Thurs​day 21st July

1658361600

Sunrise Arena

22:00 - 22:40Paige
22:45 - 23:50Papa Nugs
00:00 - 01:00Shouse
01:20 - 02:00Jazz

In The Woods

23:00 - 00:30Mikey Snooze

The Alcove

22:30 - 01:00Queer House Party

Lavish Lounge

10:00 - 12:00Lucy Ambler
12:00 - 14:00Picture Me
16:20 - 16:55Les Trunkwell
18:00 - 18:45The Hay Shantymen
19:00 - 19:45Sarah Nicolls
20:00 - 22:00Instant Scorechestra
22:20 - 00:00Instant Scorechestra
00:10 - 00:50Eaten By Lions
01:00 - 02:00Harry K V DJ Okaye

Trailer Park Stage

18:00 - 18:55Naoise Roo
19:15 - 20:15The Mighty Flux
20:45 - 21:40William The Conqueror
22:00 - 23:10New York Brass Band
23:30 - 00:30Cooks But We're Chefs
01:00 - 02:00Cirque Du Soul

The Waterfront Stage

20:15 - 21:05DanceEast

Theatre Arena

20:45 - 22:00Symone: Utopian

The Outpost

22:00 - 00:00The Cocoa Butter Club

The Listening Post

20:15 - 21:25BOOKTALKBOOKTALKBOOK
21:25 - 22:20Magnum Gallery Wall
22:20 - 23:20Luke Wright's Late Night Dance Floor Fillers

Fri​day 22nd July

1658448000

Obelisk Arena

12:00 - 12:45Larkin Poe
13:30 - 14:00Alfie Templeman
14:30 - 15:00Billie Marten
15:30 - 16:25Mdou Moctar
16:55 - 17:40Rina Sawayama
18:20 - 19:20Modest Mouse
20:00 - 21:00Maggie Rogers
21:40 - 22:55Lewis Capaldi

BBC Sounds Stage

12:45 - 13:30Mickey Callisto
13:55 - 14:40Gaffa Tape Sandy
15:10 - 15:55Porridge Radio
16:25 - 17:10Akala
17:40 - 18:25Maximo Park
19:10 - 19:55Self Esteem
20:40 - 21:30Caroline Polachek
22:00 - 23:15Phoebe Bridgers

Sunrise Arena

11:30 - 12:05MF Tomlinson
12:45 - 13:15Penelope Scott
13:45 - 14:15Charlie Hickey
14:45 - 15:15KEG
15:45 - 16:20Bartees Strange
17:00 - 17:45Faouzia
18:15 - 19:00Oklou
19:30 - 20:00Kamal.
20:45 - 21:30Melt Yourself Down
22:00 - 22:45A Certain Ratio
23:00 - 23:40Millie Cotton
00:00 - 00:55Shouse
02:00 - 03:00Millie Cotton

In The Woods

23:00 - 00:30Pop Never Dies

The Alcove

11:15 - 11:45Tundra
12:15 - 12:35The Oozes
13:15 - 13:40Sniffany & The Nits
14:15 - 14:45Chill Jesson
15:15 - 15:45m(h)aol
16:15 - 16:45Modern Woman
17:15 - 17:45Courting
18:15 - 18:45Prima Queen
19:15 - 19:45TV Priest
20:15 - 20:45Opus Kink
21:15 - 21:45Crack Cloud
22:30 - 23:30Queer House Party

Lavish Lounge

10:00 - 10:30Lucy Ambler
10:30 - 10:55Picture Me
11:00 - 11:40The Hay Shantymen
11:45 - 12:25Max Reinhardt
01:00 - 02:00The Illustrious Blacks

BBC Music Introducing

16:30 - 17:15Maddie Ashman
17:40 - 18:10House of El
18:50 - 19:35George O'Hanlon
20:00 - 20:30Eden Lole
21:10 - 21:40Lizzie Reid

Comedy Arena

11:00 - 11:55Chortle Student Comedy Awards
12:00 - 12:55Myra DuBois
12:05 - 12:25Tiff Stevenson
12:35 - 13:00Louisa Omielan
13:10 - 13:25Laura Smyth
13:30 - 14:00Toussaint Douglas
14:05 - 14:30Olga Koch
14:35 - 15:10Sophie Duker
15:15 - 16:00The Horne Section
16:10 - 16:30Rosie Jones
16:40 - 17:00Kiri Pritchard-McLean
17:10 - 17:40Russell Howard
22:30 - 23:25Massaoke
23:45 - 00:50Club De Fromage

Trailer Park Stage

13:30 - 14:00New York Brass Band
15:00 - 15:35Department Of Gruff
21:00 - 21:45Cable St Collective
22:30 - 23:05The Scribes
00:00 - 00:30Cooks But We're Chefs
01:30 - 02:00Cirque Du Soul

The Waterfront Stage

11:00 - 11:40Disco Yoga
14:05 - 14:45The Place
15:00 - 15:40DanceEast
16:15 - 16:55DanceEast
17:40 - 18:20Trinity Laban

Theatre Arena

11:00 - 11:40Casus: Circus skills
13:00 - 13:40Luke Wright
15:30 - 16:10JD Le Pain
17:45 - 18:25Casus: Collision
20:00 - 20:40Circus Abyssinia

The Outpost

11:00 - 12:00Masterclass Presents Choosy: Jack Stanley
12:30 - 12:45Priya Hall
12:45 - 13:00Tamsyn Kelly
13:00 - 13:15Erika Ehler
13:15 - 13:30Daniel Foxx
13:30 - 14:15Stokes & Summers
14:15 - 14:30Selena Mersey
14:30 - 14:45Jordan Gray
14:45 - 15:00Katie Pritchard
15:00 - 15:30Anna Thomas
17:30 - 18:30Urban Foxes: Motherload
19:30 - 20:30Seayonce: Res-Erection
22:00 - 23:00Xnthony's Big Gay Ball

The Listening Post

11:25 - 12:20Jim Parkyn: Aardman Animations Q&A
12:20 - 12:50Jasmine Oak
12:50 - 13:10Flipped Eye: Eleanor Penny
13:10 - 13:35Flipped Eye: Siana Bangura
13:35 - 14:25Rosie Jones: The Amazing Edie Eckhart Book 2: The Big Trip
14:25 - 15:30Natalie Lee: Feeling Myself
15:30 - 16:25Hussain Manawar: Life Is Sad and Beautiful
16:25 - 18:25CYBERTEASE: Sex Work Is Anti-Feminist And Other Lies
18:25 - 19:15Ben Wardle: Mark Hollis: A Perfect Silence Ben Wardle: Mark Hollis: A Perfect Silence
19:15 - 20:15Mark Kermode & Guests

Sat​urday 23rd July

1658534400

Obelisk Arena

12:15 - 13:25Shed Seven
13:45 - 14:45Sea Power
15:00 - 15:30Los Bitchos
18:10 - 18:50Example
19:40 - 20:40Little Simz
21:30 - 22:45Foals

BBC Sounds Stage

12:45 - 13:25Tamzene
13:50 - 14:35Bessie Turner
15:00 - 15:50Curtis Harding
16:20 - 17:05Katy J Pearson
17:30 - 18:15The Shires
19:00 - 19:45Cavetown
20:20 - 21:15Mahalia
21:40 - 22:55Groove Armada

Sunrise Arena

11:30 - 12:05BAD WITH PHONES
12:35 - 13:05Azure Ryder
13:40 - 14:10Samantha Crain
14:45 - 15:15Wilsen
16:00 - 16:30Orlando Weeks
17:20 - 17:50Iozeak
18:25 - 19:10cktrl
19:35 - 20:20Hope Tala
20:45 - 21:30Berwyn
22:00 - 22:45Sevdaliza
23:00 - 23:40Abbie McCarthy
00:00 - 01:00Charlotte Church's Late Night Pop Dungeon
02:00 - 02:40Abbie McCarthy

In The Woods

23:00 - 00:30Jack Saunders
01:00 - 02:30Foreign Skin

The Alcove

11:15 - 11:45Brotherhood
13:15 - 13:45Priestgate
14:15 - 14:45Hamish Hawk
15:15 - 15:45SOFY
16:15 - 16:55Harkin
17:15 - 17:45Morgan Harper-Jones
18:15 - 18:45Bess Atwell
19:15 - 19:45Briston Maroney
20:15 - 20:45Naima Bock
21:30 - 22:15Broadside Hacks
22:30 - 23:15Queer House Party

Lavish Lounge

10:00 - 10:20Lucy Ambler
10:35 - 10:55Picture Me
11:00 - 11:25The Hay Shantymen
11:45 - 12:10Les Trunkwell

BBC Music Introducing

16:30 - 17:15Lilo
17:40 - 18:25Vanives
18:50 - 19:35Aine Deane
20:00 - 20:45Oscar Welsh
21:10 - 21:55Saint Joshua
22:20 - 23:05Girls Of The Internet

Comedy Arena

11:00 - 11:25David Morgan
11:05 - 11:30Omar Badawy
11:25 - 11:50Michael Odewale
11:55 - 12:20Rachel Fairburn
12:30 - 12:55Maisie Adam
13:00 - 13:25Lost Voice Guy
13:30 - 13:55Kerry Godliman
14:05 - 14:30Marcus Brigstocke
14:50 - 15:15Taz Ilyas
15:40 - 16:05Frankie Boyle
16:40 - 17:05Judi Love
17:05 - 17:30Rachel Parris
17:50 - 18:15Aisling Bea
22:30 - 23:30Guilty Pleasures

Trailer Park Stage

13:30 - 14:25Metronomes Steel Orchestra
15:00 - 15:55Sister Cookie
22:30 - 23:25Brothers Moving
00:00 - 00:55The Scratch

The Waterfront Stage

13:25 - 14:20DanceEast
14:45 - 15:40The Place
15:55 - 16:50DanceEast
17:30 - 18:25Glasgow African Balafon
19:10 - 19:35Rosamunde
19:40 - 20:35The Genesis

Theatre Arena

12:00 - 13:00Casus: Collision
14:45 - 15:45Tim Key
17:45 - 18:30caroline
19:45 - 20:50Carnesky: Showwomen

The Outpost

11:00 - 12:00Kate Mosse Writing Workshop
12:50 - 13:50Masterclass Matter Of Course
14:30 - 15:00Nic Sampson
15:50 - 16:05Hannah Platt
16:05 - 16:20Andy Field
16:20 - 16:35Joe Wells
16:35 - 16:50Charlie George
16:50 - 17:05Lara Ricote
17:05 - 17:20Emma Sidi
17:20 - 18:00LOL Word
19:00 - 19:30Amara
19:30 - 20:00Bad Vibrations
20:00 - 21:00Ash Kenazi
21:00 - 21:30Tony Njoku
21:30 - 22:00Kalisha Quinlan
22:00 - 23:00PVA
23:00 - 23:30Nuha Ruby Ra
23:30 - 00:30Never Heard Of Ya
00:30 - 01:30Popperz
01:30 - 02:30Never Heard Of Ya

The Listening Post

11:00 - 12:30Public Sector Poetry
12:30 - 13:20Neurodivergent Moments Podcast: Joe Wells & Abigoliah Schamaun
13:20 - 14:25Bookshelfie – Vick Hope With Aisling Bea
14:25 - 15:15Men Reading Women with the Women’s Prize For Fiction
15:15 - 16:10Jim Parkyn: Aardman Animations Talk
16:10 - 17:05Cosmic Shambles: Helen Czerski & Kevin Fong
17:05 - 17:50Laura Bates: Fix The System, Not The Women
17:50 - 18:35Anchal Seda: What Would The Aunties Say?
18:35 - 19:30The Real Sex Education
19:30 - 20:15The Line Up With Shaun Keaveny
20:15 - 20:35Flipped Eye: Francesca Beard
20:35 - 20:55Flipped Eye: Samatar Elmi

Sun​day 24th July

1658620800

Obelisk Arena

12:35 - 13:00Dylan
13:55 - 14:40Tribes
15:15 - 16:00Rumer
16:45 - 17:30Mark Owen
18:25 - 19:25Freya Ridings
20:05 - 21:05Manic Street Preachers
21:45 - 23:00Snow Patrol

BBC Sounds Stage

13:00 - 13:40JOHN
14:10 - 15:00JP Saxe
15:25 - 16:10Joe Armon-Jones
16:40 - 17:25Crows
17:55 - 18:40Nilufer Yanya
19:10 - 19:55Kae Tempest
20:30 - 21:25The Afghan Whigs
22:00 - 23:15Fontaines D.C.

Sunrise Arena

11:45 - 12:15Tina Boonstra
12:45 - 13:15Amy Michelle
13:45 - 14:15Been Stellar
14:45 - 15:05Hudson Taylor
15:45 - 16:15Matt Maltese
17:00 - 17:30Martha Skye Murphy
18:15 - 18:45Cassia
19:30 - 20:15Lime Cordiale
20:45 - 21:30Pip Millet
22:00 - 23:00Let's Eat Grandma
23:00 - 00:003D

In The Woods

23:00 - 00:00Common People

The Alcove

11:15 - 11:45Three Years Younger
12:15 - 12:45Ewan Mainwood
13:15 - 13:40Joe Unknown
14:15 - 14:40Trousdale
15:15 - 15:50Conor Albert
16:15 - 16:45EFE
17:15 - 17:45Ellie Dixon
18:15 - 18:45Nia Wyn
19:15 - 19:55piri & tommy
20:15 - 20:45Oliver Malcolm
21:15 - 21:45Nova Twins

Lavish Lounge

11:00 - 11:45The Hay Shantymen
11:45 - 12:30Les Trunkwell

BBC Music Introducing

16:30 - 17:05Conrad
17:40 - 18:20Phoebe Hall
18:50 - 19:20Deep Tan
20:00 - 20:40Reuben James
21:10 - 21:40Sipho
22:20 - 22:55Winnie Ama

Comedy Arena

11:00 - 11:25Stephen Bailey
11:05 - 11:30Brennan Reece
11:35 - 12:00David O'Doherty
12:20 - 12:45The Comedy Store
13:55 - 14:20Kemah Bob
14:25 - 14:50Scott Bennett
14:55 - 15:20Shaparak Khorsandi
15:45 - 16:10Troy Hawke
16:20 - 16:45Myra DuBois
16:50 - 17:15Reginald D Hunter
22:30 - 23:30Everybody Loves Lizzo

Trailer Park Stage

13:30 - 13:55Lady Nade
15:00 - 15:35Ailbhe Reddy
21:00 - 21:30The 45s

The Waterfront Stage

11:45 - 12:20Jess Gillam Ensemble
14:40 - 15:15DanceEast
16:10 - 16:40The Place
18:00 - 18:35DanceEast
19:10 - 19:45Swing Patrol

Theatre Arena

13:30 - 14:10The Joy Of Text
16:00 - 16:40Carnesky: Showwomen
18:00 - 18:40Circus Abyssinia
20:00 - 20:40Pecs

The Outpost

11:00 - 12:00Youth Climate Activists
12:00 - 13:00Masterclass Gretel
13:20 - 14:20Dabbers Social Club
14:35 - 14:50Robert White
14:50 - 15:50Arabs Are Not Funny
15:50 - 16:05Darren Griffiths
16:05 - 16:20Rajiv Karia
16:20 - 16:35Jake Lambert
16:35 - 16:50Ola Labib
16:50 - 17:05Finlay Christie
17:05 - 17:20Lily Phillips
17:20 - 17:50Yuriko Kotani
17:50 - 18:05Raj Poojara
18:05 - 19:00The Foc It Up! Comedy Club
21:45 - 22:45Polyester Zine Takeover

The Listening Post

11:00 - 11:30Tomfoolery
11:30 - 12:00Leena Norms: Bargain Bin Rom-Com
12:00 - 12:45Clare Pollard: Delphi
12:45 - 13:30Leslie Thomas QC: Do Right And Fear No One
13:30 - 14:15UEA: Our Subversive Voice – Songs Of Protest
14:15 - 15:00Ella Macleod: Rapunzella or Don’t Touch My Hair
15:00 - 16:50InHouse Records
16:50 - 18:00Jess Gillam: This Classical Life
18:00 - 18:20Flipped Eye: John Hegley
18:20 - 19:25John Osborne
19:25 - 20:25AI Dream Machine