Wed​nesday 18th September

1568764800

Grüner Jäger

20:00 - 20:30Linn Stern
20:30 - 21:00Bandit Bandit
21:00 - 21:30Linn Stern
21:30 - 22:00Hunney Pimp
22:00 - 22:30Linn Stern
22:30 - 23:00Louis Baker
23:00 - 23:30Linn Stern
23:30 - 00:15Mikey Mike
00:15 - 01:00Linn Stern

Hanseplatte

21:00 - 21:30The Screenshots
22:00 - 22:30Lingua Nada
23:00 - 23:30Jealous

Festival Village / Fritz Bühne

15:40 - 16:00J.Lamotta
18:40 - 19:00William Prince
20:10 - 20:30Neon Dreams

Mojo Jazz Café

19:30 - 20:00Asthm
20:30 - 21:00Ida Kudo
21:30 - 22:00Bartleby Delicate
22:30 - 23:00Virginia And The Flood
23:30 - 00:00Tamzene

Mojo Club

20:10 - 20:50Amilli
21:35 - 22:20Gato Preto
23:00 - 00:15Jules Ahoi

Arcotel Onyx / Board Room

18:00 - 18:25Lisa Pac
18:35 - 19:00Andrea Poggio

Spielbude

20:00 - 20:30MALONDA
21:00 - 22:00MAL ÉLEVÉ
22:30 - 23:00Onejiru

N-Joy Reeperbus

14:10 - 14:25Emma Steinbakken
14:40 - 14:55ELI
15:10 - 15:30Amanda Tenfjord
15:45 - 16:05Neon Dreams
16:30 - 16:50Bruckner
17:55 - 18:10Amilli
18:30 - 18:50The Bland
19:15 - 19:35I'm not a Blonde
19:55 - 20:10Virginia And The Flood
20:30 - 20:50Thorsteinn Einarsson

Viva con Agua Hangout Stage

14:00 - 00:00Viva con Agua Hangout
17:00 - 17:20Winterbourne
18:00 - 18:20Jules Ahoi
19:00 - 19:20Hunney Pimp

Bazzookas Bus

18:30 - 18:50BAZZOOKAS
20:00 - 20:20BAZZOOKAS
22:00 - 22:20BAZZOOKAS

Imperial Theater

20:00 - 20:40Molly Sarlé
21:20 - 22:30Bedouine
23:10 - 00:10Mattiel

Spielbudenplatz

14:00 - 23:00Flatstock – Europe Poster Convention

Stage Operettenhaus

18:00 - 19:00DOORS OPEN Show
21:15 - 22:15Dope Lemon
23:15 - 00:25Feist

Prinzenbar

19:55 - 20:30Moli
21:10 - 22:00Malik Harris
22:40 - 23:20ELI
00:00 - 00:45Catnapp

Docks

19:30 - 20:20American Authors
21:00 - 22:00Sleaford Mods
23:00 - 00:10Leoniden

Kukuun (Klubhaus St. Pauli)

20:20 - 21:00LissA
21:45 - 22:30Sofia Portanet
23:15 - 23:45Gianni Mae

Häkken (Klubhaus St. Pauli)

20:00 - 20:40Mathea
21:20 - 22:00IDER
22:40 - 23:20Georgia
00:00 - 00:40Gurr

Alte Liebe (Klubhaus St. Pauli)

18:00 - 19:00NDR Blue Backstage

Sommersalon (Klubhaus St. Pauli)

20:30 - 21:10Ian Late
21:40 - 22:20Darjeeling
22:50 - 23:30AYU
00:00 - 00:40Roast Apple

Bahnhof Pauli (Klubhaus St. Pauli)

21:00 - 21:25Echo Collective
21:25 - 21:45DJ Clé
21:45 - 22:10Echo Collective

Angie's Nightclub

22:00 - 22:40HYYTS
23:20 - 00:00Bobby Oroza

Sankt Pauli Museum (Hamburg Haus)

18:00 - 19:00Arne Platzbecker
20:00 - 20:40The Bland
21:10 - 21:50BRTHR
22:20 - 23:00Penny Police
23:30 - 00:10I'm not a Blonde

Erotic Art Museum Hamburg

18:00 - 23:00Erotic Art Museum – The Sound Of Burlesque

Nochtspeicher

19:40 - 20:20Skinny Pelembe
21:00 - 21:40W.H. Lung
22:20 - 23:00Joy Crookes
23:40 - 00:20Bloxx

Nochtwache

19:50 - 20:40J.Lamotta
21:20 - 22:20Happyness
23:00 - 23:40Emma Steinbakken

Headcrash

20:30 - 21:10Just Mustard
21:40 - 22:20Bitch Falcon
22:50 - 23:30Fangclub

Pocca Bar

19:00 - 19:40Atena
19:00 - 19:40Atena
20:00 - 20:40Maraton
20:00 - 20:40Maraton
21:00 - 21:40The New Death Cult
21:00 - 21:40The New Death Cult
22:00 - 22:40Lüt
22:00 - 22:40Lüt

Moondoo

20:00 - 20:30Amanda Tenfjord
21:20 - 22:10Féfé & Leeroy
22:50 - 23:40Oscar Jerome

Thomas Read

20:00 - 20:30Rachel Wammack
21:00 - 21:30Ingrid Andress
22:00 - 22:30Ilse DeLange
23:00 - 23:30Blanco Brown

Molotow / Club

20:00 - 20:50EASY LIFE
21:30 - 22:05Do Nothing
22:45 - 23:40YAK
00:20 - 01:00Inhaler
01:00 - 06:00Punk Rock Cocktail

Molotow / SkyBar

20:15 - 21:00Feng Suave
21:45 - 22:40Culk
23:20 - 00:00PLANET

Molotow / Backyard

20:45 - 21:10Mattiel
21:50 - 22:10Jealous
23:35 - 23:55SHATTEN
23:55 - 06:00TV PARTY mit VJ WASTED

Molotow / Karatekeller

21:50 - 22:40Les Deuxluxes
23:25 - 00:10Someone

Indra

20:00 - 20:40Anger
21:10 - 21:50Oehl
22:20 - 23:00Lisa Pac
23:30 - 00:10Sketches on Duality

Planetarium Hamburg

18:00 - 19:00Ólafur Arnalds: Ekki Hugsa 360°

Festival Village / Rollerskate Jam

12:30 - 21:00Rollerskate Jam

Festival Village / Cinema

13:00 - 15:15Urban Myths
15:30 - 17:00Diary Of An Uber Driver
17:00 - 17:10Sing To Me
17:15 - 18:00LeFloid VS The World
18:00 - 19:30French Waves
19:30 - 21:00RocKabul

Festival Village / Arts Playground

12:30 - 21:00Marina Zumi
12:30 - 21:00A Symphony Of Noise – inspired by Matthew Herbert
12:30 - 21:00Florian Egermann – Failed Artists International
12:30 - 21:00Michel Lamoller
12:30 - 21:00Heinz Strunk – Fantasies 40 Plus
12:30 - 21:001010
12:30 - 21:00Eine Stadt wird Bunt – Hamburg Graffiti History
12:30 - 21:00Stefanie Schmid Rincon – On The Go
12:30 - 21:00Alchemist's Valley – The Wilderness Of The Ink Jungle
12:30 - 21:00Hip-Hop aus Hamburg in die Welt #BACKSPIN25
16:00 - 22:00Shared Studio
16:00 - 16:10Rising Dance Collective – Chaos Is A State Of Control

Festival Village / Ticket Desk

17:00 - 19:00Destination Art – Gallery Hopping in der Neustadt

Thurs​day 19th September

1568851200

Grüner Jäger

20:00 - 20:45Chaos Chaos
21:30 - 22:00Casey Lowry
22:50 - 00:00Foreign Diplomats

Knust

19:45 - 20:30SASAMI
21:20 - 22:05Sea Girls
22:50 - 23:50Pierce Brothers

GHvC

23:00 - 01:00Mitternachtsverkauf - Thees Uhlmann
23:00 - 01:00Mitternachtsverkauf - Thees Uhlmann

Uebel & Gefährlich

19:40 - 20:40Say Yes Dog
21:20 - 22:30Fortuna Ehrenfeld
23:10 - 00:10HUNDREDS

resonanzraum

20:00 - 20:30Gediminas Gelgotas
21:00 - 21:30Hugar
22:00 - 22:30Dirk Maassen
23:00 - 23:30Lisa Morgenstern

Terrace Hill

20:20 - 21:20Whispering Sons
22:15 - 23:00Justin Jesso
23:40 - 00:40Bruckner

Mixed Zone Millerntor Stadion

20:00 - 20:40LissA
21:30 - 22:10Jesse Mac Cormack
23:10 - 23:50Louis Baker

Festival Village / Fritz Bühne

14:40 - 15:00Teitur Magnússon
16:10 - 16:30Teepee
17:00 - 18:00Zeit Für Zorn? – Die Türsteherlesung
19:10 - 19:30Serushiô
20:40 - 21:00Jeangu Macrooy

Mojo Jazz Café

19:30 - 21:00Aparde
21:30 - 23:00Fred Red
23:30 - 01:00DJ STYLEWARZ

Mojo Club

20:00 - 21:00Les Amazones d'Afrique
21:50 - 23:00Jungle by Night
23:45 - 00:30Georgia

Arcotel Onyx / Board Room

18:00 - 18:25Leela Gilday
18:35 - 19:00T. Thomason

Spielbude

13:30 - 14:00Laybricks
14:30 - 15:00SURL
15:30 - 16:00Colde
16:30 - 17:00Say Sue Me
20:00 - 20:40Sillyboy's Ghost Relatives
21:10 - 21:50Danai Nielsen
22:20 - 23:00Sworr

Damensalon

21:00 - 21:45Saender
21:00 - 21:45Saender
22:00 - 23:00Sedlmeir
22:00 - 23:00Sedlmeir

N-Joy Reeperbus

14:25 - 14:40Casey Lowry
14:55 - 15:10SYML
15:30 - 15:50Foreign Diplomats
16:10 - 16:25Justin Jesso
17:30 - 17:50Ren Harvieu
18:10 - 18:25KIDDO
18:40 - 18:55LEJO
19:10 - 19:25Celeste
19:45 - 20:05Dean Lewis
20:30 - 20:50Belle Mt.

Viva con Agua Hangout Stage

14:00 - 00:00Viva con Agua Hangout
17:00 - 17:20Say Yes Dog
18:00 - 18:20Moli
19:00 - 19:20Amilli
20:00 - 20:30Taxi Kebab

Bazzookas Bus

18:30 - 18:50BAZZOOKAS
20:00 - 20:20BAZZOOKAS
22:00 - 22:20BAZZOOKAS

Imperial Theater

20:40 - 21:10KORANTEMAA
22:00 - 22:30ROE
23:15 - 23:50Celeste

Spielbudenplatz

14:00 - 23:00Flatstock – Europe Poster Convention

Prinzenbar

19:50 - 20:20Balcony
21:00 - 21:35Sam Tompkins
22:20 - 23:30Islandman
00:10 - 01:00Bugus

Docks

20:05 - 20:45Rikas
21:30 - 22:15ELI
23:00 - 00:15Dean Lewis

Kukuun (Klubhaus St. Pauli)

12:00 - 12:30Laurent Bourque
13:00 - 13:30Alexandria Maillot
14:00 - 14:30Neon Dreams
15:00 - 15:30Tallies
16:00 - 16:30Soran
17:00 - 17:30Jesse Mac Cormack
18:00 - 18:30Les Deuxluxes
19:00 - 19:30TEKE TEKE
20:00 - 20:30William Prince
21:00 - 21:30Zaki Ibrahim
22:00 - 22:30Lost Cousins
23:00 - 23:30Ponteix
00:00 - 00:30DiRTY RADiO

Häkken (Klubhaus St. Pauli)

16:00 - 17:00Niko Backspin & Falk Schacht – Rap Ist Kampfsport
20:00 - 20:45bülow
21:30 - 22:15Bayonne
23:00 - 00:00Press Club

Alte Liebe (Klubhaus St. Pauli)

18:00 - 19:00NDR Blue Backstage

Sommersalon (Klubhaus St. Pauli)

14:00 - 14:30I'm not a Blonde
15:00 - 15:30Andrea Poggio
16:00 - 16:30Julielle
17:00 - 17:30Be Forest.
20:00 - 20:45Matija
21:15 - 22:00Minipax
22:30 - 23:15Das Ding ausm Sumpf
23:45 - 00:30Ami Warning

Bahnhof Pauli (Klubhaus St. Pauli)

19:30 - 20:10Malik Harris
20:50 - 21:30Charlotte Lawrence
22:30 - 23:30Thees Uhlmann & Band
00:30 - 01:30Mando Diao

Angie's Nightclub

20:30 - 21:30MÖRK
22:10 - 22:45Sylvie Kreusch
23:25 - 00:10Alex Henry Foster

Schmidt Theater

17:00 - 18:00Ray's Reeperbahn Revue

Sankt Pauli Museum (Hamburg Haus)

19:30 - 20:00Josephin Bovién
20:30 - 21:00Teitur Magnússon
21:30 - 22:00Scotch & Water
22:30 - 23:00DOBBY

Drafthouse

20:30 - 21:00Mia.
21:30 - 22:00KIDDO
22:30 - 23:00Fairuz
23:30 - 00:00MAJAN

Erotic Art Museum Hamburg

11:00 - 18:00Erotic Art Museum – The Sound Of Burlesque

Nochtspeicher

19:40 - 20:40DRAHLA
21:20 - 22:00alyona alyona
22:40 - 23:40Aziza Brahim
00:20 - 01:00VON SPAR

Nochtwache

20:00 - 20:40O Gajo
21:10 - 21:50Lusitanian Ghosts
22:30 - 23:10Serushiô
23:50 - 00:30Omiri

KOMET

22:22 - 03:33Top oder Flop! Die Schallplattenauktion
22:22 - 03:33Top oder Flop! Die Schallplattenauktion

St. Pauli-Kirche

18:00 - 19:30Victoria Helene Bergemann – Innere Werte Kann Ich Auch Nicht
18:00 - 19:30Andy Strauß – The Dark Side Of The Strauß
18:00 - 19:30David Friedrich – Aber Schön War Es Doch
18:00 - 19:30Jean-Philippe Kindler – Mensch Ärgere Dich
18:00 - 19:30Quichotte – Die Unerträgliche Leichtigkeit Des Neins
18:00 - 19:30Kein Poetry Slam
19:45 - 20:30Winterbourne
21:20 - 22:20Carlos Cipa
23:00 - 00:00Thorsteinn Einarsson

Headcrash

19:00 - 19:35Penny Police
20:00 - 20:35Cortney Dixon
21:00 - 21:35Ren Harvieu
22:00 - 22:35Artificial Pleasure
23:00 - 23:35Bang Bang Romeo
00:00 - 00:35King Kross

Pooca Bar

20:30 - 21:00Songs Of Boda
21:30 - 22:00Bror Gunnar Jansson
22:30 - 23:00Pink Milk
23:30 - 00:00The Exorcist GBG

Moondoo

20:00 - 20:30Blanco Brown
21:15 - 22:00Catnapp
22:45 - 23:30Gato Preto

Thomas Read

18:00 - 18:35Platon Karataev
18:55 - 19:30Teepee
19:50 - 20:25The Bad Tones
20:45 - 21:20On-The-Go
21:40 - 22:15ba.
22:35 - 23:10Deep Glaze
23:30 - 00:00Noisy Pots

Molotow / Club

13:30 - 14:00Donna Blue
14:30 - 15:00Jeangu Macrooy
15:30 - 16:00Feng Suave
16:30 - 17:00YĪN YĪN
20:00 - 20:45Black Country, New Road
21:20 - 22:10Frankie and the Witch Fingers
22:50 - 23:40RVG
00:10 - 00:50MID CITY
00:50 - 06:00Murder on the Dancefloor

Molotow / SkyBar

20:15 - 21:00Just Mustard
21:50 - 22:20Alfie Templeman
23:05 - 23:55Trudy & The Romance
23:55 - 06:00Simply The Best

Molotow / Backyard

14:00 - 14:30Rondé
15:00 - 15:30Someone
16:00 - 16:30Chef'Special
17:00 - 17:30Jungle by Night
20:40 - 21:00BILK
22:05 - 22:25Lingua Nada
23:35 - 00:00Bloxx
00:00 - 06:00DEPRI DISKO

Molotow / Karatekeller

21:30 - 22:10Nouveaux Climats
22:40 - 23:20Weekend Affair
23:50 - 00:30Bison Bisou
00:30 - 06:00Disko Sabotage

Kaiserkeller

20:00 - 20:45Sparkling
21:15 - 22:00Suzan Köcher
22:30 - 23:15OTEO
23:45 - 00:30Moglii

Gruenspan

20:00 - 20:55Jonathan Bree
21:40 - 22:25HATARI
23:10 - 00:30SYML

Indra

19:50 - 21:005K HD
21:50 - 22:40Shortparis
23:20 - 00:30BLACK MIRRORS

Kunstverein in Hamburg

17:00 - 17:30Peaches – Whose Jizz is This?

Planetarium Hamburg

18:00 - 19:00Ólafur Arnalds: Ekki Hugsa 360°

East Hotel / Cinema

18:00 - 18:30Onejiru Is Too Colored
18:45 - 19:45State Of The Union
20:00 - 21:30Free Meek
21:45 - 00:00Urban Myths

Festival Village / Rollerskate Jam

12:30 - 21:00Rollerskate Jam

Festival Village / Cinema

13:00 - 13:10Sing To Me
13:10 - 14:40French Waves
14:40 - 16:00Free Meek
16:00 - 17:30Diary Of An Uber Driver
17:45 - 19:15Women Of The Web – A Selection Of International Web Series
19:30 - 21:00Underground Inc: The Rise & Fall Of Alternative Rock

Festival Village / Arts Playground

12:30 - 21:00Heinz Strunk – Fantasies 40 Plus
12:30 - 21:00A Symphony Of Noise – inspired by Matthew Herbert
12:30 - 21:00Florian Egermann – Failed Artists International
12:30 - 21:00Marina Zumi
12:30 - 21:00Michel Lamoller
12:30 - 21:001010
12:30 - 21:00Eine Stadt wird Bunt – Hamburg Graffiti History
12:30 - 21:00Stefanie Schmid Rincon – On The Go
12:30 - 21:00Hip-Hop aus Hamburg in die Welt #BACKSPIN25
12:30 - 21:00Alchemist's Valley – The Wilderness Of The Ink Jungle
15:00 - 15:10Rising Dance Collective – Chaos Is A State Of Control
16:00 - 22:00Shared Studio

Festival Village / Ticket Desk

17:00 - 19:00Destination Art – Gallery Hopping in der Neustadt

Fri​day 20th September

1568937600

Grüner Jäger

20:15 - 20:50BEA1991
21:40 - 22:30Sofia Portanet
23:15 - 00:00Sorcha Richardson
00:00 - 06:00The Early Days

Knust

12:00 - 15:00Garage Sale
19:40 - 20:40Tan LeRacoon
21:30 - 22:30Shortparis
23:15 - 00:10Sam Vance-Law

Hanseplatte

21:15 - 22:00Scharping
23:15 - 00:00SHATTEN

Uebel & Gefährlich

19:40 - 20:10KIDDO
21:00 - 22:10Algiers
22:50 - 00:00We Were Promised Jetpacks

resonanzraum

20:30 - 21:10Johannes Motschmann Trio
21:40 - 22:20Kai Schumacher
22:50 - 23:30Robot Koch, Savannah Jo Lack & String Quartet

Terrace Hill

20:10 - 21:10TUSKS
22:00 - 23:00Hällas
23:50 - 00:50Die Kerzen

Millerntor

20:00 - 21:00Deichkind
20:00 - 21:00Deichkind

Festival Village / Fritz Bühne

14:40 - 15:00Gunner & Smith
16:10 - 16:30Sorcha Richardson
17:40 - 18:00Emma McGrath
19:10 - 19:30The Entrepreneurs
20:40 - 21:00Jules Ahoi

Millerntorwache

20:00 - 21:30Sankt Paulis Starke Frauen – Reeperbahner*innen

St. Michaelis Kirche

20:50 - 22:20Penguin Cafe
23:20 - 00:20Mighty Oaks

Mojo Jazz Café

23:30 - 01:00RSS Disco

Mojo Club

20:00 - 21:00Cari Cari
21:50 - 22:25Celeste
23:20 - 00:30Tshegue
00:30 - 06:0045/7 SPECIAL FEAT. DJ FRICTION & FELOX

Arcotel Onyx / Board Room

18:00 - 18:25Alexandria Maillot
18:35 - 19:00Cory Reinisch

Spielbude

14:30 - 15:00The Flavians
15:30 - 16:00Ed Prosek
16:30 - 17:00MIN t
17:30 - 18:00Evvol
19:25 - 20:00Atzur
20:25 - 21:00MIBLU
21:25 - 22:00Ebow
22:25 - 23:00Gerard

N-Joy Reeperbus

14:15 - 14:35John Van Deusen
15:00 - 15:205K HD
15:40 - 15:55Lil Halima
16:10 - 16:25Devarrow
17:25 - 17:40Irma
18:00 - 18:20Chef'Special
18:40 - 18:55Malik Harris
19:10 - 19:25Ami Warning
19:45 - 20:05JNR WILLIAMS
20:30 - 20:50Mighty Oaks

Viva con Agua Hangout Stage

14:00 - 00:00Viva con Agua Hangout
17:00 - 17:20Pierce Brothers
18:00 - 18:20Suzan Köcher
19:00 - 19:20AYU

Bazzookas Bus

18:30 - 18:50BAZZOOKAS
20:00 - 20:20BAZZOOKAS
22:00 - 22:20BAZZOOKAS

Imperial Theater

18:00 - 19:00Anja Rützel Über Take That
20:00 - 20:45Feng Suave
21:30 - 22:10Emma McGrath
22:50 - 23:40POMME
00:15 - 01:00Oehl

Spielbudenplatz

14:00 - 23:00Flatstock – Europe Poster Convention

Prinzenbar

19:40 - 20:10Lil Halima
20:50 - 21:30MOTTRON
22:10 - 23:00COMA
23:45 - 00:40alyona alyona
01:15 - 02:00Franz Matthews feat. Local Suicide

Docks

21:00 - 21:30Charlotte Lawrence
22:00 - 22:45Provinz
23:15 - 00:15Bausa

Kukuun (Klubhaus St. Pauli)

12:00 - 12:30Marissa Burwell
13:00 - 13:30The Royal Foundry
14:00 - 14:30Booty EP
16:00 - 16:30Living Hour
17:00 - 17:30Hello Delaware
18:00 - 18:30Basement Revolver
19:00 - 19:30Begonia
20:00 - 20:30Gunner & Smith
21:00 - 21:30T. Thomason
22:00 - 22:30Luca Fogale
23:00 - 23:30Skye Wallace
00:00 - 00:30The Elwins

Häkken (Klubhaus St. Pauli)

13:45 - 14:30Teresa Bergman
15:00 - 15:45Ecce cello
16:15 - 17:00junk-E-cat
19:30 - 20:10Linda Vogel
20:40 - 21:20Ikan Hyu
21:50 - 22:30Ella Soto
23:00 - 23:40Priya Ragu
00:10 - 00:50Camilla Sparksss
01:20 - 03:00la colère

Alte Liebe (Klubhaus St. Pauli)

18:00 - 19:00NDR Blue Backstage

Sommersalon (Klubhaus St. Pauli)

14:30 - 15:00Monumental Men
15:45 - 16:15The Gardener & The Tree
17:00 - 17:30Dagobert

Angie's Nightclub

22:00 - 22:50Onejiru
23:30 - 00:15Bess Atwell
01:00 - 01:45Belle Mt.

Schmidt Theater

17:00 - 18:00Ray's Reeperbahn Revue

St. Pauli Fanshop

20:20 - 20:50Badchieff
21:50 - 22:30Nathan Ball

Sankt Pauli Museum (Hamburg Haus)

20:00 - 20:40Blaue Blume
21:10 - 21:50Ida Kudo
22:20 - 23:00Lydmor
23:30 - 00:10Gents

Erotic Art Museum Hamburg

11:00 - 18:00Erotic Art Museum – The Sound Of Burlesque

Nochtspeicher

19:50 - 20:40County Line Runner
21:25 - 22:00Moyka
22:45 - 23:30The Hormones
00:10 - 01:00DAS MOPED

Nochtwache

21:00 - 21:45Paul Weber
22:15 - 23:00BINHO
23:30 - 00:15NUGAT

St. Pauli-Kirche

20:00 - 21:10BLICK BASSY
22:00 - 23:00JNR WILLIAMS
23:45 - 00:15Billie Marten

Headcrash

20:00 - 20:45The Stroppies
21:30 - 22:20John Van Deusen
23:00 - 00:00Brutus

Pooca Bar

19:50 - 20:30Blood Child
21:00 - 21:40Salvia
22:10 - 22:50Fräzer
23:20 - 00:00Rýk

Hamburger Schulmuseum

20:30 - 21:00Benjamin Amaru
21:50 - 22:30Faraj Suleiman
23:15 - 00:00Ren Harvieu

l'tur Reisebüro

19:30 - 23:00NBHAP – Palms & Circumstances

Moondoo

19:20 - 19:50Gianni Mae
20:15 - 20:50Argonautiks
21:20 - 22:00MAJAN
22:30 - 23:10Joey Bargeld
23:40 - 00:30102 BOYZ
00:30 - 06:00DJ Plazebo (Tour-DJ Das Bo), Steve Clash (Über Nacht), DJ DeeVoe;
00:30 - 06:00moondoo-Basement: Unterm Strich CLSR w/ Battera (DJ/Live), Bruna

Thomas Read

20:00 - 20:40Catastrophe
21:10 - 21:50La Chica
22:20 - 23:00Bongeziwe Mabandla
23:20 - 00:00Irma

Molotow / Club

13:00 - 13:30Press Club
14:00 - 14:30The Stroppies
15:00 - 15:30Ali Barter
16:00 - 16:30DZ Deathrays
17:00 - 17:30Olympia
20:00 - 20:45Squid
21:30 - 22:10Miss June
22:50 - 23:30One True Pairing
00:10 - 00:50BILK
00:50 - 06:00FRIDAY I`M IN LOVE!

Molotow / SkyBar

13:15 - 13:45Jacob Lee
14:15 - 14:45Steph Grace
15:15 - 15:45DOBBY
16:15 - 16:45Winterbourne
20:15 - 21:00Sorry
21:45 - 22:45Penelope Isles
23:40 - 00:30YĪN YĪN
00:30 - 06:00Born in the 80s

Molotow / Backyard

12:30 - 13:00MID CITY
13:30 - 14:00PLANET
14:30 - 15:00Pierce Brothers
15:30 - 16:00RVG
16:30 - 17:00You Am I
17:30 - 18:00The Rubens
20:45 - 21:10Maffai
22:05 - 22:25Tallies
23:25 - 23:50Press Club
23:50 - 06:00Motorbooty!

Molotow / Karatekeller

21:50 - 22:30Velvet Volume
23:10 - 00:10LES BIG BYRD
00:10 - 06:00Indie Army Now

Grosse Freiheit 36

19:30 - 20:05JC Stewart
20:50 - 21:50Young The Giant
22:30 - 23:40MANTAR
00:20 - 01:40Frittenbude

Kaiserkeller

19:30 - 20:00Jackie Moontan
20:30 - 21:00Taxi Kebab
21:30 - 22:00MAZ
22:30 - 23:00Dirty Deep
23:30 - 00:00Seed to Tree
00:30 - 01:00Black Bones

Gruenspan

19:00 - 20:30New Music Award
21:30 - 22:30Alli Neumann
23:10 - 00:30ClickClickDecker

Indra

21:15 - 22:00ok.danke.tschüss
22:30 - 23:15Cinemagraph
23:45 - 00:30Kirchner hochtief

Affenfaust Galerie

19:00 - 00:00Knotenpunkt Festival

Elbphilharmonie

20:30 - 22:00Anna Ternheim vs. Kaiser Quartett
00:00 - 01:00Lisa Morgenstern

Michelle Records

17:00 - 17:30Penguin Cafe

Kunstverein in Hamburg

17:00 - 17:30Peaches – Whose Jizz is This?

Planetarium Hamburg

18:00 - 19:00Ólafur Arnalds: Ekki Hugsa 360°

East Hotel / Cinema

15:00 - 16:45Kate Nash: Underestimate The Girl
18:15 - 20:30Creating Woodstock
20:45 - 22:15David Crosby: Remember My Name
22:30 - 00:00Le Choc Du Futur

Festival Village / Rollerskate Jam

12:30 - 21:00Rollerskate Jam

Festival Village / Cinema

13:00 - 14:00State Of The Union
14:00 - 14:45LeFloid VS The World
14:45 - 16:15Women Of The Web – A Selection Of International Web Series
16:30 - 19:00Open Show
19:15 - 19:25Sing To Me
19:30 - 21:00Rudeboy: The Story Of Trojan Records

Festival Village / Arts Playground

12:30 - 21:00Michel Lamoller
12:30 - 21:00Heinz Strunk – Fantasies 40 Plus
12:30 - 21:00Marina Zumi
12:30 - 21:00Florian Egermann – Failed Artists International
12:30 - 21:001010
12:30 - 21:00Eine Stadt wird Bunt – Hamburg Graffiti History
12:30 - 21:00Stefanie Schmid Rincon – On The Go
12:30 - 21:00Hip-Hop aus Hamburg in die Welt #BACKSPIN25
12:30 - 21:00Alchemist's Valley – The Wilderness Of The Ink Jungle
12:30 - 21:00A Symphony Of Noise – inspired by Matthew Herbert
16:00 - 22:00Shared Studio

Saturn

16:00 - 17:30Thees Uhlmann

Sat​urday 21st September

1569024000

Grüner Jäger

19:50 - 21:20Knarf Rellöm Arkestra
22:00 - 22:30Badchieff
23:10 - 00:00Krush Puppies

Knust

19:30 - 20:45The Intersphere
21:35 - 22:45Tamikrest
23:30 - 00:40BaBa ZuLa

Hanseplatte

21:15 - 22:00Botschaft
23:15 - 00:00Der Bürgermeister der Nacht

Uebel & Gefährlich

19:15 - 20:00Low Island
20:40 - 21:30Stars
22:10 - 23:15Sebadoh
23:55 - 01:10Jules Ahoi

resonanzraum

19:00 - 19:30Ensemble Resonanz
20:30 - 21:30Ishmael Ensemble
22:10 - 22:50Alexandra Streliski
23:30 - 00:15Kaiser Quartett

Terrace Hill

20:10 - 21:00The Screenshots
21:40 - 22:40Dagobert
23:20 - 00:50BAZZOOKAS

Festival Village / Fritz Bühne

13:10 - 13:30Melby
14:40 - 15:00Cascade Lakes
16:10 - 16:30Nathan Ball
17:40 - 18:00Velvet Volume
18:45 - 19:30Stefanie Hempel's Beatles-Tour
19:40 - 20:00Pizzagirl

St. Michaelis Kirche

20:00 - 20:50Luca Fogale
21:35 - 22:20Asa
23:10 - 00:20Aurora

Mojo Club

20:00 - 21:15A-WA
22:00 - 22:40Arlo Parks
23:30 - 00:30Ata Kak
00:30 - 06:00SOUL OF THE MOJO CLUB FEAT. JD POLYPHONICS & SAINT ONE

Spielbude

13:00 - 13:20AYU
13:35 - 13:55La Chica
14:10 - 14:30Alex Henry Foster
14:45 - 15:05Seed to Tree
15:20 - 15:40DOBBY
16:00 - 16:20Sparkling
19:20 - 20:00Mia Morgan
20:40 - 21:20The Japanese House
22:00 - 23:00Pierce Brothers

N-Joy Reeperbus

14:10 - 14:25Provinz
14:40 - 14:55Asa
15:10 - 15:25Bror Gunnar Jansson
16:30 - 16:50Seed to Tree
17:30 - 17:50Pauls Jets
18:10 - 18:25Someone
19:30 - 19:50The Subways
20:15 - 20:35Drama

Viva con Agua Hangout Stage

12:00 - 00:00Viva con Agua Hangout
17:00 - 17:20Rebecca Lou
18:00 - 18:20Edwin Hosoomel

Bazzookas Bus

16:00 - 16:20BAZZOOKAS
17:30 - 17:50BAZZOOKAS

Imperial Theater

18:00 - 19:30Machiavelli – Der Podcast Über Rap Und Politik
20:00 - 20:30Madison McFerrin
21:20 - 21:50iris
22:30 - 23:15Suzanne Santo
00:00 - 01:30Steph Grace

Spielbudenplatz

14:00 - 23:00Flatstock – Europe Poster Convention

Spielbudenplatz / Info Desk

17:00 - 19:30Stefanie Hempel's Beatles-Tour

Prinzenbar

19:50 - 20:50Monumental Men
21:40 - 22:15CHARLOTTE
23:00 - 23:35Everyone You Know
00:15 - 01:00Drama
01:30 - 02:30FVLCRVM

Docks

19:20 - 20:00LEJO
20:40 - 21:20Carlie Hanson
22:00 - 22:50James TW
23:40 - 00:55Dermot Kennedy

Kukuun (Klubhaus St. Pauli)

12:30 - 13:00Leela Gilday
13:30 - 14:00Shauit
14:30 - 15:00Joey Stylez
15:30 - 16:00Celeigh Cardinal
16:30 - 17:00Midnight Shine
20:00 - 20:35Shey Baba
21:20 - 21:50Rosborough
22:35 - 23:15Nathan Ball
00:00 - 00:50Sophie and the Giants

Häkken (Klubhaus St. Pauli)

20:45 - 21:15Mae Muller
22:00 - 22:45My Ugly Clementine
23:30 - 00:10Beatrich

Alte Liebe (Klubhaus St. Pauli)

18:00 - 19:00NDR Blue Backstage

Schmidtchen (Klubhaus St. Pauli)

20:30 - 21:10Amilli
22:00 - 23:00IDA MAE
23:50 - 00:35Mathea

Angie's Nightclub

22:00 - 22:40ALASKALASKA
23:20 - 00:00DOBBY
00:40 - 02:00Bibi Ahmed & Group Inerane

Schmidt Theater

17:00 - 18:00Ray's Reeperbahn Revue

St. Pauli Fanshop

20:15 - 21:00Beatrich
21:45 - 22:30Die Kerzen

Haspa Filiale

20:20 - 21:10Summer & The GIANTESS
21:50 - 22:35JUVIL
23:20 - 00:10Edwin Hosoomel

Erotic Art Museum Hamburg

11:00 - 15:00Erotic Art Museum – The Sound Of Burlesque

Nochtspeicher

18:00 - 19:00Eure Heimat Ist Unser Albtraum
19:50 - 20:35Jacob Lee
21:15 - 22:10You Am I
22:50 - 23:35Squid
00:15 - 00:45Olympia

Nochtwache

20:00 - 20:45Cascade Lakes
21:40 - 22:30Malik Harris
23:20 - 00:20Gently Tender

MS Claudia

20:30 - 21:10Steph Grace
21:30 - 22:10Sofia Portanet
22:30 - 23:10Mia Morgan

St. Pauli-Kirche

18:00 - 19:00Jens Balzer – Das Entfesselte Jahrzehnt
19:40 - 20:40Sebastian Plano
21:20 - 22:40Lubomyr Melnyk
23:20 - 00:20Barbara Morgenstern

Headcrash

20:00 - 21:00Pauls Jets
21:45 - 22:35Pizzagirl
23:15 - 00:00Velvet Volume

Pooca Bar

19:30 - 20:00Mayumi Kanagawa & Giuseppe Guarrera
20:30 - 21:00Ivan Skanavi & Joel Blido
21:30 - 22:00Alfred Chen
22:30 - 23:00Johanna Ruppert, Kiveli Dörken & Stanislas Kim

Hamburger Schulmuseum

20:00 - 20:50Gabríel Ólafs
21:30 - 22:00Lisa Morgenstern
23:00 - 00:00Tara Nome Doyle

l'tur Reisebüro

19:30 - 23:30NBHAP – Palms & Circumstances

Moondoo

19:40 - 20:10Dennis Dies Das
20:45 - 21:15KeKe
21:45 - 22:15Skinnyblackboy
22:45 - 23:20Ebow
23:45 - 00:15Sugar MMFK
00:15 - 06:00DJ Katch (The Horns/Ching Zeng), Crack-T (Ching Zeng)

Molotow / Club

20:00 - 20:50Together Pangea
21:25 - 22:10Partner
22:50 - 23:25Ali Barter
00:10 - 00:50Sports Team
00:50 - 06:00BALLERN! Mit Jan&Jan

Molotow / SkyBar

20:15 - 21:00Melby
21:40 - 22:20Maffai
23:40 - 00:30DZ Deathrays
00:30 - 06:00I Was A Teenage Flashdancer

Molotow / Backyard

14:00 - 14:30MOTTRON
15:00 - 15:30Ali Barter
16:00 - 16:30Arlo Parks
17:00 - 17:30Squid
20:45 - 21:10Sophie and the Giants
22:05 - 22:25DZ Deathrays
23:20 - 23:40The Elwins
23:40 - 06:00Motorbooty!

Molotow / Karatekeller

20:20 - 21:00Joey Stylez
21:45 - 22:30Skye Wallace
23:10 - 00:00Bartleby Delicate
00:00 - 06:00Bad Ass Babes Club

Grosse Freiheit 36

19:30 - 20:40Portico Quartet
21:25 - 22:35The Gardener & The Tree
23:20 - 00:30The Subways

Kaiserkeller

19:40 - 20:20HAVARII.
21:00 - 22:00Pile
22:40 - 23:30The Rubens
00:10 - 01:10LES BIG BYRD

Gruenspan

19:45 - 21:00Mokoomba
21:40 - 22:20Apache 207
23:10 - 00:10Chef'Special

Indra

20:00 - 20:45The Entrepreneurs
21:15 - 22:00Rebecca Lou
22:30 - 23:15Alexander Oscar
23:45 - 00:30Gents

Affenfaust Galerie

13:00 - 19:00Knotenpunkt Festival

Elbphilharmonie

22:30 - 00:00Efterklang

Michelle Records

13:45 - 14:05The Flavians
14:30 - 15:00Ed Prosek

Planetarium Hamburg

18:00 - 19:00Ólafur Arnalds: Ekki Hugsa 360°

Festival Village / Rollerskate Jam

12:30 - 21:00Rollerskate Jam

Festival Village / Cinema

13:00 - 14:30Underground Inc: The Rise & Fall Of Alternative Rock
15:00 - 16:00Artisttalk Mit Gallerytalk.net
16:30 - 17:30Daniel Schmidt – Elbschlosskeller
17:45 - 17:55Sing To Me
18:00 - 19:30RocKabul
19:30 - 21:00Diary Of An Uber Driver

Festival Village / Arts Playground

12:30 - 21:00Eine Stadt wird Bunt – Hamburg Graffiti History
12:30 - 21:00Alchemist's Valley – The Wilderness Of The Ink Jungle
12:30 - 21:00Stefanie Schmid Rincon – On The Go
12:30 - 21:001010
12:30 - 21:00Heinz Strunk – Fantasies 40 Plus
12:30 - 21:00Hip-Hop aus Hamburg in die Welt #BACKSPIN25
12:30 - 21:00Michel Lamoller
12:30 - 21:00Marina Zumi
12:30 - 21:00A Symphony Of Noise – inspired by Matthew Herbert
12:30 - 21:00Florian Egermann – Failed Artists International
16:00 - 22:00Shared Studio

TBA

19:30 - 21:30Joker