Working...

Fri​day 9th February

The Carlisle

19:30 - 23:00Hillbilly Vegas

The Albion

20:00 - 23:00Dr Savage

Sat​urday 10th February

The Carlisle

13:15 - 13:30The Shady Pines
13:45 - 14:00Black Tree Monitor
14:15 - 14:30KINSELLA
14:45 - 15:00king size slim
15:15 - 15:30LOCKS
15:45 - 16:00She Choir
16:15 - 16:30The Kukes
16:45 - 17:00Sistie Moose
17:15 - 17:30The Albion Skiffle Company
17:45 - 18:00Hastings Punk Choir

The British Tea Museum

13:00 - 13:15The Hastings Cowboy
13:30 - 13:45I am HER
14:00 - 14:15Atomic Twitten
14:30 - 14:45Melisa Me
15:00 - 15:15Erin Colley
15:30 - 15:45Tom Cole and Henry Bristow
16:00 - 16:15Erika Olson
16:30 - 16:45The Breretons
17:00 - 17:15Earl Grey
17:30 - 17:45Red, Green and Blue

The Albion

13:00 - 13:15Paul McClure
13:15 - 13:30Locks
13:30 - 13:45Elisha Edwards
13:45 - 14:00She Choir
14:00 - 14:15The Hastings Cowboy
14:15 - 14:30The Kukes
14:30 - 14:45I am HER
14:45 - 15:00Sistie Moose
15:00 - 15:15Atomic Twitten
15:15 - 15:30The Albion Skiffle Company
15:30 - 15:45Melisa Me
15:45 - 16:00Hastings Punk Choir
16:00 - 16:15Erin Colley
16:15 - 16:30Bold Reily
16:30 - 16:45Tom Cole and Henry Bristow
16:45 - 17:00Panda and The Moniums
17:00 - 17:15Erika Olson
17:15 - 17:30Poppy Prescott
17:30 - 17:45The Breretons
17:45 - 18:00The Haystingers

SEED

13:00 - 13:15Ned Ashcroft
13:30 - 13:45Paris Blue
14:00 - 14:15Mark & The Clouds
14:30 - 14:45HFT Second Line Band
15:00 - 15:15Paul McClure
15:30 - 15:45Elisha Edwards
16:00 - 16:15The Hastings Cowboy
16:30 - 16:45I am HER
17:00 - 17:15Atomic Twitten
17:30 - 17:45Melisa Me

The Anchor

13:00 - 13:30Erin Colley
13:30 - 14:00Tom Cole and Henry Bristow
14:00 - 14:30Erika Olson
14:30 - 15:00The Breretons
15:00 - 15:30Earl Grey
15:30 - 16:00Red, Green and Blue
16:00 - 16:30Liv Sommer
16:30 - 17:00Rob Pizaco
17:00 - 17:30Suncharmer
17:30 - 18:00Claire Brem-Wilson

Ye Olde Pumphouse

13:00 - 13:15Atomic Twitten
13:30 - 13:45Melisa Me
14:00 - 14:15Erin Colley
14:30 - 14:45Tom Cole and Henry Bristow
15:00 - 15:15Erika Olson
15:30 - 15:45The Breretons
16:00 - 16:15Earl Grey
16:30 - 16:45Red, Green and Blue
17:00 - 17:15Liv Sommer
17:30 - 17:45Rob Pizaco

The Old Town Market

13:15 - 13:30The Kukes
13:45 - 14:00Sistie Moose
14:15 - 14:30The Albion Skiffle Company
14:45 - 15:00Hastings Punk Choir
15:15 - 15:30Bold Reily
15:45 - 16:00Panda and The Moniums
16:15 - 16:30Poppy Prescott
16:45 - 17:00The Haystingers
17:15 - 17:30Al Mitchell & The New Born Sinners
17:45 - 18:00SPINNER

Dragon Bar

13:15 - 13:30The Albion Skiffle Company
13:45 - 14:00Hastings Punk Choir
14:15 - 14:30Bold Reily
14:45 - 15:00Panda and The Moniums
15:15 - 15:30Poppy Prescott
15:45 - 16:00The Haystingers
16:15 - 16:30Al Mitchell & The New Born Sinners
16:45 - 17:00SPINNER
17:15 - 17:30Fat Tuesday Club
17:45 - 18:00Regati String Band

The Nest

13:15 - 13:30HFT Second Line Band
13:45 - 14:00Leoni Jane Kennedy
14:15 - 14:30Fat Tuesday Club
14:45 - 15:00HFT Second Line Band

Porters

13:00 - 13:15Earl Grey
13:30 - 13:45Red, Green and Blue
14:00 - 14:15Liv Sommer
14:30 - 14:45Rob Pizaco
15:00 - 15:15Suncharmer
15:30 - 15:45Claire Brem-Wilson
16:00 - 16:15Ned Ashcroft
16:30 - 16:45Paris Blue
17:00 - 17:15Mark & The Clouds
17:30 - 17:45HFT Second Line Band

Jenny Lind

13:15 - 13:30Poppy Prescott
13:45 - 14:00The Haystingers
14:15 - 14:30Al Mitchell & The New Born Sinners
14:45 - 15:00SPINNER
15:15 - 15:30Fat Tuesday Club
15:45 - 16:00Regati String Band
16:15 - 16:30The T-Makers
16:45 - 17:00The Woodland Kitchen Band
17:15 - 17:30The Shady Pines
17:45 - 18:00Black Tree Monitor

First In, Last Out

13:00 - 13:15Liv Sommer
13:30 - 13:45Rob Pizaco
14:00 - 14:15Suncharmer
14:30 - 14:45Claire Brem-Wilson
15:00 - 15:15Ned Ashcroft
15:30 - 15:45Paris Blue
16:00 - 16:15Mark & The Clouds
16:30 - 16:45HFT Second Line Band
17:00 - 17:15Paul McClure
17:30 - 17:45Elisha Edwards

The Stag Inn

13:00 - 13:15Suncharmer
13:30 - 13:45Claire Brem-Wilson
14:00 - 14:15Ned Ashcroft
14:30 - 14:45Paris Blue
15:00 - 15:15Mark & The Clouds
15:30 - 15:45HFT Second Line Band
16:00 - 16:15Paul McClure
16:30 - 16:45Elisha Edwards
17:00 - 17:15The Hastings Cowboy
17:30 - 17:45I am HER

The Crown

13:00 - 13:15Mark & The Clouds
13:30 - 13:45HFT Second Line Band
14:00 - 14:15Paul McClure
14:30 - 14:45Elisha Edwards
15:00 - 15:15The Hastings Cowboy
15:30 - 15:45I am HER
16:00 - 16:15Atomic Twitten
16:30 - 16:45Melisa Me
17:00 - 17:15Erin Colley
17:30 - 17:45Tom Cole and Henry Bristow

The Lord Nelson

13:15 - 13:30KINSELLA
13:45 - 14:00king size slim
14:15 - 14:30LOCKS
14:45 - 15:00She Choir
15:15 - 15:30The Kukes
15:45 - 16:00Sistie Moose
16:15 - 16:30The Albion Skiffle Company
16:45 - 17:00Hastings Punk Choir
17:15 - 17:30Bold Reily
17:45 - 18:00Panda and The Moniums

The Dolphin Inn

13:00 - 13:15Erika Olson
13:30 - 13:45The Breretons
14:00 - 14:15Earl Grey
14:30 - 14:45Red, Green and Blue
15:00 - 15:15Liv Sommer
15:30 - 15:45Rob Pizaco
16:00 - 16:15Suncharmer
16:30 - 16:45Claire Brem-Wilson
17:00 - 17:15Ned Ashcroft
17:30 - 17:45Paris Blue

The Royal Standard

13:15 - 13:30Poppy Prescott
13:45 - 14:00The Haystingers
14:15 - 14:30Bold Reily
14:45 - 15:00Al Mitchell & The New Born Sinners
15:15 - 15:30Panda and The Moniums
15:45 - 16:00SPINNER
16:15 - 16:30Fat Tuesday Club
16:45 - 17:00Regati String Band
17:15 - 17:30The T-Makers
17:45 - 18:00The Woodland Kitchen Band

The London Trader

13:15 - 13:30Al Mitchell & The New Born Sinners
13:45 - 14:00SPINNER
14:15 - 14:30Fat Tuesday Club
14:45 - 15:00Regati String Band
15:15 - 15:30The T-Makers
15:45 - 16:00The Woodland Kitchen Band
16:15 - 16:30The Shady Pines
16:45 - 17:00Black Tree Monitor
17:15 - 17:30KINSELLA
17:45 - 18:00king size slim

East Hastings Sea Angling Association and Social Club

13:15 - 13:30The T-Makers
13:45 - 14:00The Woodland Kitchen Band
14:15 - 14:30The Shady Pines
14:45 - 15:00Black Tree Monitor
15:15 - 15:30KINSELLA
15:45 - 16:00king size slim
16:15 - 16:30LOCKS
16:45 - 17:00She Choir
17:15 - 17:30The Kukes
17:45 - 18:00Sistie Moose

Hastings & St Leonards Angling Association

13:15 - 13:30Fat Tuesday Club
13:45 - 14:00Regati String Band
14:15 - 14:30The T-Makers
14:45 - 15:00The Woodland Kitchen Band
15:15 - 15:30The Shady Pines
15:45 - 16:00Black Tree Monitor
16:15 - 16:30KINSELLA
16:45 - 17:00king size slim
17:15 - 17:30LOCKS
17:45 - 18:00She Choir

Cactus Hound

13:15 - 13:30Andrew Harston
13:45 - 14:00Poppy Rockett
14:15 - 14:30Anna Page
14:45 - 15:00Gabriel Mumbray
15:15 - 15:30Steve Hewitt
15:45 - 16:00FLOURESCENT
16:15 - 16:30Ed Boxall
16:45 - 17:00Myriad
17:15 - 17:30Gripper Lee
17:45 - 18:00Bryony Dunn & The Forest

The Railway

13:15 - 13:30Ed Boxall
13:45 - 14:00Myriad
14:15 - 14:30Gripper Lee
14:45 - 15:00Bryony Dunn & The Forest
15:15 - 15:30Andrew Harston
15:45 - 16:00Poppy Rockett
16:15 - 16:30Anna Page
16:45 - 17:00Gabriel Mumbray
17:15 - 17:30Steve Hewitt
17:45 - 18:00FLOURESCENT

Little Mashers

13:00 - 13:15James Crowley
13:30 - 13:45Solis
14:00 - 14:15Patients
14:30 - 14:45Blue Violet
15:00 - 15:15Martin Ledner
15:30 - 15:45Fran Lusty
16:00 - 16:1523 Fields
16:30 - 16:45The United Stoats of America
17:00 - 17:15HPO Wind Quintet
17:30 - 17:45Charlie Austen

Day Glo Records

13:15 - 13:30Gripper Lee
13:45 - 14:00Bryony Dunn & The Forest
14:15 - 14:30Andrew Harston
14:45 - 15:00Poppy Rockett
15:15 - 15:30Anna Page
15:45 - 16:00Gabriel Mumbray
16:15 - 16:30Steve Hewitt
16:45 - 17:00FLOURESCENT
17:15 - 17:30Ed Boxall
17:45 - 18:00Myriad

The St Leonard

13:15 - 13:30Anna Page
13:45 - 14:00Gabriel Mumbray
14:15 - 14:30Steve Hewitt
14:45 - 15:00FLOURESCENT
15:15 - 15:30Ed Boxall
15:45 - 16:00Myriad
16:15 - 16:30Gripper Lee
16:45 - 17:00Bryony Dunn & The Forest
17:15 - 17:30Andrew Harston
17:45 - 18:00Poppy Rockett

Super Nature

13:15 - 13:30Steve Hewitt
13:45 - 14:00FLOURESCENT
14:15 - 14:30Ed Boxall
14:45 - 15:00Myriad
15:15 - 15:30Gripper Lee
15:45 - 16:00Bryony Dunn & The Forest
16:15 - 16:30Andrew Harston
16:45 - 17:00Poppy Rockett
17:15 - 17:30Anna Page
17:45 - 18:00Gabriel Mumbray

Collected Fictions

13:00 - 13:15Patients
13:30 - 13:45Blue Violet
14:00 - 14:15Martin Ledner
14:30 - 14:45Fran Lusty
15:00 - 15:1523 Fields
15:30 - 15:45The United Stoats of America
16:00 - 16:15HPO Wind Quintet
16:30 - 16:45Charlie Austen
17:00 - 17:15James Crowley
17:30 - 17:45Solis

HEIST

13:00 - 13:15Martin Ledner
13:30 - 13:45Fran Lusty
14:00 - 14:1523 Fields
14:30 - 14:45The United Stoats of America
15:00 - 15:15HPO Wind Quintet
15:30 - 15:45Charlie Austen
16:00 - 16:15James Crowley
16:30 - 16:45Solis
17:00 - 17:15Patients
17:30 - 17:45Blue Violet

The Piper

13:00 - 13:1523 Fields
13:30 - 13:45The United Stoats of America
14:00 - 14:15HPO Wind Quintet
14:30 - 14:45Charlie Austen
15:00 - 15:15James Crowley
15:30 - 15:45Solis
16:00 - 16:15Patients
16:30 - 16:45Blue Violet
17:00 - 17:15Martin Ledner
17:30 - 17:45Fran Lusty
20:30 - 21:00Calzy
21:15 - 21:45KINSELLA
22:00 - 22:45Miss Melody

Oscars on The Square

13:00 - 13:15HPO Wind Quintet
13:30 - 13:45Charlie Austen
14:00 - 14:15James Crowley
14:30 - 14:45Solis
15:00 - 15:15Patients
15:30 - 15:45Blue Violet
16:00 - 16:15Martin Ledner
16:30 - 16:45Fran Lusty
17:00 - 17:1523 Fields
17:30 - 17:45The United Stoats of America

The Pig

20:00 - 02:00Saturday Sonics

Sun​day 11th February

The Pig

13:00 - 19:00Sunday Sonics

Mon​day 12th February

The Lord Nelson

20:00 - 22:00Slim Monday with king size slim

Tues​day 13th February

The Carlisle

20:00 - 20:20Creature Creature
20:30 - 20:50Noah and the Loners
21:00 - 21:20Dubinski
21:30 - 21:50The Veltmans
22:00 - 22:20Woon
22:30 - 22:50Nomad Shakes

The Albion

20:00 - 20:20Dubinski
20:30 - 20:50The Veltmans
21:00 - 21:20woon
21:30 - 21:50Nomad Shakes
22:00 - 22:20Cordelia Gartside
22:30 - 22:50borough council

Ye Olde Pumphouse

20:00 - 20:20Katy Rose Bennet
20:30 - 20:50Danny Horn & The Shared Myths
21:00 - 21:20Charlie Austen
21:30 - 21:50Jamie Smart
22:00 - 22:20HFT Second Line Band
22:30 - 22:50Office for Personal Development

Dragon Bar

20:00 - 20:20Black Limes
20:30 - 20:50The Longshore Drifters
21:00 - 21:20Silent Natives
21:30 - 21:50Sunday Club
22:00 - 22:20Lost Revellers
22:30 - 22:50Chimer

Porters

20:00 - 20:20Charlie Austen
20:30 - 20:50Jamie Smart
21:00 - 21:20HFT Second Line Band
21:30 - 21:50Office for Personal Development
22:00 - 22:20The Curst Sons
22:30 - 22:50Helen Sharpe

Jenny Lind

20:00 - 20:20Lost Revellers
20:30 - 20:50Chimer
21:00 - 21:20Danger Goat
21:30 - 21:50duke garwood
22:00 - 22:20Black Limes
22:30 - 22:50The Longshore Drifters

First In, Last Out

20:00 - 20:20HFT Second Line Band
20:30 - 20:50Office for Personal Development
21:00 - 21:20The Curst Sons
21:30 - 21:50Helen Sharpe
22:00 - 22:20Katy Rose Bennet
22:30 - 22:50Danny Horn & The Shared Myths

The Lord Nelson

20:00 - 20:20Cordelia Gartside
20:30 - 20:50borough council
21:00 - 21:20Creature Creature
21:30 - 21:50Noah and the Loners
22:00 - 22:20Dubinski
22:30 - 22:50The Veltmans

The Dolphin Inn

20:00 - 20:20The Curst Sons
20:30 - 20:50Helen Sharpe
21:00 - 21:20Katy Rose Bennet
21:30 - 21:50Danny Horn & The Shared Myths
22:00 - 22:20Charlie Austen
22:30 - 22:50Jamie Smart

The Royal Standard

20:00 - 20:20Silent Natives
20:30 - 20:50Sunday Club
21:00 - 21:20Lost Revellers
21:30 - 21:50Chimer
22:00 - 22:20Danger Goat
22:30 - 22:50duke garwood

The London Trader

20:00 - 20:20woon
20:30 - 20:50Nomad Shakes
21:00 - 21:20Cordelia Gartside
21:30 - 21:50borough council
22:00 - 22:20Creature Creature
22:30 - 22:50Noah and the Loners

East Hastings Sea Angling Association and Social Club

20:00 - 20:45Dub Generals
21:00 - 21:45Mighty Sounds
21:45 - 22:45Dub Generals
23:00 - 00:15Mad-X
00:15 - 01:30Dub Generals

Hastings & St Leonards Angling Association

20:00 - 20:20Danger Goat
20:30 - 20:50duke garwood
21:00 - 21:20Black Limes
21:30 - 21:50The Longshore Drifters
22:00 - 22:20Silent Natives
22:30 - 22:50Sunday Club

The Pig

22:00 - 03:00King Sunny Ade P and The Vibes Controller