Thurs​day 4th August

1312416000

Empress Ballroom

18:45 - 19:25Tyrannosaurus Alan
19:45 - 20:30Pipes And Pints
20:50 - 21:45World/Inferno Friendship Society
22:05 - 22:55Old Firm Casuals
23:15 - 00:15OFF!
00:45 - 02:00The Meteors

The Arena

11:45 - 12:10Booze And Glory
12:30 - 12:55Kings Of The Delmar
13:15 - 13:40Hotwired
14:00 - 14:25Spanner
14:45 - 15:10Noise Agents
15:30 - 15:55Angry Agenda
16:15 - 16:45The Fiend
17:05 - 17:35Girlfixer
17:55 - 18:25Short Bus Window Lickers
18:45 - 19:15Geoffrey Oicott
19:35 - 20:05The Blame
20:25 - 20:55Fire Exit
21:15 - 21:50Pete Bentham And The Dinner Ladies
22:10 - 22:45The Zips
23:05 - 23:40Resolution 242
00:00 - 00:40Menace
01:00 - 02:00Heavy Metal Kids

Bizarre Bazaar

19:15 - 20:10Karaoke
20:30 - 21:30The Rockabella's
21:50 - 23:05Sarah Jane's Dolly Parton Experience
23:25 - 00:25Abba Sensation
00:45 - 02:00Eric Faulkner's Bay City Rollers

Almost Acoustic

11:30 - 12:05Bingo with Max
12:25 - 12:45Ben Potter
13:05 - 13:20Louie Raw
13:40 - 14:00Ukulele Kris
14:20 - 14:45Balsall Heathens
15:05 - 15:30Ed Ache (Ich)
15:50 - 16:20Jesse Eastfield
16:40 - 17:10Paul Carter
17:30 - 18:05Max Splodge
18:25 - 19:00World/Inferno Acoustic
19:20 - 20:20Jim Sorrow

Fri​day 5th August

1312502400

Empress Ballroom

15:40 - 16:10The Fornicators
16:30 - 17:05The Creepshow
17:25 - 18:10The Restarts
18:30 - 19:30A Wilhelm Scream
19:50 - 20:40Bouncing Souls
21:00 - 21:55Anti Nowhere League
22:15 - 23:15The Business
23:35 - 00:35Infa-Riot
00:55 - 02:00The Exploited

The Arena

12:25 - 12:50Maximum RnR
13:10 - 13:35Monkish
13:55 - 14:25Biteback
14:45 - 15:10Rust
15:35 - 16:05Choking Susan
16:25 - 17:00The Warriors
17:20 - 17:55Section 5
18:15 - 18:50HDQ
19:10 - 19:50The Stupids
20:10 - 20:50Peter And The Test Tube Babies
21:10 - 21:50English Dogs
22:10 - 22:50The Varukers
23:10 - 23:50Ex Cathedra
00:10 - 00:50Frenzy
01:10 - 02:00Mad Sin

Bizarre Bazaar

18:00 - 18:25Liz Is Evil
18:45 - 19:20Emily And The Faves
19:40 - 20:15Poisoned Electric Head
20:35 - 21:15Rubella Ballet
21:35 - 22:20Arturo Lurkers Punktry And Western
22:40 - 23:25The Cravats
23:45 - 00:55Toyah
01:15 - 02:00Late Night Karaoke

Almost Acoustic

12:30 - 13:05Bingo with Max
13:25 - 13:45Bank Holiday Jez
14:05 - 14:25Billy Liar
14:45 - 15:10Craig Temple
15:30 - 15:55Robin Leitch
16:15 - 16:40Mike Scott
17:00 - 17:25Los Fastidios
17:45 - 18:15Joe Tilston
18:35 - 19:05Jonny One-Lung
19:25 - 19:55Matt Voodoo
20:15 - 20:45Dirty Folkers
21:05 - 22:05Sarah Blackwood

Olympia 1

12:35 - 13:10Dun2Def
13:45 - 14:25Pink Hearse
15:00 - 15:35Tight Finks
16:10 - 16:45The Duel
17:20 - 18:00Texas Terri Bomb
18:40 - 19:20Drongos For Europe
20:00 - 20:50The Vibrators
21:30 - 22:20Argy Bargy
23:00 - 00:00GBH
00:45 - 02:00The Damned

Olympia 2

13:10 - 13:45On Trial UK
14:25 - 15:00Middle Finger Salute
15:35 - 16:103CR
16:45 - 17:20Hooligan
18:00 - 18:40Resistance 77
19:20 - 20:00Bus Station Loonies
20:50 - 21:30Threats
22:20 - 23:00The Dead Class
00:00 - 00:45Drunken Balordi

Sat​urday 6th August

1312588800

Empress Ballroom

12:45 - 13:15Rat City Riot
13:35 - 14:15Los Fastidios
14:35 - 15:20Random Hand
15:40 - 16:20999
16:40 - 17:30Hardskin
17:50 - 18:40Street Dogs
19:00 - 19:50Capdown
20:10 - 21:10The Boys
21:30 - 22:30The Dickies
23:00 - 00:10Pennywise
00:30 - 02:00Cock Sparrer

The Arena

12:25 - 12:50Hateful
13:10 - 13:40The Jons
14:00 - 14:30Septic Psychos
14:50 - 15:20Strawberry Blondes
15:40 - 16:10Radio Dead Ones
16:30 - 17:05Control
17:25 - 18:00The Agitators
18:20 - 18:55London
19:15 - 19:50Splodgenessabounds
20:10 - 20:50The Crack
21:10 - 21:50Have Nots
22:10 - 22:55Newtown Neurotics
23:15 - 23:50Church Of Confidence
00:10 - 00:50The Grit
01:10 - 02:00Eddy And The Hot Rods

Bizarre Bazaar

17:30 - 18:50Poly Styrene Tribute
19:10 - 19:35Guttersnipe
19:55 - 20:30The Surfin Turnips
20:50 - 21:30Jericho Hill
21:50 - 22:30Captain Hotknives
22:50 - 23:35The Shook-Ups
23:55 - 00:40The New Forbidden
01:00 - 02:00Get Cape. Wear Cape. Fly.

Almost Acoustic

12:15 - 13:05Bingo with Max
13:25 - 13:45Perkie
14:05 - 14:25Tina Lee
14:45 - 15:05Louise Distras
15:25 - 15:45Reb Sutton
16:05 - 16:25El Morgan
16:45 - 17:10Kelly Kemp
17:30 - 17:55Mauri Clash City Rocker
18:15 - 18:45Honest John Plain
19:05 - 19:35Nick Cash
19:55 - 20:30Tom Hingley
20:50 - 21:50Neck Acoustic

Olympia 1

13:25 - 13:55Guilty Pleasures
14:25 - 15:00Runnin' Riot
15:35 - 16:10Stage Bottles
16:45 - 17:20Tower Blocks
17:55 - 18:35The Defects
19:15 - 20:00Major Accident
20:40 - 21:20The Filaments
22:00 - 22:45Deadline
23:30 - 00:20Vice Squad
01:00 - 02:00Subhumans

Olympia 2

12:55 - 13:25The Bleach Boys
13:55 - 14:25Authority Zero
15:00 - 15:35Marching Orders
16:10 - 16:45Gimpfist
17:20 - 17:55Pascal Briggs And The Stokers
18:35 - 19:15Criminal Class
20:00 - 20:40Moral Dilemma
21:20 - 22:00Reazione
22:45 - 23:30Paranoid Visions
00:20 - 01:00The Red Eyes

Sun​day 7th August

1312675200

Empress Ballroom

12:30 - 13:05Fearless Vampire Killers
13:25 - 14:00The Beatdown
14:20 - 15:00Dirty Revolution
15:20 - 16:05The Skints
16:25 - 17:10Goldblade
17:30 - 18:20Glen Matlock and the Philistines
18:40 - 19:30The Outcasts
19:50 - 20:55UK Subs
21:15 - 22:25Slaughter And The Dogs
22:45 - 00:00The Adicts

The Arena

12:40 - 13:05Barnyard Masturbator
13:25 - 13:50Mangled
14:10 - 14:40Dragster
15:00 - 15:30A Heads
15:50 - 16:20Crashed Out
16:40 - 17:10Broken Nose
17:30 - 17:55Anti-Vigilante
18:15 - 18:50Kunt And The Gang
19:10 - 19:50The Disruptors
20:10 - 20:50Dipsomaniacs
21:10 - 21:55The Lurkers
22:15 - 22:55Jaya The Cat
23:15 - 00:00The JB Conspiracy

Bizarre Bazaar

17:00 - 17:15Andy Nunn
17:35 - 18:10Andy T
18:30 - 19:10TV Smith & Leigh Heggarty
19:30 - 20:15The Astronauts
20:35 - 21:30ATV
21:50 - 22:40Here And Now
23:00 - 00:00Captain Sensible and his Band

Almost Acoustic

12:15 - 12:35Bingo with Max
12:55 - 13:15Suicide Si
13:35 - 13:55Will Tun And The Wasters
14:15 - 14:35The Crows
14:55 - 15:15Steve Rawles
15:35 - 16:005 Shitty Fingers
16:20 - 16:45Mark Astronaut
17:05 - 17:20Chas Palmer Williams
17:40 - 18:15Pascal Briggs
18:35 - 19:00Mike Only
19:20 - 20:20Simon Friend (the Levelers)

Olympia 1

12:15 - 12:45Prairie Dugz
13:15 - 13:45One Man Stand
14:20 - 14:55Charred Hearts
15:30 - 16:10Monica & the Explosion
16:45 - 17:25Demob
18:05 - 18:50Neck
19:30 - 20:20Citizen Fish
21:00 - 22:00The Beat
22:50 - 00:00Jello Biafra and the GSM

Olympia 2

12:45 - 13:15The Human Project
13:45 - 14:20Atheist Rap
14:55 - 15:30Eastfield
16:10 - 16:45Picture Frame Seduction
17:25 - 18:05Sensa Yuma
18:50 - 19:30Stza Crack
20:20 - 21:00Sick On The Bus
22:00 - 22:50Red Alert