Thurs​day 21st July

1658361600

The Washington

20:00 - 20:30Kalter
21:00 - 21:30Jeuce

Frog & Parrot

19:00 - 19:40Just One Guy
20:00 - 20:40Howarth
21:00 - 21:40Lightning Threads
22:00 - 22:40Sam Scherdel

Delicious Clam

20:00 - 20:30Rosey PM
21:00 - 21:30Bean Weevil
22:00 - 22:30Mock Tudors
23:00 - 23:30Self Immolation Music
23:30 - 02:00Spiderman karaoke

Yellow Arch

19:30 - 23:00Yellow Arch Comedy Club

Alder Bar

20:00 - 23:00Honey Bees Blues Club

Plot 22

20:00 - 21:15Aubreytrnql
21:15 - 21:45Hyphyn
21:45 - 22:15Vinch
22:15 - 23:00DXVL

Fri​day 22nd July

1658448000

Dorothy Pax presents: Pax In The Park at Heeley People's Park

15:00 - 15:30Ceru Lean
16:00 - 17:00The Welly House Band
17:30 - 18:30J-FO
19:00 - 20:30The Bowie Contingent

The Washington

17:00 - 17:40Juke
18:00 - 18:40Mickey Nomimono
19:00 - 19:40Mouthparts
20:00 - 20:40All Girls Arson Club
21:00 - 21:40Ballamona
22:00 - 22:40Byker Grove Fan Club
23:00 - 03:00DJs

Frog & Parrot

19:00 - 19:30The Cavs
20:00 - 20:30Megan Wyn
21:00 - 21:30Pave
22:00 - 22:30Dr Dr
23:00 - 23:30Spangled

Delicious Clam

20:00 - 20:30Kalter
21:00 - 21:30Jeuce
22:00 - 22:30Buzz Lightyear
23:00 - 04:00DJ Chad Mu$ka & Stephanie
23:00 - 23:30Sister Wives

Shakespeares

19:00 - 01:00GROUNDWORK x MONDO RADIO x GRL.

Sidney&Matilda

16:20 - 16:50Olivia & Jonathan
17:00 - 17:20Rebel Art Centre
17:40 - 18:00Ro Yaxley
18:20 - 18:40Nasa Parka
19:00 - 19:30Juno
19:50 - 20:20Weekend Recovery
20:40 - 21:10Creeping Jean
21:30 - 22:00Femur
22:00 - 04:00Flock takeover: DJ Wanderlei / Ledger / Gross Rodriguez / Jord Gest / David (Simpler Times) / Texture Sounds

Gatsby

19:00 - 20:00Jumpers and Collars
20:15 - 20:45Swann
21:00 - 21:45Echoviolet
22:00 - 23:00SAINTES
23:00 - 03:00UNIT 3 DJs

Bungalows and Bears

16:00 - 21:00DJ Lionel Vinyl
22:00 - 23:00Emma Saville
23:00 - 03:00DJ Lorcan Presents

Record Junkee (times TBC)

19:30 - 20:00Void Maw
20:30 - 21:00Dead Cosmonauts
21:30 - 22:00Still
22:30 - 23:00Torpor

West Street Live

19:20 - 19:50Skint Knees
20:10 - 20:40Firegarden
21:00 - 21:30Lowdrive
21:50 - 22:30TowHead
22:45 - 23:45You Got Spirit Kid (covers)
23:45 - 04:00DJs

DINA Venue

19:00 - 19:40Get the Fuck Outta Dodge
20:00 - 20:40Duck
21:00 - 21:40All Girls Arson Club
22:00 - 22:40Teeff

Maida Vale

19:30 - 20:00The White Lighters
20:30 - 21:00The Hudares
21:30 - 22:00Vardy

Crystal

18:30 - 19:00Django Jones and the Mystery Men
19:20 - 19:50No Kisses
20:10 - 20:40Tom Lumley and the Brave Liason
21:00 - 21:30Electric Enemy
21:35 - 22:10Stars

Yellow Arch

22:00 - 04:00For The Record (DJs)

Network

17:00 - 04:00The CO-LAB w/ Axis, Publo Discobar & Norzea

Corporation

18:45 - 19:15Zero Wolf
19:30 - 20:00Dislocator
20:15 - 20:45Diminion of Ashes
21:00 - 21:30Il
21:45 - 22:30Blind Summit

Hatch

18:20 - 18:50Alys Rain
19:00 - 19:30Wild Rani
19:45 - 20:15Ravedadd
20:30 - 21:00Knice
21:25 - 21:55Nape Neck
22:15 - 23:00Leatherette

Leopold Square

17:00 - 19:00Montuno
19:00 - 22:00DJ set

Dove & Rainbow

20:00 - 20:30Nick Clement
21:00 - 21:30Bones Park Rider
22:00 - 23:00King Effers

Church - Temple of Fun

21:00 - 00:00DJ True Fiction

The Harley

19:00 - 04:00Happy Mondays Tramlines Party

FirePit Rocks

18:00 - 18:30Nick Boulton
19:00 - 19:30TDJ’s
20:00 - 20:30Dunes
21:00 - 21:30Django Jones and the Mystery Men
22:00 - 04:00DJ Chris Rowe

Heist Brewery Tap

18:30 - 19:30Otis Mensah

The Forum

21:00 - 02:00HEADFUNK! DJs

Alder Bar

18:30 - 19:30School Trips
19:45 - 20:30Rosey PM
20:45 - 21:45Get Down Services
22:00 - 23:00Cleaver Blue

The Church House

18:00 - 19:00Chris Dover
19:30 - 20:30The 20ft Squid Blues Band
21:00 - 22:00Ramble Gamble
22:30 - 23:30Lightning Threads

Indie-Go Kelham

21:00 - 23:00Amelia Pye

Indie-Go Resurrection

15:30 - 17:00Lewis Canner
18:00 - 19:00Tommy Binks
19:30 - 20:30Sam Tucker
21:00 - 23:00Hague and White

Haggler's Corner

20:00 - 02:00Strobe Life DJs

Picture House Social

21:00 - 03:00Zeeni & guests

Hope Works (Tekkers room)

23:00 - 05:00Palize / Thorpey / More Fool U / Kegone / Dj Airmax / Skillz & Cardiac / Joedan / Ross Boss / Mistabeatz / Lee Martin / Mighty Blaze / Cargo / Dmk

Hope Works (WW x YT room takeover)

23:00 - 05:00Aria / D.E.A / Sypha / Murk / CalDav / Switch / Callum Lee / Ben Anderson / East-1 / Nat Pennington / Fourd / Herbz / Wezley / Animus

Plot 22

22:00 - 06:00Zone 88 presents: Altern 8 / Burton Joyce / Kwake / Rubes / Seyk / Creola

Bloo 88

14:00 - 03:00CJ Torrel / Sean Jones / Gio / Kyle Robertson / Craig Cassiera / Namarra / Becki De Funk

Dryad Works

23:45 - 06:00PHAZE TWO: Danny Byrd / Dr Oscillator B2B Dr Cryptic / Displace B2B Komatic / Aztek B2B Rufus / Hungry Lungz / Mr Shindig B2B Phazed Residents

Southbank Warehouse

16:00 - 00:00DJ Lord Of The Rings / Katalyst B2B Lunar / Tumble Audio / Samurai Breaks / Smiley Maxx / Glitchgirl  / Thorpey / Venz / Dr. Cryptic / Phatworld / Swamp King  / Dj Gurl Power
00:00 - 04:30Raze Soundsystem / Cryptic / Phatworld / Spongebob Squarewave / Samurai Breaks / Goonman

Foundry

23:30 - 03:30Soul Jam Tramlines Fringe Party

Sat​urday 23rd July

1658534400

Devonshire Green

12:00 - 13:00Dubcentral DJs
13:00 - 13:30Speed for Lovers
13:30 - 14:30DJ Andy H
14:30 - 15:00Neighbourhood Voices choir
15:00 - 15:30Dubcentral DJs
15:30 - 16:00Blue Street Brass
16:00 - 16:30DJ Broc Pastor
16:30 - 17:00The Free Radicals
17:00 - 17:45DJ Kom Kom
17:45 - 18:15LAIK
18:15 - 18:45Romano Jilo Dancers
18:45 - 19:30Captain Avery and the Cosmic Triceratops of Intergalactical Peace
19:30 - 20:00DJ Iain Hodgson
20:00 - 21:00Jungle Lion

Peace Gardens

12:00 - 13:00Sile Sebanda
13:00 - 14:00Record Junkee Open Decks
14:00 - 15:00Herbal T & Mikki Revel
15:00 - 16:00Dorian Cox (The Long Blondes)
16:00 - 17:00Jesus Hairdo
17:00 - 18:00Non Stop Erotic Cabaret
18:00 - 19:00Xariella Music

Dorothy Pax presents: Pax In The Park at Heeley People's Park

12:00 - 12:30The Bat Creeps
13:00 - 14:00Captain Avery and the Cosmic Triceratops of Intergalactical Peace
14:30 - 15:30Poppa's Revival
15:30 - 16:00Matt's DJ Bike
16:00 - 17:00RipLeKa
17:00 - 17:30Sheffield Samba Band
17:30 - 18:30Solar Love Society
18:30 - 19:00Sheffield Samba Band
19:00 - 20:30K.O.G. & the Zongo Brigade

The Washington

14:30 - 15:20General Panic
15:45 - 16:35Richard Carlson Band
17:00 - 17:50Duck
18:15 - 19:05Jumper Boy
19:30 - 20:20The Hazy Janes
20:45 - 21:35Saintes
22:00 - 22:50The Virginmarys
23:00 - 03:00DJs

Frog & Parrot

12:00 - 12:30Hugmynd
13:00 - 13:30Shade
14:00 - 14:30Vigilantes
15:00 - 15:30Hoofa
16:00 - 16:30Keiran Bowe
17:00 - 17:30Apple Shakers
18:00 - 18:30George Sims
19:00 - 19:30Fergus
20:00 - 20:30Furrowed Brow
21:00 - 21:30Bollards
22:00 - 22:30Jekyll
23:00 - 23:30Mimosa

Delicious Clam

17:00 - 17:30Town Cruise
18:00 - 18:30Yung KP
19:00 - 19:30Big Break
20:00 - 20:30Holiday Ghosts
21:00 - 21:30Blood Wizard
22:00 - 22:30Kaputt
23:00 - 23:30The Black Tambourines
23:30 - 04:00DJ First Woman in Space

Shakespeares

14:00 - 14:30Pagodas
15:00 - 15:30Ye Woodbeast
16:00 - 16:30Nothingheads
17:00 - 17:30Good News
18:00 - 18:30I Set the Sea on Fire
19:00 - 19:30Workfriends
20:00 - 20:30Nervous Pills
21:00 - 21:30Any Old Iron
22:00 - 22:30Naguals
23:00 - 00:00Femur

Sidney&Matilda

15:00 - 17:00Next Collective
17:00 - 17:20Happy Athletic
17:40 - 18:10Boxheads
18:30 - 18:50We Hate The Sharkman
19:10 - 19:40SAINTES
20:00 - 20:20General Panic
20:40 - 21:00Syrup Club
21:20 - 21:50Air Drawn Dagger
22:00 - 04:00Basement 10pm-4am: Frisco / Bar 12-4am: Blackwaters x Any Old Iron x Sheafs x Femur

Gatsby

17:30 - 18:00Safari
18:20 - 18:50Casual Delights
19:10 - 19:40Shelley Byron
20:00 - 20:30Into the Red
20:50 - 21:20Traces
22:00 - 23:00Echoviolet
23:00 - 03:00UNIT 3 DJs

Bungalows and Bears

12:00 - 16:00DJ Dub Chef
16:00 - 20:00DJ Craig Cassiera
20:00 - 21:30Drunken Lullabies Gomez
21:30 - 22:00Rosey PM
22:00 - 23:00Malah Palinka
23:00 - 03:00DJ Looper

Record Junkee

13:00 - 13:30The Last Electric
13:45 - 14:15Swan
14:30 - 15:00Just One Guy
15:15 - 15:45Batman's Treaty
16:00 - 16:30The Lonesome Dead
16:45 - 17:15Boy Problems
17:30 - 18:00TBC
18:15 - 18:45Pixia
19:00 - 19:30Pennine Suite
19:45 - 20:15Precious Metals
20:30 - 21:05Richard Carlson Band
21:20 - 21:50Concrete Armbands
22:10 - 22:45Hydeout

West Street Live

14:20 - 14:50Emma Saville
15:10 - 15:40Sophia Garvey
16:00 - 16:30The Barnum Meserve
16:50 - 17:20Fear Lies
17:40 - 18:10The Glass Skies
18:30 - 19:00Bodach
19:20 - 19:50Caesar Did It
20:10 - 20:40Stonedead Villains
21:00 - 21:40Damien Luke & the Sweet Beast
22:00 - 22:40SPAFF
23:00 - 23:45Dr Hackenbush (covers)
23:45 - 04:00DJs

DINA Venue

22:00 - 02:00CYB3R: Hyperpop DJs Poor Spice / Gnarkill

Maida Vale

13:15 - 13:45Jamie Fox
14:15 - 14:45The Sunshines
15:15 - 15:45Joe Symes & the Loving Kind
16:15 - 16:45Wolfman & the Laterals
17:15 - 17:45Pure Weller
18:00 - 18:30Michy Tree
19:00 - 19:30The Family Jools
20:00 - 20:30The December Flowers
21:00 - 22:00What Katie Did Next

Crystal

14:00 - 14:30Alfie & the Avalon
14:50 - 15:20Y!kes
15:40 - 16:10Harriet Rose
16:30 - 17:00Stand Amongst Giants
17:20 - 17:50Henderson
18:10 - 18:40Sunset Collective
19:00 - 19:30The Disaster Party
19:50 - 20:20Delilah Bon
20:40 - 21:10Rats
21:30 - 22:00Avalanche Party

Green Room

16:00 - 16:30Bizarrefae and Jodie Langford
17:00 - 17:30Tommyrot
18:00 - 18:30The Easy Mornings
19:00 - 19:30Private Reg

Network 2 stage

12:00 - 12:30Django Jones and the Mystery Men
13:00 - 13:30Shaker
14:00 - 14:30The Hazy Janes
15:00 - 15:30Guest Singer
16:00 - 16:30Lightning Threads
17:00 - 17:30Sam Scherdel
18:00 - 18:30The Novus
19:00 - 19:30Andrew Victor Run
20:00 - 20:30Floodhounds
21:00 - 21:35Generation
22:00 - 22:45Weekend Recovery

Network 3 stage

12:45 - 13:15The Cabrons
13:45 - 14:15The Feds
14:45 - 15:15Civic Green
15:45 - 16:15Jumpers and Collars
16:45 - 17:15Saints Among Us
17:45 - 18:15Slater
18:45 - 19:15Ballamona
19:45 - 20:25Nova
20:50 - 21:30Teeff
22:00 - 22:45Certificate X

Corporation

13:10 - 13:55Regulus
14:10 - 14:40Atomic Samurai
14:55 - 15:25Bodach
15:40 - 16:10Loyds Trip
16:25 - 16:55Lowdrive
17:10 - 17:40Coyote Mad Seeds
18:00 - 18:40Deltanaut
19:00 - 19:40Sour Tusk
20:00 - 20:50Doomsday Outlaw
21:15 - 22:30Awooga

Hatch

14:00 - 14:20Sleepsang
14:30 - 15:00Loic J Tuckey
15:15 - 15:45Julia Schauerman
16:00 - 16:30Steckdose
16:45 - 17:15Juliana Day
17:30 - 17:55Bar Pandora
18:05 - 18:20Slug Milk
18:30 - 19:10Ye Woodbeast
19:20 - 20:00Bean Weevil
20:10 - 20:50Duck
21:00 - 21:40Moni Jitchell
21:50 - 22:30Olanza
22:40 - 23:20Yo Dynamo

Leopold Square

13:00 - 14:30Phil Johnson
15:00 - 16:30Julian Jones
17:00 - 18:30Dizzy Club
19:00 - 20:30Papa Soul
20:30 - 22:00DJ Algie

Dove & Rainbow (times TBC)

20:00 - 20:30Shonin
21:00 - 21:30Fear Lies
22:00 - 23:00Firegarden

Church - Temple of Fun

14:00 - 16:00Riddimtion
16:00 - 18:00Unitone
18:00 - 20:00Autograff
21:00 - 22:00Junglist Alliance
23:00 - 00:00Hungry Lungz
00:00 - 01:00Parly B
01:00 - 02:00Junglist Alliance v Easy D

The Harley

13:30 - 14:15Quebec (Acoustic Set)
14:45 - 15:30Free Party
16:00 - 16:45Just One Guy
17:15 - 18:00Dandelion
18:30 - 19:15Speed For Lovers
19:45 - 20:30Bloom
21:00 - 22:30Django Jones and the Mystery Men
23:00 - 04:00Strictly House and Garage DJs

FirePit Rocks

15:00 - 15:30Lee Moore
16:00 - 16:30Tristan Bjorn Wrather
17:00 - 17:30Boons
18:00 - 18:30Isaac Neilson
19:00 - 19:30The Toy Trains
20:00 - 20:30Aaron James
21:00 - 21:30D'Lear
22:00 - 04:00DJs

Heist Brewery Tap

18:30 - 19:30Dat Brass

The Forum

21:20 - 22:00Pangolin
22:20 - 23:00Jetski
23:00 - 02:00DJs

Alder Bar

18:00 - 22:00Gut Level takeover DJs

The Church House

14:30 - 15:30Smokin Eskimo
16:00 - 17:00Bone Broke Kings
17:30 - 18:30Galloping Dick
20:00 - 21:00Santiago Kings
21:30 - 23:00StOp, sToP

The Globe

13:00 - 13:45Isaac Neilson
14:00 - 14:45Wolfsmoke
15:00 - 15:45Natural Reverb
16:00 - 16:45Toy Trains
17:00 - 17:45Django Jones and the Mystery Men
18:00 - 19:00Pearl Heart

Indie-Go Kelham

21:00 - 22:30Sam Tucker

Indie-Go Resurrection

12:00 - 12:45Chaddy the Barred Baird
13:00 - 13:45Lightning Threads
14:00 - 14:45Richard Dilks
15:00 - 16:45Isaac Neilson
17:00 - 17:45Chris Dover
18:00 - 18:45Jody Davis
19:00 - 19:45Dead Man's Uke
20:00 - 20:45Velyted
21:00 - 22:30Lee Cope

Haggler's Corner

21:00 - 02:00Vibrations with The Soulprofessor

Picture House Social

22:00 - 03:00Threads DJs

The Viper Rooms

18:00 - 21:00Jonathan Ulysses

Hope Works (Courtyard Marquee)

23:00 - 23:45DJ Wanderlei
23:45 - 00:30Nick Spencer
00:30 - 01:30Diessa b2b Orderly Room
01:30 - 02:15STEPHANIE
02:15 - 03:15Lo Shea
03:15 - 04:15Skari & Zeki
04:15 - 05:00alex.aubyn

Hope Works (Mesters)

23:00 - 23:40Yanik
23:40 - 00:20Put it in H
00:20 - 01:00Jordan Hunter
01:00 - 01:40James Mpbk
01:40 - 02:20Mak Jurphy
02:20 - 03:20Craig Cassiera
03:20 - 04:00Groundwork
04:00 - 04:30Jacob Beswick
04:30 - 05:00Blue Ohana

Plot 22

18:00 - 20:00Reburf
20:00 - 21:00Weboyle
21:00 - 22:00Emily Ekin
22:00 - 23:00Spooner
23:00 - 00:00MSTR X
00:00 - 01:00DSL Official
01:00 - 02:00Neffa T
02:00 - 03:00Forca
03:00 - 04:00Mr Dubz
04:00 - 05:00Luce
05:00 - 06:00Minxy

Bloo 88 (Courtyard)

14:00 - 16:00Jamie Williamson
16:00 - 18:00Duncan Allott
18:00 - 19:00Jenny Fu
19:00 - 20:30Dan Metcalfe & Jonathan Hawkins
20:30 - 21:30Liam Connolly

Bloo 88 (Main bar)

17:00 - 20:00Steve Charles
20:00 - 23:00Joey Fabini & Jez Ward
23:00 - 03:00Philip Stokes

Bloo 88 (upstairs bar)

18:00 - 20:00Dave Hardy
20:00 - 22:00Jonathan Stevenson
22:00 - 00:00Dino
00:00 - 03:00Solid State

BAL Fashions

13:00 - 15:00BBS x LL
15:00 - 16:00Mondo Radio
16:00 - 17:00alex.aubyn
17:00 - 18:00Isis Moray
18:00 - 19:30Control.
19:30 - 20:00BBS x LL
20:00 - 22:00Posthuman
22:00 - 22:30BBS x LL
22:30 - 00:30Proteus
00:30 - 01:00BBS x LL

Factory Floor

14:00 - 02:00Tcennoc Tramlines Takeover

Foundry

23:30 - 03:30Pop Tarts Festival Special

Sun​day 24th July

1658620800

Devonshire Green

12:00 - 13:00DJ Papa Al
13:00 - 13:30Teah Lewis
13:30 - 14:00DJ Rob Cotterell
14:00 - 14:30Before Breakfast
14:30 - 15:00DJ Myna
15:00 - 15:30The Tin Soldiers
15:30 - 16:00DJ Jimmy the Gent
16:00 - 16:30Solar Love Society
16:30 - 17:00DJ Kat Sugi
17:00 - 17:30The Sheffield Beatles Project
17:30 - 18:00DJ The Disorientalist
18:00 - 19:00Highway Child

Peace Gardens

12:00 - 13:00Sile Sebanda
13:00 - 14:00Jimmy the Gent
14:00 - 15:00Record Junkee Open Decks
15:00 - 16:30Henry
16:30 - 17:30Emily Pilbeam

Dorothy Pax presents: Pax In The Park at Heeley People's Park

12:30 - 13:00Ted (Minds Idle)
13:30 - 14:15Balkan Bandits
14:45 - 15:4520ft Squid Blues Band
16:15 - 17:00Galloping Dicks
17:30 - 18:30Delta Fuse
19:00 - 20:30Ash Grey & the Burners

The Washington

14:30 - 15:20Paul Party
15:45 - 16:35Beachcomber
17:00 - 17:50Swan
18:15 - 19:05Drastic//Automatic
19:30 - 20:20Absolutely Now Then
20:45 - 21:35Malah Palinka
22:00 - 22:50Heritage UK
23:00 - 03:00DJs

Frog & Parrot

15:00 - 22:00Northern Soul All-dayer: Stevlor / Bobby T / Soul J / Moggs / Stu Teece / Pete Angus / Nigel Filmer / Mopsey

Shakespeares

18:00 - 18:45Sharing is Caring
19:00 - 19:30Fika
19:30 - 20:00Sassyhiya
20:15 - 23:00Legs Eleven DJs

Sidney&Matilda

15:00 - 15:20Button Moon
15:40 - 16:00The Stride
16:20 - 16:40Tinned Meats
17:00 - 17:30Imaginary Friends
17:50 - 18:20Marples
18:40 - 19:10The Madisons
19:30 - 20:00Naguals
20:20 - 20:50Minds Idle
21:00 - 02:00Dorothy Pax DJs

Bungalows and Bears

12:00 - 16:00DJ Lorcan Presents
16:00 - 20:00DJ Chris Bland
20:00 - 20:30Emma Saville
20:45 - 21:15Django Jones and the Mystery Men
21:15 - 01:00DJ Delboi

Record Junkee

13:00 - 13:30Menace
13:45 - 14:15Quebec
14:30 - 15:00Red Shakes
15:15 - 15:45The Froot
16:00 - 16:30TowHead
16:45 - 17:15YouVee
17:30 - 18:00Ntnl Rail
18:15 - 18:45King Orange
19:00 - 19:30Nothing Heads
19:45 - 20:15Bloom
20:30 - 21:05TBC
21:20 - 22:00Jumper Boy
22:10 - 22:45Ten Eighty Trees

West Street Live

16:30 - 17:00Future Theory
17:20 - 17:50Stray Weather
18:10 - 18:40Mundays
19:00 - 19:30Slackrr
19:50 - 20:20The Melbies
20:40 - 21:10XXX GiRLS
21:30 - 22:00Hydeout
22:20 - 22:50Femur
22:50 - 04:00DJs

DINA Venue

19:00 - 23:00Side Quest; experimental improv night

Maida Vale

13:00 - 13:3020 Miles from Grimsby
14:00 - 14:30UDAGAN
15:00 - 15:30The 48K's
16:00 - 16:30Nova
17:00 - 17:30James Kennedy
18:00 - 18:30Mycelium Network
19:00 - 19:30Jess Breame & the Gypsy Souls
20:00 - 20:30The Vegas Nerves
21:00 - 22:00The Bowie Contingent

Crystal

14:00 - 14:30The Shags
14:50 - 15:20The Motive
15:40 - 16:10Cucamaras
16:30 - 17:00Sinclair
17:20 - 17:50Vivas
18:10 - 18:40Dirty Blonde
19:00 - 19:30Scarlet
19:50 - 20:20Novustory
20:40 - 21:10Sabella
21:30 - 22:00Red Rum Club

Green Room

15:00 - 19:00Trogan Explosion DJs

Yellow Arch

15:00 - 15:30Django Jones and the Mystery Men
15:45 - 16:15Caeser Did it
16:40 - 17:10Teeff
17:30 - 18:15Ten Eighty Trees
18:45 - 20:00Any Old Iron
21:00 - 02:00Jimmy the Gent (DJ)

Network

13:00 - 23:00DOOMLINES (acts and times TBC)

Corporation

13:00 - 13:30Ocean Sleep
13:50 - 14:20Rothschild
14:40 - 15:10Sobriquet
15:30 - 16:00Until 9
16:20 - 16:50Winter Hotel
17:10 - 17:40Alkoholokaust
18:00 - 18:30Trajan
18:50 - 19:20This State of Ours
19:40 - 20:20No:ir
20:40 - 21:20The Human Veil
21:45 - 22:30Death + Taxes

Red Lion

14:30 - 14:50Frankie Amore
15:00 - 15:30Tzarsi
15:45 - 16:15RepoMen (acoustic)
16:30 - 16:50Tommy Binks
17:00 - 17:45Ornate Coalmine
18:00 - 18:45Juno
19:00 - 19:45Batman's Treaty
20:00 - 20:45Bean Weevil
21:00 - 22:00Re:Offenders

Leopold Square

13:00 - 14:30Nicola Farnon & the Made Ups
15:00 - 16:30Ryan Taylor
17:00 - 18:30Lindsay Dracass
19:00 - 20:30Carioca Soul

Dove & Rainbow (times TBC)

18:00 - 18:30Ku Di Grah
19:00 - 19:30Reanimate
20:00 - 20:30Ashes of Ire
21:00 - 21:30In These Walls
22:00 - 23:00Saints Among Us

Church - Temple of Fun

17:00 - 17:30Nathaniel Short
18:00 - 18:45Mam Tor
19:00 - 19:45TBC
20:00 - 20:45Queen Cult
21:00 - 21:45Elephant Trees

The Harley

13:00 - 13:30Berty
14:00 - 14:30Silk & Custard
15:00 - 15:30Helen Frances
16:00 - 16:30Mean Creek
17:00 - 17:30Matt Speed
18:00 - 18:30Ben Webster
19:00 - 19:30Jordon the Ego
20:00 - 22:00Chris Sharpey Sharpe comedy + quiz

FirePit Rocks

15:00 - 15:30Charlie & Vlad
16:00 - 16:30Rich Hallam
17:00 - 17:30Dave Booth
18:00 - 18:30The Secrets that Kill us
19:00 - 19:30Ziggy Pop
20:00 - 20:30Black Light Animals
21:00 - 22:00The Annual Tramlines Music Quiz
22:00 - 04:00DJ Chris Rowe

Heist Brewery Tap

14:00 - 19:00University of Sheffield DJ Society

Alder Bar

15:00 - 15:30Basic Faces
15:45 - 16:15Dronny Bottom Buskers
16:30 - 17:00Charlie King
17:15 - 17:45Casual Delights
18:00 - 18:30Amy Bell
18:45 - 19:15Johnny Darwin
19:30 - 20:00Portal Hopper
20:15 - 20:45Charlotte B

The Church House

17:00 - 18:00Star Dame
18:30 - 19:30Hungarian Lanterns
20:00 - 21:00Julian Jones
21:30 - 22:30Sieben
23:00 - 00:00You Got Spirit Kid

Indie-Go Kelham

13:00 - 18:00Pop-up vinyl shop + DJs

Indie-Go Resurrection

15:30 - 16:15Envision
17:00 - 18:30Lottie Barry

Picture House Social

16:00 - 23:00Tramlines open mic special

Plot 22

20:00 - 00:00RiteTrax presents the Sober Social

Bloo 88

14:00 - 03:00Residents and friends party