Thurs​day 28th July

1469664000

Open Air Stage

19:00 - 19:45Malmesbury School Project with Escola De Carnaval
21:00 - 22:15Asian Dub Foundation

Big Red Tent

19:45 - 21:15Imarhan

Disco Bear

20:00 - 21:29General's Hi-Fi
21:30 - 23:00George Smerin

Molly's Bar

19:00 - 20:00DJ Papa G
20:00 - 21:25The Eskies
21:30 - 00:00Soul Professor

Yalumba Taste The World

19:00 - 19:45Yalumba Wine Tasting

Fri​day 29th July

1469750400

Open Air Stage

15:00 - 16:00The Grit Orchestra
17:00 - 18:00Charles Bradley & His Extraordinaires
19:00 - 20:15Buika
21:30 - 23:00John Grant

Siam Tent

14:00 - 15:00La Mambanegra
16:00 - 17:00Aziza Brahim
18:00 - 19:00Bamba Wassoulou Groove
20:15 - 21:30Ibrahim Maalouf
23:00 - 00:30Desert Slide
00:45 - 01:45Kefaya

Big Red Tent

15:00 - 16:00Hindi Zahra
17:00 - 18:00Broadway Sounds
19:00 - 20:15Hot 8 Brass Band
21:30 - 23:00Auntie Flo

BBC Radio 3 Charlie Gillett Stage

14:00 - 15:00Amaraterra
16:00 - 17:00Volosi
18:00 - 19:00Zmei3
20:30 - 21:30Blick Bassy
23:30 - 00:25Otava Yo

Ecotricity Stage

13:00 - 14:00Asiq Nargile
15:00 - 16:00Dom La Nena
17:00 - 18:00This Is The Kit
19:00 - 20:15Fuel Fandango
21:30 - 22:30Wiyaala
23:00 - 00:00BambiKina

Bowers & Wilkins Stage

14:00 - 15:00A Guy Called Gerald
16:00 - 17:00Native Dancer
20:15 - 21:30Dawn Penn
23:00 - 00:00Jah Shaka

Disco Bear

20:00 - 21:59Peng Sound DJs
22:00 - 23:59Andy Payback
00:00 - 01:59Dub Boy

Molly's Bar

15:45 - 16:30Poppy Prescott
17:00 - 18:00Jack Baldus
18:00 - 20:00Open Mic
20:15 - 21:15Twin Swing
21:15 - 22:00Martin Badder
22:00 - 22:45Mr Tea & The Minions
22:45 - 23:45Dutty Moonshine
23:45 - 01:00Swingers
01:00 - 02:00Swingers Noir
02:30 - 04:00Martin Badder & Dutty Moonshine

Yalumba Taste The World

10:00 - 11:00Children's Cookery Workshop
12:00 - 13:00Amaraterra
13:15 - 14:00Yalumba Wine Tasting
14:00 - 15:00Wiyaala
16:00 - 17:00Asiq Nargile
18:00 - 19:00Bilck Bassy
19:30 - 20:15Yalumba Wine Tasting

World Rhythms

11:00 - 12:00Abbas Dodoo
13:00 - 14:00Aziza Brahim
15:00 - 16:00Bruno Ashley
17:00 - 18:00Desert Slide
19:00 - 20:00Otava Yo

All Singing All Dancing

09:30 - 11:00Yogatree
12:00 - 13:00Mariana Pinho
18:00 - 19:00La Mambanegra
20:00 - 21:00Bamba Wassoulou Groove

Sat​urday 30th July

1469836800

Open Air Stage

13:00 - 13:59Meta & The Cornerstones
15:00 - 15:59Songhai by Toumani Diabate, Juan & Josemi Carmona & Javier Colina
17:00 - 17:59Hackney Colliery Band
19:00 - 20:15Baaba Maal
21:30 - 22:59George Clinton & Parliament Funkadelic

Siam Tent

12:00 - 13:00Kachupa
14:00 - 15:00Sidestepper
16:00 - 17:00Anoushka Shankar
18:00 - 19:00King Creosote
20:15 - 21:30Ana Tijoux
23:00 - 00:00Muzykanci
00:30 - 01:30Cuncordu E Tenore De Orosei

Big Red Tent

13:00 - 14:00Inna Modja
15:00 - 16:00Mercedes Peon
17:00 - 18:00Sons of Kemet
19:00 - 20:15Roots Manuva
21:30 - 23:00Iration Steppas

BBC Radio 3 Charlie Gillett Stage

12:00 - 13:00Diabel Cissokho
14:00 - 15:00Hanoi Masters
16:00 - 17:00Chouk Bwa Libete
18:00 - 19:00Alash Ensemble
20:15 - 21:15N'Diale
23:30 - 00:45Kel Assouf

Ecotricity Stage

13:00 - 14:00Twelfth Day
15:00 - 16:00Ethno-Trio Troitsa
17:00 - 18:00Lula Pena
19:00 - 20:00Pierce Brothers
21:30 - 22:40Tetish

Bowers & Wilkins Stage

10:30 - 11:30Classic Album Playback - A Vinyl Listening Session
12:00 - 13:00Paddy Steer
16:00 - 17:00Hollie Stephenson
18:00 - 19:00Cat's Eyes
20:30 - 21:30Black Devil Disco Club
23:00 - 02:00Francois K

Disco Bear

20:00 - 21:59Metisse
22:00 - 23:25The Flying Carpet With DJ Alex Stewart
00:00 - 02:00Queen Bee

Molly's Bar

11:00 - 14:00Matthew Bourne
17:00 - 18:00Jack Baldus
18:00 - 20:00Open Mic
20:00 - 20:30Mister Tooley
20:30 - 21:30The Mad Cows
21:30 - 22:15Mister Tooley
22:15 - 23:30Zen Hussies
23:30 - 00:15Mister Tooley
00:15 - 01:30The Carny Villains
01:30 - 03:00Sacha Dieu

Yalumba Taste The World

10:00 - 11:00Children's Cookery Workshop
12:00 - 13:00Zemi3
13:15 - 14:00Wine Tasting With Yalumba
14:00 - 15:00Lula Pena
16:00 - 17:00Heartbeat
18:00 - 19:00Chouk Bwa Libete
19:30 - 20:15Wine Tasting with Kalumba

Bandstand

12:15 - 13:00Sophie Stephenson

Sun​day 31st July

1469923200

Open Air Stage

13:00 - 14:00Kim Juhong's Ensemble, Noreum Machi
15:00 - 16:00Aynur
17:00 - 18:00Pat Thomas & Kwashibu Area Band
19:15 - 20:30Baloji & L'Orchestre De La Katube
21:30 - 23:00St Germain

Siam Tent

14:00 - 15:00Lura
16:00 - 17:00Konono No.1
18:15 - 19:15Selda Bagcan & Boom
20:30 - 21:30Les Amazones D'Afrique
23:00 - 00:00Frederico Albanese

Big Red Tent

13:00 - 14:00Cabruera
15:00 - 16:00Dubioza Kolektiv
17:00 - 18:00Soom T
19:15 - 20:30Onra
21:30 - 23:00Florian Keller

BBC Radio 3 Charlie Gillett Stage

10:10 - 13:00Cerys Matthews
14:00 - 15:00Tashi Lhunpo Monks & Ngwang Lodup
16:00 - 17:00The East Pointers
18:30 - 19:15Mercedes Peon
20:30 - 21:30Le Vent Du Nord
23:00 - 00:00Moh! Kouyate

Ecotricity Stage

13:00 - 14:00Cuncordu E Tenore De Orosei
15:00 - 16:00Hanoi Masters
17:00 - 18:00Heartbeat
19:15 - 20:30The Breath
21:30 - 22:30Afriquoi

Bowers & Wilkins Stage

10:30 - 11:30Classic Album Playback - A Vinyl Listening Session
12:00 - 13:00Nick Luscombe and Steve Hellier
14:00 - 15:00Stuart McCallum
18:15 - 19:15The Anchoress
20:30 - 21:30The Invisible
23:00 - 01:00Optimo

Disco Bear

20:00 - 23:29John Stapleton and Steve Rice
23:30 - 01:00Monkey Steak

Molly's Bar

17:00 - 18:00Ben Cipolla Band
19:00 - 20:00Gut Capers
20:00 - 21:00DJ Spindrift
21:00 - 22:00Mad Dog Mcrea
22:00 - 22:30DJ Spindrift
22:30 - 00:00Gypsy Hill
00:00 - 02:00Big Swing Sound

Yalumba Taste The World

10:00 - 11:00Childrens Cookery Workshop
12:00 - 13:00The Hairy Bikers' Cook Off With Abass Dodoo
14:00 - 15:00Les Amazones D'Afrique
16:00 - 17:00Le Vent Du Nord
17:15 - 17:59Wine Tasting With Yalumba
18:00 - 19:00Moh! Kouyate