Loading...

Hide this

💬 Comments

Print Advisory: 1 - Have at it!

Keep this site running - Donate

Electric Picnic 2017 Clashfinder Friday 1st September11

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Main Stage

Little Hours

17:00 - 17:45

Hudson Taylor

18:15 - 19:00

Divine Comedy

19:30 - 20:30

London Grammar

21:00 - 22:00

The XX

22:30 - 00:00

Electric Arena

Rejjie Snow

18:45 - 19:30

Young Fathers

20:00 - 21:00

Vince Staples

21:30 - 22:20

Bicep (Live)

23:00 - 00:00

Rankin's Wood

DJ Mo K & RTE Concert Orchestra - History of HipHop

20:00 - 20:45

Jenny Greene & RTE Concert Orchestra

21:00 - 22:00

Body&Soul - Main Stage

Bob Skeleton

17:00 - 17:30

Telephone Explosions

18:00 - 18:30

New Valley Wolves

19:00 - 19:30

Mythill Grim

20:00 - 20:45

Shookrah

21:15 - 22:00

Ships

22:30 - 23:30

HMLTD

00:00 - 01:00

Lowly

01:30 - 02:15

New Jackson

02:45 - 03:30

Body&Soul - Earthship Stage

Oh Boland

17:30 - 18:15

The Clockworks

19:00 - 19:45

Diosco na mBo

20:15 - 21:00

Nevan Jio

21:30 - 22:45

Cignol

23:00 - 23:45

Shane Mannion

00:00 - 01:15

Lumigraph

01:30 - 02:15

Neil Flynn

02:30 - 03:45

Body&Soul - Peace Pagoda

Feelgood Hula

18:00 - 18:45

Nature Meditation

19:00 - 20:00

The PEace Pagoda Mixtape

20:00 - 21:30

Baba

21:30 - 22:30

ROSBEG AV Show

22:30 - 00:00

Ickis Mirolo

00:30 - 02:00

Sunken Foal - Live AV Show

02:00 - 04:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Body&Soul - The Bandstand

Justyna Koss

18:15 - 19:00

Klark Cant

19:30 - 20:15

Just Mikey

20:45 - 21:45

WOB!

22:15 - 23:00

Sam Kinsella

23:15 - 00:15

Colorama DJ/AV set

00:45 - 02:45

PrYmary Colours

03:00 - 04:00

Jerry Fish Electric Sideshow

Party Hosted By R.S.A.G. + The Kilo 1977

21:00 - 22:30

Will De Burca (Dj Set)

22:30 - 23:30

Carnival Fire Show

00:00 - 00:30

Bantum

00:30 - 01:30

R.S.A.G.

01:30 - 02:30

Decks + Drums / The Kilo 1977 + Rsag

02:30 - 04:00

Casa Bacardi

Mix and Fairbanks

16:00 - 18:00

Get Down Edits

18:00 - 20:00

Purple Disco Machine

20:00 - 22:00

Mylo

22:00 - 00:00

Salty Dog

Will Softly

14:00 - 15:00

The Wednesday Gang

15:00 - 16:00

Leila Jane and the Healers

16:00 - 16:45

My Fellow Sponges

17:05 - 17:50

Roadhouse Doors

18:10 - 19:00

Myles Manley

19:25 - 20:15

Corner Boy

20:45 - 21:35

Columbia Mills

22:00 - 22:55

DD Allen

23:15 - 00:05

Booka Brass Band

00:25 - 01:10

Otherkin

01:35 - 02:30

Salty Dog No-Stars: ‘Exile on Main Street’

02:50 - 03:40

Other Voices

Booka Brass Band

16:00 - 17:00

Charlie Cunningham

17:30 - 18:15

Talos

18:40 - 19:15

Supersilly

19:50 - 20:30

Soule

21:00 - 21:35

New Jackson

22:10 - 22:55

Saint Sister

23:25 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Trailer Park Mobile Home Stage

The D-Ridiculous All Stars

14:00 - 14:45

Amber & The Bear

15:00 - 15:45

Risky Business

16:00 - 16:45

Roisin O

17:00 - 17:45

Harvest: A Tribute to Neil Young

18:00 - 18:45

No Monster Club

19:00 - 19:45

Galway Street Band

20:00 - 20:45

Nix Moon

21:00 - 21:45

Spudgun

22:00 - 22:45

Created By Comets

23:00 - 23:45

Stomptown Brass

00:00 - 00:45

Le Freak

01:00 - 02:00

DJ Mo Kelly

02:00 - 03:00

Heineken Live Your Music

Lui Rwego

15:00 - 18:00

Betty Jiminez

18:00 - 20:00

Nancy

20:00 - 22:00

Lo Cuts

22:00 - 00:00

The Magician

00:00 - 02:00

Comedy Tent

Hot Dub Timemachine

20:00 - 21:00

ArtLot

Scoops

17:00 - 17:45

Sarah Buckley

18:00 - 18:45

Ryan O'Shaugnessy

19:00 - 19:45

Kolumbus

20:00 - 20:45

Niall Cash

21:00 - 22:00

Anachronica

Lolz

22:00 - 23:30

Cait

23:30 - 01:00

ELLLL

01:00 - 02:30

Cailin Power

02:30 - 04:00

The Hazel Wood

Fossetts Circus

12:00 - 13:00

Footsbarn Theatre Company - Magic & Madness

13:00 - 14:00

Boombox Nation

15:00 - 16:00

Footsbarn Theatre Company - Magic & Madness

16:30 - 17:30

Strive Theatre - Will it fit in the van?

17:30 - 18:30

Opera Theatre Company Hub Opera

19:00 - 20:00

Tiz McNamara

21:00 - 22:00

The Niall McCabe Band

22:30 - 23:30

Mairead

00:00 - 01:00

Generic People

01:15 - 03:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Electric Picnic 2017 Clashfinder Friday 1st September22

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Just Eat Retreat

Tropical Tunes

13:00 - 14:00

Key Thing ft. Strictly

14:00 - 17:00

Cait

17:00 - 19:00

Baz Hickey

19:00 - 21:00

DJ Apres Ski

21:00 - 22:00

Lumigraph

22:00 - 23:00

Barry Redsetta

23:00 - 00:30

Global Green Village Hall

SLSD

20:00 - 21:00

Floating Ballroom

21:20 - 22:20

SJ (DJ Set)

22:30 - 00:30

RobotRock

00:30 - 02:30

Deck Markey (DJ Set)

02:30 - 04:00

Play The Picnic

Kavalier

16:00 - 17:00

Cranky Face

17:00 - 18:00

Neon Atlas

18:00 - 19:00

The Felonies

19:00 - 20:00

The New Social

20:00 - 21:00

Kevyn

21:00 - 22:00

Apella

22:00 - 23:00

Róisín El Cherif

00:00 - 01:00

Munky

01:00 - 02:00

Heroes in Hiding

02:00 - 03:00

Chancer

03:00 - 04:00

Leviathan

Salon du Chat

14:00 - 17:30

ChangED

17:45 - 18:50

SEE: HEAR Nick Kelly

19:00 - 21:30

The Word

Poetry & Words

17:00 - 18:00

Reprisal

18:00 - 19:15

Bobby & the Blunts

19:15 - 19:45

Fallen Light

19:45 - 20:20

Movement

20:20 - 21:00

Innate

21:00 - 21:45

Megacone

21:45 - 22:30

Ricotta Rojo

22:30 - 23:15

Mustache

23:15 - 23:50

An Puball Gaeilge

Cireib

17:05 - 17:45

Padraic Jack

17:45 - 18:20

Lauren Ni Chathasadaigh

18:20 - 19:00

Archu

19:00 - 19:45

Enda O Reilly

19:45 - 20:15

Buion Pheadar

20:15 - 21:00

Ulchabhan

21:00 - 21:45

aeons

21:45 - 22:30

Throwback Stage

Jenny Berggen (Ace of Base)

20:00 - 21:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Red Bull Soundome

Leo Pearson

15:00 - 18:00

WRY MYRRH

18:00 - 18:40

Leo Pearson

18:45 - 20:00

Mangetout (dj set) feat. Frankie Wolf

20:00 - 22:00

Leo Pearson

22:00 - 22:30

Ghostboy

22:30 - 01:00

Trenchtown - Kingston 12 Arena

Dj Easy Yves

14:00 - 15:00

Rootsman Wurzel

15:15 - 16:45

Irie Ireland

17:00 - 19:00

Backshed Inc.

19:15 - 19:45

Sequence

20:00 - 20:30

Rub A Dub Hifi

20:45 - 22:15

Rukus Fx

22:30 - 00:00

Cian Finn

00:15 - 02:15

Ragga Twins & Dj Krucial

02:30 - 04:00

Yard Stage

Revelation Sound System Opening

12:00 - 14:00

Kindred Sound Ras George

14:00 - 15:30

Pressure Drop

15:30 - 17:00

Explosion Sound

17:00 - 19:00

Reggae Richie

19:00 - 21:00

Imitri Counter Action

21:00 - 22:30

Revelation + Tenja + Fyahred + Lariman

22:30 - 00:00

Imperial Sound Army

00:00 - 02:30

Trenchtown - Treasure Beach

Will Softly + One World Sounds

09:00 - 12:00

Dj Dodgy

12:00 - 14:00

Irie Cool

14:00 - 16:00

Baz Hickey

16:00 - 18:00

Oi Oi Soundsystem

18:00 - 20:00

Nigel Woods

20:00 - 22:00

Sibh C+ Will Softly + One World Sounds

22:00 - 02:00

Orchard Theives Bold Motel

Benni

14:00 - 17:00

Jamie Robinson

17:00 - 19:30

District Magazine

19:30 - 21:30

Tu-Ki

21:30 - 00:00

Trailer Park: Jimmy Lee's Juke Joint

Sub Motion

17:30 - 18:15

The Clark Family Project

18:15 - 20:20

Grand

20:40 - 21:15

Beef Supreme

21:45 - 22:30

Leile Jane and The Healers

22:45 - 23:15

Pogueology

23:45 - 00:30

Markus "Fred" Scholl

00:40 - 02:00

TodayFM Soundgarden

The Tony Fenton Show with Phil Cawley

14:30 - 16:00

Chasing Abbey

18:00 - 18:30

Friday Night Anthems with Phil Cawley

21:00 - 00:00

Ed Smith & Kate Brennan Harding DJ Set

21:00 - 21:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Electric Picnic 2017 Clashfinder Saturday 2nd September11

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Main Stage

Keywest

13:45 - 14:30

The Strypes

15:00 - 16:00

Giggs

16:45 - 17:15

Madness

17:45 - 18:45

Run The Jewels

19:15 - 20:15

Phoenix

20:45 - 21:45

A Tribe Called Quest

22:15 - 23:45

Pete Tong & The Heritage Orchestra

00:30 - 01:55

Electric Arena

Stephanie Rainey

14:00 - 14:30

Paul Kelly

15:15 - 16:00

Declan Mckenna

16:30 - 17:15

Everything Everything

17:45 - 18:30

Birdy

19:00 - 20:00

Mura Masa

20:30 - 21:30

Annie Mac

22:00 - 23:30

Interpol

00:00 - 01:30

Rankin's Wood

Jafaris

13:45 - 14:15

Bad Bones

14:45 - 15:30

Otherkin

16:00 - 16:45

The Riptide Movement

17:15 - 18:00

The Rusangano Family

18:30 - 19:15

All Tvvins

20:00 - 21:00

Floating Points

21:30 - 22:30

Le Galaxie

23:00 - 00:00

Cosby Stage

2FM Comp Winner

13:00 - 13:45

Touts

14:15 - 15:00

Lewis Capaldi

15:45 - 16:30

All We Are

17:15 - 18:00

Jagwar Ma

18:45 - 19:30

Mr Jukes

20:00 - 20:45

Japandroids

21:30 - 22:15

Perfume Genius

23:00 - 00:00

Little Big Tent

Nobody’s Heroes

15:30 - 16:15

Wastefellow

16:45 - 17:15

Talos

18:00 - 18:45

Lyra

19:15 - 20:00

Eden

20:30 - 21:15

Le Boom

21:45 - 22:30

Versatile

23:00 - 23:45

Tiga

00:15 - 01:30

Clark

02:00 - 03:00

Body&Soul - Main Stage

Inishowen Gospel Choir

12:00 - 12:30

The Innocent Bystander

13:00 - 13:30

Field Trip

13:45 - 14:15

Bennett Bay

14:45 - 15:30

Oh Joy

16:00 - 16:30

Laurie Shaw

17:00 - 17:45

Youth Mass

18:15 - 19:00

Frankenstein Bolts

19:30 - 20:15

Elaine Mai

20:45 - 21:30

Everything Shook

22:00 - 22:45

Soule

23:15 - 00:00

Public Service Broadcasting

00:30 - 01:30

Sweat

02:00 - 02:45

Le Boom

03:00 - 03:45

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Body&Soul - Earthship Stage

Eamonn Barrett

12:00 - 13:30

The Lousiana 6

13:30 - 14:15

The Jive Cats

14:45 - 15:30

Beef Supreme

16:00 - 16:45

WOB!

17:15 - 18:00

Tadgh

18:30 - 19:15

Bocs Special

19:45 - 20:45

Attention Bebe

21:15 - 22:30

Cait

23:00 - 00:15

ELLLL

00:30 - 01:15

Dean Feeney (TR-One)

01:30 - 02:45

Diamond Dagger

03:00 - 03:45

Body&Soul - Peace Pagoda

Reggae Yoga

12:00 - 13:15

Feelgood Hula

13:30 - 14:15

Laughter Yoga

15:00 - 16:00

The Peace Pagoda Mixtape

16:00 - 17:30

Rory Hughes

17:30 - 18:30

Eamonn Winehaus

19:00 - 21:00

Mike Falvey

21:00 - 22:30

Dowry live

22:30 - 23:30

Ian Nyquist & Dillon O’Sullivan AV Show

23:30 - 00:30

Simon Bird live

01:00 - 02:00

Brian Dillon

02:15 - 04:00

Body&Soul - The Bandstand

Cult Called Man

14:00 - 14:40

Erica Cody

15:00 - 15:40

Thank Funk

16:00 - 16:45

Al-Jive Mestizo

17:00 - 18:00

Susie Blue

18:15 - 19:00

Penrose

19:30 - 20:15

Justyna Koss

20:45 - 21:45

Kingdom of Crows

22:15 - 23:00

Colorama AV set

23:15 - 00:30

045 Recordings Takeover Conor C DJ set

00:45 - 01:45

045 Recordings Takeover Cinema Live

01:45 - 02:45

Robot Rock

03:00 - 04:00

Jerry Fish Electric Sideshow

House Of Yoga Feat. Get Down Edits

12:00 - 13:00

Ceili All-Stars

13:15 - 13:45

Cry Harridan

14:00 - 14:30

Wolff

14:45 - 15:15

Fontaines

15:30 - 16:00

Trouble Pilgrims

16:15 - 16:45

Jerry Fish With Special Guest Maykay

17:00 - 17:30

King Bones

17:45 - 18:15

Columbia Mills

18:30 - 19:15

David Keenan

19:30 - 20:00

Interference With Glen Hansard

20:15 - 21:15

Frank & Walters

21:30 - 22:15

The Blizzards

22:30 - 23:15

Kormac

23:30 - 00:20

Get Down Edits

00:30 - 04:00

Casa Bacardi

Gordon Johnson

12:00 - 13:30

Dan Stritch

13:30 - 15:00

Stevie G

15:00 - 16:30

DJ Flip

16:30 - 18:00

Krafty Kuts

18:00 - 20:00

Hammer

20:00 - 22:00

Jackmaster

22:00 - 00:00

Steve Manning

00:00 - 02:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Salty Dog

Trinity Belles

12:15 - 13:00

Daoiri Farrell & Band

13:20 - 14:15

Rocstrong

14:35 - 15:25

Paddy Hanna

15:45 - 16:35

Bicurious

16:55 - 17:45

Mescalito

18:05 - 18:55

These Charming Men

19:15 - 20:10

Jinx Lennon

20:30 - 21:25

All We Are

21:40 - 22:35

The Hot Sprockets

00:10 - 01:10

The Innocent Bystander

01:30 - 02:30

Trenchurian

02:50 - 04:00

Other Voices

Slow Riot

14:00 - 14:40

Katie Laffan

15:00 - 15:40

Bitch Falcon

16:10 - 16:55

Jafaris

17:20 - 18:00

Stephen James Smith

18:30 - 19:15

Tom Adams

19:40 - 20:20

Jack O'Rourke with Hattie Webb

20:55 - 21:40

Special Guest

22:20 - 23:30

Trailer Park Mobile Home Stage

Dublin Ukulele Collective

13:00 - 13:45

Mick Pyro & Friends

15:00 - 15:45

Jameire

16:05 - 17:00

Prison Love

17:20 - 18:10

Haiku

18:35 - 19:25

Orchid Collective

19:45 - 20:30

The Pale

20:45 - 21:30

Papa Rua

21:45 - 22:30

DD Allen

22:45 - 23:30

Interskalactic

23:50 - 00:40

CC Brez & Ralph Rolle

01:00 - 02:00

Markus "Fred" Scholl

02:00 - 03:00

Heineken Live Your Music

Claire Beck

14:00 - 17:00

Lui Rwego

17:00 - 20:00

Mona-Lxsa

20:00 - 22:00

Tough Love

22:00 - 00:00

Davey B

00:00 - 02:00

Comedy Tent

MC Andrew Stanley

13:20 - 13:40

Phil Jupitus

13:40 - 14:00

TPM

14:05 - 14:20

Eleanor Tiernan

14:25 - 14:45

Steve Frost Improv Allstars feat Phil Jupitus

14:50 - 15:25

John Colleary

15:30 - 15:50

Davey Reilly

15:55 - 16:10

Joanne McNally

16:15 - 16:30

Al Lubel

16:35 - 16:55

Abigoliath Schuman

17:00 - 17:20

Barry Murphy

17:25 - 17:45

Jarlath Regan

17:50 - 18:15

Karl Spain

18:20 - 18:40

Deirdre O Kane

18:45 - 19:15

Foil Arms and Hog

19:20 - 19:55

Bill Bailey

20:25 - 21:10

ArtLot

Sarah Buckley

14:00 - 14:45

Sive

15:00 - 15:45

Scoops

16:00 - 16:45

Miriam Donoghue

17:00 - 17:45

Mark Geary

18:00 - 18:45

David Hope

19:00 - 19:45

Sean Rooney

20:00 - 20:45

The Ocelots

21:00 - 22:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Electric Picnic 2017 Clashfinder Saturday 2nd September22

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Anachronica

Mode_1

22:00 - 23:15

Long Island Sound

23:15 - 00:30

Moduse

00:30 - 02:00

Sunil Sharpe

02:00 - 04:00

The Hazel Wood

Fossetts Circus

12:00 - 13:00

Footsbarn Theatre Company - Magic & Madness

13:00 - 14:00

Dowtcha Puppets - The Boy With No Story

14:00 - 15:00

Boombox Nation

15:00 - 16:00

Footsbarn Theatre Company - Magic & Madness

16:30 - 17:30

SLSD

17:30 - 18:30

Opera Theatre Company Hub Opera

19:00 - 20:00

Fleece

21:00 - 22:00

Bantum

22:30 - 23:30

freezerRoom

01:30 - 03:00

Just Eat Retreat

Dylan Higgins

13:00 - 15:00

Nev Jio

15:00 - 17:00

All City DJs

17:00 - 19:00

Nialler9

19:00 - 21:00

Utah Saints

21:00 - 23:00

Marcus O'Laoire

23:00 - 00:00

Global Green Village Hall

ELLYD

13:00 - 13:45

Miriam Donohue

14:00 - 14:45

Kodu

15:00 - 15:45

Charlotte Headon

16:00 - 16:45

Scene of the Rhyme

17:00 - 18:00

Children of Lir

18:20 - 19:20

Honey Beard

19:20 - 20:20

Rokaia

20:20 - 21:20

Caz9

21:20 - 22:20

Chillout Visuals

22:20 - 00:00

HipHop Hooray with DJ Rosko and guests

00:00 - 03:30

Play The Picnic

Marcas Carcas and the Trail Gang

13:00 - 14:00

David Keenan

14:00 - 15:00

Curtis Walsh

15:00 - 16:00

CARRON

16:00 - 17:00

Brave Giant

17:00 - 18:00

Echo

18:00 - 19:00

Feuds

19:00 - 20:00

A Great Quiet

20:00 - 21:00

Scoops

21:00 - 22:00

Almost Ghosts

22:00 - 23:00

Chasing Abbey

23:00 - 00:00

Military Road

00:00 - 01:00

Ivy Nations

01:00 - 02:00

Wolff

02:00 - 03:00

Róisín O

03:00 - 04:00

Leviathan

Salon du Chat

11:00 - 12:30

History Ireland Hedge School summer of punk

12:45 - 13:45

Soundings

14:00 - 15:30

Amnesty Hour- Repeal the 8th

15:40 - 16:40

Ask The Expert:Online dating

16:45 - 17:45

Illuminate!

17:50 - 19:15

My Secret Planet

19:20 - 20:20

Faction:Political Debate

20:25 - 21:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Theatre Stage

Fishamble's The Humours of Bandon

12:30 - 13:30

George Bush & The Children

14:00 - 15:00

Felispeaks - The Me

15:30 - 16:30

Lewis Kenny's ObSession

17:00 - 18:00

A Lust for Life/Pieta House

18:30 - 20:00

The Word

Rail Theatre

11:00 - 12:00

The Chill Collective

12:00 - 14:00

Amusings

14:00 - 15:00

Cuirt Festival Slam

15:00 - 16:00

Irish American writers

16:00 - 17:00

storymap

17:00 - 18:00

Olaf Tyransen

18:00 - 18:15

Susan O Neil SON

18:15 - 18:45

Jeffs Mancave

18:45 - 19:15

Aine Tyrell & Band

19:15 - 20:00

Brave Giant

20:00 - 21:00

Stone & Jezreel

21:00 - 22:00

Good Man Sheila

22:00 - 23:00

Galway Street Club

23:00 - 23:50

An Puball Gaeilge

Imbole

11:30 - 11:35

Brian Fleming

11:35 - 11:50

Ainle O Cairealain

11:50 - 12:10

Anna Ni Bhroin

12:10 - 12:30

Eoghan Mac Cormac

12:30 - 13:00

Faoistin Fibin

13:00 - 14:00

Sean & Niall

14:00 - 15:00

Brian Fleming

15:00 - 16:00

Gasuir Gainimh

16:00 - 17:00

Gaeilgairi

17:00 - 18:00

Cabaret Craiceailte

18:00 - 18:05

Bonny men

18:05 - 18:50

Domininc Mac Giolla Bhride

18:50 - 19:20

Fili

19:20 - 19:30

Polca

19:30 - 20:30

super Ceili

20:30 - 22:30

Throwback Stage

S Club Party

19:00 - 20:00

5ive

20:15 - 21:15

Red Bull Soundome

Leo Pearson

14:00 - 16:30

REPLETE

16:30 - 18:00

Leo Pearson

18:00 - 19:30

Donal Dineen

19:30 - 21:30

Leo Pearson

21:30 - 23:30

Eve

23:30 - 01:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Trenchtown - Kingston 12 Arena

Ska Patrol

14:00 - 16:00

Jon Pierce

16:15 - 18:00

Neomadic

18:15 - 18:45

Tebi Rex

19:00 - 19:30

Tara Stewart

19:45 - 20:45

Dj Flip

21:00 - 22:00

Dj Mog-Y

22:15 - 23:45

Worries Outernational

00:00 - 01:45

Stevie G & Andrea Williams

01:55 - 02:15

Stylo G

02:30 - 04:00

Yard Stage

Revelation Roots Blessing Ceremony

12:00 - 14:30

Tenja

14:30 - 15:30

Ancient Alien

15:30 - 16:30

Ruff Chuff

16:30 - 17:30

Tony Oi Oi

17:30 - 19:00

World Bass Culture

19:00 - 21:00

Dub Foundry

21:00 - 22:30

Imitri Counter Action

22:30 - 00:00

Imperial Sound Army

00:00 - 01:30

Revelation Sound System

01:30 - 02:30

Trenchtown - Treasure Beach

Will Softly + One World Sounds

10:00 - 12:00

Nigel Woods

12:00 - 14:00

Del Bionic

14:00 - 16:00

Dj Dodgy

16:00 - 18:00

One World Sounds

18:00 - 20:00

Lex Woo

20:00 - 22:00

Jay Sharp

22:00 - 00:00

Irie Cool + Reggae Richie + One World Sounds

00:00 - 02:00

Orchard Theives Bold Motel

robinho

12:00 - 15:00

The RnB Club

15:00 - 19:00

Sing Along Social

19:00 - 20:00

Frankie grimes

20:00 - 22:00

Nic James

22:00 - 00:00

handsome Paddy

00:00 - 02:00

Trailer Park: Jimmy Lee's Juke Joint

DJ Rhythm & Booze

13:00 - 14:20

Shane Hennessy

14:30 - 15:15

The Larkfield Four

15:30 - 16:15

Daoiri Farrell

16:30 - 17:15

Blackbird & Crow

17:30 - 18:15

Dr. Mindflip

18:35 - 19:20

The Clark Family Project

19:40 - 20:50

The Great Okwardo

21:15 - 22:15

One Horse Pony

22:30 - 23:30

Pete Pam

23:45 - 00:30

The Luna Boys

00:45 - 01:45

TodayFM Soundgarden

Disco Brunch with Joe Donnelly

13:00 - 15:00

Comedy Karaoke with Dermot & Dave

16:00 - 18:00

EP with E&P – Ed Smith and Paula MacSweeney

18:00 - 22:00

Spring Break

19:00 - 21:00

Kelly Ann Byrne & The Beat Goes on Live

21:00 - 00:00

Fergal D'Arcy DJ Set

00:00 - 02:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Electric Picnic 2017 Clashfinder Sunday 3rd September11

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Main Stage

Dublin Gospel Choir

13:00 - 14:00

The Skatalites

14:30 - 15:30

Rag N' Bone Man

16:15 - 17:15

The Pretenders

17:45 - 18:45

Chaka Khan

19:15 - 20:15

Elbow

21:00 - 22:00

Duran Duran

22:45 - 00:00

Electric Arena

Soulé

13:00 - 13:30

Kila

14:00 - 15:00

King King Company

15:30 - 16:15

Bear's Den

16:45 - 17:45

Michael Kiwanuka

18:15 - 19:15

Band of Horses

19:45 - 20:45

Father John Misty

21:15 - 22:15

Soulwax

22:50 - 00:00

Rankin's Wood

Pale Rivers

13:30 - 14:00

Fangclub

14:45 - 15:15

Section Boyz

16:00 - 16:45

Krept and Konan

17:15 - 18:00

Hannah Wants

18:30 - 19:30

Mano Le Tough

20:00 - 21:00

Tale Of Us

21:30 - 22:30

Kiasmos

23:00 - 00:00

Cosby Stage

Aaron Lee Tasjan

13:00 - 13:30

Brand New Friend

14:00 - 14:30

Goat Girl

15:15 - 16:00

The Lemon Twigs

16:30 - 17:15

Real Estate

18:00 - 18:45

Parquet Courts

19:30 - 20:30

Car Seat Headrest

21:15 - 22:15

Pond

23:00 - 00:00

Little Big Tent

Kojaque

14:30 - 15:00

Margaret Glaspy

15:30 - 16:15

Alma

16:45 - 17:30

Beoga

18:00 - 18:45

Kweku Collins

19:15 - 20:15

Kelly Lee Owens

20:40 - 21:40

AJ Tracey

22:15 - 22:45

J Hus

23:20 - 00:00

Body&Soul - Main Stage

Coda

12:30 - 13:00

Clandestinos

13:00 - 13:30

Matthew Noone

14:00 - 14:30

Laoise

15:00 - 15:30

David Keenan

16:00 - 16:30

Klark Cant

16:50 - 17:30

Nick Hakim

18:00 - 18:45

Aldous Harding

19:15 - 20:00

Moses Sumney

20:30 - 21:15

IDER

21:45 - 22:30

TooFools

23:00 - 23:40

BARQ

00:10 - 00:45

This Ain't No Disco w/ Donal Dineen

01:00 - 03:45

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Body&Soul - Earthship Stage

Trick Mist

13:00 - 13:45

Maria Kelly

14:15 - 15:00

The Notorious CCG

15:30 - 16:15

New Pope

16:45 - 17:30

Chequerboard

18:00 - 18:45

Phare

19:15 - 20:00

Slow Place Like Home

20:30 - 21:15

Katie Laffan

21:45 - 22:30

Catscars

23:00 - 23:40

Mother DJs

00:00 - 03:45

Body&Soul - Peace Pagoda

Healing with Herbs

12:00 - 13:15

Get Out of Your Head

13:30 - 14:15

Laughter Yoga

15:00 - 16:00

Suzanne Walsh

18:30 - 19:30

Serdih

21:00 - 22:00

Rob Le Nan

22:00 - 23:00

AGORILLA & Slipdraft AV

23:00 - 00:30

Aquarian

00:30 - 01:30

Lil Dave & Friends

01:30 - 04:00

Body&Soul - The Bandstand

Inishowen Gospel Choir

14:00 - 14:40

Johnny Rayge & Guests

15:00 - 15:40

The Ocelots

16:00 - 16:45

SÍOMHA

17:00 - 18:00

David Keenan

18:15 - 19:00

Djollie

19:30 - 20:15

Ruth

20:45 - 21:45

Cantina Bop

22:15 - 23:00

String Theory Sound System

23:15 - 02:45

Arveene Juthan & Shamon Cassette & Surprise Guest

03:00 - 04:00

Jerry Fish Electric Sideshow

House Of Yoga

12:00 - 13:00

Sick And Indigent Song Club

13:15 - 13:45

The Outer Limits

14:00 - 14:30

Cities

14:45 - 15:15

Farah Elle

15:30 - 16:00

Mariachi San Patricio

16:15 - 16:45

Farah Elle

17:00 - 17:30

Man & The Echo

17:45 - 18:15

Pontious Pilot And The Naildrivers

18:30 - 19:30

Veda, Regina, Pixie & Angelica

20:00 - 20:30

Waldorf & Cannon

20:45 - 21:30

Surprise Guest Act

21:45 - 22:30

Ash

23:00 - 00:00

The Jerry Fish Electric Sideshow

00:00 - 01:00

End Of The World Party

01:00 - 02:00

Casa Bacardi

Modern Magic

12:05 - 13:30

Prymary Colours

13:30 - 15:00

Boots & Kats

15:00 - 16:30

Kelly-Anne Byrne

16:30 - 18:00

A-Skillz

18:00 - 20:00

Late Nite Tuff Guy

20:00 - 22:00

Krystal Klear

22:00 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Salty Dog

Aidan Kavanagh’s Sunday Calypso Dishko

11:15 - 13:00

Grand

13:00 - 14:00

Gangsters

14:25 - 15:15

Nix Moon

15:35 - 16:10

No Monster Club

16:30 - 17:20

Good Strangers

17:40 - 18:25

Keywest

18:45 - 19:30

Square Pegs + Special Guest

19:50 - 21:00

David Kitt

21:20 - 22:10

Shogunz of Stank

22:30 - 23:20

Surprise Guest

23:40 - 00:30

The Pale

00:50 - 01:40

Surprise (Festival Closer)

02:00 - 03:00

Other Voices

Pillow Queens

13:50 - 14:30

Ailbhe Reddy

14:50 - 15:30

Jealous of the Birds

15:50 - 16:30

Special Guest

17:00 - 17:40

Loah

18:00 - 18:45

Odetta Hartman

19:10 - 19:55

Pixx

20:20 - 21:05

Wyvern Lingo

21:30 - 22:30

Trailer Park Mobile Home Stage

Dublin Ukulele Collective

13:00 - 13:50

Trinitones

14:05 - 14:35

Crow Black Chicken

14:55 - 15:40

CC Brez

16:00 - 16:45

The Pearly Whites

17:00 - 17:45

Strange Attractor

18:00 - 18:45

Manden Express

19:00 - 19:45

The Luna Boys

20:00 - 20:45

Anidras de Staic & The Latchikos

21:00 - 21:45

King Bones

22:05 - 22:55

Cronin

23:15 - 00:05

RobotRock

00:30 - 01:30

Heineken Live Your Music

Tara Stewart

14:00 - 16:30

Fulton & Gold

16:30 - 18:30

Orange Tree Edits

18:30 - 20:30

Bon Voyage

20:30 - 21:45

DJ Yoda

21:45 - 23:00

Grego & Bobofunk

23:00 - 02:00

Comedy Tent

MC Andrew Stanley

13:20 - 13:40

Totally Wired

13:40 - 14:00

Steve Bennett

14:05 - 14:25

Eric Lalor

14:30 - 14:50

Steve Frost Improv Allstars ,featuring Dermot Whelan

14:55 - 15:25

Tom O Mahony

15:30 - 15:45

Laura Byrne

15:50 - 16:00

Bernard Casey

16:05 - 16:20

Fred Cooke

16:25 - 16:45

Ryan Cullen

16:50 - 17:05

Paul Currie

17:10 - 17:30

Danny O Brien

17:35 - 18:00

Neil Delamere

18:05 - 18:35

Jason Byrne

18:40 - 19:15

Rubberbandits

19:20 - 20:00

Al Porter

20:10 - 21:00

ArtLot

Silent Ghost

13:45 - 14:15

Grainne Hunt

14:30 - 15:00

Rowan

15:15 - 15:45

Claire Sands

16:00 - 16:45

Maria Kelly

17:00 - 17:45

Sean Rooney

18:00 - 18:45

Mark Geary

19:00 - 19:45

Ryan O'Shaugnessy

20:00 - 20:45

Kolumbus

21:00 - 22:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Electric Picnic 2017 Clashfinder Sunday 3rd September22

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Anachronica

Jonnie Foley b2b Bri An

22:00 - 23:15

Sage

23:15 - 00:30

DJ Deece

00:30 - 02:00

John Daly

02:00 - 04:00

The Hazel Wood

Fossetts Circus

12:00 - 13:00

Foodsbarn Theatre Company - Magic & Madness

13:00 - 14:00

Strive Theatre - Will It Fit In The Van?

15:00 - 16:00

Foodsbarn Theatre Company - Magic & Madness

16:30 - 17:30

The Spook of the Thirteenth Lock

17:30 - 18:30

Opera Theatre Company Hub Opera

19:00 - 20:00

Marlene Enright

21:00 - 22:00

Tanjier

22:30 - 23:30

Jack L

00:00 - 01:00

Jim X Comet

01:30 - 03:00

Humans of the Sesh

01:30 - 03:00

Just Eat Retreat

Tim & Johnny (sim simma)

13:00 - 16:00

T/A/S/T/E

16:00 - 18:00

This Greedy Pig

18:00 - 20:00

Colin Devine

20:00 - 22:00

Lorcan Mak

22:00 - 00:00

Global Green Village Hall

The Silken Same

13:00 - 13:45

Zammo Riffman

14:00 - 14:45

Hanora George

15:00 - 15:45

The Savage Jim Breen

16:00 - 16:45

We Are Water

17:00 - 17:45

Black Bank Folk

18:00 - 18:45

Al-Jive Mestivo (DJ Set)

19:00 - 20:30

Teknonotice (DJ Set)

20:30 - 22:00

The Love Tailors

22:20 - 23:00

Pressure Drop Sounds ft. Suzanarchy

23:20 - 01:45

Anacalypsis

01:40 - 03:30

Play The Picnic

Pontious Pilot and The Naildrivers

13:00 - 14:00

St. Bishop

14:00 - 15:00

Little One

15:00 - 16:00

Synk

16:00 - 17:00

Tayne

17:00 - 18:00

Rofi James

18:00 - 19:00

Hammy & The Pilgrim

19:00 - 20:00

Fields

20:00 - 21:00

For Forestors

21:00 - 22:00

Tebi Rex

22:00 - 23:00

Akora

23:00 - 00:00

The Scratch

00:00 - 01:00

Leviathan

Salon du Chat

11:00 - 12:30

Miriam & Al's sunday Brunch

12:45 - 13:45

History of Ireland Hedge School

13:50 - 14:50

Gospel acc. to Blindboy

15:00 - 15:50

Illuminate!

15:55 - 16:50

Facftion:Political Debate

17:00 - 18:00

Paddy Cullivan

18:20 - 19:20

Theatre Stage

Brownbread Mixtape: The Definitive View

12:30 - 13:30

Clare Dunne's Sure Look it, Fuck it

14:00 - 15:00

Paul Curries FFFFFFMilk

15:30 - 16:30

The Word

Rail Theatre

11:00 - 12:00

Amusings

12:00 - 13:00

Criminal Minds

13:00 - 14:00

Poetry & Words

14:00 - 15:00

Cuirt Festival Slam

15:00 - 16:00

Irish American writers

16:00 - 17:00

Storymap

17:00 - 18:00

Slam Jam with Marty Mulligan

18:00 - 18:30

Crow Black Chicken

18:30 - 19:00

The Outer Class, UK hip hop

19:00 - 19:45

Mango & Mathman

19:50 - 20:30

Cian Finn

20:30 - 21:00

Cronin & guests

21:00 - 22:00

Skas good Gravy

22:00 - 23:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Throwback Stage

Smash Hits

19:30 - 20:30

Red Bull Soundome

Leo Pearson

14:00 - 16:30

Daire Carolan

16:30 - 18:30

New Jackson

18:30 - 20:30

Leo Pearson

20:30 - 22:00

Nialler 9

22:00 - 00:30

Trenchtown - Kingston 12 Arena

Glenn Brown

14:00 - 16:00

Shimmy Irie & Guilty Boy

16:00 - 18:00

Jyellowl

18:20 - 18:50

Jordan Adetunji

18:55 - 19:15

Executive Steve

19:30 - 20:30

Andrew White

20:45 - 22:15

Sim Simma

22:30 - 00:30

Mango + Mathman

00:45 - 01:45

Bazza Ranks + Jago + Deemas J + P.O.A

02:00 - 04:00

Yard Stage

Revelation And Special Guests

12:00 - 14:00

Irie Irieland

14:00 - 15:30

Natasha Scott

15:30 - 17:00

Rankin Rez

17:00 - 18:30

Kindred Sound Ras George

18:30 - 20:00

World Bass Culture

20:00 - 22:00

Imperial Sound Army

22:00 - 00:00

Revelation Sound + Special Guests

00:00 - 02:30

Trenchtown - Treasure Beach

Glenn Brown

10:00 - 12:00

Andrew K + Dj Defensive Mixup

12:00 - 14:00

Nigel Woods + One World Sounds

14:00 - 16:00

Dj Kali

16:00 - 18:00

Jay Sharp

18:00 - 20:00

Natasha Scott

20:00 - 22:00

Beach Party With One World Sounds

22:00 - 02:00

Orchard Theives Bold Motel

A-Leen

12:00 - 15:00

Rosbeg

15:00 - 18:00

Lumo Club

18:00 - 21:00

Melodee

21:00 - 00:00

Trailer Park: Jimmy Lee's Juke Joint

Big D & the Goodtime Shuffle

13:15 - 14:00

Strange Attractor

14:15 - 15:00

Blackbird & Crow

15:15 - 16:00

Eric Butler Blues

16:15 - 17:00

Prison Love

17:15 - 18:00

Jethro Pickett

18:15 - 19:00

One Horse Pony

19:15 - 20:00

The Clark Family Project

20:25 - 21:50

Robin James Hurt & the Band of Moonlight Love

22:15 - 23:40

Markus " Fred" Scholl

23:45 - 01:30

TodayFM Soundgarden

EP with E&P – Ed Smith and Paula MacSweeney

16:00 - 19:00

EP with E&P – Ed Smith and Paula MacSweeney

16:00 - 19:00

Al Porter & The Sugarcubes

16:00 - 17:30

Ed's Songs of Praise Live

19:00 - 21:00

Fergal D'Arcy DJ Set

21:00 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

Last update: 2017-08-31 20:11.

OK, so this site has grown massively in popularity over the years, which is good. Very good, in fact. But it means that my hosting fees have jumped up significantly, which is slightly less good. I'd like to keep the site ad-free for as long as possible so, if you've used a clashfinder recently and would like to help keep the site running, please use the paypal buttons below.

Please only donate what you feel is affordable and appropriate for the clashfinders you've used recently. :)

As a bonus, anyone who donates 50p or more will get upgraded to a premium account for 1 day per penny (0.01 GBP) donated. Premium members will have access to processor-heavy features as they get added. The first premium feature to be added is access to the visitor statistics for all public clashfinders.

If you want a premium account, please login or create an account before you donate.

20p 50p £1 £2 A Pint (£3.65) £5

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 0cdlti.sl

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder

Processing time: 0.078 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.