Thurs​day 15th August

1565827200

Far Out

17:00 - 17:45Nov3l
18:15 - 19:00Audiobooks
19:30 - 20:30Bodega
21:00 - 22:00These New Puritans
22:30 - 23:45The Wedding Present

Walled Garden

17:00 - 17:45Callum Easter
18:15 - 19:00Bess Atwell
19:30 - 20:30Alex Rex
21:00 - 22:00Brigid Mae Power
22:30 - 23:30Pictish Trail

Chai Wallahs

18:30 - 19:30Beth Prior Collective
20:00 - 21:00Tetes De Pois
21:30 - 22:30Afro Cluster
23:00 - 00:00Malavita
00:00 - 02:00The Allergies

Cinedrome

15:20 - 15:50Merthyr College Film
16:20 - 17:05Atgyfodi
17:30 - 19:20The Devil And Daniel Johnston
19:40 - 21:20Wild Rose
21:40 - 23:20Penny Slinger
23:30 - 01:15The Other Side of The Underneath

Fri​day 16th August

1565913600

Mountain

12:15 - 12:45Jerry
13:15 - 14:00Squirrel Flower
14:30 - 15:30Durand Jones & the Indications
16:00 - 17:00Julia Jacklin
17:40 - 18:45Whitney
19:25 - 20:30Fat White Family
21:15 - 22:30Villagers
23:15 - 00:30Yo La Tengo

Far Out

12:30 - 13:15Pet Shimmers
13:45 - 14:30TVAM
15:00 - 15:45The Beths
16:15 - 17:00Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs
17:30 - 18:30Marika Hackman
19:00 - 20:00Gwenno
20:30 - 21:30Amadou & Mariam
22:00 - 23:00Steve Mason
23:30 - 00:30Khruangbin
01:00 - 02:15Maribou State
02:15 - 04:00Greg Wilson

Walled Garden

12:15 - 13:00Malena Zavala
13:30 - 14:15Penelope Isles
14:45 - 15:30Tamino
16:00 - 16:45Anna St Louis
17:15 - 18:15Bridget St John
19:00 - 19:45Squid
20:15 - 21:15Stealing Sheep
21:45 - 22:45Bill Ryder-Jones
23:30 - 00:30Ex:Re
01:00 - 02:00Snapped Ankles
02:00 - 03:30Heavenly Jukebox

Rising

12:45 - 13:15Mama's Broke
14:00 - 14:30Meggie Brown
15:30 - 16:00Rosehip Teahouse
17:00 - 17:40Molly Payton
18:45 - 19:25Dry Cleaning
20:30 - 21:15Arlo Day
22:30 - 23:15Just Mustard

Chai Wallahs

12:30 - 13:30Simon Lynge
14:00 - 14:50Dan Webster
15:20 - 16:10True Strays
16:40 - 17:30Psychadelephant
18:00 - 18:50Fieh
19:30 - 20:20Lydian Collective
21:00 - 22:00Stompy's Playground
22:00 - 23:30Diplomats of Sound DJs present Tricky Disco
23:30 - 00:30The Mauskovic Dance Band
01:00 - 02:00Sheelanagig
02:00 - 04:00Diplomats Of Sound DJs

Babbling Tongues

12:00 - 12:15Ash Kenazi
12:30 - 13:45Pete Brown matches the beers to the bands
14:00 - 14:45Luke Turner & Gazelle Twin
15:00 - 15:45Ian Williams
16:00 - 17:00Caitlin Moran
19:00 - 19:05Steve Hall (MC)
19:05 - 19:35Lazy Susan
19:40 - 20:10Mawaan Rizwan
20:15 - 20:35Simon Lomas
20:40 - 21:25Lloyd Langford
21:30 - 21:50Sian Docksey
21:55 - 22:40Sam Campbell
22:40 - 22:45Lou Conran (MC)
22:45 - 23:30David Trent
23:35 - 23:55Ingrid Dahle
00:00 - 00:20Danny Clives
00:25 - 00:45Evelyn Mok
00:50 - 01:10Matt Rees
01:15 - 02:00Rob Deering

Cinedrome

10:00 - 11:35Missing Link
12:00 - 14:00The Kid Who Would Be King
14:30 - 16:00A Dog Called Money
16:20 - 16:45I Am Easy To Find
17:05 - 18:30Rudeboy: The Story Of Trojan Records
19:00 - 21:00The Souvenir
21:30 - 23:15Beats
23:45 - 00:45Nosferatu - Minima live score
01:10 - 02:45Sleep Furiously

Sat​urday 17th August

1566000000

Mountain

12:00 - 13:00Adwaith
13:30 - 14:30Mapache
15:00 - 16:00Stella Donnelly
16:30 - 17:30Sons Of Kemet
18:00 - 19:00Lee Fields & The Expressions
19:30 - 20:30Big Thief
21:15 - 22:30Stereolab
23:15 - 00:45Four Tet

Far Out

12:15 - 13:00Modern Nature
13:30 - 14:15Jockstrap
14:45 - 15:45Hen Ogledd
16:15 - 17:15The Big Moon
17:45 - 18:45A Certain Ratio
19:15 - 20:15Kokoko!
20:45 - 22:00Richard Thompson
22:45 - 00:00Car Seat Headrest
00:30 - 01:30The Comet Is Coming
02:00 - 03:00Shy FX & Stamina
03:00 - 04:00DJ Tyke

Walled Garden

12:00 - 12:45George Ogilvie
13:15 - 14:00Art School Girlfriend
14:30 - 15:15Beabadoobee
15:45 - 16:30Willie J Healey
17:00 - 18:00Tiny Ruins
18:45 - 19:45Avi Buffalo
20:15 - 21:15Aidan Moffat & RM Hubbert
21:45 - 22:45Jesca Hoop
23:30 - 00:30Lamb
00:45 - 01:45Heavenly Jukebox
01:45 - 03:00Dutty Disco

Rising

11:00 - 12:00Celebrating Bert Jansch
13:00 - 13:30Spiritcake
14:30 - 15:00Eitha Da
16:00 - 16:30Peaness
17:30 - 18:00Oscar Lang
19:00 - 19:30Porridge Radio
20:30 - 21:15Black Country, New Road
22:30 - 23:15Scalping

Chai Wallahs

12:30 - 13:20Joe Fleming Band
14:00 - 14:50The Breath
15:20 - 16:10Hejira
16:20 - 18:00Diplomats of Sounds DJs present Tropagwana
18:00 - 19:00Binbag Wisdom
19:30 - 20:30Kadija Kamara
21:00 - 21:50Old School Funky Family
22:00 - 23:30Diplomats of Sound DJs present Big Beat Boutique
23:30 - 00:30Onipa
01:00 - 02:00Blow 3.0
02:00 - 04:00Diplomats Of Sound DJs

Babbling Tongues

12:00 - 13:45Pub Quiz with Pete Paphides & Bob Stanley
14:00 - 14:45Emma Jane Unsworth
15:00 - 15:45Jarvis Cocker In Conversation
16:00 - 17:00The Mojo Interview: Richard Thompson
19:00 - 19:10Andy Robinson (MC)
19:10 - 19:55Mike Bubbins
20:00 - 20:45Elf Lyons
20:50 - 21:35Felicity Ward
21:40 - 22:25Angela Barnes
22:25 - 22:30Mark Olver (MC)
22:30 - 23:15Colin Hoult as Anna Mann
23:20 - 23:40Gabriel Ebulue
23:45 - 00:05Shelf
00:10 - 00:55Hedluv & Passman
01:00 - 02:00Rob Deering's Beat This

Cinedrome

09:50 - 11:35Kiki's Delivery Service
11:55 - 12:45Ghibliotheque - Live
13:30 - 14:00Oh Peas!
14:20 - 14:50Gentle Stranger
15:20 - 16:00R. Seiliog
16:30 - 17:20Ichi
17:50 - 18:50Ela Orleans
19:30 - 21:15Being Frank: The Chris Sievey Story
21:30 - 23:25Vox Lux
00:00 - 01:05Everybody In The Place

Sun​day 18th August

1566086400

Mountain

12:15 - 13:15Self Esteem
13:45 - 14:45Foxwarren
15:15 - 16:15Anais Mitchell
16:45 - 17:45Aldous Harding
18:15 - 19:30Eels
20:15 - 21:30Sharon Van Etten
22:15 - 23:45Father John Misty

Far Out

12:30 - 13:15James Heather
13:45 - 14:30Say Sue Me
15:00 - 16:00Yak
16:30 - 17:30The Liminanas
18:00 - 19:00White Fence
19:30 - 20:30Ezra Collective
21:00 - 22:15The Growlers
22:45 - 00:00Idles
00:45 - 03:00John Talabot

Walled Garden

12:00 - 12:45Gwenifer Raymond
13:15 - 14:00Grimm Grimm
14:30 - 15:15Johanna Samuels
15:45 - 16:30Chelou
17:00 - 17:45Pottery
18:15 - 19:15Hand Habits
19:45 - 20:45James Yorkston
21:15 - 22:15Skinny Pelembe
22:45 - 23:45Nilüfer Yanya
00:10 - 03:00Deptford Northern Soul Club

Rising

11:15 - 12:15Celebrating Bert Jansch
13:15 - 13:45Wych Elm
14:45 - 15:15PVA
16:15 - 16:45Intergalactic Republic of Kongo
17:45 - 18:15Chappaqua Wrestling
19:30 - 20:15Chloe Foy
21:30 - 22:15Pozi

Chai Wallahs

12:40 - 13:30Anna Mcluckie
14:00 - 14:50Emily Cappell
15:20 - 16:10Boogaloo String Band
16:40 - 17:30Fitty Gomash
19:30 - 20:20Snazzback
21:00 - 22:00Amy True
22:30 - 23:40Urban Folk Quartet
00:30 - 01:30Broken Brass Ensemble
01:30 - 04:00Diplomats Of Sound DJs

Babbling Tongues

12:00 - 12:45Richard King
13:00 - 13:45Matthew Fort & Felicity Cloake
14:00 - 14:45The Three Track Podcast
15:00 - 17:00Radio 4's Four Thought
19:00 - 19:05Dan Nightingale (MC)
19:05 - 19:50Gavin Osborn
19:55 - 20:40Fin Taylor
20:45 - 21:15Sean McLoughlin
21:20 - 22:05Kiri Pritchard-McLean
22:10 - 22:30Esyllt Sears
22:30 - 22:35Clint Edwards (MC)
22:35 - 22:45Owen Niblock
22:50 - 23:20Sally Anne Hayward
23:25 - 23:55Dan Nightingale
00:00 - 00:10Hal Branson
00:15 - 00:35Danny McLoughlin
00:40 - 01:10Phil Kay
01:15 - 02:00Alistair Barrie

Cinedrome

10:00 - 11:40The Witches
12:10 - 12:40Merthyr College film
13:00 - 14:00Maurice El Medioni - The Birth of PianOriental
14:20 - 16:30Leto
17:00 - 19:05Shoplifters
19:30 - 21:00Amazing Grace
21:30 - 23:30In Fabric
00:00 - 02:00Thelma And Louise