Thurs​day 24th August

1503532800

Alternative Stage

00:30 - 03:00Jen Long vs. Bless DJS

Jack Rocks Stage

00:00 - 01:00Jono Ma (DJ Set)

Fri​day 25th August

1503619200

Main Stage

12:30 - 13:00Judas
13:20 - 13:55Deap Valley
14:20 - 14:55Mallory Knox
15:20 - 16:00Rat Boy
16:30 - 17:10Circa Waves
17:40 - 18:25Jimmy Eat World
18:55 - 19:45Two Door Cinema Club
20:20 - 21:20Bastille
22:00 - 23:20Kasabian

NME Stage

12:00 - 12:30Lea Porcelain
12:50 - 13:20Marika Hackman
13:40 - 14:10The Magic Gang
14:30 - 15:00The Orwells
15:20 - 15:50Declan McKenna
16:10 - 16:45Oh Wonder
17:05 - 17:40Anne-Marie
18:00 - 18:35Lethal Bizzle
19:00 - 19:45Sub Focus (Live)
20:10 - 20:55Tory Lanez
21:15 - 22:00Queens Of The Stone Age (Secret Set)
22:25 - 23:30You Me At Six

Dance Stage

12:00 - 12:30Haus
12:50 - 13:20Mullally
13:40 - 14:20Dreem Teem
14:35 - 15:05TOKiMONSTA
15:20 - 16:00Metrik
16:10 - 16:50Majestic
17:00 - 17:40Heartless Crew
18:00 - 18:40Kurupt FM
18:50 - 19:35Chris Lorenzo
19:45 - 20:35Shy FX
20:55 - 21:55Dillon Francis
22:15 - 23:30Fatboy Slim

The Lock Up

12:05 - 12:35Life
12:55 - 13:25Freak
13:45 - 14:15Palisades
14:35 - 15:05Puppy
15:25 - 15:55God Damn
16:15 - 16:45WSTR
17:05 - 17:40Counterfeit
18:00 - 18:35Tigers Jaw
18:55 - 19:35Boston Manor
20:05 - 20:40Arcane Roots
21:15 - 21:55The Amity Affliction
22:30 - 23:30Billy Talent

Festival Republic Stage

12:00 - 12:25Barns Courtney
12:40 - 13:10Yonaka
13:25 - 13:55Prose
14:10 - 14:40The Amazons
15:00 - 15:30Louis Berry
15:50 - 16:20Idles
16:40 - 17:10The Big Moon
17:30 - 18:00Cosima
18:20 - 18:50Off Bloom
19:10 - 19:40Toothless
20:00 - 20:30The Districts
20:50 - 21:20Jagwar Ma
21:40 - 22:10Cigarettes After Sex
22:30 - 23:30Bear's Den

BBC Music Introducing Stage

11:10 - 11:35Honey Arcade
11:50 - 12:15Avenoir
12:30 - 12:55M O S E S
13:10 - 13:35Olly Chamberlain
13:50 - 14:15Brooke Bentham
14:30 - 15:00Willie J Healey (Secret Set)
15:25 - 15:50Plaza
16:15 - 16:40Phundo Art
17:00 - 17:25RALE
17:45 - 18:10Sugarmen
18:30 - 18:55Scott Quinn
19:15 - 19:40The Golden Age Of TV
20:00 - 20:25TOUTS

BBC 1xtra Stage

12:30 - 13:00Yung Fume
13:15 - 13:45Fekky
14:00 - 14:30Big Tobz
14:45 - 15:15Father
15:30 - 16:00Akala
16:15 - 16:45Watsky
17:00 - 17:30Lunice
17:45 - 18:15Avelino
18:35 - 19:20P Money
19:40 - 20:15Angel
20:40 - 21:15Rejji Snow
21:40 - 22:20Mist
22:45 - 23:30Danny Brown

Alternative Stage

12:05 - 12:30Iain Stirling
12:30 - 13:10Piff The Magic Dragon
13:10 - 13:15Pierre Novellie
13:15 - 13:45Elliot Steel
13:45 - 14:25Daniel Sloss
14:30 - 15:00Dane Baptiste
15:00 - 15:30Josie Long
15:30 - 16:10Rob Delaney
16:15 - 16:35Steve Hall
16:35 - 17:20Joe Lycett
21:30 - 22:30The Big Moon Vs Marika Hackman DJ's
22:30 - 23:30Declan McKenna Vs Blaenavon DJs
23:30 - 00:30Huw Stephens Vs Circa Waves DJ's
00:30 - 03:00Jen Long Vs Bless Djs

Jack Rocks Stage

12:00 - 12:25The Cosmics
12:40 - 13:05Anteros
13:20 - 13:50White Room
14:05 - 14:30The Assist
14:45 - 15:15The Wholls
15:25 - 15:50Paves
16:00 - 16:25The Surrenders
16:35 - 17:00Heavy Suns
17:15 - 17:45Broken Witt Rebels
18:05 - 18:35The Shimmer Band
18:55 - 19:25Trampolene
19:40 - 20:10Mint
20:20 - 20:45Of Empires
21:00 - 21:25Rainbow Maniac
21:40 - 22:05Asylums
23:20 - 23:50Special Guests TBA

Signing Tent

15:30 - 16:00The Amazons Signing
16:30 - 17:00Rat Boy Signing
17:15 - 17:45Declan McKenna Signing
18:00 - 18:30Bastille Signing

Sat​urday 26th August

1503705600

Main Stage

12:00 - 12:30Honeyblood
12:50 - 13:25Moose Blood
13:45 - 14:20The Pretty Reckless
14:45 - 15:25PVRIS
15:50 - 16:35Migos
17:05 - 17:50At The Drive In
18:20 - 19:20Korn
19:55 - 21:10Major Lazer
21:50 - 23:20Eminem

NME Stage

12:00 - 12:30King No One
12:45 - 13:15Blaenavon
13:35 - 14:05Inheaven
14:25 - 14:55Cabbage
15:15 - 15:45Tom Misch (Live)
16:05 - 16:35Marmozets
16:55 - 17:25Frank Carter & The Rattlesnakes
17:45 - 18:20Sundara Karma
18:45 - 19:20Loyle Carner
19:50 - 20:35Everything Everything
21:05 - 21:50Glass Animals
22:30 - 23:30Flume

Dance Stage

12:45 - 13:15Get Inuit
13:30 - 14:00Sigrid
14:20 - 14:50ALMA
15:05 - 15:40LANY
15:55 - 16:20Becky Hill
16:30 - 17:10Delta Heavy
17:20 - 18:00Jaguar Skills
18:00 - 18:55Jax Jones
19:05 - 19:50Goldie
20:00 - 20:50High Contrast
21:15 - 22:15Noisia 'Outer Edges'
22:30 - 23:30Andy C

The Pit

12:15 - 12:45Dream State
13:05 - 13:35Casey
13:55 - 14:25Viagra Boys
14:45 - 15:15Tigercub
15:35 - 16:05Zeal & Ardor
16:25 - 16:55Vukovi
17:15 - 17:45Defeater
18:05 - 18:40Astroid Boys
19:00 - 19:35Turbowolf
20:05 - 20:40Carpenter Brut
21:15 - 21:55One Ok Rock
22:30 - 23:30While She Sleeps

Festival Republic Stage

11:50 - 12:30Wolf Alice (Secret Set)
12:45 - 13:15Paris Youth Foundation
13:25 - 14:05Indigo Lo
14:25 - 14:55Superfood
15:15 - 15:45All Tvvins
16:05 - 16:35Pumarosa
16:55 - 17:25The Japanese House
17:45 - 18:15Eden
18:35 - 19:05Black Honey
19:25 - 19:55Grouplove
20:15 - 20:45Shame
21:05 - 21:35The View
21:55 - 22:30Japandroids
22:50 - 23:30Black Lips

BBC Music Introducing Stage

11:55 - 12:25Colouring
12:35 - 13:00Pale Waves
13:15 - 13:40Soeur
13:55 - 14:20Dan Stock
14:40 - 15:05Fickle Friends (Secret Set)
15:30 - 15:55Verschieden
16:20 - 16:45Too Many T's
17:05 - 17:30Will Sin For Love
17:50 - 18:15Cassia
18:35 - 18:55Playing House
19:20 - 19:45Ider
20:05 - 20:30Island

BBC 1xtra Stage

12:00 - 12:25Bossman Birdie
12:30 - 13:00NOT3S
13:10 - 13:40Geovarn
13:50 - 14:20Mic Righteous
14:30 - 15:00DJ Semtex
15:10 - 15:45Cadet
16:15 - 16:5067
17:10 - 17:45Abra Cadabra
18:05 - 18:35Stefflon Don
18:55 - 19:30AJ Tracey
19:55 - 20:30Russ
20:55 - 21:40Flatbush Zombies

Alternative Stage

11:35 - 12:10Matt Richardson
12:15 - 12:45Ivo Graham
12:45 - 13:30Simon Amstell
13:40 - 14:20Jonathon Pie
14:25 - 15:10Tape Face
15:10 - 15:15Mark Olver
15:15 - 16:00Andrew Maxwell
17:00 - 17:45Bill Bailey
22:45 - 03:00Buttoned Down Disco

Jack Rocks Stage

12:00 - 12:25Palm Honey
12:45 - 13:15Blackwaters
13:35 - 14:05The Blinders
14:25 - 14:55Bang Bang Romeo
15:10 - 15:35Avalanche Party
15:50 - 16:15False Heads
16:30 - 16:55Breed
17:15 - 17:45Shambolics
18:05 - 18:35Strange Bones
18:55 - 19:25The Sundowners
19:40 - 20:05The Strawberries
20:20 - 20:45Vida
21:00 - 21:25Sisteray
21:40 - 22:05Plastic People
23:20 - 00:00Baby Strange

Signing Tent

13:00 - 13:30Frank Carter & The Rattlesnakes Signing
15:30 - 16:00Glass Animals Signing
17:00 - 17:30PVRIS Signing
18:00 - 18:30Marmozets Signing

Sun​day 27th August

1503792000

Main Stage

12:15 - 12:45The Xcerts
13:05 - 13:40PINS
14:05 - 14:40Vant
15:05 - 15:45Against The Current
16:15 - 16:55Architects
17:30 - 18:00Giggs
18:35 - 19:20Blossoms
19:55 - 20:55Liam Gallagher
21:50 - 23:20Muse

NME Stage

12:10 - 12:40X Ambassadors
13:00 - 13:30Mutemath
13:50 - 14:20Fickle Friends
14:45 - 15:15SG Lewis
15:40 - 16:10Pond
16:35 - 17:05The Sherlocks
17:30 - 18:00Wiley
18:25 - 19:00Milky Chance
19:25 - 19:55Ray BLK
20:20 - 21:00Mura Masa
21:30 - 22:10Halsey
22:40 - 23:30HAIM

Dance Stage

12:00 - 12:40Star. One
12:45 - 13:25James Organ
13:35 - 14:15Kideko
14:25 - 15:15Matrix & Futurebound B2B Loadstar
15:25 - 16:05Jacob Plant
16:15 - 16:55Monki
17:05 - 17:45Sam Divine
17:55 - 18:35Camelphat
18:45 - 19:30Claptone
19:40 - 20:30Mistajam
21:00 - 22:00Charli XCX
22:30 - 23:00Marshmello

The Lock Up

12:15 - 12:45Heir
13:05 - 13:35Baby In Vain
13:55 - 14:25Raveneye
14:45 - 15:15Slotface
15:35 - 16:05Fizzy Blood
16:25 - 16:55Muncie Girls
17:15 - 17:45Culture Abuse
18:05 - 18:40Tired Lion
19:00 - 19:45The Prettyboys (Don Broco)
20:05 - 20:40Breaking Benjamin
21:15 - 21:55Gnarwolves
22:30 - 23:30Neck Deep

Festival Republic Stage

12:15 - 12:45OUTLYA
13:05 - 13:35Saint PHNX
13:55 - 14:25Ten Tonnes
14:45 - 15:15Otherkin
15:35 - 16:05King Nun
16:25 - 16:55Mondo Cozmo
17:15 - 17:45Will Joseph Cook
18:05 - 18:35Picture This
18:55 - 19:25Vallis Alps
19:45 - 20:20Phantogram
20:40 - 21:20Ash
21:45 - 22:20Tom Grennan
22:45 - 23:30The Hunna

BBC Music Introducing Stage

11:10 - 11:35Rock Bottom Risers
11:50 - 12:15The Pale White
12:30 - 12:55Deadset Dream
13:10 - 13:35Anna Straker
13:50 - 14:15Low Island
14:35 - 15:05The Hunna (Secret Set)
15:25 - 15:50Chroma
16:15 - 16:40Alibi
17:00 - 17:25Penguin
17:45 - 18:10Mosa Wild
18:30 - 18:55Ginger Snaps
19:15 - 19:40Queen Zee & The Sasstones
20:00 - 20:25Honey Lung

BBC 1xtra Stage

12:05 - 12:35The Lafontaines
12:50 - 13:20Monster Florence
13:35 - 14:05Jaykae
14:20 - 14:50Lotto Boyzz
15:05 - 15:35Young T & Bugsey
15:50 - 16:20The Manor
16:35 - 17:05The Heatwave
17:20 - 17:50They
18:20 - 18:55J Hus
19:10 - 19:55Vince Staples
20:20 - 21:00Mostack
21:30 - 22:15Dave
22:45 - 23:30Bugzy Malone

Alternative Stage

12:05 - 12:35Sean McLoughlin
12:40 - 13:35Wifi Wars
13:45 - 14:15Lloyd Griffith
14:15 - 15:00Rubberbandits
15:00 - 15:05James Gill
15:05 - 15:30Jonny Awsum
15:30 - 16:15Seann Walsh
16:20 - 16:50Flo & Joan
16:50 - 17:35Katherine Ryan
22:45 - 03:00Propaganda W. Guest DJ's Blossoms

Jack Rocks Stage

12:00 - 12:25Liberty Ship
12:45 - 13:15Himalayas
13:35 - 14:05No Hot Ashes
14:25 - 14:55The Americas
15:10 - 15:35Surge
15:50 - 16:15Emily Capell
16:30 - 16:55The Spitfires
17:15 - 17:45The Jackobins
18:05 - 18:35Tijuana Bibles
18:55 - 19:25The Luka State
19:40 - 20:05Sons
20:20 - 20:45Naropa
21:00 - 21:25Skin
21:40 - 22:05Rosko
23:20 - 00:00Sheafs

Signing Tent

15:00 - 15:30Neck Deep Signing
16:00 - 16:30Blossoms Signing
17:30 - 18:00The Hunna Signing