25/07/13

1374710400

Open Air Stage

19:00 - 19:45Malmesbury School Project & Farah
21:00 - 22:00Rachid Taha

Big Red Tent

19:45 - 21:00Orchestra di Piazza Vittorio

San Frans Disco Bar

20:00 - 21:00The Flying Carpet
21:30 - 22:30Andy Payback

Molly's Green Bar

17:30 - 19:30Jack Baldus
19:30 - 20:30Open Mic @ Molly's Bar
20:30 - 22:30Papa G
22:30 - 23:30The Grey Earls
23:30 - 01:00DJ Spindrift

26/07/13

1374796800

Open Air Stage

13:00 - 14:00Kissmet
15:00 - 16:00Jagwa Music
17:00 - 18:00Steve Riley & The Mamou Playboys
19:00 - 20:15Lee 'Scratch' Perry & Max Romeo
21:30 - 23:00Seun Kuti & Egypt 80

Siam Tent

14:00 - 15:00Huun Huur Tu
16:00 - 17:00Ondatropica
18:00 - 19:00Tamikrest
20:15 - 21:30Parov Stelar Band
23:00 - 00:15Urna & Kroke
00:45 - 01:45Malawi Mouse Boys

Charlie Gillet Stage

14:00 - 15:00Le Vent Du Nord
16:00 - 17:00Joseph Arthur
18:00 - 19:00Debapriya & Samanwaya
20:15 - 21:30Fredy Massamba
23:30 - 00:30Jesca Hoop

Big Red Tent

15:00 - 16:00Nano Stern
17:00 - 18:00Spoek
19:15 - 20:15Mala In Cuba
21:30 - 23:30Craig Charles

BBC Radio 3 Stage

14:00 - 15:00Mavrika
16:00 - 17:00Barrule
18:00 - 19:00Family Atlantica
20:30 - 21:30Lucas Santtana
23:00 - 00:15Zykopops

San Frans Disco Bar

20:00 - 21:00Souls Liberation
00:00 - 01:00Dub Boys

Molly's Green Bar

15:00 - 16:00Kids Guitar Club
17:30 - 18:30Raevennan Husbabdes
18:30 - 19:30Jack Baldus
19:30 - 21:00Open Mic @ Molly's Bar
21:00 - 22:00George Sandilands
22:00 - 22:45Shlomo and the Vocal Orchestra
22:45 - 00:00George Sandilands
00:00 - 01:00Heymoonshaker
01:00 - 02:00DJ Andy Skank

World Rhythms (Workshops)

11:00 - 12:00Iya Sako & Vieux Bakayoko
13:00 - 14:00Jose Ferrer
15:00 - 16:00Tamikrest
17:00 - 18:00Kissmet
19:00 - 20:00Ondatropica

All Singing All Dancing (Workshops)

09:30 - 11:00Yoga Tree Friday
12:00 - 13:00Merit Ariane & Nehad el Sayed
14:00 - 15:00Fredy Massamba
16:00 - 17:00Egypt 80
18:00 - 19:00Jagwa Music
20:00 - 21:00Urna
22:00 - 23:00Generals Hi-Fi

Taste the World

13:00 - 14:00Steve Riley & the Mamou Boys
15:00 - 16:00Mauricio Velasierra
17:00 - 18:00Le Vent du Nord
19:00 - 20:00Nano Stern

Arboretum

10:30 - 12:30The Kora Workshop + Xylophone-making workshop + Woodland Gamelan

27/07/13

1374883200

Open Air Stage

13:00 - 14:00Flavia Coelho
15:00 - 16:00Dizu Plaatjies & the Ibuyambo Ensemble
17:00 - 18:00Osibisa
19:00 - 20:15Rokia Traore
21:30 - 23:00Arrested Development

Siam Tent

12:00 - 13:00Iadoni
14:00 - 15:00Carminho
16:00 - 17:00Ed Harcourt
18:00 - 19:00Malouma
20:15 - 21:30Babylon Circus
23:00 - 00:00Huun Huur Tu
00:30 - 01:30Nynke

Charlie Gillet Stage

12:15 - 13:00Malawi Mouse Boys
14:00 - 15:00Amesmalua
16:00 - 17:00Nano Stern
18:00 - 19:00David Wax Museum
20:15 - 21:30Mohammad Reza Mortazavi
23:15 - 00:15Levon Minassian

Big Red Tent

09:30 - 10:30Tai Chi
13:00 - 14:00Adjagas
15:00 - 16:00Bwani Junction
17:00 - 18:00YesKing
19:00 - 20:15Fimber Bravo
21:30 - 23:15Schlachthofbronx

BBC Radio 3 Stage

11:00 - 12:00Radio 4 loose ends
13:00 - 14:00Roopa Panesar
15:30 - 16:30Imperial Tiger Orchestra
18:00 - 19:00Reverend Peyton's Big Damn Band
20:15 - 21:30DJ Tudo e sua gente de todo lugar
23:00 - 00:00La Pegatina

San Frans Disco Bar

20:00 - 21:00Ed Bigland
22:00 - 23:00John Stapleton

Molly's Green Bar

15:00 - 16:00Kids Guitar Club
17:30 - 19:30Jack Baldus
19:30 - 21:00Open Mic @ Molly's Bar
21:00 - 22:30Fromage En Feu
22:30 - 00:00DJ Spindrift
00:00 - 01:15Gypsy Hill
01:15 - 02:15DJ Don Johnson

World Rhythms (Workshops)

11:00 - 12:00RSVP with Wateraid for Frank Water
13:00 - 14:00Iya Sako Vieux Bakayoko
15:00 - 16:00Iadoni
17:00 - 18:00Mohammad Reza Mortazavi
19:00 - 20:00Imperial Tiger Orchestra

All Singing All Dancing (Workshops)

09:30 - 10:30Yoga Tree Saturday
12:00 - 13:00Taiko Meantime
14:00 - 15:00Alia Alzougbi & Ahmed Masoud
16:00 - 17:00Donna Namukasa
18:00 - 19:00Flavia Coelho
20:00 - 21:00Leandro Charangra

Taste the World

12:00 - 13:00Guo Yue
14:00 - 15:00Malouma
17:00 - 18:00Babylon Circus
19:00 - 20:00Amesmalua

Arboretum

10:00 - 10:30Sing out with Elena
10:30 - 12:30The Kora Workshop + Xylophone-making workshop + Woodland Gamelan

28/07/13

1374969600

Open Air Stage

13:00 - 14:00La Chiva Ganitiva
15:00 - 16:00GOCOO
17:00 - 18:00Asif Ali Khan
19:15 - 20:30Mokoomba
21:30 - 23:00Giberto Gil

Siam Tent

14:00 - 15:00Canzoniere Grecanico Salentino
16:00 - 17:00Sam Lee and Friends
18:15 - 19:15Fanfare Ciocarlia
20:30 - 21:30The Heavy
23:00 - 00:00Iadoni

Charlie Gillet Stage

12:00 - 13:00Syd Arthur
14:00 - 15:00The Bombay Royale
16:00 - 17:00Christine Salem
18:30 - 19:45Hidden Orchestra
20:30 - 21:30Emel Mathlouthi
23:00 - 00:00Katy Carr & The Aviators

Big Red Tent

09:30 - 10:30Tai Chi
13:00 - 14:00Dub Inc
15:00 - 16:00Imperial Tiger Orchestra
17:00 - 18:00Riot Jazz Brass Band
19:15 - 20:30DJ Cheeba
21:30 - 23:00David Rodigan

BBC Radio 3 Stage

13:00 - 14:00World Routes Academy
15:30 - 16:30Guy Schalom & The Baladi Blues Ensemble
18:00 - 19:00DaWangGang
20:30 - 21:30KnoKoma
23:00 - 00:00Red Hot Chili Pipers

San Frans Disco Bar

20:00 - 21:00Generals Hi-Fi
21:45 - 23:00Baby Malc Selector
23:30 - 01:00Monkey Steak

Molly's Green Bar

15:00 - 16:00Kids Guitar Club
18:30 - 19:30Jack Baldus
19:30 - 21:30Open Mic @ Molly's Bar
21:30 - 23:00Moscow Drug Club
23:00 - 00:00DJ Bingly Bongly
00:00 - 01:30Sheelanagig
01:30 - 02:30DJ Bingly Bongly

World Rhythms (Workshops)

11:00 - 12:00Dizu Plaatijies & the Ibuyambo Ensemble
13:00 - 14:00Asif Ali Khan & Reza Hussain
15:00 - 16:00Mokoomba
17:00 - 18:00Emel Mathlouthi
19:00 - 20:00Christine Salem

All Singing All Dancing (Workshops)

09:30 - 10:30Yoga Tree Sunday
12:00 - 13:00Sam Lee and Friends
14:00 - 15:00Siyaya
16:00 - 17:00Canzoniere Grecanico Salentino
18:00 - 19:00Leandro Charangra
20:00 - 21:00The Bombay Royale

Taste the World

12:00 - 13:00Iadoni
14:15 - 15:15Katy Carr & The Aviators
17:00 - 18:00La Chiva Gantiva
19:15 - 20:15Canzoniere Grecanico Salentino

Arboretum

10:00 - 10:30Sing out with Elena
10:30 - 12:30The Kora Workshop + Xylophone-making workshop + Woodland Gamelan