Working...

KB Stage

Wed​nesday 12th June

14:15 - 15:00Fit For A King
16:05 - 17:05Enter Shikari
18:30 - 19:45Corey Taylor
21:30 - 23:00The Prodigy

Thurs​day 13th June

12:50 - 13:35The Amazons
14:30 - 15:30Against The Current
16:20 - 17:20Body Count feat. Ice-T
18:15 - 19:30Miles Kane
21:30 - 23:00The Offspring

Fri​day 14th June

12:50 - 13:35Hot Milk
14:30 - 15:15J.A.R.
16:20 - 17:20Royal Republic
19:00 - 20:15Avril Lavigne
21:45 - 23:15Bring Me The Horizon

Sat​urday 15th June

13:10 - 13:55Visací Zámek
15:00 - 15:45Zdena (secret set)
16:50 - 17:50Kerry King
19:30 - 20:30Bombay Bicycle Club
22:00 - 23:30YUNGBLUD

Youtube Music Stage

Wed​nesday 12th June

13:20 - 14:05Bleed from Within
15:10 - 15:55Alpha Wolf
17:15 - 18:15Of Mice & Men
20:00 - 21:15P.O.D.

Thurs​day 13th June

12:00 - 12:45Pinkshift
13:40 - 14:25Wargasm
16:00 - 18:00Vypsaná fixa XXX
19:45 - 21:15Parkway Drive

Fri​day 14th June

12:00 - 12:45Counterparts
13:40 - 14:25RED
15:25 - 16:10Hoobastank
17:30 - 18:30Dogstar
20:30 - 21:30IC3PEAK
23:30 - 01:00Sum 41

Sat​urday 15th June

12:15 - 13:00Police Symphony Orchestra
14:05 - 14:50Skyline
15:55 - 16:40Dagny
18:00 - 19:00I Dont Know How But They Found Me
20:45 - 21:45The Darkness
23:45 - 01:00Pendulum

Evropa 2 Stage

Wed​nesday 12th June

12:05 - 12:50Gutalax
13:20 - 14:05Scowl
14:35 - 15:20Royel Otis
15:50 - 16:35Donots
17:05 - 17:50AViVA
18:30 - 19:15Shame
19:55 - 20:40The Struts
21:20 - 22:20311
23:00 - 00:00Thy Art Is Murder

Thurs​day 13th June

12:05 - 12:50Dying Wish
13:20 - 14:05Skywalker
14:35 - 15:20Crystal Lake
15:50 - 16:35La Dispute
17:05 - 17:50Bambie Thug
18:30 - 19:20Underøath
20:00 - 20:50Sofian Medjmedj
21:30 - 22:20The Lathums
23:00 - 00:00Neck Deep

Fri​day 14th June

12:10 - 12:50Pam Rabbit
13:20 - 14:05John Wolfhooker
14:35 - 15:20Beth McCarthy
15:50 - 16:35Delilah Bon
17:05 - 17:50Lansdowne
18:20 - 19:05James Marriott
19:35 - 20:20Shadow of Intent
20:50 - 21:40Alien Weaponry
22:30 - 23:30Mňága a Žďorp
00:20 - 01:20Missio
01:50 - 03:00Brutalismus 3000

Sat​urday 15th June

12:05 - 12:50Glad For Today
13:20 - 14:05The Truth Is Out There
14:35 - 15:20Petr Spálený & Apollo band
15:50 - 16:35Blackgold
17:05 - 17:50Picture Parlour
18:20 - 19:05Solence
19:35 - 20:25Soft Play
20:55 - 21:4558G
22:25 - 23:25Kaizers Orchestra
00:05 - 01:05Massive Wagons
01:45 - 02:45Redzed

ČT Art Stage

Wed​nesday 12th June

12:20 - 13:05Fast Food Orchestra
13:35 - 14:20AZ Kvíz (quiz show)
14:50 - 15:35Streetdance Battle Jam
16:05 - 16:50Underground Comedy Club (stand-up comedy)
17:20 - 18:05Soft Launch
18:45 - 19:30Hanabie.
20:10 - 20:55Smack One
21:35 - 22:20James and The Cold Gun
23:00 - 00:00Noahfinnce

Thurs​day 13th June

10:50 - 11:50ČT: Drugs in Socialist Czechoslovakia (document)
12:05 - 12:50ČT: Stardance X The Offspring (dance school)
13:20 - 14:05Laugh for People (stand-up comedy)
14:35 - 15:20Brzda Evropy 2 Comedy (stand-up comedy)
15:50 - 16:35Fulu Miziki
17:05 - 18:05Hyde Park Civilization Live: Dexter Holland from The Offspring (interview)
18:45 - 19:30DeathbyRomy
20:10 - 20:55Chinchilla
21:35 - 22:20Annet X
23:00 - 00:00Run OpeRun: Operave

Fri​day 14th June

10:15 - 11:45ČT Art movie: The Stars Behind the Iron Curtain
12:00 - 12:45ČT: Between the Millstones – Israel and Gaza (debate)
13:00 - 13:30Cirk La Putyka
13:50 - 14:35Božejáci
15:05 - 16:05TBA
16:35 - 17:20PiNKBUS 2000s
17:50 - 18:35The Wild Classical Music Ensemble
19:05 - 19:50Aneta Langerová
20:30 - 21:15Crawlers
21:55 - 22:45Billy Barman
23:20 - 00:20The Ecstasy of Saint Theresa
01:00 - 02:00Dead Pony

Sat​urday 15th June

10:00 - 11:30ČT Art movie: Screening of the series Slyším poprvý – selection of five episodes
11:55 - 12:40AZ Kvíz (quiz show)
13:10 - 13:55OLD’s COOL: Elpida choir
14:25 - 15:10Puuluup
15:40 - 16:25UK Comedy - Josh Baulf & Michal Frankland (stand-up comedy)
16:55 - 17:40tiLLie
18:10 - 18:55Deaf Heart
19:25 - 20:10Casey
20:40 - 21:25Vukovi
22:05 - 22:50AVIANA
23:30 - 00:20Prague Burlesque Show
01:00 - 02:00Thumper

Conference Stage

Wed​nesday 12th June

12:00 - 15:00Planetrox (band contest)
15:55 - 16:40No Face No Case
18:15 - 19:00Shell Beach
19:45 - 20:30Naty Hrychová
21:15 - 22:00Until I Wake
23:00 - 00:00Anna Veverková
00:30 - 01:00Prague Fear House

Thurs​day 13th June

11:15 - 12:15Headliner: Guitar world of Karol Komenda (seminar)
12:45 - 13:30Don’t Let Your Soul Out (seminar)
14:25 - 15:10Are the authorities welcoming to LGBTQ+ people in the Czech Republic? (debate)
16:15 - 17:00Night Art Expo
18:00 - 18:45Znouzectnost
20:45 - 21:30Lakeside X
22:30 - 23:30Black Box Revelation
01:00 - 02:00Prague Philharmonia Covers

Fri​day 14th June

10:15 - 11:05LiStOVáNí.cz Lukáše Hejlíka: STOP (author reading)
11:15 - 12:00Crunch with Čestmír Strakatý (live podcast)
12:10 - 12:55Jindřich Šídlo and music critics (debate)
14:25 - 15:25Dobrovský & Šídlo (live podcast)
16:00 - 16:45Reflecting Brussels: What 20 years in the EU have given and taken away from the Czech Republic (debate)
18:30 - 19:15Civilní Obrana
21:30 - 22:30The Atavists
23:15 - 00:00Sanguisugabogg
00:45 - 01:45fleika
02:00 - 03:00badfocus

Sat​urday 15th June

11:00 - 11:45Reflex: Večerka (live podcast)
12:15 - 13:00Silný řeči (talkshow)
13:30 - 14:30CzechCrunch: Hydrogen future of humanity (debate)
14:50 - 15:35Headliner: Noty Vole (live podcast)
16:30 - 17:15Girlband!
19:00 - 19:45Bitter Season
21:45 - 22:30Dmitrievna
23:15 - 00:00Radio Free Alice
01:15 - 02:15Madface
02:15 - 03:00Lukas Ninety

Solar Stage

Wed​nesday 12th June

16:35 - 17:15Lufťáci
19:10 - 19:55High Fade
22:10 - 22:55Tomas Robin

Thurs​day 13th June

10:15 - 11:15Slam Poetry
15:10 - 15:55Bombarďák
19:00 - 19:45Xavier Baumaxa
22:05 - 22:55Pendl

Fri​day 14th June

12:55 - 13:40Buchty a loutky: Automat na filmy (theatre)
16:45 - 17:30Trombenik
19:40 - 20:25Lazy Habits
22:40 - 23:25Good Times Only

Sat​urday 15th June

10:30 - 11:00Slam Poetry Battle
11:45 - 12:15Slam Poetry Battle
13:00 - 13:30Slam Poetry Battle
15:35 - 15:55Cimbal Hell Band
17:15 - 17:55Cimbal Hell Band
19:55 - 20:40Maz Univerze
22:55 - 23:40Arrogant Twins