Working...

Fri​day 30th June

Main Stage

12:40 - 13:20Rosa Linn
13:55 - 14:50Palaye Royal
15:25 - 16:25Oh Wonder
17:10 - 18:10Anne-Marie
18:45 - 19:50Richard Ashcroft
20:55 - 22:05J. Cole
23:00 - 01:05Nick Cave & the Bad Seeds

De Benelux

12:30 - 13:15Wende
13:50 - 14:40Tristan
15:15 - 16:05RHEA
16:40 - 17:30Linde Schöne
18:05 - 19:10Ronnie Flex
19:55 - 21:00Hang Youth
21:55 - 23:10Goldband
01:00 - 05:00Vunzige deuntjes

The Hidden Gem

14:05 - 15:00TENGGER
15:35 - 16:30Duma
17:05 - 18:00Melissa Laveaux
18:35 - 19:20Asha Puthli
19:55 - 20:50Wooden Shjips
21:30 - 22:25Mykki Blanco
23:05 - 00:00Girl Band

Helter Skelter

13:30 - 14:15Vulva
14:50 - 15:50Big Brave
16:30 - 17:30Michael Schenker
18:10 - 19:10Equilibrium
19:50 - 20:55Kadavar
21:35 - 22:45Godsmack
23:35 - 01:00Meshuggah

Classic meets Electro

11:05 - 12:15Galya Bisengalieva
12:55 - 14:05Joost Wilemze
14:50 - 16:25Nathalia Milstein
21:50 - 23:35Jayda G
23:50 - 01:30Honey Dijon
01:50 - 03:20Kamma & Masalo
03:40 - 05:40Job Jobse

Sat​urday 1st July

Main Stage

13:10 - 14:10DUB INC
14:50 - 15:50Grace Carter
16:15 - 17:15NAO
17:55 - 18:55Channel Tres
19:35 - 20:45Sigrid
21:45 - 23:00Jorja Smith
23:45 - 01:45Florence and the Machine

De Benelux

13:55 - 14:40Babs
15:20 - 16:05Nonchelange
16:35 - 17:15Bente
17:40 - 18:30Sophie Straat
19:10 - 20:10Meau
20:55 - 21:55Son Mieux
23:00 - 00:20De Jeugd van tegenwoordig
01:40 - 05:00Zeroes Heroes

The Hidden Gem

15:25 - 16:15Angel Bat Dawid
16:50 - 17:45FLOHIO
18:15 - 19:15Lyra Pramuk
19:50 - 20:45Sudan Archives
21:20 - 22:15Serpentwithfeet
22:50 - 23:45Kikagaku Moyo
00:10 - 01:20Bo Ningen

Helter Skelter

13:40 - 14:35Bad Wolves
15:10 - 16:05Kontrust
16:50 - 17:45A Day to Remember
18:15 - 19:15Red Fang
20:00 - 21:00Delain
21:45 - 23:00Black Label Society
23:45 - 01:20Opeth

Classic meets Electro

12:00 - 13:10Eva van Manen
13:40 - 14:50Liubov Titarenko
15:20 - 16:20Rami Khalifé
20:55 - 22:45Mano Le Tough
23:20 - 01:10Speedy J
01:45 - 03:40Eris Drew
04:05 - 06:00Jon Hopkins

Sun​day 2nd July

Main Stage

12:20 - 13:10Tones and I
13:50 - 14:45PVRIS
15:30 - 16:25SYML
17:10 - 18:10Polo & Pan
18:50 - 19:55Grace Jones
20:40 - 22:10Erykah Badu
23:00 - 01:00The National

De Benelux

13:00 - 13:50Aafke Romeijn
14:20 - 15:15Meskerem Kees
15:40 - 16:30Roosbeef
16:55 - 17:45Roxeanne Hazes
18:30 - 19:25Kris Kross Amsterdam
20:00 - 21:05Sylvie Kreusch
21:55 - 23:25The Opposites
01:00 - 04:30Single Feestje + Silent Disco

The Hidden Gem

12:30 - 13:30Minyo Crusaders
14:10 - 15:10Vivian Wang
15:55 - 16:55Rodrigo Amarante
17:30 - 18:30Tirzah
19:10 - 20:10Efterklang
20:55 - 21:55Moon Duo
22:35 - 23:45AMMAR 808

Helter Skelter

13:20 - 14:15Batushka
15:00 - 15:55Ihsan
16:35 - 17:40The Pink Slips
18:20 - 19:15Tramhaus
19:55 - 20:55Eluveitie
21:45 - 22:45Sepultura
23:20 - 00:50EPICA

Classic meets Electro

12:15 - 13:25Asha Karami
14:05 - 15:15Isobel Warmelink
16:00 - 17:10Natacha Kudritskaya
22:15 - 23:25JASSS
23:55 - 01:05DJ Lag
01:35 - 02:55Luke Slater
03:30 - 05:25JASSS