Loading...

Hide this

Print Advisory: 1 - Have at it!

Keep this site running - Donate

Electric Picnic 2023 Clashfinder Thursday 31st August

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Salty Dog

The Wednesday Gang

21:00 - 23:30

Survivor

Rumours - Mack Fleetwood

20:45 - 22:15

Rolling Stones Mash Up - Tumbling Dice

22:45 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Electric Picnic 2023 Clashfinder Friday 1st September11

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Main Stage

Kingfishr

18:00 - 18:45

King Kong Company

19:30 - 20:30

Niall Horan

21:00 - 22:00

Billie Eilish

22:45 - 00:00

Electric Arena

Jazzy

19:00 - 19:45

Wet Leg

20:15 - 21:00

Steve Lacy

21:30 - 22:30

Belters Only

23:00 - 00:00

Rankin's Wood

Muna

18:15 - 19:00

Bakar

19:30 - 20:15

Nia Archives

20:45 - 21:45

Young Fathers

22:15 - 23:15

3 All for Music

Hannah Grae

18:00 - 18:30

Anna of the North

19:00 - 19:45

The Murder Capital

20:45 - 21:30

Viagra Boys

22:00 - 23:00

Silent Disco - Darren Purz, Trolley, Brand New Retro, EZ-G

23:30 - 01:30

Fishtown

Sideshow Disco

16:00 - 17:00

DJ Chaz Moloney

17:00 - 18:00

DJ Maedbh O'Connor

18:00 - 19:00

The Kilo 1977

19:00 - 20:00

The Ballyboyz

20:30 - 21:00

Sun Mashene

21:30 - 22:15

Pixie Rhythm Cut Orchestra

22:45 - 23:30

Jerry Fish

00:00 - 01:00

Regina and the Queens (Drag Show)

01:00 - 02:00

Mars Montana & Terri Fierce

02:00 - 04:00

Salty Dog

Racoon Jane

14:20 - 15:15

The Donnys

15:35 - 16:30

The Love Buzz

17:05 - 17:55

Pale Blue Eyes

18:25 - 19:20

These Charming Men

19:50 - 20:45

Powpig

21:10 - 22:00

Tebi Rex

22:25 - 23:15

Cathy Davey

23:45 - 00:45

Secret Act

01:15 - 02:15

Tan and Sober Gentlemen

02:45 - 03:45

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Croi - Main Stage

The Bionic Rats

16:00 - 17:00

Imelda May (Poetry)

17:30 - 18:30

Siomha

19:30 - 20:30

David Keenan

21:00 - 22:00

Willzee & Enda Gallery

22:30 - 23:00

Strange Boy X Hazey Haze

23:00 - 00:00

Meltybrains?

00:30 - 01:30

Bon Voyage

02:30 - 03:30

Croi - Crescent Earth Stage

Zumba

15:00 - 16:00

Ceili Mor for All

16:00 - 17:00

Conga Line

17:00 - 18:00

Saturn Returns

18:00 - 19:00

JWY

19:30 - 20:45

Sectionfive

20:45 - 22:15

Nkechi

22:15 - 23:30

Eliza B2B Maeve

23:30 - 01:30

LOLZ

01:30 - 03:30

Trailer Park - Main Stage

Inbetween Honey

12:30 - 13:30

Zoe Hayter

14:00 - 15:00

Chief Keegan

15:30 - 16:30

Negro Impacto

19:45 - 20:30

Skatuesques

21:00 - 22:00

The Godfather of Soul

22:40 - 23:40

Shakalak

00:05 - 00:55

Stomptown Brass

01:20 - 02:10

My Lovely Horse

MLR DJs

14:00 - 18:00

DJ Katie Q - Cheese and Crackers

18:00 - 19:00

DJ Noel Lowry

19:00 - 20:00

DJ Nigel Quaid - 70s, 80s, 90s Mix

21:00 - 00:00

Terminus

Ansbro

18:30 - 20:00

Southstar

20:00 - 21:00

999999999

21:00 - 22:30

I Hate Models

22:30 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Survivor

Ziggy Startdust - Salty Dog No Stars

16:00 - 17:15

Rolling Stones - Tumbling Dice

18:00 - 19:30

Nina Simone Songbook - Toisin

20:15 - 21:50

Californication - Scustin

22:30 - 00:05

Global Beats DJ Set: The People EarStrive Theatre

00:15 - 03:00

Freetown - Providencia

Benjamin Yellowitz

19:45 - 20:45

Sky Atlas

21:00 - 22:00

Sianageddon

22:00 - 23:15

Groa

23:15 - 00:15

Ema

00:15 - 02:15

PJ Peek

02:15 - 03:30

Freetown - Spike Island

Bana Rua

18:00 - 18:50

The Colm Skwirbat Bans

19:10 - 20:00

Old Bohemia

20:20 - 21:10

Dubh Lee

21:35 - 22:25

Deadlians

22:50 - 23:40

Cua

00:05 - 01:05

Sabbages

01:30 - 02:30

Hazelwood - ChollChoill

Strive Theatre

12:00 - 13:00

Coire Sois Storytellers

13:30 - 14:30

Wild Birds Fly

15:00 - 17:00

Coscan

17:30 - 18:30

Conradh Na Gaeilge

19:00 - 02:00

Casa Bacardi

ALBA B2B Queen Beatz

16:00 - 18:30

Efa O'Neill

18:30 - 20:30

Nialler9

20:30 - 22:00

Jayda G

22:00 - 00:00

Coke Studio

Alice & Jee

15:00 - 16:30

Aik J

16:45 - 17:15

Tara McCormack

17:15 - 19:15

Keanan

19:30 - 20:00

Marty Guilfoyle

20:00 - 22:00

Jen Payne

22:00 - 00:00

Dara Quilty's Bangers

00:00 - 02:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Electric Picnic 2023 Clashfinder Friday 1st September22

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Heineken A Greener Bar

Liza Alonge

14:00 - 16:00

R3D's HOUSE

16:00 - 18:50

Pop Tart

19:00 - 21:00

Davey B (Ibiza Classics)

21:00 - 22:30

Sahanna

22:30 - 00:00

George Feely

00:00 - 02:00

Trenchtown - Kingston Arena

Revelation Meets Rise Up

16:00 - 18:00

Prof Ruff Chuff

18:00 - 20:00

Chonkie

20:00 - 22:00

World Bass Culture

22:00 - 00:00

Trenchtown - Treasure Beach

Will Softly

10:00 - 11:00

Basement Project

11:00 - 13:00

Satta Roots

13:00 - 15:00

Sibh C

15:00 - 17:00

Chanelle Kelsey

17:00 - 19:00

Ciara May

19:00 - 22:00

Kev Noone

22:00 - 23:00

Andy K/DJ Defensive

23:00 - 02:00

Trenchtown - Afrikaya

Dorian Bordalo's Samba Master Class

12:30 - 14:30

Kareen SK

14:30 - 16:00

Impala

16:00 - 17:45

Ferdilicious-Bo-Ngani-Kinn

18:00 - 19:45

Jameire

20:00 - 20:45

Jester Black

21:00 - 21:45

Scott Boylan

22:00 - 22:45

K Muni & ND

23:00 - 23:45

Hewan

00:00 - 01:30

DJ Safarii

01:30 - 02:30

Global Green - Village Hall

Cloughjordan First Friday Takeover

16:00 - 17:00

Slightly Dishevelled

19:00 - 20:00

Frowning Hours

20:00 - 21:00

Piggylegs

21:00 - 22:00

Elliot Mo

22:00 - 23:00

Oh Ryan

23:00 - 00:00

Linda Trillhaase

00:00 - 00:50

Pama

01:00 - 02:00

Easy Peelers

02:20 - 03:20

Global Green - Elements of Change

Exploring Regenerative Economies

14:30 - 15:15

Step Into the Doughnut

16:30 - 17:00

Spoken Word with Earthman Bob

17:00 - 17:20

Should Nature Have Rights

17:30 - 18:00

Vital Viewing

18:00 - 19:30

Land Restoration

19:35 - 21:10

Anachronica

Truly Moore

22:00 - 22:20

Dylan Fogarty

23:30 - 01:00

DJ Chargesheet B2B Jordan

01:00 - 02:30

T-Rail

02:30 - 04:00

Mother After Dark

Mother DJs

23:00 - 00:00

Billy Bunzari

00:00 - 01:00

The Drag Show

01:00 - 01:30

The Drag Show

02:00 - 02:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Mindfield - Leviathan

Seamus McDonald - Human Library

14:30 - 15:30

Amnesty Hour

15:45 - 16:45

Carole Cadwalladr

17:00 - 18:00

Word Up Collective with Tebi Rex and Friends

18:15 - 19:45

Mindfield - Ah, Hear Podcast Stage

Mamia and Me - Jen Hogan

14:30 - 15:30

Louise Cooney's The Open Book

15:45 - 16:45

Black and Irish

17:00 - 18:00

I'm Grand Mam

18:15 - 19:15

Stall It - Darren Conway and Joe McGucken

19:30 - 20:30

Mindfield - An Puball Gaeilge

Cor Cheathread Mharlborough

16:00 - 17:00

Feart

18:00 - 19:00

Na Tonna

19:00 - 20:00

Ocadun

20:00 - 21:00

Burnchurch

21:00 - 22:00

Brother

22:00 - 23:00

Bonnymen agus Cairde

23:00 - 00:00

Ushmush

00:00 - 01:00

DJs Raidio Na Life

01:00 - 02:00

Mindfield - The Word Stage

Jack Gaudet

15:00 - 15:50

Audible Chocolate

16:00 - 16:50

Adore

17:00 - 17:50

Oscar Dunbarr

18:00 - 18:50

JaVille

19:00 - 19:40

Big Love

20:00 - 20:40

Bobby & the Blunts

21:00 - 21:40

The Love Buzz

22:00 - 22:40

The Lost Messiahs

23:00 - 00:00

Minefield - Manifesto

Philosophy - Sarah Guerin

14:00 - 15:00

Sustainability in Arts and Festivals

15:00 - 16:00

Queer Kingdom

16:00 - 16:30

Bitch - Lucy Cooke

16:30 - 17:00

Rewilding - Eoghan Daltun

17:00 - 18:00

EP 2023 Science Gameshow

18:00 - 19:00

Human v Machine

20:00 - 21:00

Theatre of Food - Main Stage

Trish Lewis

16:00 - 16:45

Flavour Science - Ivan Varian & Daniel McCrea

17:00 - 17:45

The Dough Brothers

18:00 - 18:45

Theatre of Food - Drinks Theatre

Judith Boyle

16:00 - 16:45

What the Funk - Wine and Beats with Shane Murphy

17:00 - 17:45

Champagne Supernovas - Leslie Williams

18:00 - 18:45

Theatre

Footsbarn - Waiting for Godot

13:50 - 15:40

Ballet Ireland - Minus 16

18:00 - 19:00

Xnthony - These Gays They're Trying to Murder Me

20:30 - 21:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Electric Picnic 2023 Clashfinder Saturday 2nd September11

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Main Stage

Brad Heidi

14:00 - 14:30

Pa Sheehy

15:15 - 16:00

Cian Ducrot

16:45 - 17:30

Mimi Webb

18:00 - 18:45

Tom Odell

19:30 - 20:30

Paolo Nutini

21:15 - 22:45

Fred Again

23:30 - 01:00

Electric Arena

Dylan John Thomas

14:15 - 14:45

Ispini Na Heireann

15:15 - 16:00

Nessa Barrett

16:30 - 17:15

Academic

17:45 - 18:30

Johnny Marr

19:00 - 20:00

Inhaler

20:30 - 21:15

Idles

22:00 - 23:00

The Coronas

23:30 - 00:30

Rankin's Wood

Robert Grace

14:30 - 15:00

Jamie Webster

15:45 - 16:30

Ham Sandwich

17:00 - 17:45

Maverick Sabre

18:15 - 19:00

Lovejoy

19:45 - 20:30

Dec Pierce Block Rockin Beats

21:00 - 22:00

Loyle Carner

22:30 - 23:30

3 All for Music

City Stages Collective

14:00 - 15:00

Julie

15:30 - 16:00

The Last Dinner Party

16:30 - 17:00

Nell Mescal

17:30 - 18:15

Mae Stephens

18:45 - 19:15

Coin

20:00 - 20:45

Chasing Abbey

21:30 - 22:15

Unknown Mortal Orchestra

23:00 - 00:00

Silent Disco - Darren Purz, Trolley, Brand New Retro, EZ-G

00:00 - 02:00

Fishtown

Cat Dowling

12:20 - 13:05

Scattered Ashes

13:25 - 14:10

Banyah

14:30 - 15:15

Basht

15:45 - 16:30

Efe

17:00 - 17:45

The Oozes

18:30 - 19:30

Mik Pyro

20:00 - 21:00

Simple Kid

21:30 - 22:30

JyellowL

00:15 - 01:15

Arveene + MC Shamon Cassette

01:15 - 02:15

Colin Perkins

02:15 - 04:00

Salty Dog

The Molgoggers

13:00 - 13:50

Monsieur Pompiers Freakshow

14:20 - 15:10

William the Conqueror

15:40 - 16:30

Bootleg Beach Boys Perform Pet Sounds

17:00 - 18:00

White Horse Guitar Club

18:30 - 19:30

Bronagh Gallagher

20:00 - 21:30

Gurriers

22:00 - 23:00

RSAG

23:30 - 00:30

Overhead the Albatross

01:00 - 02:00

Thumper

02:30 - 03:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Croi - Main Stage

Rita Lynn

13:00 - 14:00

Your Cuz Marcus

14:30 - 15:30

Ronan O Snodaigh and Myles O Reilly

16:30 - 17:30

Colm Begley

18:00 - 19:00

Leo Miyagee

20:00 - 21:00

Havvk

22:10 - 23:00

Malik

23:30 - 00:00

Sloucho

01:30 - 02:30

Special Guest

02:30 - 03:30

Croi - Crescent Earth Stage

Realign with a Standing Flow

12:00 - 13:00

Afro Twerk

13:00 - 14:00

Reggae Yoga

14:00 - 15:00

Afrodance Fitness

15:00 - 16:00

Belly Dancing Class

16:00 - 17:00

Limbo Dancing

17:00 - 18:00

Moving Still X Junior Spesh

18:00 - 22:00

Little O

22:00 - 00:00

Pablo Santo

00:00 - 01:30

Naive Ted

01:30 - 03:30

Trailer Park - Main Stage

Montauk Hotel

12:30 - 13:30

The Pearly Whites

14:00 - 15:00

Clara Tracy

17:00 - 17:50

Code of Behaviour

18:20 - 19:20

Post Punk Podge

19:50 - 20:40

Yard

22:35 - 23:25

Onion Boys

00:00 - 00:50

Scustin

01:10 - 02:15

Acid Granny

02:25 - 03:30

My Lovely Horse

Yoga with Maura and MHLR Pets

14:00 - 15:00

ELECTRIC PICNIC BANTER MEET UP - 90s Disco

15:00 - 17:00

Evan Footnote DJs

17:00 - 18:00

DJ Katie Q - Cheese and Crackers

18:00 - 19:00

DJ Noel Lowry

19:00 - 21:00

DJ Nigel Quaid - 70s, 80s, 90s Mix

21:00 - 00:00

Terminus

Yasmin Gardezi

18:30 - 20:00

Imnotyourmate

20:00 - 21:45

Interplanetary Criminal

21:45 - 23:30

Fionn Curran

23:30 - 01:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Survivor

Rum Sodomy & the Lash - Outcast Crew

15:45 - 16:30

The Queen is Dead - These Charming Men

18:15 - 19:45

The Doors Album - Roadhouse Doors

20:15 - 21:15

Paul McCartney Songbook - All the Best

23:00 - 00:00

Global Beats DJ Set: The People Ear

00:15 - 03:00

Freetown - Providencia

Havana Roots

18:30 - 19:30

Grooveline

19:45 - 20:45

Kila

21:00 - 22:00

Toya Delazy

23:15 - 00:15

Cousn

00:15 - 02:15

Freetown - Spike Island

Kiruu

18:00 - 18:50

Racoon Jane

19:10 - 20:00

Eadaoin

20:20 - 21:10

The Outcast Crew

21:35 - 22:25

The Moon Rockers

22:50 - 23:40

Backroad Smokers Club

00:05 - 01:05

Peer Pleasure

01:30 - 02:30

Hazelwood - ChollChoill

Electric Youth

13:30 - 15:30

Tigh na Coille

16:00 - 18:00

Casa Bacardi

Soul Jam

12:00 - 14:00

X Collective

14:00 - 15:00

Gash Collective

15:00 - 17:00

Claire Beck

17:00 - 19:00

Noudle

19:00 - 21:00

Route 94

21:00 - 23:00

Marcus O'Laoire

23:00 - 01:00

Coke Studio

Alice and Jee

15:00 - 17:15

Kehli

17:30 - 18:00

James Kavanagh & Billy Bunzari

18:15 - 19:00

Sweetlemonade

19:15 - 20:00

Dan Duffy & Dansie

20:00 - 23:00

Dave Treacy

23:00 - 02:05

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Electric Picnic 2023 Clashfinder Saturday 2nd September22

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Heineken A Greener Bar

DJ Stylez

14:00 - 16:00

Shee

16:00 - 18:00

Elaine Mai & May Kay

18:00 - 19:15

Boots and Kat

19:30 - 21:45

Mango

21:45 - 00:00

Elle L

00:00 - 02:00

Trenchtown - Kingston Arena

Revelation Meets Rise Up

16:00 - 17:00

Stillaggro

17:00 - 18:15

Miss Scotty

19:30 - 22:00

Worries Outernational

22:00 - 23:15

Don Fe

23:15 - 00:30

Radikal Guru

01:00 - 03:30

Trenchtown - Treasure Beach

Ian Hart

10:00 - 12:00

Gabrielle

14:00 - 16:00

Ed G

16:00 - 18:00

Three Little Birds

19:00 - 21:00

One World Sounds

22:00 - 23:00

Ganjahlova ft Zazam

23:00 - 02:00

Trenchtown - Afrikaya

Translucent

18:00 - 19:45

BVN

20:00 - 20:45

Red Wolf

21:00 - 21:45

Craig Cooney

22:00 - 22:45

Aaron J

23:00 - 23:45

DJ Swill

01:00 - 02:30

Global Green - Village Hall

Keith Plunkett

14:00 - 15:00

Jordan Higgins Quartet

15:00 - 16:00

Kobara

16:00 - 17:00

Actress

17:00 - 18:00

JaYne

18:00 - 19:00

Olympio

19:00 - 20:00

Jack Keeshan

20:00 - 21:00

The Accidental Rapper

21:00 - 22:00

Ophelia

22:00 - 23:00

Shakalak

23:20 - 00:20

Niall Kelly

00:50 - 01:50

B.R.E.D.

02:30 - 03:30

Global Green - Elements of Change

Yoga

11:00 - 12:00

Yoga Nidra

12:00 - 12:30

Timber - Tinder for Nature

13:00 - 13:30

Regeneration and Resilience

13:30 - 14:00

Solidarity in a Globalised World

14:00 - 14:30

Becoming Life - An Evolution

14:30 - 15:00

Regeneration

15:15 - 15:45

Appropriate Digitalisation

18:00 - 18:30

Voices Rising - Music and Performance

18:30 - 20:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Anachronica

Sahana

22:00 - 22:30

Mercorn

23:30 - 01:00

Efa O'Neill

01:00 - 02:30

Mother After Dark

Kelly-Anne Byrne

00:00 - 01:00

The Drag Show

01:00 - 01:30

The Drag Show

02:00 - 02:30

Mindfield - Leviathan

The Rodfather - Roddy Collins & Paul Howard

13:15 - 14:15

Agreement (Stormont Extract)

14:30 - 15:00

25 Years of the Good Friday Agreement

15:00 - 16:00

History Ireland Hedge School - Far Right so Far

16:15 - 17:15

Fifth Court Podcast

17:30 - 18:30

Miss Kate & Friends

18:45 - 19:15

Mindfield - Ah, Hear Podcast Stage

Unveiled - Niamh Cullen & Nessa Morrisey

12:00 - 13:00

Left on Read - Julie Haynes & Brendan Dennehy

13:15 - 14:15

Off the Ball

14:30 - 15:30

Talking Bollox - Calvin O Brien and Terence Power

17:00 - 18:00

Hold My Drink - Charleen Murphy & Ellie Kelly

18:15 - 19:15

The Blindboy Podcast

19:30 - 20:30

Mindfield - An Puball Gaeilge

High Rock - Seachtopus!

11:00 - 12:00

Imbolc

12:00 - 12:30

Roisin Ni Cheileachair

13:40 - 14:00

Rioghna

14:00 - 14:20

Calum Agnew

14:20 - 15:00

Na Seansalaithe

15:00 - 15:40

An Gaeilge agus Na Meain

16:20 - 17:00

Gaelghairi

17:00 - 18:00

Banna Rath Chairn

18:00 - 19:00

Emer Ni Fhioruisce

19:00 - 20:00

Huartan

20:00 - 21:00

SuperCeili

21:00 - 22:00

Shanvans

22:00 - 23:00

Seo Linn

23:00 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Mindfield - The Word Stage

Wish I was a Warrior

12:00 - 12:50

Stan Notte, Lauren McNamara and a Part of Everything

13:00 - 13:50

The Poetry Kiln - Annie Peter, Anna D David Hynes

14:00 - 14:50

Mike Garry

15:00 - 15:50

Shaunna Lee Lynch, Jim Crickard, Daniel Galvin

16:05 - 16:50

Cathal Holden, Sionnachai and the Sick Sisters

17:05 - 17:50

Under Starling

18:00 - 18:40

The Ballyboyz & Scally

19:00 - 19:40

Guud Grief

20:00 - 20:40

Marty Mulligan & The Scamm

21:00 - 21:40

Black Road Smokers Club

22:00 - 22:40

Rowan

23:00 - 00:00

Minefield - Manifesto

Dylan Brennan & Khanyisile Mbukwane

12:00 - 12:45

Amanda Coogan & Venus Patel

14:00 - 14:45

A Panel on Sinead O'Connor - Maija Sofia, Elaine Feeney

15:00 - 15:45

The Rise and Fall of Irish Folk Music - Brian Mac Gloinn (Ye Vagabonds)

17:00 - 17:45

Comedy Arena

Karl Spain

13:30 - 13:45

Stephen Mullan

13:45 - 14:10

Emily Ashmore

14:10 - 14:25

Joe Dowling

14:25 - 14:50

Shane Clifford

14:50 - 15:15

Amy Walsh

15:15 - 15:30

Eric Lalor

15:35 - 15:55

Sinead Quinlan

16:00 - 16:20

Colm O'Regan

16:25 - 16:50

Edwin Sammon

16:50 - 17:15

Ross Browne

17:20 - 17:45

Diona Doherty

17:45 - 18:10

Danny O'Brien

18:15 - 18:40

Shane Todd

18:45 - 19:10

Aisling Bea

19:15 - 19:40

Neil Delamere

19:45 - 20:10

Foil Arms and Hog

20:10 - 21:10

Theatre of Food - Main Stage

What's for Soup - Dee Laffan

12:00 - 12:45

The Irish Breakfast Sausage - Jim Murphy

13:00 - 13:45

Ultimate Toasted Sandwich

14:00 - 14:45

Spirish Tapas - Blanca Valencia

15:00 - 15:45

The Sweet Tooth - Holly White

16:00 - 16:45

Disco Bites - Marcus O'Laoire

17:00 - 17:45

Theatre of Food - Drinks Theatre

Booze Free Refreshers - Fire+5th, Hollow Leg Wine

12:00 - 12:45

Irish Kitchen Cocktails - Oisin Davis

13:00 - 13:45

The Rituals of Wine Cultures

14:00 - 14:45

Ireland's Ancient Drinks - Aoife Carrigy

15:00 - 15:45

Mastering Mojitos

16:00 - 16:45

Wine v Beer - Whelehan's Wines

17:00 - 17:45

Irish Cocktail Time Travels - Dave Mulligan

18:00 - 18:45

Theatre

Ballet Ireland - Minus 16

12:00 - 13:00

Footsbarn - Waiting for Godot

14:20 - 16:15

Ballet Ireland - Minus 16

18:30 - 19:30

Xnthony - These Gays They're Trying to Murder Me

20:30 - 21:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Electric Picnic 2023 Clashfinder Sunday 3rd September11

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Main Stage

Gloria LGBT+ Choir

13:00 - 14:00

Women in Harmony

14:45 - 15:30

Lyra

16:15 - 17:00

Rick Astley

17:30 - 18:15

Gavin James

19:00 - 20:00

The Script

20:45 - 21:45

Killers

22:30 - 00:00

Electric Arena

Milk

14:00 - 14:45

Lightening Seeds

15:30 - 16:15

Fight Like Apes

17:00 - 17:45

The Wolfe Tones

18:30 - 19:15

The Saw Doctors

19:45 - 20:30

blk

21:15 - 22:30

Jamie XX

23:00 - 00:00

Rankin's Wood

Katy Kirby

14:00 - 14:30

Ryan Mack

15:00 - 15:45

Sello

16:15 - 17:00

The Mary Wallopers

17:30 - 18:15

Holly Humberstone

19:00 - 19:45

Confidence Man

20:15 - 21:00

Overmono

21:30 - 22:30

3 All for Music

Gurriers

14:30 - 15:00

Debbie

15:30 - 16:00

Chalk

16:30 - 17:15

Royel Otis

17:45 - 18:30

Samia

19:00 - 19:45

Ethel Cain

20:15 - 21:00

Snail Mail

21:30 - 22:30

Amyl and the Sniffers

23:00 - 00:00

Silent Disco - Darren Purz, Trolley, Brand New Retro, EZ-G

00:00 - 02:00

Fishtown

Jessica Doolan

13:25 - 14:10

The Sleaze

14:30 - 15:15

Pontious Pilate and the Naildrivers

15:45 - 16:30

Mariachi San Patricio

17:00 - 18:00

Tadhg

18:30 - 19:30

Jerry Fish and Special Gusets

20:00 - 21:00

Def Nettle

21:30 - 22:30

Savage Hearts

23:00 - 00:00

SideShow Disco - The Kilo 1977

00:20 - 02:00

Salty Dog

The Molgoggers

13:00 - 13:50

Blessed

14:20 - 15:15

Darnell Cole

15:35 - 16:30

Eric Butlers Funk Soul Brothers

17:00 - 17:55

The Deadlians

18:25 - 19:20

Jinx Lennon

19:45 - 20:40

Secret Act

21:05 - 21:55

Super Extra Bonus Party

22:20 - 23:20

The Eskies

23:45 - 00:45

Secret Act

01:15 - 02:15

Sprints

02:45 - 03:45

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Croi - Main Stage

Discovery Gospel Choir

13:00 - 14:00

Scullion

15:00 - 16:00

Remembering De Dannan

17:00 - 18:30

Iarla O Lionard

19:30 - 20:30

Hot House Flowers

21:30 - 22:30

Donal Dineen

23:30 - 01:00

Sunil Sharpe

01:30 - 03:30

Croi - Crescent Earth Stage

African Dancing Workshop

12:00 - 13:00

Energising Dance Party Zumba

13:00 - 14:00

Pulse by Leila

14:00 - 15:00

Ceili Mor for All

16:00 - 17:00

90s Mash Up Dance Party

17:00 - 18:00

P Disco

18:00 - 19:30

Big Cheeks

19:30 - 21:00

John Daly

22:00 - 00:00

Tamen

00:00 - 01:30

Executive Steve

01:30 - 03:30

Trailer Park - Main Stage

New Brass Kings

12:30 - 13:30

Luna Boys

15:30 - 16:30

Winnie Ama

17:00 - 17:45

Melina Malone

18:15 - 19:20

Zaska

19:30 - 20:30

Bry

22:30 - 23:30

My Lovely Horse

Easy Sunday Morning Tunes

12:00 - 13:00

Fr Ted Mass with Fr Damo

14:00 - 15:00

MLR DJs

15:00 - 16:00

DJ Katie Q - Cheese and Crackers

16:00 - 18:00

DJ M Sykes

18:00 - 20:00

DJ Nigel Quaid - 70s, 80s, 90s Mix

21:00 - 00:00

Terminus

Hannah Laing

18:30 - 19:45

Trym

19:45 - 21:00

Charlie Sparks

21:00 - 22:30

Skin on Skin

22:30 - 00:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Survivor

Sing Along Social: Britney v Beyonce

15:30 - 16:30

Country Folk and Bluegrass - The Luna Boys

17:05 - 18:05

Parade by Prince Redeux - The Camambert Quartet

19:15 - 20:10

The Best of Madness - Complete Madness

20:30 - 22:00

Zeppelin IV - Whole Lotta Zep

22:45 - 00:00

Global Beats DJ Set: The People Ear

00:15 - 03:00

Freetown - Providencia

Sky Atlas

18:30 - 19:30

DYVR

21:00 - 22:00

Ciara May B2B Kelsey

01:00 - 02:00

Freetown - Spike Island

The Cacks

18:00 - 18:50

Pearse McGloughlin & Nocturnes

19:10 - 20:00

Mules & Men

20:25 - 21:15

Tulua

21:40 - 22:30

Bone Machine

22:55 - 23:55

The Robin James Hurt Band

00:20 - 01:30

Hazelwood - ChollChoill

Fogues

16:00 - 17:00

Liam O' Connor

17:30 - 18:30

Casa Bacardi

Mo Cultivation DJs

12:00 - 15:00

Ricky Chong

15:00 - 17:00

Riff Shop

17:00 - 18:00

Jordan Nocturne

18:00 - 20:00

Ejeca

20:00 - 22:00

Sally Cinnamon

22:00 - 00:00

Coke Studio

Alice & Jee

15:00 - 16:30

Callum Crighton

16:30 - 17:15

Sophie Doyle Ryder

17:30 - 18:00

Rigsy

18:00 - 20:00

Celaviedemai

20:30 - 21:15

Mona Lxsa

21:30 - 23:30

Maria Lawlor

23:30 - 02:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Electric Picnic 2023 Clashfinder Sunday 3rd September22

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Heineken A Greener Bar

Winni Ama

14:00 - 15:00

Onai

15:00 - 16:45

Code of Behaviour (Brass Band)

17:15 - 18:15

DJ Safarii

18:35 - 20:00

Gemma Bradley

20:00 - 22:00

Monaco

22:00 - 00:00

Crego

00:00 - 02:00

Trenchtown - Kingston Arena

Damai Sound System ft Aminah

18:30 - 20:00

Rise Up

20:00 - 22:00

Trenchtown - Treasure Beach

DJ Defensive

14:00 - 16:00

Lady Michelle

17:00 - 19:00

Kelley Bongo

19:00 - 20:00

Treasure Beach Mashup

22:00 - 03:00

Trenchtown - Afrikaya

Brendan Hickeys Launch Crew

16:00 - 16:45

Oi Oi Sound System

19:00 - 20:45

Daryl Bengo

22:00 - 22:45

Mr Upfull

23:00 - 00:05

Global Green - Village Hall

Luke Clerkin

14:00 - 15:00

Edward Lane

15:00 - 16:00

Jim O' the Mills

16:00 - 17:05

Colin Tierney

18:10 - 19:00

Caolvin

19:00 - 20:05

Ealu le Gra Takeover - DJ Burlie Mac and Funkhaus

20:05 - 22:30

Closing Party - DJ Aaron Oscar, Ollie Moore, Anacalypsis

23:10 - 00:10

Global Green - Elements of Change

Yoga

13:00 - 13:30

Spoken Word with Mel White

14:00 - 14:30

Riot Rye

15:30 - 16:00

The Nature of our Nature Relations

16:00 - 17:00

Part of Everything - Music & Story

17:00 - 17:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Anachronica

Cathy Flynn

22:00 - 23:00

Shee

23:30 - 01:00

Mathman

01:00 - 02:30

Moving Still

02:30 - 04:00

Mother After Dark

The Drag Show

01:00 - 01:30

The Drag Show

02:00 - 02:30

Mindfield - Leviathan

Miriam O' Callaghan's Brunch with Donie O Sullivan & Aoife Moore

13:15 - 14:15

The Murder of Wolfe Tone - Paddy Cullivan

16:45 - 17:45

History Ireland Hedge School - Wolfe Tone

18:00 - 19:00

The Culchie Show - Barry Murphy

19:15 - 20:15

The Camembert Quartet

20:30 - 21:30

Mindfield - Ah, Hear Podcast Stage

Inside Politics

12:00 - 13:00

Orgasm - Jenny Keane

13:15 - 13:55

The Group Chat -Gavan Reilly, Zara King

14:30 - 15:30

Three Castles Burning - Donal Fallon

15:45 - 16:45

Matt Cooper - Magnified

17:00 - 18:00

Tony Cantwell

19:00 - 20:00

Mindfield - An Puball Gaeilge

Tuan O Baoil

13:40 - 14:00

Aoife Hammond

14:00 - 14:20

Jenny Bell

14:20 - 14:40

What the Focal

14:40 - 15:00

Raidio Failte

15:40 - 16:20

Big Sleep

18:00 - 19:00

An Dara ChomAoineach

19:00 - 20:00

Tom Gaffney

20:00 - 21:00

Krea and Eve Belle

21:00 - 22:00

Blue Orchard

22:00 - 23:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Mindfield - The Word Stage

Smithfield Creatives/Circle Sessions

12:00 - 12:50

Shelovescalpol - Sheila Ryder, Carla Beattie, Helen Hastings

13:00 - 13:50

A-Musing Liam McCabe, Joe Carroll, Rude Jules

14:00 - 14:50

Leon Dunne, Leanne and James Williiam Dillon

15:00 - 15:50

Frank Rafferty and Mel Bradley

16:00 - 16:50

Some One's Son

17:00 - 17:50

Shaskeen

18:00 - 18:40

George Murphy & The Rising Sons

19:00 - 19:40

Bog Bodies

20:00 - 20:40

Billow Wood

21:00 - 21:40

Megatrad

22:00 - 22:40

Ruaile Buaile

23:00 - 00:00

Minefield - Manifesto

Aisling Bea & Tara Flynn

12:00 - 12:45

Louise Kennedy

13:00 - 13:45

Carl Austin, Grace Dyas and Patrick Barrett

14:00 - 14:45

Sally Hayden & Bulelani Mfaco

15:00 - 15:45

Colm Bairead

16:00 - 16:45

Emer McLysaght & Sarah Breen

17:00 - 17:45

Comedy Arena

Karl Spain

13:30 - 13:45

Paul Marsh

13:45 - 14:10

Aideen McQueen

14:10 - 14:30

Mark Maloney

14:30 - 14:45

Jack Wise

14:45 - 15:10

Ger Staunton

15:10 - 15:30

The Wild Geeze

15:35 - 15:55

Peter Flanagan

15:55 - 16:15

Anna Clifford

16:15 - 16:35

Ania Magliano

16:45 - 17:05

Killian Sunderman

17:05 - 17:25

Joe Rooney

17:25 - 17:50

Shane Daniel Byrne

17:50 - 18:10

Tony Cantwell

18:10 - 18:30

John Colleary

18:30 - 18:55

Emma Doran

18:55 - 19:20

Gearoid Farrelly

19:20 - 19:45

Adam Rowe

19:45 - 20:10

Russell Kane

20:15 - 21:00

Theatre of Food - Main Stage

Curious Incredible Regions

14:00 - 14:45

Eat Your Feelings

15:00 - 15:45

The New Wave of Irish Drinks

16:00 - 16:45

Food in Film

17:00 - 17:45

Theatre of Food - Drinks Theatre

Vermouth Hour - Valentia Vermouth

13:00 - 13:45

Fermented Drinks 101 - Bkultured

14:00 - 14:45

Liquid Gold - Fallon Moore & Sharon Noonan

15:00 - 15:45

Mastering Mojitos

16:00 - 16:45

Sushi and Drinks - Beverly Matthews & Mike McGrath

17:00 - 17:45

Theatre

Irish National Opera - Jukebox at the Movies

13:30 - 14:00

Dreamgun Film Reads - Titanic

15:30 - 16:30

Irish National Opera - Jukebox at the Movies

18:30 - 19:30

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

Last update: 2023-09-01 09:37.

Donations are currently paused for a few weeks.

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 14ah6s.a0

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder

Processing time: 0.011 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.