Fri​day 15th July

1468540800

Truck Stage

12:00 - 12:30Loud Mountains
13:00 - 13:30Leader
14:00 - 14:30Ardyn
15:00 - 15:30Willie J Healey
16:00 - 16:30Bad Sounds
17:00 - 17:30The Big Moon
18:00 - 18:30Hot 8 Brass Band
19:00 - 19:45Hinds
20:15 - 21:15Slaves
22:00 - 23:15Franz Ferdinand

Market Stage

12:30 - 13:00DECO
13:30 - 14:00TRASH
14:30 - 15:00Fancobollo
15:30 - 16:00Shells
16:30 - 17:00Goat Girl
17:30 - 18:00Dream Wife
18:30 - 19:00Jaws
19:30 - 20:15British Sea Power
21:00 - 22:00Jagwar Ma
23:15 - 23:45Champion & MC Serious
23:45 - 00:15Swindle
00:15 - 00:45Elijah and Skilliam
00:45 - 01:30TQD

The Nest

13:30 - 14:00Blackwaters
14:30 - 15:00God Damn
15:30 - 16:00WSTR
16:30 - 17:00Vukovi
17:30 - 18:00Roam
18:30 - 19:00Arcane Roots
19:30 - 20:15Pulled Apart by Horses
21:00 - 22:00Bury Tomorrow

The Barn

12:30 - 13:00Hush Mozey
13:30 - 14:00Ambiere
14:30 - 15:00Corella
15:30 - 16:00Laoise
16:30 - 17:00Moonoversun
17:30 - 18:00Maddy Storm
18:30 - 19:00Nannik
19:30 - 20:00Jaxn
20:30 - 21:00Le Boom
21:45 - 22:15High Tyde

Palm City

12:00 - 14:00Jon Dancey
14:00 - 16:00Marcel Lune
16:00 - 19:00Highforthis b2b Elliot Mitchel
19:00 - 20:30Gorillaman
20:30 - 22:00Matthew Hayward
22:00 - 23:55Palm City Residents
23:55 - 02:00Idris Elba

Veterans & Virgins

14:00 - 14:3031hours
15:00 - 15:30The Autumn Saints
16:00 - 16:30Catgod
17:00 - 17:30Coderedlight
18:00 - 18:30Half-decent
19:00 - 19:30Young Women's Music Project
20:20 - 21:10Wandering Wires
21:30 - 22:10Slate Hearts
23:00 - 23:45Low Island
23:55 - 00:40Robert Saxton's Night Dance Fantasy

Rockin Chair

12:00 - 15:00DJs/Hoops/Skates/Workshops
15:00 - 17:00Comedy/Cabaret/Games
17:00 - 18:00Blue Rinse DJs
18:00 - 19:00The Mariachis
19:00 - 21:00Blue Rinse DJs
21:00 - 21:30Tina T'Urner Tea Lady
21:30 - 22:00Blue Rinse DJs
22:00 - 23:00Flying Mojito Bros - Live
23:00 - 02:00Blue Rinse DJs (80's)

Sat​urday 16th July

1468627200

Truck Stage

12:00 - 12:45Mr Motivator
13:00 - 13:45The Night Cafe
14:00 - 15:00Outlya
15:00 - 15:30Yonaka
16:00 - 16:30Will Joseph Cook
17:00 - 17:30Vant
18:00 - 18:30Sundara Karma
19:00 - 19:45Nothing But Thieves
20:15 - 21:15The Wombats
22:00 - 23:15The Libertines

Market Stage

11:30 - 12:00BLOXX
12:30 - 13:00Indigo Husk
13:30 - 14:00Redfaces
14:30 - 15:00The Rhythm Method
15:30 - 16:00The Shimmer Band
16:30 - 17:00Kagoule
17:30 - 18:00Inheaven
18:30 - 19:00Pumarosa
19:30 - 20:15Zak Abel
21:00 - 22:00Loyle Carner
23:15 - 00:00Switch DJs
00:00 - 00:45Sasasas
00:45 - 01:30Mistajam

The Nest

11:30 - 12:00Hotel Lux
12:30 - 13:00Palm Honey
13:30 - 14:00Dead Pretties
14:30 - 15:00Life
15:30 - 16:00Abbatoir Blues
16:30 - 17:00Crows
17:30 - 18:00Superfood
18:30 - 19:00The Magic Gang
19:30 - 20:15Yak
21:00 - 22:00The Moonlandingz

The Barn

12:30 - 13:00Stay Hungry
13:30 - 14:00Shifty Lad
14:30 - 15:00Psyblings
15:30 - 16:00Luna Bay
16:30 - 17:00Strange Cages
17:30 - 18:00Mindofalion
18:30 - 19:00Gathering of Strangers
19:30 - 20:00Good Foxy
20:30 - 21:00The Elephant Trees
21:45 - 22:15Get Inuit

Palm City

10:55 - 13:00Comp
13:00 - 15:00Casperian
15:00 - 19:30Woo & Comfort
19:30 - 20:15Fixate
20:15 - 03:15Lazare Hochare x Delete

Veterans & Virgins

13:00 - 13:35Nick Cope
14:00 - 14:35Shapes
15:00 - 15:35Matt Edible & The Obtuse Angels
16:00 - 16:35Alphabet Backwards
17:00 - 17:35Hurtling
18:00 - 18:35Candy Says
19:00 - 19:40Co-pilgrim
20:10 - 20:55Thomas Traux
21:20 - 22:20Chris T-T + The Hoodrats
22:45 - 23:45Fonda 500
23:55 - 01:00Original Rabbit Foot Spasm Band

Rockin Chair

12:00 - 15:00DJs/Hoops/Skates/Workshops
15:00 - 16:00Comedy/Cabaret/Games
16:00 - 17:00Blue Rinse DJs
17:00 - 18:00Glamophones
18:00 - 19:00Blue Rinse DJs
19:00 - 21:00Hip Hop Karaoke
21:00 - 23:00Heavenly Jukebox
23:00 - 02:00Blue Rinse DJs (90's)

Sun​day 17th July

1468713600

Truck Stage

13:30 - 14:00The Oxford Symphony Orchestra Presents Sunday Classics
14:30 - 15:00Banfi
15:30 - 16:00The Dreaming Spires
16:30 - 17:00Cabbage
18:00 - 18:30Deaf Havana
19:30 - 20:30Maximo Park
21:15 - 22:30The Vaccines

Market Stage

11:00 - 11:30ReggaeRobics
12:00 - 12:30Little Brother Eli
13:00 - 13:30Cassia
14:00 - 14:30Catherine McGrath
15:00 - 15:30Slotface
16:00 - 16:30Girl Ray
17:00 - 17:30Tom Grennan
18:00 - 18:30Honeyblood
19:00 - 19:45Palace
20:15 - 21:15Twin Atlantic
22:15 - 00:00Jaguar Skills
00:00 - 01:00DJ Lo:Fi
01:00 - 02:00Norman Jay MBE

The Nest

12:30 - 13:00Peaness
13:30 - 14:00Alpha Male Tea Party
14:30 - 15:00Husky Loops
15:30 - 16:00Kamikaze Girls
16:30 - 17:00Weirds
17:30 - 18:00Tigercub
18:30 - 19:00Kevin Devine
19:30 - 20:15All Them Witches
21:00 - 22:00Jamie Lenman

The Barn

12:15 - 12:45Crimsons
13:15 - 13:45For Foresters
14:15 - 14:45Junodef
15:15 - 15:45Voodoo and the Crypts
16:15 - 16:45Ditz
17:15 - 17:45No Violet
18:15 - 18:45Atlas Wynd
19:15 - 19:45Fur
20:30 - 21:00The Orielles

Palm City

11:00 - 17:00Hip-Hoppapotamus
17:00 - 19:00Palm City Closing Party
19:00 - 20:30Palm City Residents
20:30 - 22:00Fixate
22:00 - 00:00DJ Boring

Veterans & Virgins

11:00 - 11:30Nick Cope
12:30 - 13:00Brickwork Lizards
13:30 - 14:00Moss Clarkson
14:30 - 15:00Black Candy
15:30 - 16:00Polly & The Billets Doux
16:30 - 17:00Scaramanga 6
17:20 - 18:00Rachael Dadd
18:30 - 19:10HOO
19:40 - 20:30Lee Christian & The Prohibition Smokers Club

Rockin Chair

12:00 - 14:00DJs/Hoops/Skates/Workshops
14:00 - 15:00Dr Bluegrass & The Illbilly 8
15:00 - 17:00Comedy/Cabaret/Games
17:00 - 19:00Blue Rinse vs Crash (Rock Anthems)
19:00 - 20:00Blue Rinse DJs
20:00 - 21:00Old Dirty Brastards
21:00 - 22:30Blue Rinse DJs
22:30 - 23:30Old Dirty Brasstards
23:30 - 01:30Blue Rinse DJs (Motown)