Wednesday 8th May

1557273600

Beacon

19:00 - 20:00Welcoming to the Land @ the Fire
20:30 - 22:45Cacao Ceremony - Tata Pedro Cruz and Marina Cruz
22:45 - 23:00When Old Growth Ends Short Film
23:00 - 00:30YoHm
00:30 - 02:15Exodub b2b AndreasOne

Yoga Sol

20:30 - 00:00Gabriel Francisco

Thursday 9th May

1557360000

The Stacks

14:00 - 15:15Light The Sky
15:15 - 16:30Jaron
16:30 - 17:45Cozway
17:45 - 19:00TVBOO
19:00 - 20:15Secret Recipe
20:15 - 21:30Bishu
21:30 - 22:45Ahee
22:45 - 00:00MiHKAL
00:00 - 01:00Luca Lush
01:00 - 02:00Surprise

Favela

12:00 - 13:30Marjo Lak
13:30 - 14:15Moarice
14:15 - 15:30Bret Wallace
15:30 - 17:00Armando Kroma
17:00 - 18:30Tal Ohana
18:30 - 20:00Ramona Wouters
20:00 - 21:30Nukreative
21:30 - 23:00MD
23:00 - 00:30Cody Lee
01:00 - 02:30divaDanielle feat. Annie Dolly
02:30 - 04:00Siavash

Grand Artique

16:00 - 17:15Dragontree
17:45 - 19:00Papa Bear And The Easy Love
19:30 - 20:30B3K
21:00 - 22:15Proxima Parada
22:45 - 00:00Boostive
00:30 - 02:00Smoked Out Soul

Beacon

11:00 - 11:30Living Mythologically
11:45 - 12:45First Nations, First Voices Council
13:00 - 14:00Educating Girls & Empowering Women by Creating Clean Water Solutions
14:15 - 15:15WonderLove: The Magic of Storytelling from Your Soul - Elisa Parker
15:15 - 15:30Aaron Ableman of Forest Nation
15:30 - 16:30From the Streets to Building Impact Movements
16:45 - 17:45Psychedelic State of the Union II: A Psychedelic New Deal - MAPS
18:00 - 19:00Mushrooms, Bees and BioSecurity - Paul Stamets
19:00 - 20:00Wisdom Council Festival Blessing at the Fire
20:15 - 21:30Ginger & The Ghost
21:45 - 23:00Fantastic Fungi, Louie Schwartzberg
23:00 - 00:00Electropical Partner Danza w/ Tzoul
00:00 - 01:30Nadi
01:30 - 03:15Monolink (Live)

Crossroads

16:00 - 17:30House of Yes Improv Theater Workshop - Rena Blair
17:45 - 18:45House of Yes Improv Group Show
20:00 - 21:00Her Story
21:15 - 22:15Karavan Sarai
22:15 - 23:30Robin Tala
23:30 - 00:45YoHm

Learning Kitchen

10:00 - 11:30Granola To Grits: Breakfast Cereal Wake Up with GooDDeeds!
12:00 - 13:30Heart Frequency Cacao
14:00 - 15:3025 Tools of Self-Love from the Kitchen
16:00 - 17:30TOSSED! A Salad Workshop
18:00 - 19:30Perfect Weather: Tasting + Dance Party

Yoga Sol

09:00 - 10:15Jessica Annand
10:30 - 11:45Andrew 7 Sealy
12:00 - 13:15Yogi Zain
13:30 - 14:45Auberon Shull
15:00 - 16:15Karen Resulto
16:30 - 18:00James Kapicka
18:15 - 19:30Kari J. & Ry Toast
20:45 - 23:45DRAGONFLY

Yoga Luna

14:30 - 16:00Gianna de la Torre
17:00 - 18:15Jenny Neal
18:30 - 20:00Afro Funk

Artclave

13:00 - 14:00Bookbinding: Make your own LIB Journal!
16:00 - 17:00How to Start A Cult With Your Friends

Meditation Grove

10:00 - 11:00Loren Townsley
16:00 - 17:00Anna Bliss
18:00 - 19:00Rob Starbuck

Friday 10th May

1557446400

Lightning

14:45 - 15:45Global Meditation: When Lightning Strikes
15:50 - 16:50Mobley
17:05 - 18:05slenderbodies
18:25 - 19:40Frameworks (Live Band)
20:00 - 21:00Cautious Clay
21:15 - 22:05ELOHIM
22:10 - 22:25CirquEast
22:45 - 00:15Gramatik
00:45 - 02:00Flying Lotus (3D)

Thunder

14:50 - 15:50Red Giant Project
15:55 - 17:25Mat The Alien
17:25 - 18:55Pigeon Hole
18:55 - 20:25MANATEE COMMUNE
20:25 - 21:55SOULECTION ft. Joe Kay, Sasha Marie & Andres
21:55 - 23:10Charlesthefirst
23:20 - 00:40Dimond Saints, Alliance of Gaia
00:45 - 02:00The Polish Ambassador

Woogie

12:00 - 14:00Ben Annand
14:00 - 16:00VnssA
16:00 - 18:00Omnom
18:00 - 20:00Escapade (Walker & Royce + Ardalan)
20:00 - 22:00Shiba San
22:00 - 00:00Osunlade
00:00 - 02:00DJ Koze

The Stacks

12:00 - 13:15Asteroids & Earthquakes B2B Kimothy Leary
13:15 - 14:30Spectacle
14:30 - 15:45Kontakt
15:45 - 17:00Oscure
17:00 - 18:15Dissølv
18:15 - 19:30Def3 x BRYX
19:30 - 20:45Thelem
20:45 - 22:00Labrat
22:00 - 23:15Brutus
23:15 - 00:30OOAH
00:30 - 01:45Edamame
03:00 - 04:00Chee

Favela

12:00 - 14:00Marcos
14:00 - 15:15Naranja
15:15 - 16:30Antoinette
16:30 - 17:45Naomi
17:45 - 19:00Shane One
19:00 - 20:15amháin
20:15 - 21:30Rachel Spalding
21:30 - 23:00DJ Kramer
23:00 - 00:30Ben Seagran
00:30 - 02:00Shawni
02:00 - 04:00Lovestruckk

Grand Artique

12:00 - 13:00Miss Federoff
13:30 - 14:30Moodlite
15:00 - 16:15Foxtrails
16:15 - 17:00Baseball
17:00 - 18:15Herbert Bail Orchestra
18:20 - 18:30Pivot to Presence
19:00 - 20:15Rising Appalachia
21:00 - 22:00The Fungineers
22:15 - 22:35GOLDiii
22:45 - 00:00Vokab Kompany
01:15 - 02:45CARLO X OFIER
03:00 - 04:00SuR

Beacon

10:30 - 11:00Morning Ceremony / Prayer - Chief Phillip Scott
11:15 - 12:15Returning to Natural Time
12:30 - 13:30Wild Revolution - Ayana Young
13:45 - 14:45Break Your Heart Open: Moral Leadership on Climate Change
15:00 - 16:00Protecting the Amazon: Defending Indigenous Rights & Climate
16:15 - 17:15Guardians of the Forest
17:30 - 18:00Ram Dass (Live Video In)
18:00 - 18:45Youssoupha Sidibe (Music Act)
19:15 - 20:15AndreasOne
20:15 - 21:15Sunset Ceremony - Tata Pedro Cruz and Marina Cruz
21:30 - 22:30Malik LovesYall
22:45 - 00:00Kitty Pak
00:00 - 01:15Ultimate Fantastic
01:15 - 02:15Alvaro Z
02:45 - 04:00Manatee Commune

Crossroads

10:15 - 11:15Morning Water Prayer w/ Erika Gagnon
11:30 - 12:45Journey into Sound - Mystic Scientists
13:00 - 14:15Vocal Freedom :: Songs of the Soul - Sonja Drakulich
14:30 - 15:45Poetry in Motion: Mystical Persian Dance~
16:00 - 17:15Piercing the Veil: Transformational Mask Work - Tigre Bailando
17:30 - 18:45Joy of the Infinite: Experiencing Deathlessness - Jai Dev Singh
18:45 - 20:15Exodub
20:15 - 21:30Neptune
21:30 - 22:45Elijah Sage
22:45 - 00:002Melo
00:00 - 02:00LUM
02:00 - 04:00Oceanvs Orientalis

Learning Kitchen

10:00 - 11:30A Taste of Tantalizing Tonics
12:00 - 13:30Let's Taco-Bout Taco Salad!
14:00 - 15:30Eat Flowers: Yummy Fast Food
16:00 - 17:30Om Yum: Nourishing Body & Soul with Ayurveda
18:00 - 19:30Pickle Brine Benefits, Elixirs and Mixers

Yoga Sol

08:30 - 09:45Yogi Zain
10:00 - 11:30Jai Dev Singh
11:45 - 13:15Anne Marie Kramer
13:30 - 15:00Peter Walters
15:15 - 16:30Michelle Nayeli Bouvier
16:45 - 18:15Kishan Shah
18:30 - 20:00Cristi Christensen, DVine1
22:00 - 00:00Scott Nice

Yoga Luna

08:30 - 09:45SuzE Q
10:00 - 11:00Laurel Brooke Erilane, DJ divaDanielle
11:15 - 13:00Atasiea
13:15 - 14:15Stephen Winters
14:30 - 15:30Jana Roemer
15:45 - 17:00James Kapicka
17:15 - 18:30Auberon Shull
18:45 - 20:15Lindsay Foreman

Artclave

10:00 - 11:00Art Must Be Easy: Drawing Techniques
11:30 - 12:30Body as Canvas: Body Painting Basics
13:00 - 14:00Digital Mandala Activations of the Higher Self: Mixed Media
14:30 - 15:30Collaborative Expression: Painting Without Attachment
16:00 - 17:00Serpent Wire Wrap with Kundalini Meditation: Jewlery Making

Meditation Grove

09:00 - 10:00NATURE
10:30 - 11:30Arianna Gouveia
16:00 - 17:00Rob Starbuck
18:00 - 19:00Anna Bliss

Kidz Village

09:00 - 10:00Giant Games
10:00 - 17:00Baby VIP and Toddler Zone
10:00 - 11:00Family Love Yoga
11:00 - 12:00Kiss The Ground: Plant for our Planet, Slack Line, Wildlife Conservation + Snake Encounter
12:00 - 17:00Airbrush/Face Painting
12:00 - 13:00Dr. Solar's Traveling Medicine Show, Play Dough, Bubbles & Discovery Table, Story Time @ FLV Library
13:00 - 14:00Drawing BIG for Little People with Guest DJs, Hooping Lessons, Weaving Worlds Ancestral Cacao & Animal Totem Journey
14:00 - 15:00Craft & Learn Poi Spinning, Sky Surfing on Moonbeans Family Partner, Surprise DJ Guest
15:00 - 16:00Leave No Trace Behind You!
16:00 - 17:00Alive & Awake: A Musical Storytelling Show
17:00 - 18:00Drumming Sounds

Cauldron

10:00 - 11:00Understanding the Mayan Sacred Calendars For Better Living
11:15 - 12:30How sacred economy support sacred lands and sacred root cultures - Jyoti
12:45 - 14:00The Technology of Prayer 2.0 - Bita Bird
14:15 - 15:30Great Pyramid, Sphinx and Time of Turning - Rico Paganini
15:45 - 17:00Activating Vortex Centers of the World - J.J. and Desiree Hurtak
17:15 - 18:30Yoga of the Moon Phases - Freedom Cole
18:45 - 20:00DreamHacking: Discovering Liminal Dreaming - Jennifer Dumpert

Healing Arts

11:00 - 12:15Mogadao Archetypal Qigong - Eve Bradford
12:30 - 13:45Owning Your Energy: Lightwork 101 - Adorable Earth Angel
14:00 - 15:15Entering the Sublime: A Kundalini Activation - Jai Dev Singh
15:30 - 16:45Herbal Festival Survival Guide - House of Origins
17:00 - 18:15Bee Magic, Medicine & Alchemy - Benjamin Pixie

Culture Hub

11:00 - 12:00Leaving it Better: LIB Green Team Talks Trash
12:15 - 13:15Toltekayotl: Remembering Ancient Toltec Spiritual Teachings - Ian Mictlantecuhtli
13:30 - 14:30Decolonization thru Invasive Plant Medicine - Benjamin Pixie
14:45 - 15:45Beating Wildlife Traffickers at Their Own Game
16:00 - 17:0010 Steps to Holistic Entrepreneurship - Bryan Arturo of NuMundo & Earth Journeys
17:15 - 18:15Let's Talk Race & Inclusion within the Spiritual Movement - Adorable Earth Angel

Teen Lounge

11:00 - 12:00Advanced DJ Class: Chopping Riddim, Get Your Flowga On
12:00 - 13:00Make a Custom LightSword Flow Tool
13:00 - 14:00Hooping Lessons, DIY Galaxy Print T-shirts
14:00 - 15:00Starlight Secret Red Tent
15:00 - 16:00Get Old School & Make Vinyl Spin Art, Fly Star High Laughter Partner Yoga
16:00 - 17:00Vision Box Making

Witch's Hut

11:30 - 12:30Herbs for Sleep: The Ultimate Healer - Special Blackburn

Earth Arts

12:00 - 13:15Hand Drill Friction Fire
13:30 - 14:45Knife Sharpening, Handling and Care
15:00 - 16:15Natural Fibre Cordage Rope
16:30 - 17:45Arrow Heads and Flint Knapping

Saturday 11th May

1557532800

Lightning

15:00 - 16:00Torkom Ji: Sonic Transmission 432 HZ
16:00 - 18:00LUM
18:10 - 19:25ÌFÉ
19:45 - 21:00Rising Appalachia
21:20 - 22:35Masego
22:40 - 22:50Nk & Friends
23:15 - 00:15Santigold
00:45 - 02:00BIG GIGANTIC

Thunder

14:55 - 16:25PRSN
16:25 - 17:55Megan Hamilton
17:55 - 19:10Axel Thesleff
19:10 - 20:40Kll Smth
20:40 - 22:10Anna Morgan, Love in the Fire
22:10 - 23:251 7 8 8 - L
23:25 - 00:40SHADES
00:45 - 02:00G JONES

Woogie

10:00 - 12:00DEEP Exhale
12:00 - 14:00Duchess
14:00 - 16:00Anton Tumas
16:00 - 18:00Doc Martin
18:00 - 20:00Nico Stojan
20:00 - 22:00Holmar
22:00 - 00:00Luttrell
00:00 - 02:00Lane 8

The Stacks

12:00 - 13:15Scott Nice
13:15 - 14:30O'Snap
14:30 - 15:45Spekt1
15:45 - 17:00FRQ NCY
17:00 - 18:15OAKK
18:15 - 19:30Greazus
19:30 - 20:50spacegeishA
20:50 - 22:10TRIBONE
22:10 - 23:30KHROMATA
23:30 - 01:00Barakuda
01:00 - 02:00Dela Moon
02:00 - 03:00Surprise
03:00 - 04:00DJ LAURA LOW

Favela

12:00 - 14:30groovewell
14:30 - 16:00MLNDZ
16:00 - 17:30Roxy Venus
17:30 - 19:00Big Cee
19:00 - 20:30Joplin
20:30 - 22:00G-Dubbs
22:00 - 04:00Doc Martin, DJ Dan, Marques Wyatt, PATRICIO

Grand Artique

13:00 - 13:45Mylk && Honey
14:00 - 14:10Kiyoka
14:30 - 15:45Sepiatonic
16:15 - 16:30Artique Auction
16:30 - 18:00W.C. Thornbush & The Great American Show
18:45 - 20:00Shane Hall
20:30 - 21:30Frameworks (Live Band)
21:45 - 22:00The Legend of Mulan by Brittany Quidang
22:15 - 23:15Tropo
23:45 - 00:45HOUSE OF HAMSA
01:30 - 02:30Balkan Bump
02:45 - 04:00My Baby

Beacon

11:00 - 11:30Path of Action Morning Prayer
11:45 - 12:45The Regenerative Revolution - Amanada & Ryan of Buckminster Fuller Institute
13:00 - 14:00Indigenous Women Spiritual Rights and Responsibilities - Desirae Harp & Niria Alicia
14:15 - 15:15Creativity is the Antidote to Destruction: Artistic Tools for Urgent Times - Climbing PoeTree
15:30 - 16:30Earth Democracy - Dr. Vandana Shiva
16:45 - 17:45Radical Earth Stewardship Council - Dr. Vandana Shiva
18:00 - 19:00Stay Woke: Diversity and Leadership, Love and Hate, and the Future of Our World
19:00 - 20:15Bboy Supreme
20:15 - 21:15Sunset Gratitudes @ The Fire
21:15 - 21:25Alea Rain & Co., Mokita
21:30 - 22:00If Not Us Then Who Short Film
22:00 - 23:00Climbing PoeTree
23:00 - 23:10Joanny Macy : Shambala Prophecy Short Film
23:10 - 00:15Ritual Theater: Rites of Lightning - Isis & Eve
01:30 - 02:45Aabo
02:45 - 04:00Andres (SOULECTION)

Crossroads

10:15 - 11:15Morning Water Prayer w/ Marza Millar
11:30 - 12:45Aximal
13:00 - 14:15Shamanic Medicine and Ritual Time: Into the Ancient Future - Marza Millar
14:30 - 15:45Empath: Intuitive Readings as Performance Art - David Sauvage
16:00 - 17:15The Art of Ritual Theater
17:30 - 18:45Sing for the Resistance: Song Leadership Training
19:00 - 20:15Human Connection with Social Dance - Dando
20:30 - 22:00Showpony
22:00 - 23:30Little Dinosaur
23:30 - 01:00sweet anomaly
01:00 - 02:30Brian Hartman

Learning Kitchen

10:00 - 11:30Sprouted Nut N.O.G.: Nectar of the Gods
12:00 - 13:30Art of Fermentation: Kimchi, Sauerkraut, Coconut Yogurt & Nut Cheese
14:00 - 15:30Sensuous Raw Chocolate Aphrodisiacs
16:00 - 17:30Tantalizing Turkish Taste Ritual
18:00 - 19:30MURAL: Adventures with Agua Fresca Cerveza

Yoga Sol

08:30 - 09:45SuzE Q
10:00 - 11:30Zoe Wirth
11:45 - 13:00Caley Alyssa
13:15 - 14:45Kishan Shah
15:00 - 16:30Ella Cojocaru
18:30 - 20:00Karen Resulto
22:30 - 02:00Torkom Ji, Divasonic, Michael Strauss

Yoga Luna

08:00 - 09:00Maddie Mackey
09:15 - 10:45Jasmine Rose
11:00 - 12:15April C. Taylor
12:30 - 14:00Tristan St.Germain
14:15 - 15:15Daniel Scott
15:30 - 16:45Peter Walters
17:00 - 18:15Veronica deSoyza
18:30 - 20:00Andrew 7 Sealy

Artclave

10:00 - 11:00Build an Earth Mandala
11:30 - 12:30Suminagashi: The Japanese Art of Marbling
13:00 - 14:00Exploring Projections Through Painting: Art Therapy
14:30 - 15:30Headwear Design: Feed Your Head
16:00 - 17:00Paper Metamorphosis - From Two Dimensions Into Three
17:30 - 18:30Shabari: Japanese Rope Art

Meditation Grove

09:00 - 10:00Donovan McGrath
10:30 - 11:30Erika Raney
16:00 - 17:00Jensen Curtis
17:00 - 18:00Jana Roemer

Kidz Village

09:00 - 10:00Giant Games
10:00 - 17:00Baby VIP and Toddler Zone
10:00 - 11:00Family Love Yoga
11:00 - 12:00Slack Line, Advanced DJ Class: Chopping Riddim, Father/Son Council, Friendship Bracelet Crafting, Mother-Daughter Girl Power Playdate
12:00 - 17:00Airbrush/Face Painting, Make a Custom LightSword Flow Tool
12:00 - 13:00Dr. Solar's Traveling Medicine Show, Play Dough, Bubbles & Discovery Table, Self-Love Tools That Can Help Raise Your Inner Wild Child (and Your Child, Too!), Story Time @ FLV Library, Weaving Worlds Ancestral Cacao & Animal Totem Journey
13:00 - 14:00Drawing BIG for Little People with Guest DJs, Hooping Lessons, Restore Health & Vitality to Your Body & Spirit with Yoni Steaming
14:00 - 15:00Wildlife Conservation + Snake Encounter, Craft & Learn Poi Spinning, Little Giant Acorn Foundation: Hip Hop Dance Moves 101, Riley Rainbow Family: Sacred Parenting, Starlight Secret Red Tent
15:00 - 16:00Freestyle Flows 101 For Little Giants with Everyman for Everyone:, Kids Teaching Kids Talent Hour, Kiss The Ground: Who's Living in My Backyard?
16:00 - 17:00Little Giant Acorn: Unlocking Your Voice, Magic Moving Vinyl Spin Art
17:00 - 18:00Kindermix DJ Party

Cauldron

11:00 - 12:15Healing Wisdom of the Americas - Erika Gagnon
12:30 - 13:45Activating the Divine Feminine within Us All - J.J. and Desiree Hurtak and Alan Steinfeld
14:00 - 15:15Alchemy: The Gold emerging from the Blackened State - William J Kiesel
15:30 - 16:45Kālī, Durgā, Lakṣmī: Connecting without Appropriation - Freedom Cole
17:00 - 18:15Manifesting and Healing with the Power of the Moon - Natalia Price Vales
18:00 - 19:45DreamHacking: Ways to Use Liminal Dreaming - Jennifer Dumpert

Healing Arts

11:00 - 12:00Archetypal Astrology - Adrian Carroll
12:15 - 13:30Self Love Ritual - Corinne Loperfido
13:45 - 15:00WOMB LOVE AND YONI EGGS - Tiffany Janay
15:15 - 16:30From Triggers to Turn-ons: Hot Topics - Jaime Williams
16:45 - 18:00Ancient Uses of Offerings: the Balance of Power - Marza Millar

Culture Hub

11:00 - 12:00Youth: Identity & Belonging - Tina Hylton, Izaiyah Hylton, Jai Hanes, Nikila Badua
12:15 - 13:15Compassionate Communication Practices - Bryan Arturo of NuMundo & Earth Journeys
13:30 - 14:30Interactive Intervention: Harm Reduction for Sexual & Psychedelic Crisis on the Dance Floor - MAPS
14:45 - 15:45Cetacean Intelligence: Why Seaside Santuaries Matter
16:00 - 17:00Earth Stewardship
17:15 - 18:15Lightwork For Black Lives: A Spiritual Justice Ceremony - Adorable Earth Angel

Witch's Hut

11:30 - 12:30Stress, Anxiety and the Nervous System - Special Blackburn

Earth Arts

12:00 - 13:15Knife Sharpening, Handling and Care
13:30 - 14:45Pine Needle Basket Weaving
15:00 - 16:15Hand Drill Friction Fire
16:30 - 17:45Primitive Pigments: Ancient Painting
18:00 - 19:15Natural Fibre Cordage Rope

Sunday 12th May

1557619200

Lightning

14:15 - 17:15Subsuelo Sundays
17:30 - 18:30Channel Tres
18:45 - 20:45Jan Blomqvist & Band
21:00 - 22:15Khruangbin
22:20 - 22:35Amy Secada
23:00 - 00:00Toro y Moi
00:30 - 02:00Disclosure (DJ Set)

Thunder

14:15 - 15:45Aabo
15:45 - 17:15ill-ēsha
17:15 - 18:45Dorfex Bos
18:45 - 20:15Soohan
20:15 - 21:45Desert Dwellers
21:45 - 23:15Spectrasoul, SP:MC
23:15 - 00:30Opiuo
00:30 - 02:00CloZee, HeLLaMaNa

Woogie

12:00 - 14:00Rachel Torro
14:00 - 16:00Zach Walker
16:00 - 18:00Gorje Hewek & Izhevski
18:00 - 21:00Damian Lazarus
21:00 - 23:00Rampue
23:00 - 01:00BEDOUIN
01:00 - 02:00Recondite (Live)

The Stacks

12:00 - 13:00SHINY THINGS
13:00 - 14:00VIDE
14:00 - 15:00Left/Right
15:00 - 16:00Milano
16:00 - 17:00Abelation
17:00 - 18:00Eazybaked
18:00 - 18:45LOST DOGZ B2B
18:45 - 20:00Lasu
20:00 - 21:15Mt. Doyle
21:15 - 22:30Reflektor
22:30 - 23:45LEVRIGE
23:45 - 01:15Fixate
01:15 - 02:30Jamal
02:30 - 04:00Zebbler Encanti Experience

Favela

12:00 - 13:15Chief Jesta
13:15 - 14:30Cameron Angeli
14:30 - 15:45Maximus C
15:45 - 17:00Massio
17:00 - 18:30Beau Sebastian
18:30 - 20:30Facundo Mohrr
20:30 - 22:00MKO
22:00 - 23:30Patrik Khach
23:30 - 01:00Benjamin K
01:00 - 02:30SAAND
02:30 - 04:00Dead-Tones

Grand Artique

13:00 - 14:00The Wandering Menstruals
14:00 - 14:30SUNDAY REVIVAL
15:00 - 16:00Datura
16:30 - 17:45Grand Artique Talent Show
18:30 - 19:45Ozomatli
19:55 - 20:10GOLDiii
20:30 - 21:30Atom Smith & His Bass Age Big Band
22:00 - 23:00SWINGROWERS
00:00 - 01:15Danni G
01:30 - 02:45Moontricks
03:00 - 04:00Red Giant Project

Beacon

11:00 - 12:15Dharmic Warrior: Arousing The Heart of Compassion - Jai Dev Singh
12:30 - 13:30Wisdom Council
13:45 - 14:45Psychedelics for Reparations, Restoration, and Regeneration - MAPS
15:00 - 16:30How Artificial Children Frame Our World: Am I Sustainable?
16:45 - 17:45Zucked: How Facebook Has Unpended the World We Live IN - Roger McNamee dupe
18:00 - 19:00Into the MycoVerse: An Immersion Talk on Magic and Medicinal Mushrooms - Paul Stamets
19:00 - 20:15Rob Noble
20:15 - 21:15Sunset Gratitudes @ The Fire
21:15 - 21:30Kurt Kain
21:30 - 22:30ELIJAH BADUA, El Suchi
22:30 - 00:00Fanna-Fi-Allah
00:00 - 01:30Yemanjo
01:45 - 04:00Akae Beka

Crossroads

10:15 - 11:15Morning Water Prayer @ the Fountain w/ Nan Shumantla Fenix
11:15 - 11:30G*d-Freak: Poems & Thanksgiving
11:30 - 12:45Thrive Choir
13:00 - 14:15Path of Empowered Opposites: Healthy Masculine & Rising Feminine - Eric & Bita Watson
14:30 - 15:45Desire and Intimacy: the Pleasure Paradox - Jaime Williams
16:00 - 17:15Lyrical Rhapsody & The Art Of Freestyle - Dakini Star & Aima The Dreamer
17:30 - 18:45Afro-Urban Dance
19:00 - 20:00Berel
20:00 - 21:30Alvaro Z
21:30 - 02:00Black Belt Academy
02:15 - 04:00Kerala Dust

Learning Kitchen

10:00 - 11:30Superfood Detox Class for Boundless Energy & Brain Brilliance
12:00 - 13:30Flavors of the Forest: Cooking with Wild Food
14:00 - 15:30Next Level Festival with a Plant-Based Keto Diet
16:00 - 17:30Four-Course Foreplay
18:00 - 19:30Healing & Heavenly Desserts

Yoga Sol

08:30 - 09:45Arianna Gouveia
10:00 - 12:00DRAGONFLY
12:00 - 13:15Ella Cojocaru
13:30 - 15:00Peter Walters
16:45 - 18:15Jai Dev Singh
18:30 - 20:00Donovan McGrath

Yoga Luna

08:00 - 09:00Zoe Wirth
09:15 - 10:45Jasmine Rose
11:00 - 12:15April C. Taylor
12:30 - 14:00Anne Marie Kramer
14:15 - 15:15Veronica deSoyza
17:00 - 18:15Michelle Nayeli Bouvier
18:30 - 20:00Cat Meyer + Lena Ozea

Artclave

10:00 - 11:00Crochet Your Way To Happiness!
11:30 - 12:30Body as Canvas: Body Painting Basics
13:00 - 14:00Watercolor Painting Techniques : From the Fundamental to the Experimental!
14:30 - 15:30Doodle Flow Sketch Storytelling: Art Therapy
16:00 - 17:00Free your Mind, Free your Hair!: Hair Crafting

Meditation Grove

09:00 - 10:00Jensen Curtis
10:30 - 11:30Shawni
16:00 - 17:00Johnathan Human
18:00 - 19:00NATURE

Kidz Village

09:00 - 10:00Giant Games
10:00 - 17:00Baby VIP and Toddler Zone
10:00 - 11:00Family Love Yoga, Navajo String Games
11:00 - 12:30Rainbow Circus Bootcamp
11:00 - 12:00Slack Line, Wildlife Conservation + Snake Encounter
12:00 - 13:00Dr. Solar's Traveling Medicine Show, Play Dough, Bubbles & Discovery Table, Story Time @ FLV Library, True Love Starts With Self-Love
13:00 - 15:00Drawing BIG for Little People with Guest DJs
13:00 - 14:00Hooping Lessons, Kids Teaching Kids Talent Hour, Bottle Cap Necklaces, What is FLV & Conscious Parenting
14:00 - 15:00Craft & Learn Poi Spinning, DJ Pumpkin & Little Acorns Collective Art Project, The Sacred 7
14:30 - 15:00Airbrush/Face Painting
15:00 - 16:00Kids Teaching Kids Talent Hour, Magic Moving Vinyl Spin Art
16:00 - 16:45Galactivated Freestyle DanceFest
16:30 - 17:00Power Wardrobe and Create Station
16:45 - 17:30Drumming Sounds: Interactive Ceremonial Drum Circle
17:00 - 17:30Stamp Card Making and Random Gifting
17:30 - 18:00FLV Parade w/ Everyone
18:00 - 19:00Kindermix Encore Closer

Cauldron

11:00 - 12:15Prophecies of the 2020 Time Gates - Marza Millar
12:30 - 13:45The Magick Mountain: The Path of Ascent Summunbonum - William J Kiesel
14:00 - 15:15The Ancient Esoteric Art of Perfumery - Marc Hudon
15:30 - 16:45Art of Ritual - Eve Bradford & Isis Indriya
17:00 - 18:15Awakening to ET Realities - Alan Steinfeld
18:30 - 19:45Placing the Being Back in Human - Chief Phillip Scott

Healing Arts

10:45 - 12:15Ask Your Elders - Dr. Deb
12:30 - 13:45Neuroplasticity Laughter Playshop - Mystic Scientists
14:00 - 15:15There's More to Healing Than Meets the Eye - Chief Phillip Scott
15:30 - 16:45The Way of the Empath - David Sauvage
17:00 - 18:15Mead Making & Crafting with the Wild - Benjamin Pixie

Culture Hub

11:00 - 12:00The Medical Marijuana Industry as Social Protest - Michael Clark
12:15 - 13:15Minimalism for Maximalists - Corinne Loperfido
13:30 - 14:30Continuing the Community: Solutions through Design
14:45 - 15:45Why Cuba's Remarkable Reefs Offer Hope
16:00 - 17:00Indigenous Film Making
17:15 - 18:15Creating & Designing Life: Synthetic Biology & Human Longevity

Teen Lounge

12:00 - 13:00Sacred Movement
13:00 - 14:00Hooping Lessons, Learning Professional Airbrush/ Face Paint
14:00 - 15:00Craft & Learn Poi Spinning, DIY Secret Book Compartment
16:00 - 17:30DIY Spirograph String Art
16:30 - 17:00Advanced DJ Class: Chopping Riddim

Earth Arts

12:00 - 13:15Arrow Heads and Flint Knapping
13:30 - 14:45Knife Sharpening, Handling and Care
15:00 - 16:15Natural Fibre Cordage Rope
16:30 - 17:45Primitive Pigments: Ancient Painting
18:00 - 19:15Hand Drill Friction Fire