Fri​day 25th August

1503619200

Castle Stage

17:00 - 17:45The Racketeers
18:20 - 19:00The Silver Beatles
19:25 - 19:55Sundara Karma
20:25 - 21:10The Charlatans
21:40 - 22:55Madness

Real Ale Stage

17:30 - 19:30Monkeylove Stunt Team
19:30 - 21:30Craig Charles Funk and Soul Club
21:30 - 22:55DJ Lemon & The Southsea Soulcial

Sat​urday 26th August

1503705600

Common Stage

11:15 - 11:45China Bears
12:15 - 12:45Blackfoot Circle
13:15 - 14:00Frank Turner
14:20 - 15:00The Bog Rolling Stones
15:20 - 15:50Echobelly
16:20 - 16:50The Hunna
17:20 - 18:05Feeder
18:35 - 19:20Maximo Park
19:50 - 20:40Jake Bugg
21:20 - 22:50Stereophonics

Castle Stage

12:00 - 12:30Black Foxxes
13:00 - 13:30Otherkin
14:00 - 14:30Jerry Williams
14:50 - 15:20Will Joseph Cook
15:50 - 16:20Palace
16:50 - 17:20Lady Leshurr
17:50 - 18:35British Sea Power
19:05 - 19:50Frightened Rabbit
20:20 - 21:10Band Of Skulls
21:45 - 22:45Rita Ora

Seaside Stage

11:00 - 11:30The Aim
11:45 - 12:15ME & THE MOON
12:30 - 13:00The Urban Vocal Group
13:15 - 13:45THE SOUTHSEA ALTERNATIVE CHOIR
14:00 - 14:30Southerlies
14:45 - 15:15Coax
15:30 - 16:00Indiana Quiet Cats
16:15 - 17:00FOUR FOLDS LAW
17:15 - 17:45Submariner
18:00 - 18:30ARCADE HEARTS
18:45 - 19:15Jackobins
19:30 - 20:00Pets
20:15 - 20:45BILLY BIBBY & THE WRY SMILES
21:00 - 21:30The Novatones
21:45 - 22:15OUR PROPAGANDA
22:30 - 23:00Is Bliss

Butserfest Stage

11:40 - 12:10YOUNG PINE
12:35 - 13:05THE GOATIES
13:30 - 14:00Joe Booley
14:25 - 14:55Lucid Rising
15:15 - 15:45WAKING ANGEL
16:05 - 16:35CLIMB THE ATTIC
16:55 - 17:25FAIR WEATHER
17:45 - 18:15WE DENY
18:45 - 19:15SHVPES
19:45 - 20:15Dinosaur Pile Up
20:45 - 21:30Pulled Apart By Horses
22:00 - 22:45Deaf Havana

Real Ale Stage

11:00 - 11:30THE PLUCKING MISFITS
11:45 - 12:15LEWIS SMITH & THE COLLISION
12:30 - 13:00YEEHAA GRANMA
13:15 - 13:45FAINITES
14:00 - 14:30THE TOFFEES
14:45 - 15:15THE MANTIC MUDDLERS
15:30 - 16:00SOPHIE & THE DARLINGS
16:15 - 16:45THE SOUTHSEA ALTERNATIVE CHOIR
17:00 - 17:30SMILEY CAMPBELL BAND
17:45 - 18:15SHOOT THE DUKE
18:30 - 19:00KOJAKS REVENGE
19:15 - 19:45Brock Landers & The Estelles
20:00 - 20:30The Racketeers
20:45 - 21:15THE TRIBE
21:30 - 22:00Marmalade Moonshine
22:15 - 22:45RHYTHM CITY SIX

Strong Island Acoustic Stage

10:40 - 11:10TIM CHEATLE
11:20 - 11:50ADE CULL
12:00 - 12:30ERIN GRACIE
12:40 - 13:15REBEKKA NIGHTINGALE
13:20 - 13:50MIAMI DRIVEWAY
14:00 - 14:30JOE MONGAN
14:40 - 15:10THE TUESDAY TREND
15:20 - 15:50ROY PEPLOW
16:00 - 16:30LENNON TAYLOR
16:40 - 17:10PAISLEY JONES
17:20 - 17:50JAKE HASSELL
18:00 - 18:30JESSICA LAWLER
18:40 - 19:20ALICE MILBURN
19:30 - 20:00COLOUR OF THE JUNGLE
20:10 - 21:00THE FOLSOM

Rhino AV Acoustic Stage

10:30 - 11:00LUCAS & KING
11:15 - 11:45PADDY TAYLOR
12:00 - 12:30THE MACHETE
12:45 - 13:15JOHN ADAMS
13:30 - 14:00THE VELA TIDES
14:15 - 14:45WIT
15:00 - 15:30THE SOUTHSEA ALTERNATIVE CHOIR
15:45 - 16:15DRGM
16:30 - 17:00FM LIVE
17:15 - 17:45THE BOOTLEGS
18:00 - 18:30MICHAEL BAKER
18:45 - 19:15MIRROR FURY
19:45 - 20:15Dan Caplen
20:45 - 21:30Tom Grennan
22:00 - 22:45Benjamin Francis Leftwich

Sun​day 27th August

1503792000

Common Stage

12:15 - 12:45The Slow Readers Club
13:15 - 14:00The Dandy Warhols
14:30 - 15:15Rhythm Of The 90s
15:45 - 16:15Turin Breaks
16:45 - 17:30Field Music
17:45 - 18:30Pete Doherty
19:00 - 19:45Slaves
20:15 - 21:05Franz Ferdinand
21:45 - 23:00Elbow

Castle Stage

12:00 - 12:30Bad Sounds
13:00 - 13:30Banfi
14:00 - 14:30Crows
15:00 - 15:30Kassassin Street
16:00 - 16:30Toy
17:00 - 17:30Rationale
18:00 - 18:30Raye
19:00 - 19:45Temples
20:15 - 21:00KT Tunstall
21:30 - 22:30Olly Murs

Seaside Stage

11:00 - 11:30The Morning
11:45 - 12:15THE SOUTHSEA ALTERNATIVE CHOIR
12:30 - 13:00RICHARD MORRIS
13:15 - 13:45ARCHIVE 45
14:00 - 14:30Emptifish
14:45 - 15:30The Slow Readers Club
15:45 - 16:15Fjokra
16:30 - 17:15Marley Blandford
17:30 - 18:00NINE ACE DECK
18:15 - 19:00Bigtopp
19:15 - 20:00Basement83
20:10 - 21:00Seething Akira
21:15 - 21:45Naan Breddaz
22:00 - 23:00Shy FX

Butserfest Stage

11:45 - 12:15CAPE CRADLE
12:45 - 13:15SLAUGHTER HOUSE BROTHERS
13:45 - 14:15CALLUM GARDNER
14:45 - 15:15LOYD
15:45 - 16:15The Bayonettes
16:45 - 17:15BRINK THEORY
17:45 - 18:15HIGH DOWN
18:45 - 19:15Fort Hope
19:45 - 20:15Hacktivist
20:45 - 21:30Young Guns
22:00 - 22:45Sikth

Real Ale Stage

11:00 - 11:30SHAKE THE RONIN
11:45 - 12:15GOOD TIMES ROLL
12:30 - 13:00GRAND TRADITION
13:15 - 13:45TIMELESS
14:00 - 14:30WAIF & STRAY
14:45 - 15:15AARON MIDDLETON
15:30 - 16:00KATE BUSH-KA
16:15 - 16:45Mayfield
17:00 - 17:30THE SOUTHSEA ALTERNATIVE CHOIR
17:45 - 18:15THE PAUL DILLON BAND
18:30 - 19:00The Curious Incident
19:15 - 19:45MEGAN LINFORD
20:00 - 20:30CROWN OF THIEVES
20:45 - 21:15KINGZ OF LEON
21:30 - 22:00TOO MUCH 2TONE
22:15 - 22:45DIRTY DIESEL OUTLAW ORCHESTRA

Strong Island Acoustic Stage

10:40 - 11:10ALEX HIGGINS
11:20 - 11:50HARRISON ETHERINGTON
12:00 - 12:30BECKY ANDERSON
12:40 - 13:10RACHEL BROAD
13:20 - 13:50JOSH & DAISY
14:00 - 14:30MARCUS PAYNE
14:40 - 15:10ROBYN GRACE
15:20 - 15:50ANDY OSMAN
16:00 - 16:30MADELINE
16:40 - 17:10Lauren Barker
17:20 - 17:50JOSHUA SANDERSON
18:00 - 18:30MICHELLE LEWIS
18:40 - 19:20JAMIN
19:30 - 20:00JAMES GEORGE
20:10 - 21:00ANDREW FOSTER

Rhino AV Acoustic Stage

10:30 - 11:00BELLA ESTELLE
11:10 - 11:40MOLLIE SCOTT & PARV
11:50 - 12:20BEN BROOKES
12:35 - 13:05STRUMDIDDLY-UMPTIOUS
13:15 - 13:45DEVIN-JADE
14:00 - 14:30RUBY & THE REVELATORS
14:45 - 15:15THE SOUTHSEA ALTERNATIVE CHOIR
15:25 - 15:55DEAN DYSON
16:05 - 16:35HARMONIE LONDON
16:45 - 17:15NORMANTON STREET
17:25 - 17:55JERRY WILLIAMS
18:10 - 18:40Matt Wills
18:55 - 19:25Leo Stannard
19:45 - 20:15Tom Walker
20:45 - 21:30Tiggs Da Author
22:00 - 22:45Lewis Watson