UNA TAKEOVER
HOLD TIGHT
THINK TONK
PINCH
SICARIA SOUND
HIJINX
V.I.V.E.K

STONEBRIDGE BAR

SOCIAL 23: CELEBRATING 23 COSMIC YEARS OF THE SOCIAL
FLEETMAC WOOD
FLYING MOJITO BROS
DAJU W/ HELENA STAR B2B NIKS + MORE
MELLA DEE
LCY
THIS IS INJA
KRUST B2B DJ DIE
TIM REAPER PRESENTS FUTURE RETRO W/ DWARDE + MANTRA

THE RABBIT HOLE

VICK VANKO'S WORTHY DJS
WOOM
VICK VANKO'S WORTHY DJS
MATTERS UNKNOWN
VICK VANKO'S WORTHY DJS
SINEAD O'BRIEN
VICK VANKO'S WORTHY DJS
GLU
DJ COUSCOUS
NICK MULVEY
DJ GEORGIE ROGERS
PUMAROSA
DJ THE MAN FROM TIMBUKTU
GABO
DJ POSHRATZ
HARDWICKE CIRCUS

RABBIT HOLE'S FUNKINGHAM PALACE

FUNKINGHAM PALACE FOOTMEN
CHANT LIVE - FEAT. GAUDI
JOSH LUDLOW
ASTRAL RIDERS
BEYOND THE STUTTOSPHERE
JOHN MONKMAN (LIVE)
KING OF HEARTS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

FREE UNIVERSITY OF GLASTONBURY

LUCY COOKE
PROF ALICE ROBERTS
DR JANINA RAMIREZ

IICON

JUAN RAMOS
GIANT SWAN (DJ SET)
FLOORPLAN
STEFFI
A-FUTURE
SHERELLE

GENOSYS SOUND SYSTEM

DAVE HARVEY
WILSON PHOENIX
PARA: (CASTLEMORTON: 30 YEARS LATER)
ISABELLA (MARICAS)
PLACID
FELIX DICKINSON

NYC DOWNLOW

SHAY MALT
GABRIELLE KWARTENG
DJ PAULETTE
STEVE FABUS
LUKE HOWARD (HORSE MEAT DISCO)

THE MEAT RACK

DAMO
NINEBOB
JOOLS BUTTERFIELD
JO NATHAN
MACLO

THE TEMPLE

BEARDED KITTEN
BEARDED KITTEN
BEARDED KITTEN
BEARDED KITTEN
BEARDED KITTEN

TOTEM

REGGAE ROAST
GREENSLEAVES HI-FI FT. OXMAN & ADAM PRESCOTT
JAKE SAVONA
KATALYST
BLOC 2 BLOC - BANNER & KAZ
MICKY FINN & CARASEL
DOPE AMMO & BENNY PAGE

THE RUM SHACK

RUM SHACK WILD CARD
JAM SCONES
PARA
JOY ANONYMOUS
TBA
MPH
TBA

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Sunday 26th June22

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

GAS TOWER

A COLLECTION OF RADICAL FILMS CURATED BY SHANGRILART FEATURING : DR D-SUBVERTISER, REEL NEWS, DARREN CULLEN AND MANY MORE.
AI WEIWEI: YOURS TRULY - FILM WITH LIVE ACTIVATION
BRIAN V
A COLLECTION OF RADICAL FILMS CURATED BY SHANGRILART FEATURING : DR D-SUBVERTISER, REEL NEWS, DARREN CULLEN AND MANY MORE.
ALI IS ME B2B ED ROCKSTAR
ISAAC CARTER
SYREETA
SARAH STORY
ORCA SOUND PROJECT
ARCHIE HAMILTON
MARIBOU STATE DJ
SAOIRSE
PARTIBOI69
PARTY RESPONSE FEAT ARLO B2B A FOR ALPHA

TRUTH STAGE

MINA & BRYTE
PONY MONTANA
HOLLIE COOK
DRIFTY
ELVANA - SPECIAL GUEST
FIZZY GILLESPIE
DR MEAKER
DJ CHRIS TOFU, NEW YORK BRASS BAND & FRIENDS CLOSING PARTY

PLATFORM 23

SUMMER AISHA'MAE
ESK
WORMHOLE TAKEOVER: POLY-RITMO
WORMHOLE TAKEOVER: COCO MARIA
WORMHOLE TAKEOVER: WORM SOUNDSYSTEM
WORMHOLE TAKEOVER: EDNA MARTINEZ
WORMHOLE TAKEOVER: DJ TAHIRA
SECRET HEADLINER

THE SISTXRHOOD

SISTXRHOOD CLUBHOUSE - NATALIA
SISTXRHOOD CLUBHOUSE - DRAG & CABARET WITH THAT RAY
SISTXRHOOD CLUBHOUSE - KYMA B2B AILISH
SISTXRHOOD CLUBHOUSE - ESTI
SISTXRHOOD CLUBHOUSE - HAYTER PLAYER
SISTXRHOOD CLUBHOUSE - LEILA (FEMME 45)
SISTXRHOOD CLUBHOUSE TAMTAM

FLYING BUS

ANIMAL CROSSING DJS
LAIDLAW
CHRISTIAN AB B2B QUEST

THE SALON CAROUSEL

TRIPLE XL
SAMURAI BREAKS
MONROLLER
BORN ON ROAD
BOU
JIM BITCH B2B STIVS

BLIND TIGER

CUMBIA KID
BLIND TIGER DJ'S
CONGO IAIN
MANI (CLUB MOMO TAKEOVER)
50 PENCE (CLUB MOMO TAKEOVER)
RAGGAMUFFIN SOUND BTB GOLD DUBS (CLUB MOMO TAKEOVER)
KAOTIK KARTEL FT MISTAFIRE, JAGO, RIVAH JORDON &TALLULAH BLUE (CLUB MOMO TAKEOVER)
NICK THE HEDGE (CLUB MOMO TAKEOVER)
AFT RECORDS BTB RUN - CRITICAL IMPACT - D* MINDS - DAZEE - DUBBZ - MOVE -
SEB BAILEY - TS2W - TUSKAN + SPECIAL GUEST MCS
TOBY SPIN (CLUB MOMO TAKEOVER)

SMALL WORLD STAGE

THE LITTLE UNSAID
CELESTE LOVICK
MITCHELL & VINCENT
ANDREW MAXWELL MORRIS
T E YATES
SCARLET PIMPERNEL
DUPLICATE
PARADE SIRENS
GENERAL MAYBE
TOBIAS JACOB

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

GREENPEACE

ALEX H DUNCAN - SUBCUBENSIS LIVE
HUSSAIN MANAWER
EMMANUEL JAL & NYARUACH
BCO GRIME ORCHESTRATED
BEANS ON TOAST
MATT BLACK
NOON GARDEN
TROL 23
WALT DISCO
NOORIYAH
TANKUS THE HENGE
ANDY CARROLL & FRIENDS
JAMZ SUPERNOVA
RICHY AHMED

GREENPEACE (BEAM)

ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS
ALEX H DUNCAN MYCELIUM SOUNDS LIVE WORKSHOP
BEAM AMBIENT SOUND AND LIGHT CHILLOUT

TOAD HALL

ROTATION MOTIVATION HULA HOOPING
THREADS ON CANVAS
ANDREW MAXWELL MORRIS
ALEX HALL
NADIA SHEIKH
LAND OF PROMISE
CHARLOTTE CAMPBELL
THE STRING PROJECT
THE MAGNETTES
PRAYING FOR THE RAIN
JULIE ABBE

SPEAKERS FORUM

ANDREW SIMMS
NICK DAVIES, SURFERS AGAINST SEWAGE, AMY SLACK & PROF PETER HAMMOND
MOLLY SCOTT CATO, MYA-ROSE CRAIG, BIRGITTA JONSDOTTIR & BEE ROWLATT
JAMIE KELSEY FRY, TAMASIN CAVE & FRANCES FOLY
ANDREW SIMMS
MOLLY SCOTT CATO & JOHN HARRIS
BRIGITTA JONSDOTTIR & BOB VYLAN
THE DAYS SPEAKERS Q & A

CROISSANT NEUF

MOULETTES
LOS GUSANOS
THE LONGEST JOHNS
MIKE DENNIS
TBC
SNAZZBACK V RUN LOGAN RUN
TC & THE GROOVE FAMILY

THE LIZARD STAGE

JOE STROUZER
LIZARD DJS
COPPER VIPER
DEAD HORSE BAY
OLD BABY MACHAREL
DJ CLEO SAVVA
THE ODD BEATS
DJ MAN FROM TIMBUKTU
CABLE STREET COLLECTIVE

MANDALA STAGE

NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
NIK TURNER'S JAM IN HONOUR OF ANDREW KERR & ARABELLA CHURCHILL
LEANDER MORALES
DRONE-IN-THE-WOODS
ALEX PRIDDICE
JOLLYROGER
ZEN LEWIS AND DJ JERRY SOBER
LOVE & DAISYPETALS
UNORIGINAL SMIRKINS EXPERIENCE
ALEX HALL
KEYBOURDISTMATT
DANGEROUS DINKY
TBA
TBA

CIRCUS FIELD

CRATE STACK CHALLENGE
MERRY GO ROUND
SLACKLINE SCHOOL
BULLZINI WORKSHOP
ABOVE AND BEYOND FLYING DISPLAY: “MAYHEM!”
ABOVE AND BEYOND AERIAL WORKSHOP
PIRATE TAXI
CHRIS BULLZINI SHOW
VINYL HITS DISCO (PAUSED FOR A & B SHOW AT 00.30-01.00)
ABOVE AND BEYOND PRESENT:”MAYHEM!”

CIRCUS BIG TOP

PAUL PRESTON MILLS (COMPERE)
MICHELE DREES JAZZ TAP PROJECT
WOOKEY HOLE CIRCUS
AMANDA & ALBERTO
HOWIE MORLEY
FRASER HOOPER
ALBERTO CADENA
JONNY & TILLY
DAVE CHAMELEON (COMPERE)
HIGH SOCIETY
WOOKEY HOLE CIRCUS
AMANDA WESLEY
CIRQUE DU CIEL (NEXTGEN CIRCUS)
ELOISE CURRIE
JONNY & TILLY
ELLIS GROVER
ALBERTO CADENA
LEO
ROD LAVER
AIRFISH CIRCUS
JESSIE-LU (COMPERE)
BEN LOADER
THE BLACK EAGLES
REBECCA RENISSON
ELOISE CURRIE
LEO
CIRCUS FUNTASIA

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

OUTSIDE CIRCUS STAGE

CIRCUS RAJ
FAMOS BRAMWELLS (COMPERE)
DAN THE HAT
LOGY ON FIRE
TBA
BUNNY
CHARLIE BICKNELL
SPACE COWBOY
FRASER HOOPER
GOLDIE FIASCO (COMPERE)
TIANNA & LEA
JON HICKS
DANIEL GONCALVES
LES BUBB
GEORGE ORANGE
FAIL FAIL WIN
TBA
NEW YORK BRASS BAND

JUGGLING TENT

LAUGHTER YOGA WORKSHOP
BOSCO CIRCUS - JUGGLING WORKSHOP
FUSE - CIRCUS SKILLS WORKSHOP
THE BIRTHDAY PARTY

CROONER'S CORNER

GEORGIA D’ARCY-RODEN
JERRI HART
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET
GEORGIA D’ARCY-RODEN

CIRCUS CENTRAL

ZANZIBAR
VENUS
ROB ROY COLLINS
DO WHAT YA MUMA TOLD YA!
LOGY ON FIRE
DARRYL J CARRINGTON
THE ENCORAGABLE ROGUE

THE PAVEMENT

THE ENCOURAGABLE ROGUE
AKIRA
FELICITY FOOTLOOSE
THE MIGHTY GARETH
VENUS
ZANZIBAR
GUY COLLINS
ROB ROY COLLINS

GLEBELAND

BASH STREET THEATRE
THE SWING BOATS
VERSILLI
BROOKLYN HEALER
RIMSKI'S YARD
VERSILLI
BROOKLYN HEALER
THE MEDIA WORKSHOP - MOVE YOURSELF!
EXTERNAL COMBUSTION

THE ASTROLABE THEATRE

SIEGFRIED & JOY
SALLY-ANNE HAYWARD (COMPERE)
MARCUS DU SAUTOY (THE SCHOOL OF HARD SUMS)
THE BLACK EAGLES
ROD LAVER
TAIKO MEANTIME
GEORGE EGG (COMPERE)
WEST END KIDS
GECKO
COMRADES IN THE DARK
DAN EVANS (COMPERE)
SLEEPING TREES (SPAGHETTI WESTERN)
FRANK OLIVIER’S TWISTED CABARET

THE SUMMER HOUSE

DEPARTMENT OF GRUFF
ED PETRIE (COMPERE)
JON HICKS
DARRYL CARRINGTON
PAUL CURRIE
DARK ANGELS
JUST 4 FUNK
THE JESTAR
DARK ANGELS
LES BUBB
STUART GOLDSMITH (COMPERE)
BILLY KIDD SHOW
BEYOND REPAIR ENTERTAINMENT
BEE'S KNEES SWING DANCE REVIEW
BEYOND REPAIR ENTERTAINMENT
LEKKIDO LORD OF LOBSTERS!
WEST END KIDS
LES OOH LA LAS
BEE'S KNEES SWING DANCE REVIEW
DOREEN DOREEN

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Sunday 26th June33

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE GATEWAY

LAND OF THE GIANTS
LEKIDDO
MAGNIFICENT KEVENS
EPIC STORY QUEST
NEW YORK BRASS BAND
PHIL KAY
BEATBOX COLLECTIVE

BELLA'S FIELD

PORTACLUE: THE PORTALOO ESCAPE
THE MAGPIE'S FORTUNE
SAM SEBASTIAN MAGIC
WATCH THE BIRDIE
SCOTT WALKER
DAEMON OR DOPPLEGANGER
DANIEL MCKEE
SOL CINEMA
BOB'S BLUNDABUS
DANIEL MCKEE
WATCH THE BIRDIE
MR PEEWEE THE DRUMMING PUPPET

CABARET

IAN STONE (COMPERE)
A Q&A WITH PAM AYRES
RSVP BHANGRA - DJ JUDGE + DRUMS
RICHARD AND GRETA
WINDSOR (COMPERE)
DOC BROWN
SLEEPING TREES
KIRSTY NEWTON
LES BUBB
STUART GOLDSMITH
LAURA LEXX
SHENOAH ALLEN
MARK DOLAN (COMPERE)
JONNY AWSUM
MARY BOURKE
NINA GILLIGAN
MARCEL LUCONT
JAMALI MADDIX
MAWAAN RIZWAN
JOJO SUTHERLAND (COMPERE)
4 POOFS AND A PIANO
PHIL NICHOL
TOM MONES
LES OOH LA LAS
BASSEY BEWITCHED

SENSATION SEEKERS STAGE

PETE ANDERSON (COMPERE)
TWISTER - WITH D. PULSING
BILLY KIDD SHOW
JON HICKS
LES BUBB
ABANDOMAN AKA ROB BRODERICK
TIANNA & LEA
ABLE MABLE (COMPERE)
BINGO BANGO BONGO
FELICITY FOOTLOOSE
TBA
MELLOWMATIC
RAVES R US
TOBY SPIN (COMPERE)
ILLUMINAUGHTY BALL
THE BEATBOX COLLECTIVE
THE FUTURE SHAPE OF SOUND

POETRY&WORDS

GECKO
BOHDAN PIASECKI (COMPERE)
JOE SELLIMAN-LEAVA
ELVIS MCGONNAGALL
LAUREN MCNAMARA
ROSY CARRICK (COMPERE)
IMELDA MAY
TRAVIS ALABANZA
DESREE POET IN RESIDENCE
LISA GOODWIN
GLASTONBURY FESTIVAL POETRY SLAM

MAVERICKS

DAVE ID (THE BAR MAN)
PETE ANDERSON (COMPERE)
PETE ANDERSON
DAVE ID
SAM SEBASTIAN
MISS ALORA LUX
CHRIS LYNAM
LOGY LOGAN
LES OOH LA LAS
JOHNNY MACAULAY
PUTIN THE BOOTIN
DAVE ID
DAVID ERIKSSON
PHIL NICOL
PETE ANDERSON (COMPERE)

A LITTLE MORE SENSATION

UMAMI DANCE THEATRE
DANIEL GONCALVES
FAIL FAIL WIN
GEORGE ORANGE
PAUL CURRIE
AKIRA
DAN THE HAT
KANE & ABLE

WALKABOUTS

FLAMINGOS
KANE & ABEL
HUMMINGBIRDS
TRIFLEENEES
THE BAD EGGS
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
ORIGINAL MIXTURE
UKELELE THRASH MOB
FAIR PLAY
FAIR PLAY
THE SMALLEST RACE ON EARTH
GIANT SEAGULLS
THE FIREMEN!
VAMOS THEATRE
LEGENDARY STILT CO
LEGENDARY STILT CO
WORLDROOTS ACAPELLA
FAIR PLAY
STEWART PEMBERTON
THE MEANDERTHALS
RISHI GORDON
JERSEY GIRLS
NATURAL THEATRE COMPANY
CORVUS ANGELICUS
FINN CARRAGHER
THE BIG HEADS
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
BUZZING BEES
FAIR PLAY
BACHELORS OF PARADISE
BOOTWORKS THEATRE
DEPARTMENT OF GRUFF
OZMOSES MAGICIAN
THE TEA LADIES ON TOUR
ORIGINAL MIXTURE
FAIRLY FAMOUS FAMILY
HUMMINGBIRDS
THE BAD EGGS
THE EXPLORERS
FAIR PLAY
GIANT SEAGULLS
THE FLAMINGOS
COCOLOCO - ALICE AND ALICE
CORVUS ANGELICUS
MADAM D'ORIFICIO
STEWART PEMBERTON
THE JERSEY GIRLS
BOOTWORKS THEATRE
THE FIREMEN!
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
CLAMOUR OF BELLS
DISCO ROBOT GIRLZ
JAY RAWLINGS
RAJASTHAN HERITAGE BRASS BAND
ICARUS
THE BIG HEADS
FAIR PLAY
ETIM ARTS CARICATURES
FRED THE PUPPET PUB LANDLORD
THE MEANDERTHALS
SAV - HEAD OF MAGIC
FINN CARRAGHER
BACHELORS OF PARADISE
BUZZING BEES
RISHI GORDON
FAIR PLAY
MASTERS OF THE KAZOONIVERSE
GUILLERMO LEON
CURIOUS ODDITIES
COCOLOCO - ALICE AND ALICE
TRIFLEENEES
THE TEA LADIES ON TOUR
ROSE POPAY & CO
MOANING LISA AND LEO
RIMSKI & HANDKERCHIEF
DARIUS MAGIC
FAIR PLAY
FAIRLY FAMOUS FAMILY
ICARUS
ARRAY COLLECTIVE
STRANGELINGS - THE EXPLORERS
DAVID HARRY - THE DELUSIONIST
VAMOS THEATRE
MOANING LISA AND LEO
UKELELE THRASH MOB
RAJASTHAN HERITAGE BRASS BAND
THE BIG HEADS
CLAMOUR OF BELLS
DISCO ROBOT GIRLZ
JAY RAWLINGS
MAGNIFICENT KEVENS
CHRIS LYNAM
ROSE POPAY & CO
FRED THE PUPPET PUB LANDLORD
GUILLERMO LEON
EMERGENCY EXIT ARTS
CURIOUS ODDITIES
THE CLOUDMEN
SWYRON
MAGNIFICENT KEVENS
HIGH FLYERS
MIRROR DIVAS
THE SHOW GLOBE
HIGH FLYERS
MIRROR DIVAS
GLOWBROS
THE SHOW GLOBE
THE CLOUDMEN
THE SPIDER
SWYRON
THE SPIDER
GLOWBROS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE BUG

TOM TAPEY
WAGGLES
JOY ANONYMOUS
MAHA QUEST

PILTON PALAIS CINEMA

LIGHTYEAR
TAIMANE GARDNER
COW
ELEVEN DAYS IN MAY
WEST SIDE STORY
ROCKY HORROR PICTURE SHOW

WILLIAM'S GREEN

NUHA RUBY RA
ANGELIQUE KIDJO IN CONVERSATION
DREAM NAILS
SPRINTS
NAIMA BOCK
JESCA HOOP
LUCY GOOCH
CAROLINE
NEW DAD
MUSH
THE MAGIC GANG
THE SNUTS
ULTIMATE POWER

BBC MUSIC INTRODUCING

BAMBI BAINS
SEKOU
PET DEATHS
JULY 7
TINYUMBRELLAS
JOVIALE
CODY FROST
PORIJ
NILUFER YANYA
TBA

STRUMMERVILLE

STRUMMERVILLE DJS FT ANNA CAMPEAU
C.C. ADCOCK
TBA
TBA
OSCAR DUNBAR
GREG MAHON
BEATFOX
CW JONES
JACK CHARD
TBA
TBA
WILL SKILLZ DJ
BASTARD LOVE DJ

GLADE DOME

MIXMASTER MORRIS
GUY. IN. GLASSES.
THE JUNGLE SESSION: PROPHECY, NORTH BASE & MARK XTC
GRAFIX & RUTH ROYALL
MELLOWMATIC
DJ SHANE (CIRCUS WARP)
ANS
REGAN
TRISTAN

CINERAMAGEDDON

KIDS FILMS
BOMBSHELL: THE HEDY LAMARR STORY (12)
JANIS JOPLIN: LITTLE GIRL BLUE (15)
REQUIEM FOR DETROIT?
THE BLACK POWER MIXTAPE 1967-1975 (12)
GUEST DJ
LADY SINGS THE BLUES (16)
PETITE MAMAN (U)
GONKS GOES BEAT (U)

SAN REMO

ROOM SERVICE: JEPH TRACE
COCO MARIA
LAUREN HANSOM
JOHN GOMEZ
NIGHTMARES ON WAX (DJ SET)
PAULA TAPE
ROSS FROM FRIENDS (DJ SET)
ROMY
HAAI
JOB JOBSE

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

THE ROCKET LOUNGE

DJ RUSTY ROCKAPHONIC
SISTER SUZIE
RED HOT RIOT
ZIPHEADS
US
THE TROJANS
NEW YORK BRASS BAND

DELUXE DINER

EL SQUID
MADELEINE ROSE
DINER ALL STARS
PERRI KAYE
NOEL WATSON
NOBLE & HEATH
DJ ANDY P & ANNIE TRAILER TRASH

THE BANDSTAND

PASHA FINN & THE ELLIPSIS
UNCLE BOO
NINE DEAD MICE
MIK ARTISTIK’S EGO TRIP
AROUND ABOUT DUSK
ELLE & THE POCKETBELLES
JOHN E VISTIC
KANGAROO MOON
JULIAN GASKELL & HIS RAGGED TROUSERED PHILANTHROPISTS
USHTI BABA
THE GIN BOWLERS
CANTALOOP

GLASTO LATINO

CUBAN CARNIVAL
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - TANGO
DANCE CLASS - SALSA
DANCE CLASS - REGGAETON
TELMARY Y HABANASANA
LATIN PARTY

AVALON CAFÉ STAGE

JOLLY ROTTER
ROSIE SMITH
HETTA FALZON
SPLINTERS
SPLINTERS
MILO CRADICK TRIO
JESSE ANGELORO
AFRAID OF THE DARK
LAURA GOUCHER
LEBO
FLYING MACHINE DJS
DJ SQUIRREL

BREAD AND ROSES

AJIMAL
THE BITTEN PEACH
DRAGIATORS
TOM SEALS
JASON KWAN
BREAD AND ROSES EMERGING TALENT SHOWCASE
RUBY WEDNESDAY
HORSEY

TOLPUDDLE

NOWT
MENENDEZ BROTHERS
EARL RAFF

VILLAGE INN

MEDLAR B2B NOWT
DISCO FREAKS
NOWT B2B MEDLAR

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

Glastonbury Festival 2022 Clashfinder Monday 27th June

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

WALKABOUTS

SWYRON

WILLIAM'S GREEN

SPRINTS

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

07:00

08:00

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

Last update: 2022-06-23 11:19.

OK, so this site has grown massively in popularity over the years, which is good. Very good, in fact. But it means that my hosting fees have jumped up significantly, which is slightly less good. I'd like to keep the site ad-free for as long as possible so, if you've used a clashfinder recently and would like to help keep the site running, please use the paypal buttons below.

Please only donate what you feel is affordable and appropriate for the clashfinders you've used recently. :)

As a bonus, anyone who donates 50p or more will get upgraded to a premium account for 1 day per penny (0.01 GBP) donated. Premium members will have access to processor-heavy features as they get added. The first premium feature to be added is access to the visitor statistics for all public clashfinders.

You are not logged in. If you want a premium account, please login or create an account before you donate.

20p 50p £1 £2 A Pint (£3.65) £5

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 0ymsoi.ro

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder

Processing time: 0.053 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.