Friday 4th August

1501804800

Shed

15:30 - 16:15NOT SORRY
17:00 - 17:45NO FORM
18:30 - 19:15RAPID TAN
20:00 - 20:45PIKACYU*MAKOTO
21:30 - 22:15KING AYISOBA
23:00 - 23:45WOLF EYES

Red Kite

16:15 - 17:00DAPNELLC
17:45 - 18:30BEN VINCE
19:15 - 20:00YEAH YOU
20:45 - 21:30COLDNOSE
22:15 - 23:00SILVER WAVES
23:00 - 00:30CHRIS REEDER DJ
00:30 - 02:00COSMIC DEAD DJS

Vortex

15:30 - 16:15KIDS KINO INTRO
17:00 - 17:45COUM FLAKES
18:30 - 19:15RAPID EYE ELECTRONICS LTD (REEL)
20:00 - 20:45TELEPLASMISTE
21:30 - 22:15HOWLROUND
23:00 - 23:45UNICAZÜRN
00:00 - 02:00MIDNIGHT MOVIES

Barn

16:15 - 17:00LUSH WORKER
17:45 - 18:30SELF-HELP
19:15 - 20:00C JOYNES
20:45 - 21:30ZAIMPH
22:15 - 23:00ERIC CHENEAUX

BEEF

19:00 - 20:00OCTOPOLIS HANGOUT
20:00 - 20:50CODSWALLOP 1
21:00 - 22:10THIS LAND IS…
22:30 - 23:00DESTRUCTION OF AN IMAGE SENSOR
23:15 - 00:00ORVO/SCOTCH
00:00 - 00:45LISTENING TO THE STARS BY STAR LIGHT

Activity Tent

16:00 - 18:00RED KITE KITES
20:00 - 22:00NIGHT CREATURE

Saturday 5th August

1501891200

Shed

12:30 - 13:15TIRIKILATOPS
14:00 - 14:45THE WARGS
15:30 - 16:15ST DELUXE
17:00 - 17:45EVIL USSES
18:30 - 19:15BRUXA MARIA
20:00 - 20:45BIG LAD
21:30 - 22:15JAXSON PAYNE
23:00 - 23:45BONG WITH BRIDGET HAYDEN

Red Kite

11:00 - 12:00SPEAK YOUR BRAINS
12:00 - 13:00LETITIA PLEIADES DJ
13:30 - 14:30PIKACYU KIDS GIG
14:30 - 16:00DJ - CACOPHONOUS SARCOPHAGUS
16:15 - 17:00LORD OF LORDS
17:45 - 18:30BEARDS
19:00 - 20:00KARAOKE
20:45 - 21:30DORCHA
22:15 - 23:00MODERN INSTITUTE
23:00 - 02:00OUTERNATIONAL DJ

Vortex

10:00 - 11:30Kids Kino Workshop
12:00 - 13:00WIRE INVISIBLE JUKEBOX
13:15 - 14:00Human Entanglements With Spider Silk
14:00 - 14:45The Museum Of Witchcraft And Magic
15:00 - 16:00BEHAVIOURAL TRAINING FOR ASTRONAUTS FOR EARTHLINGS
16:15 - 17:30LUX: BEFORE AND AFTER SCIENCE
18:00 - 18:50COLLECTIVE-IZ: BLACK & LIGHT I
19:30 - 20:50TYBURNIA: DEAD RAT ORCHESTRA & JAMES HOLCOMBE
21:30 - 22:15LONE TAXIDERMIST
23:00 - 23:45MATANA ROBERTS
00:00 - 02:00MIDNIGHT MOVIES

Barn

10:30 - 12:00LIFE DRAWING
12:15 - 13:30UNLEARNING EXERCISE WITH G BOP
13:45 - 15:45SOUNDING THE VOICE
15:45 - 16:15INGRID PLUM
17:00 - 17:45AUTOMATIC WRITING CIRCLE
18:15 - 19:00R ELIZABETH
19:30 - 20:15PAPER DOLLHOUSE
20:50 - 21:00OLIVIA NORRIS
21:00 - 21:45JOANNE ROBERTSON
22:20 - 23:05KURO

BEEF

15:00 - 16:30OCTOPOLIS HANGOUT
16:30 - 18:15COPPER SOUNDS
18:30 - 18:45FOULIS’S DAUGHTER
19:00 - 19:45THE GARDEN
19:45 - 21:00BEEF & QU JUNKTIONS DJS
21:00 - 21:45BTTT BUZZ & HUM ALLSTARS
22:00 - 22:50RESIDUAL AGENCIES COLLECTIVE-IZ
23:00 - 23:45KINLAW & BRISTOL DIVING SCHOOL
00:00 - 00:45DAY AND NIGHT
01:00 - 02:00LISTENING & LIGHTENING

Activity Tent

11:00 - 12:00SOMETHING MORE PERMANENT THAN TENTS
12:00 - 14:00CREATE A CAPE
14:00 - 16:00SOLAR FLOWER LIGHT
16:00 - 17:30POETRY REMIXED

House

13:30 - 14:00STEVE BERESFORD & COLIN WEBSTER
14:45 - 15:15CLOUT THEN GRAPPLING
16:00 - 16:30LIZ MUIR & CAITLIN ALAIS CALLAHAN

Sunday 6th August

1501977600

Shed

12:00 - 12:45AGGRESSIVE PERFECTOR
13:30 - 14:15PON PON
15:00 - 15:45DEATH PEDALS
16:30 - 17:15SACRED PAWS
18:00 - 18:45CATTLE
19:30 - 20:15MARY OCHER
21:00 - 21:45*ZOVIET:FRANCE*
22:30 - 23:15CONTAINER

Red Kite

11:00 - 12:30WIRE DJS
12:45 - 13:30HAPSBURG BRAGANZA
14:15 - 15:00LEFT HAND CUTS OFF THE RIGHT
15:45 - 16:30CHOP CHOP
17:15 - 18:00BRIDGET HAYDEN & MARCIA BASSETT
18:45 - 19:30JOHN BENCE
20:15 - 21:00LETITIA PLEIADES
21:45 - 22:30MXLX
22:30 - 02:00SILENT DISCO: SUPERNORMAL CREW

Vortex

10:00 - 11:30Kids Kino Workshop
12:00 - 13:00The BAD VIBES CLUB
13:15 - 14:45CINENOVA FILM SCREENINGS
14:45 - 15:55SHE SAID BOOM: THE STORY OF FIFTH COLUMN
16:30 - 17:10kids kino FINAL PERFORMANCE
18:00 - 18:40COLLECTIVE-IZ: BLACK & LIGHT II
19:30 - 20:15UKAEA
21:00 - 21:45AJA
22:30 - 23:15HORACIO POLLARD
23:30 - 02:00MIDNIGHT MOVIES

Barn

10:00 - 11:30LIFE DRAWING
12:00 - 13:30SAFE HOUSE OPEN IMPROV
14:00 - 14:45MATANA ROBERTS
15:10 - 15:55KELLY JAYNE JONES
16:15 - 17:00SHARON KRAUS
17:30 - 18:15PLAGUE DOGS
18:45 - 19:30COLIN WEBSTER & ANDREW CHEETHAM
20:10 - 20:20OLIVIA NORRIS
20:20 - 21:05THE STALLION
21:45 - 22:30VALVE

BEEF

12:00 - 14:00GLOAMING AMALGAM
15:00 - 15:30GRAHAM DUNNING FIELD RECORDINGS DJ SET
15:30 - 16:00OCTOPOLIS HANGOUT
16:00 - 17:00RADIO ORCHESTRA
17:15 - 18:15RADIO IN THE DARK
18:15 - 19:00Louisa Fairclough: Life Hope Fear Death
19:00 - 20:00OCTOPOLIS HANGOUT
20:00 - 20:30CODSWALLOP 2
20:45 - 21:05AGITATIONS
21:15 - 21:25GLOAMING AMALGAM
21:30 - 22:15VIRIDIAN
22:30 - 23:00BEEF BROADSIDES

Activity Tent

11:00 - 12:00SOMETHING MORE PERMANENT THAN TENTS
12:30 - 13:00FOLKLORE EXPLORE
14:00 - 15:30GREETINGS FROM SUPERNORMAL

House

13:30 - 14:00STEVE BERESFORD
14:45 - 15:15CLAIRE POTTER
16:00 - 16:30ED ASKEW