Working...

You are viewing an old revision of the clashfinder. Click here for the current version.

Fri​day 7th August

Main Stage

15:00 - 15:30Olivia Anna Livki
16:10 - 16:55Wilga
17:50 - 18:40Pablopavo i Ludziki
19:45 - 20:45Songhoy Blues
21:55 - 23:05Susanne Sundfør
00:15 - 01:35The Residents

Forest Stage

15:35 - 16:05Tania O.
17:00 - 17:45The Stubs
18:45 - 19:40Kwadrofonik
20:50 - 21:50Mick Harvey gra utwory Serge’a Gainsbourga
23:10 - 00:10Sunn O)))
01:40 - 02:40Shawn O'Sullivan (live)

Trójka Stage

15:00 - 15:30LXMP
16:10 - 16:55Hidden World
17:50 - 18:40Władysław Komendarek
19:40 - 20:40Young Fathers
21:50 - 23:00Peaking Lights
00:10 - 01:10Colleen Green
03:00 - 04:15African Sciences

Experimental Stage

15:35 - 16:05Nagrobki
17:00 - 17:45Golden Teacher
18:45 - 19:40Kristen
20:50 - 21:50Ought
23:10 - 00:10Dean Blunt
01:40 - 02:40Jacek Sienkiewicz

Pop-up show & MasterCard DJ Scene

21:00 - 23:00Auntie Flo DJ set
01:35 - 02:35Ho99o9

Sat​urday 8th August

Main Stage

15:00 - 15:40Kortez
16:10 - 16:55Ketha
17:50 - 18:40King Khan And The Shrines
19:45 - 20:45ILoveMakonnen
21:55 - 23:05The Dillinger Escape Plan
00:15 - 01:35Ride

Forest Stage

15:35 - 16:05[peru]
17:00 - 17:45Olo Walicki Kaszebe II
18:45 - 19:40Ten Typ Mes
20:50 - 21:50Sun Ra Arkestra
23:10 - 00:05Xiu Xiu plays music from „Twin Peaks”
01:40 - 02:40Ron Morelli & Low Jack

Trójka Stage

15:00 - 15:30Dog Whistle
16:10 - 16:55Enchanted Hunters
17:50 - 18:40KINSKY
19:40 - 20:40Sun Kil Moon
21:50 - 23:00Future Brown
00:10 - 01:10Selvhenter
03:00 - 04:15Lee Gamble

Experimental Stage

15:35 - 16:05Sutari
17:00 - 17:45Hańba!
18:45 - 19:40Huun Huur Tu
20:50 - 21:55Ogoya Nengo & The Dodo Women's Group
23:10 - 00:05Lautari
01:40 - 02:40Hailu Mergia

Pop-up show & MasterCard DJ Scene

20:55 - 23:00Tornado Wallace DJ set
01:35 - 02:35Pro8l3m

Sun​day 9th August

Main Stage

15:00 - 15:40Rycerzyki
16:10 - 16:55Der Father
17:50 - 18:40Innercity Ensemble
19:45 - 20:45Son Lux
21:55 - 23:05Patti Smith gra „Horses”
00:15 - 01:35Run The Jewels

Forest Stage

15:35 - 16:05Małe Miasta
17:00 - 17:45Ukryte Zalety Systemu
18:45 - 19:35Decapitated
20:45 - 21:45The Budos Band
23:00 - 00:00Iceage
01:40 - 02:40Bookworms & Steve Summers (live)

Trójka Stage

15:00 - 15:30Sonia Pisze Piosenki
16:10 - 16:55Coals
17:50 - 18:40Steve Gunn
19:40 - 20:40The Julie Ruin
21:50 - 23:00Girl Band
00:15 - 01:15Doldrums
03:00 - 04:15M.E.S.H.

Experimental Stage

15:35 - 16:05Złota jesień
17:00 - 17:453FoNIA
18:45 - 19:35Ann Liv Young
20:45 - 21:50Arto Lindsay & Band
23:05 - 00:05Buffalo Daughter
01:45 - 02:45DJ Nigga Fox

Pop-up show & MasterCard DJ Scene

21:00 - 23:00The Revenge DJ set
01:35 - 02:35Acid Arab