Thursday 24th August

1503532800

Alternative Stage

19:30 - 20:45Rave Karaoke
21:00 - 00:00Hot Dub Time Machine

Relentless Stage

20:30 - 22:00Tieks
22:00 - 22:30Izzie Gibbs
22:30 - 00:00Heavytrackerz
00:00 - 01:30Rude Kid
01:30 - 02:00Devlin
02:00 - 03:00Mistajam

Dance to the Radio Stage

19:00 - 19:20Dead Naked Hippies
19:30 - 20:00Marsicans
20:15 - 20:45Fling
21:00 - 21:30High Tyde
22:00 - 23:00The Pigeon Detectives

Film Oxford Cinema Tent

00:00 - 00:20Midnight Shorts
00:20 - 02:30Logan
02:30 - 03:00Shorts

Friday 25th August

1503619200

Main Stage

12:20 - 12:50Royal Republic
13:10 - 13:40Pins
14:00 - 14:30Vant
14:55 - 15:30Against the Current
15:55 - 16:35Architects
17:05 - 17:50Giggs
18:25 - 19:10Blossoms
19:45 - 20:45Liam Gallagher
21:25 - 23:00Muse

NME / BBC Radio 1 Stage

12:00 - 12:25X Ambassadors
12:40 - 13:15(SPECIAL GUESTS?)
13:35 - 14:05Mutemath
14:25 - 14:55Fickle Friends
15:15 - 15:45SG Lewis
16:05 - 16:35Pond
16:55 - 17:25The Sherlocks
17:45 - 18:15Ray BLK
18:35 - 19:05Milky Chance
19:25 - 19:55Wiley
20:15 - 20:45Mura Masa
21:10 - 21:50Halsey
22:15 - 23:00Haim

BBC Radio 1 Dance Stage

12:00 - 12:30Star.One
12:40 - 13:15James Organ
13:25 - 14:05Kideko
14:15 - 15:05Matrix & Futurebound b2b Loadstar
15:15 - 15:50Jacob Plant
16:00 - 16:35Monki
16:45 - 17:20Sam Divine
17:30 - 18:10Camelphat
18:20 - 19:05Claptone
19:15 - 20:00Mistajam
20:30 - 21:30Charli XCX
22:00 - 23:00Marshmello

Festival Republic Stage

12:00 - 12:30Outlya
12:50 - 13:20SAINT PHNX
13:40 - 14:10Ten Tonnes
14:30 - 15:00Otherkin
15:20 - 15:50King Nun
16:10 - 16:40Mondo Cozmo
17:00 - 17:30Will Joseph Cook
17:50 - 18:20Picture This
18:40 - 19:10Vallis Alps
19:30 - 20:00Phantogram
20:20 - 21:00Ash
21:20 - 21:55Tom Grennan
22:15 - 23:00The Hunna

Lock Up Stage

12:30 - 13:00Heir
13:20 - 13:50Baby in Vain
14:10 - 14:40Raveneye
15:00 - 15:30Sløtface
15:50 - 16:20Fizzy Blood
16:40 - 17:10Muncie Girls
17:30 - 18:00Culture Abuse
18:20 - 18:50Tired Lion
19:10 - 19:40'The Prettyboys' (Secret Set)
20:05 - 20:40Breaking Benjamin
21:05 - 21:40Gnarwolves
22:10 - 23:00Neck Deep

BBC Radio 1Xtra Stage

12:00 - 12:30The Lafontaines
12:45 - 13:15Monster Florence
13:30 - 14:00Jaykae
14:15 - 14:45Lotto Boyzz
15:00 - 15:30Young T & Bugsey
15:45 - 16:15The Manor
16:30 - 17:00The Heatwave
17:15 - 17:45They.
18:05 - 18:35J Hus
18:55 - 19:35Vince Staples
20:05 - 20:40MoStack
21:10 - 21:45Dave
22:15 - 23:00Bugzy Malone

BBC Introducing

12:00 - 12:25Rock Bottom Risers
12:40 - 13:05The Pale White
13:20 - 13:45Deadset Dream
14:00 - 14:25Anna Straker
14:45 - 15:10Low Island
15:30 - 15:55Chroma
16:10 - 16:35Alibi
16:55 - 17:20Penguin
17:40 - 18:05Mosa Wild
18:25 - 18:50Ginger Snaps
19:10 - 19:35Queen Zee and the Sass Tones
19:55 - 20:20Honey Lung

Alternative Stage

12:00 - 12:05Mark Olver (MC)
12:05 - 12:35Tiff Stevenson
12:35 - 13:10Andrew Maxwell
13:15 - 13:45Sean McLoughlin
13:45 - 14:15Ivo Graham
14:15 - 14:45Charlie Baker
14:45 - 15:30Jonathan Pie
15:35 - 16:05Kiri Pritchard-McLean
16:05 - 16:35Fin Taylor
16:40 - 17:25Katherine Ryan
22:45 - 02:30Propaganda with guest DJ's Blossoms

Relentless Stage

22:00 - 22:45Luke Hassan
23:00 - 23:15Eli Brown
23:15 - 00:00Mason Mayard
00:00 - 01:00Butch
01:00 - 03:00Solardo

Film Oxford Cinema Tent

00:00 - 00:20Midnight Shorts
00:20 - 02:30Guardians of the Galaxy Vol. 2
02:30 - 03:00Shorts

BBC Signing Tent

15:00 - 15:30Neck Deep signing
16:00 - 16:30Blossoms signing
17:00 - 17:30The Hunna signing

Saturday 26th August

1503705600

Main Stage

12:20 - 12:50Judas
13:10 - 13:40Deap Vally
14:00 - 14:30Mallory Knox
14:55 - 15:30Rat Boy
15:55 - 16:35Circa Waves
17:05 - 17:50Jimmy Eat World
18:25 - 19:15Two Door Cinema Club
19:50 - 20:50Bastille
21:30 - 23:00Kasabian

NME / BBC Radio 1 Stage

12:00 - 12:30Lea Porcelain
12:50 - 13:20Marika Hackman
13:40 - 14:10The Magic Gang
14:30 - 15:00The Orwells
15:20 - 15:50Declan McKenna
16:15 - 16:50Oh Wonder
17:15 - 17:50Anne-Marie
18:15 - 18:50Lethal Bizzle
19:15 - 20:00Sub Focus
20:30 - 21:15Tory Lanez
21:55 - 23:00You Me at Six!

BBC Radio 1 Dance Stage

12:00 - 12:30HAUS
12:50 - 13:20Mullally
13:40 - 14:20Dreem Teem
14:30 - 15:00TOKiMONSTA
15:15 - 15:50Metrik
16:00 - 16:35Majestic
16:45 - 17:20Heartless Crew
17:40 - 18:20Kurupt FM
18:30 - 19:10Chris Lorenzo
19:20 - 20:05Shy FX
20:25 - 21:25Dillon Francis
21:45 - 23:00Fatboy Slim

Festival Republic Stage

12:00 - 12:30Yonaka
12:50 - 13:20Prose
13:40 - 14:10The Amazons
14:30 - 15:00Louis Berry
15:20 - 15:50Idles
16:10 - 16:40The Big Moon
17:00 - 17:30Cosima
17:50 - 18:20Off Bloom
18:40 - 19:10Toothless
19:30 - 20:00The Districts
20:20 - 20:50Jagwar Ma
21:10 - 21:40Cigarettes After Sex
22:00 - 23:00Bear's Den

The Pit

12:05 - 12:35Life
12:55 - 13:25Freak
13:45 - 14:15Palisades
14:35 - 15:05Puppy
15:25 - 15:55God Damn
16:15 - 16:45WSTR
17:05 - 17:40Counterfeit
18:00 - 18:35Tigers Jaw
18:55 - 19:35Boston Manor
20:00 - 20:35Arcane Roots
21:00 - 21:35The Amity Affliction
22:10 - 23:00Billy Talent

BBC Radio 1Xtra Stage

12:05 - 12:35Yung Fume
12:50 - 13:20Fekky
13:35 - 14:05Big Tobz
14:20 - 14:50Father
15:05 - 15:35Akala
15:50 - 16:20Watsky
16:35 - 17:05Lunice
17:20 - 17:50Avelino
18:10 - 18:40P Money
19:00 - 19:30Angel
20:00 - 20:35Rejjie Snow
21:05 - 21:45Mist
22:15 - 23:00Danny Brown

BBC Introducing

12:00 - 12:25Honey Arcade
12:40 - 13:05Avenoir
13:20 - 13:45M O S E S
14:00 - 14:25Olly Chamberlain
14:45 - 15:10Brooke Bentham
15:30 - 15:55Plaza
16:10 - 16:35Phundo Art
16:55 - 17:20Rale
17:40 - 18:05Sugarmen
18:25 - 18:50Scott Quinn
19:10 - 19:35The Golden Age of TV
19:55 - 20:20TOUTS

Alternative Stage

12:00 - 12:05James Gill (MC)
12:05 - 12:35Iain Stirling
12:35 - 13:30Wifi Wars
13:40 - 14:10Elliott Steel
14:10 - 14:55Daniel Sloss
15:00 - 15:30Josie Long
15:40 - 16:25Rubberbandits
16:30 - 17:15Reginald D. Hunter
21:30 - 23:00Transgressive Soundsystem DJ's
23:00 - 23:30HMLTD
23:30 - 00:45Foals DJ set (Edwin Congreave)
00:45 - 01:00Benny Mails
01:00 - 03:00Transgressive Soundsystem DJ's
03:00 - 06:00Mayweather vs. McGregor

Relentless Stage

22:00 - 23:00Luke Hassan
23:00 - 00:00Nyra
00:00 - 01:30Theo Kottis
01:30 - 03:00Jackmaster

Film Oxford Cinema Tent

00:00 - 01:45Get Out
01:45 - 03:00Sausage Party

BBC Signing Tent

13:00 - 13:30Declan McKenna signing
15:00 - 15:30The Amazons signing
16:30 - 17:00Rat Boy signing
18:00 - 18:30Bastille signing

Sunday 27th August

1503792000

Main Stage

12:00 - 12:30Honeyblood
12:50 - 13:20Moose Blood
13:40 - 14:10The Pretty Reckless
14:30 - 15:05PVRIS
15:25 - 16:05Migos
16:35 - 17:20At the Drive-in
17:50 - 18:50Korn
19:25 - 20:40Major Lazer
21:20 - 22:50Eminem

NME / BBC Radio 1 Stage

12:00 - 12:30King No One
12:45 - 13:15Blaenavon
13:30 - 14:00Inheaven
14:20 - 14:50Cabbage
15:10 - 15:40Tom Misch
16:00 - 16:30Marmozets
16:50 - 17:20Frank Carter & the Rattlesnakes
17:40 - 18:15Sundara Karma
18:35 - 19:10Loyle Carner
19:35 - 20:10Everything Everything
20:45 - 21:25Glass Animals
21:45 - 23:00Flume

BBC Radio 1 Dance Stage

12:35 - 13:05Get Inuit
13:20 - 13:50Sigrid
14:05 - 14:35Alma
14:50 - 15:25Lany
15:40 - 16:05Becky Hill
16:15 - 16:50Delta Heavy
17:00 - 17:45Jaguar Skills
17:55 - 18:35Jax Jones
18:45 - 19:30Goldie
19:40 - 20:25High Contrast
20:45 - 21:45Noisia 'Outer Edges
22:00 - 23:00Andy C

Festival Republic Stage

12:45 - 13:10Paris Youth Foundation
13:25 - 13:50Indigo Lo
14:05 - 14:35Superfood
14:55 - 15:25All Tvvins
15:45 - 16:15Pumarosa
16:35 - 17:05The Japanese House
17:25 - 17:55Eden
18:15 - 18:45Black Honey
19:05 - 19:35Grouplove
19:55 - 20:25Shame
20:45 - 21:15The View
21:35 - 22:05Japandroids
22:25 - 23:00Black Lips

The Pit

12:15 - 12:45Dream State
13:05 - 13:35Casey
13:55 - 14:25Viagra Boys
14:45 - 15:15TIGERCUB
15:35 - 16:05Zeal & Ardor
16:25 - 16:55Vukovi
17:10 - 17:45Defeater
18:05 - 18:35Astroid Boys
18:55 - 19:25Turbowolf
19:50 - 20:25Carpenter Brut
20:55 - 21:30One OK Rock
22:00 - 23:00While She Sleeps

BBC Radio 1Xtra Stage

12:00 - 12:25Bossman Birdie
12:30 - 13:00NOT3S
13:15 - 13:45Geovarn
14:00 - 14:30Mic Righteous
14:50 - 15:20Cadet
15:45 - 16:2067
16:40 - 17:15Abra Cadabra
17:35 - 18:15Stefflon Don
18:35 - 19:05AJ Tracey
19:30 - 20:05Russ
20:30 - 21:10Flatbush Zombies

BBC Introducing

12:00 - 12:25KOYO
12:40 - 13:05Colouring
13:20 - 13:45Pale Waves
14:00 - 14:25Soeur
14:45 - 15:10Dan Stock
15:30 - 15:55Verschieden
16:10 - 16:35Too Many T's
16:55 - 17:20Will Sin For Love
17:40 - 18:05Cassia
18:25 - 18:50Playing House
19:10 - 19:35Ider
19:55 - 20:20Island

Alternative Stage

12:00 - 12:05Pierre Novellie
12:05 - 12:50Piff the Magic Dragon
12:55 - 13:25Lauren Pattison
13:25 - 14:10Simon Amstell
14:15 - 14:45Suzi Ruffell
14:45 - 15:30Tape Face
15:35 - 16:20Joe Lycett
16:55 - 17:40Bill Bailey
22:30 - 23:00Bless DJ's
23:15 - 00:00Section Boyz
00:00 - 01:30New Gen showcase
01:30 - 03:00Bless DJ's

Relentless Stage

22:00 - 23:00Luke Hassan
23:00 - 00:00Swindle
00:00 - 01:30Cadenza
01:30 - 03:00Wilkinson

Film Oxford Cinema Tent

00:00 - 00:20Midnight Shorts
00:20 - 02:30Rogue One: A Star Wars Story
02:30 - 03:00Shorts

BBC Signing Tent

13:00 - 13:30Frank Carter & the Rattlesnakes signing
16:00 - 16:30Glass Animals
17:00 - 17:30PVRIS signing
18:00 - 18:30Marmozets signing