Thurs​day 14th October

1634169600

Epic Studios (Conference)

10:20 - 11:00A Green Future
11:20 - 12:00Composing For Film & TV
12:00 - 13:00Networking
13:20 - 14:00The Future of Promotion, Consumption & Representation
14:20 - 15:00The Evolution Of Events
15:15 - 16:00Tarek Musa - Artist & Producer

Fri​day 15th October

1634256000

Norwich Arts Centre (Conference)

10:30 - 11:15The Postcode Lottery
11:30 - 12:15Streaming & The Impact Of Covid
12:30 - 13:15Anti-Racism Within The Music Industry
13:30 - 14:1550:50 Line-Ups
14:30 - 15:30Networking
15:45 - 16:30Gilles Peterson - Lockdown FM

The Waterfront (Main)

18:10 - 18:55Gaffa Tape Sandy
19:25 - 20:15Bessie Turner
20:50 - 22:00Sports Team

The Shoe Factory Social Club (Downstairs)

17:55 - 18:35AJIMAL
19:05 - 19:50Ed The Dog
20:20 - 21:15Just Mustard
21:50 - 23:00The Big Moon

Norwich Arts Centre

19:15 - 20:00Nebula Sun
20:30 - 21:15PYJAEN
21:50 - 22:55Steam Down

St Laurence Church

18:00 - 18:45Safiyyah
19:10 - 19:55Raelle
20:25 - 21:20Jas Kayser
21:55 - 23:00Pip Millett

Karma Kafe (Downstairs)

18:45 - 19:25Molly Willis
20:10 - 20:55CMAT
21:45 - 22:35Sunny Bones

Karma Kafe (Upstairs)

18:05 - 18:45Green Gardens
19:25 - 20:10SUDS
20:55 - 21:45Marie Naffah
23:00 - 04:00Somewhere Soul & DeepMatter After Party

Karma Kafe (Basement)

23:30 - 03:00Haseeb Iqbal (Worldwide FM)

Voodoo Daddys Showroom

17:10 - 17:50Deep Tan
18:15 - 18:55Lime Garden
19:25 - 20:15Folly Group
20:45 - 21:35JOHN
22:05 - 23:00Do Nothing

Last Pub Standing

18:30 - 19:10WRECK
19:40 - 20:20Hex Friends
20:50 - 21:40Buzzard Buzzard Buzzard
22:10 - 23:00The Mysterines
23:00 - 01:00Michael Gyapong

The Doghouse

19:25 - 20:15Raquel Martins
20:45 - 21:35Elisa Imperilee
22:05 - 23:00Alice Auer

Rumsey Wells

19:15 - 20:00Alice Lily
20:30 - 21:20Gigi Williams
21:55 - 23:00Tony Njoku
23:00 - 01:00Mighty Thirsty (DJs)

The Wallow

19:35 - 20:15Tinyumbrellas
20:40 - 21:20Clara Mann
21:45 - 22:35AJIMAL (Second Set)

Epic Studios

21:00 - 22:15Levi Fruits
22:20 - 23:25DEBONAIR
23:40 - 00:25Girls Of The Internet (Live)
00:30 - 02:00Gilles Peterson

Gonzo's 2 Room

22:00 - 03:00DIVA (Drag Cabaret) - feat. Liv & DJ LU

Space Studios

22:00 - 03:00TBC

Sat​urday 16th October

1634342400

Wallow Wine Bar

12:00 - 20:00Supper Club at Wallow Wine Bar

Artel

16:00 - 20:00Supper Club at Artel

The Waterfront (Main)

16:20 - 17:05Misa
17:40 - 18:40Bel Cobain
19:15 - 20:15Lava La Rue
20:50 - 22:00Biig Piig

The Shoe Factory Social Club (Downstairs)

13:20 - 13:55Ghetto Orange
14:20 - 15:00Latekid x Avenhue
15:25 - 16:05Ruti
16:35 - 17:15Afiya
17:45 - 18:30KEYAH/BLU
19:00 - 19:45Piers James
20:15 - 21:00Kofi Stone
21:30 - 22:10Jelani Blackman
22:40 - 23:35NiNE8

Norwich Arts Centre

19:00 - 19:45Bug Teeth
20:20 - 21:10Floral Image
21:50 - 23:00Flamingods

St Laurence Church

14:25 - 15:10Mali Hayes
15:45 - 16:35Amber Burgoyne
17:05 - 17:55Fehdah
18:30 - 19:25Honey Mooncie
20:05 - 21:05Rosie Frater-Taylor
21:45 - 22:55Emma-Jean Thackray
23:30 - 02:00Late-Night Jazz Improv with the Voodoos Jazz Group

Karma Kafe (Downstairs)

13:40 - 14:15Bath Days
15:10 - 15:50Slow Business
16:30 - 17:10Vanity Fairy
17:55 - 18:35SPQR
19:20 - 20:00Speedboat
20:45 - 21:25Bamily
22:15 - 23:00Wasuremono

Karma Kafe (Upstairs)

13:00 - 13:40Sad Boys Club
14:15 - 15:00Gecko Club
15:50 - 16:30VICTORS
17:10 - 17:55Mona Vale
18:35 - 19:20GLOWE
20:00 - 20:45The New Coast
21:25 - 22:15Connie Constance
23:00 - 00:00Effy Mai
00:00 - 02:00Emma-Jean Thackery (DJ)
02:00 - 04:00Kira Robin B2B Ellie White

Karma Kafe (Basement)

23:30 - 03:00Soul Stew

The Waterfront (Studio)

16:05 - 16:45Sandcastle Jesus
17:10 - 17:55Anorak Patch
18:25 - 19:10PleasureInc.
19:40 - 20:25Abbie Ozard
21:00 - 21:50Oscar Lang

Voodoo Daddys Showroom

14:25 - 15:05Ugly
15:30 - 16:10Regressive Left
16:40 - 17:20LICE
17:55 - 18:40DITZ
19:15 - 20:05PVA
20:40 - 21:30Nuha Ruby Ra
22:05 - 23:00Talk Show

Last Pub Standing

14:40 - 15:20Wife Swap USA
15:50 - 16:30Sleemo
17:00 - 17:45CUTTING TIES
18:15 - 19:00KULK
19:30 - 20:15Beach Riot
20:45 - 21:35Dead Pony
22:10 - 23:00Bad Nerves
23:00 - 01:00Wayward Natives ft Hungry Boy, DJ Breakfast & Junior Beans

The Doghouse

14:30 - 15:10Leo Lore
15:40 - 16:20Tiece
16:50 - 17:30Yasmin Hass-Sinclair
18:00 - 18:45Femi Tahiru

The Garage

12:50 - 13:20Archy Tomas
13:40 - 14:10TBA
14:30 - 15:00The Lanes
15:20 - 15:50Jora the Fortune Teller (2nd Set)
16:10 - 16:45MAMA OH NO
17:05 - 17:45The Extons

Rumsey Wells

14:15 - 14:55Ledbyher
15:20 - 16:00Allman Brown
16:25 - 17:05Harry D. Cranberry
17:30 - 18:10Hugo z
18:35 - 19:15Hongza
19:40 - 20:25The Islas
20:55 - 21:40BE GOOD
22:10 - 23:00Make Friends
23:00 - 01:00Hipology Sounds (LIVE/DJ) & Liam Anderson (DJ) TBC

Bowling House

14:00 - 14:40Sam the Psychic
15:05 - 15:45Kasumu
16:15 - 16:55Jake Raywood
17:25 - 18:10The Lowtones
18:40 - 19:25Neme
19:55 - 20:40Macie Nyah
21:10 - 22:00Sleep's Cousin

Millennium Library

12:25 - 13:00Immy
13:15 - 13:50Juliet Prince Thomas
14:05 - 14:40Isobella
14:55 - 15:30Pear
15:45 - 16:20Reuben Dorling-Winterbourne
16:35 - 17:10Charlotte Drewell
17:25 - 18:00The Marajanovich

The Wallow

14:00 - 14:40AK Patterson
15:05 - 15:50Billy Lubach
16:15 - 17:05Emily Parish
17:30 - 18:15The Rabbitts
18:40 - 19:35Allman Brown
20:05 - 21:00Fehdah

Gonzo's 2 Room

15:30 - 18:30Purple City Pub Olympics
22:00 - 03:00Our House DJs - Girls Of The Internet (DJ) - Mark Broom

Space Studios

22:00 - 03:00Bunk x Fwrdmtn (DJs)

Sun​day 17th October

1634428800

Wallow Wine Bar

12:00 - 20:00Supper Club at Wallow Wine Bar

The Halls

14:00 - 14:45Kitty Perrin
15:15 - 16:00Hanya
16:35 - 17:25China Bears
18:00 - 18:50Chartreuse
19:30 - 20:35Billie Marten
21:15 - 22:35Palace

The Shoe Factory Social Club (Downstairs)

13:25 - 14:05Bina.
14:35 - 15:20Maya Law
15:50 - 16:35Jelly Cleaver
17:05 - 17:55Natty Wylah
18:25 - 19:15Tertia May
19:50 - 20:45Marlowe
21:15 - 22:00Olivia Dean

St Laurence Church

13:50 - 14:40Kasia Konstance
15:15 - 16:10The VV Experience
16:45 - 17:40Sam Eagle
18:15 - 19:10All Day Breakfast Cafe
19:45 - 20:45Theon Cross
21:20 - 22:25Afriquoi

Karma Kafe (Downstairs)

15:10 - 15:50Aphra
16:30 - 17:10Low Girl
17:55 - 18:35Ailsa Tully
19:20 - 20:00Mumble Tide
20:45 - 21:25Bleach Lab
22:10 - 23:00Rosehip Teahouse

Karma Kafe (Upstairs)

14:30 - 15:10Joe Millet
15:50 - 16:30Hamburger Momma
17:10 - 17:55KYANOS
18:35 - 19:20Team Picture
20:00 - 20:45Bull
21:20 - 22:10FEET

Voodoo Daddys Showroom

13:25 - 14:05Jora the Fortune Teller
14:35 - 15:15Gen and the Degenerates
15:45 - 16:25Other Half
16:55 - 17:35Out Of Love
18:05 - 18:50Drones
19:20 - 20:10CRASHFACE
20:45 - 21:35New Pagans
22:05 - 23:00Press to MECO

Last Pub Standing

14:00 - 14:35Summer's Colour
15:00 - 15:40Soaked In
16:10 - 16:50Pretty Terry
17:20 - 18:00Lemondaze
18:30 - 19:00Grandmas House
19:30 - 20:15Odd Morris
20:45 - 21:35The Lounge Society
22:05 - 23:00Sinead O'Brien

The Doghouse

15:00 - 23:00Closing Party (Day & Night Event) - Guest DJ TBA

The Garage

12:50 - 13:20Bluefeel
13:40 - 14:10Sleeps Cousin
14:30 - 15:00Amelia Stephanides
15:20 - 15:50Blux J
16:10 - 16:45Strawbey
17:05 - 17:45Gabby Rivers

Rumsey Wells

16:00 - 16:40Masked Marcus
17:10 - 17:50Malana
18:20 - 19:05Tikal
19:45 - 20:30Porteous
21:05 - 22:00Sunken
23:00 - 01:00Jazz Jam presented by The VV Experience

Bowling House

14:00 - 14:45Bella Askew
15:15 - 16:00Dan Bettridge
16:30 - 17:15Georgia Imogen
17:45 - 18:30Hilang Child
19:00 - 19:45Phoebe Troup
20:15 - 21:05Dog In The Snow

Millennium Library

13:05 - 13:40Leighna
13:55 - 14:30Ellie Diss
14:45 - 15:20Roma
15:35 - 16:10Supracelestial
16:25 - 17:00Lovely Boy

The Wallow

14:45 - 15:25Yellowlees
15:50 - 16:30Nova Soon
16:55 - 17:35Jon Cocker
18:00 - 18:45Freya Roy
19:10 - 19:55AK Patterson
20:20 - 21:05Native Harrow

Gonzo's 2 Room

13:00 - 18:00Purple City Podcast & Friends Day Party (DJ)
23:00 - 02:00Ollie Drew (Wild Paths DJ - Closing Party)