Thursday

1280966400

EMPRESS BALLROOM

17:30 - 18:00PETE BENTHAM AND THE DINNER LADIES
18:25 - 19:00THE DEAD CLASS
19:20 - 20:00THE RESTARTS
20:35 - 21:35THE AGGROLITES
21:55 - 22:45STREETLIGHT MANIFESTO
23:15 - 00:15THE KING BLUES

THE ARENA

12:00 - 12:30NO THRILLS
12:45 - 13:15THE KIRKZ
13:30 - 14:00REBEL CITY RADIO
14:15 - 14:45CHARRED HEARTS
15:00 - 15:30ICH
15:50 - 16:20DANGERS CLOSE
16:40 - 17:10GEOFFREY OICOTT
17:30 - 18:103CR
18:25 - 19:05DRUNKEN BALORDI
19:20 - 20:00MIDDLE FINGER SALUTE
20:15 - 20:55BLITZKRIEG
21:10 - 21:50PICTURE FRAME SEDUCTION
22:05 - 22:45MENACE
23:05 - 23:50SPLODGENESSABOUNDS
00:05 - 00:50THE LURKERS
01:10 - 02:00SECTION 5

BIZARRE BAZAAR

19:15 - 19:40BURLESQUE with Lucy Longlegs/Scarlett
19:45 - 20:20BARBIESHOP
20:25 - 20:45BURLESQUE with Lucy Longlegs
20:50 - 21:40MONGEY CREW
22:00 - 23:00T-REX
23:30 - 00:30THE GLITTER BAND
00:50 - 01:50ABBA SENSATION

ALMOST ACOUSTIC

11:40 - 12:15BINGO WITH MAX SPLODGE
12:30 - 12:55CLINT MALICIOUS
13:10 - 13:30LOUIE 1 song RAW
13:35 - 14:00ANDREW CREAM
14:15 - 14:40CYNICS
14:55 - 15:20SOME SORT OF THREAT
15:35 - 16:00DUCKING PUNCHES
16:15 - 16:45PERKIE
17:00 - 17:25ANDY T
17:40 - 18:15BRAD FRUGALS FIENDISH PUB QUIZ
18:30 - 19:00MICKY OLIVER
19:15 - 19:40BANDITOS
19:55 - 20:40DRUG FUCKER WAKEY DUO (English Dogs/The Wernt)

Friday

1281052800

EMPRESS BALLROOM

14:50 - 15:30ZOOPARTY
15:45 - 16:30BADTOWN
16:40 - 17:10JAYA THE CAT
17:40 - 18:30SONIC BOOM SIX
18:45 - 19:30BLOOD OR WHISKEY
19:50 - 20:40HAZEL O’CONNOR AND THE SUBTERRANEANS
21:00 - 22:00DEPARTMENT S
22:15 - 23:15THE REZILLOS
23:45 - 00:45STIFF LITTLE FINGERS

OLYMPIA 1

14:45 - 15:15MONKISH
15:50 - 16:20THE WARRIORS
16:55 - 17:30CRASHED OUT
18:05 - 18:45KLASSE KRIMINALE (Italy
19:20 - 20:00CATCH 22 (USA)
20:35 - 21:20DEADLINE
22:00 - 22:45CHELSEA
23:30 - 00:15ARGY BARGY
01:00 - 02:00COCKNEY REJECTS

OLYMPIA 2

14:15 - 14:45POUNDAFLESH
15:15 - 15:45GUITAR GANGSTERS
16:20 - 16:55EAST END BADOES
17:30 - 18:05THE BLAME (USA)
18:45 - 19:20STAGE BOTTLES (Germany))
20:00 - 20:35ASHERS (USA)
21:20 - 22:00SICK ON THE BUS
22:45 - 23:30CHANNEL 3 (USA)
00:15 - 01:00THE VARUKERS

THE ARENA

12:25 - 12:55NOISE AGENTS
13:10 - 13:40ANTI VIGILANTE
13:55 - 14:25BABY BOOM
14:40 - 15:10DIRTY REVOLUTION
15:25 - 15:55MORAL DILEMMA
16:10 - 16:40RADIO DEAD ONES (Germany)
16:55 - 17:25KRAWALLBRUEDER (Germany)
17:40 - 18:10DIPSOMANIACS
18:25 - 18:55THIS IS A STANDOFF (USA)
19:15 - 19:45SENSA YUMA
20:05 - 20:40BROKEN BONES
20:55 - 21:30THE GRIT
21:45 - 22:25FRANTIC FLINTSTONES
22:40 - 23:25DEMENTED ARE GO
23:40 - 00:35KING KURT
00:50 - 01:50THE VIBRATORS

BIZARRE BAZAAR

18:45 - 19:15MULTI COLOURED POP SHOP
19:30 - 20:00JERICHO HILL (punk rock Johnny Cash covers)
20:10 - 20:35BURLESQUE - Frankie Wilde
20:40 - 21:10G.O.R.G.E.O.U.S
21:20 - 21:40BURLESQUE - Zara Ann
21:45 - 22:40THE CRAVATS
22:55 - 23:55VIV ALBERTINE (of The Slits)
00:15 - 01:15CHAS AND HIS BAND

ALMOST ACOUSTIC

12:15 - 12:40BINGO WITH MAX SPLODGE
12:55 - 13:20CHRIS BUTLER
13:35 - 14:00JIM SORROW (Freaks Union)
14:15 - 14:40RED EYES ACOUSTIC
14:55 - 15:25JAMES BROCKBANK ( The Guilty Pleasures)
15:40 - 16:10PAUL CARTER
16:25 - 16:55BALSALL HEATHENS ( feat Jock GBH)
17:10 - 17:40CRAIG TEMPLE ( MORAL DILEMMA)
17:55 - 18:25MAX SPLODGE
18:40 - 19:10CHAS PALMER WILLIAMS (LIGHTYEAR)
19:25 - 20:00ARTURO LURKERS PUNKTRY & WESTERN
20:15 - 21:00ATTILA THE STOCKBROKER

Saturday

1281139200

EMPRESS BALLROOM

12:25 - 12:55MOUTHWASH
13:15 - 14:00LOS FASTIDIOS (Italy)
14:15 - 14:55THE FREEZE (USA)
15:15 - 16:00BIG D AND THE KIDS TABLE (USA)
16:20 - 17:00GOLDBLADE
17:25 - 18:00999
18:30 - 19:30TV SMITH AND THE VALENTINES PLAY ‘THE ADVERTS’
20:00 - 21:00PENETRATION
21:30 - 22:30UK SUBS
23:00 - 00:00SLAUGHTER & THE DOGS
00:30 - 01:30NEW YORK DOLLS

OLYMPIA 1

12:50 - 13:20BORN TO LOSE
13:55 - 14:25TEXAS TERRI BOMB
15:00 - 15:35RED ALERT
16:10 - 16:55THE DEFECTS
17:30 - 18:15ONE WAY SYSTEM
18:55 - 19:40STAR FUCKING HIPSTERS (USA)
20:20 - 21:05VICE SQUAD
21:45 - 22:40THE OPPRESSED
23:25 - 00:20G.B.H.
01:05 - 02:00DISCHARGE

OLYMPIA 2

12:20 - 12:50KEYSIDE STRIKE
13:20 - 13:55TOWER BLOCKS (Germany)
14:25 - 15:00THE AGITATORS (Belgium)
15:35 - 16:10CIVET (USA)
16:55 - 17:30REAZIONE (Italy)
18:15 - 18:55THE BLAGGERS
19:40 - 20:20PARANOID VISIONS
21:05 - 21:45NECK
22:40 - 23:25ABRASIVE WHEELS
00:20 - 01:05HARDSKIN

THE ARENA

12:20 - 12:50BROKEN NOSE
13:05 - 13:35HUMAN PROJECT
13:50 - 14:20MONICA AND THE EXPLOSION
14:35 - 15:05DUN2DEF
15:20 - 15:50STRAWBERRY BLONDES
16:05 - 16:35JB CONSPIRACY
16:50 - 17:20FIRE EXIT (Scotland)
17:40 - 18:15RESISTANCE 77
18:30 - 19:05INSTANT AGONY
19:20 - 19:55CHURCH OF CONFIDENCE (Germany)
20:10 - 20:45DRONGOS FOR EUROPE
21:00 - 21:45PUNISHMENT OF LUXURY
22:00 - 22:45THE STIFFS
22:55 - 23:45THE FILAMENTS
00:00 - 00:50THE LAST RESORT
01:05 - 02:00PETER AND THE TEST TUBE BABIES

BIZARRE BAZAAR

19:00 - 20:00DJ RO (aka Ashika)
20:05 - 20:45RAZORBLADE KISSES
21:00 - 21:45RENEGADE BURLESQUE
22:00 - 23:15UK DECAY
23:30 - 00:30PETER MURPHY (of Bauhaus)

ALMOST ACOUSTIC

12:20 - 12:45BINGO WITH MAX SPLODGE
13:00 - 13:25MAURI CLASH CITY ROCKER
13:40 - 14:15JAMIE CLARKE'S PERFECT (The Pogues)
14:30 - 14:55KELLY KEMP (No Comply)
15:10 - 15:40NICK CASH (999)
15:55 - 16:25PASCAL BRIGGS
16:40 - 17:15JONNY ONE LUNG (The Filaments)
17:30 - 18:00DJ RO ASHIKA (Killing Joke Sound System)
18:15 - 18:45MICK CRUDGE ( The Fits)
19:00 - 19:30NECK ACOUSTIC
19:45 - 20:15BEN CHILDS (Sonic Boom Six)
20:30 - 21:30TOM HINGLEY (Inspiral Carpets)

Sunday

1281225600

EMPRESS BALLROOM

13:10 - 13:40THE REMNANTS
14:10 - 15:00CITIZEN FISH
15:15 - 16:00RANDOM HAND
16:20 - 17:10FUCKED UP (Canada)
17:30 - 18:20AGNOSTIC FRONT
18:40 - 19:30THE SLACKERS
19:50 - 20:40THE DWARVES
21:10 - 22:10GALLOWS
22:40 - 23:40BAD RELIGION

OLYMPIA 1

13:50 - 14:20THE PIGS
14:50 - 15:20DRAGSTER
15:50 - 16:25THE GUILTY PLEASURES
17:00 - 17:35BASTARD SQUAD (Australia)
18:10 - 18:50CHOKING SUSAN (USA)
19:30 - 20:30CRO MAGS
21:10 - 22:107 SECONDS
22:50 - 23:50THE SUBHUMANS

OLYMPIA 2

13:20 - 13:50POTENTIAL VICTIMS
14:20 - 14:50ACID DROP
15:20 - 15:50GIMPFIST
16:25 - 17:00THE DUEL
17:35 - 18:10THE SKUNKS
18:50 - 19:30CONTROL
20:30 - 21:10LONDON
22:10 - 22:50FUNERAL DRESS (Belgium)

THE ARENA

12:25 - 12:55BARNYARD MASTURBATOR
13:10 - 13:40THE ANGRY AGENDA
13:55 - 14:25CERTIFIED
14:40 - 15:10GIRLFIXER
15:30 - 16:10GUNS ON THE ROOF
16:25 - 17:05THE VALENTINES (Italy)
17:20 - 18:00BLEACH BOYS
18:15 - 18:55THE ACCELERATORS (Belgium)
19:10 - 19:50MIKE TV
20:05 - 20:45THE SKINTS
21:00 - 21:45SEPTIC PSYCHOS
22:00 - 22:45CRIMINAL CLASS
23:00 - 23:45THE GODFATHERS

BIZARRE BAZAAR

17:15 - 17:40POG
17:55 - 18:25KUNT AND THE GANG
18:40 - 19:15ON TRIAL ORGANISATION
19:30 - 20:00CAPTAIN HOTKNIVES
20:15 - 20:55POISONED ELECTRICK HEAD
21:10 - 21:55ED TUDOR POLE
22:10 - 22:55STZA CRACK (Leftover Crack/SFH)
23:10 - 00:20GOO GOO MUCK (Cramps tribute)

ALMOST ACOUSTIC

12:20 - 12:55BINGO WITH MAX SPLODGE
13:10 - 13:35REN SPITS AT MAGPIES
13:50 - 14:15BILLY LIAR
14:30 - 14:55WOB
15:10 - 15:45THE CASUAL TERRORIST
15:50 - 16:25RICHIE DOSSER & FRIENDS
16:40 - 17:10TINA LEE
17:25 - 17:55MIKE SCOTT (Phinius Gage)
18:10 - 18:45ROBIN LEITCH (Random Hand)
19:00 - 19:45KEVIN SECONDS (7 Seconds)
20:00 - 20:35JOE TILSTON (Random Hand)
20:50 - 21:30VIC RUGGERIO (The Slackers)