16/8/21

1629072000

Settlement

20:15 - 20:45Kim Hon
21:15 - 21:45Papur Wal
22:15 - 23:00Keys

Acoustic

19:45 - 20:15Angel Hotel
20:45 - 21:15The Graft Union
21:45 - 22:15Jim Ghedi & Toby Hay

17/8/21

1629158400

Settlement

20:15 - 20:45Eädyth
21:15 - 21:45Breichiau Hir
22:15 - 23:00N'Famady Kouyaté

Acoustic

19:45 - 20:15Ameiyi
20:45 - 21:15Eve Goodman
21:45 - 22:15David Grubb

18/8/21

1629244800

Settlement

18:15 - 18:45Bandicoot
19:15 - 19:45Silent Forum
20:15 - 21:00Kidsmoke

Acoustic

17:45 - 18:15Lila Tristram
18:45 - 19:15Haress
19:45 - 20:15Taf Rapids Stringband

19/8/21

1629331200

Far Out

14:15 - 15:00Wet Leg
15:30 - 16:15Matilda Mann
16:45 - 17:30Yard Act
18:00 - 18:45PVA
19:15 - 20:15Nubiyan Twist
21:00 - 22:00Working Men's Club
22:30 - 23:45Tirzah

Walled Garden

14:15 - 15:00Shovel Dance Collective
15:45 - 16:30Lynks
17:00 - 17:45The Cool Greenhouse
18:15 - 19:00Hak Baker
19:45 - 20:30Falle Nioke
21:00 - 22:00Alabaster Deplume
22:45 - 23:45Jockstrap

Chai Wallahs

15:00 - 18:29Diplomats of Sound DJs - Eclectic Avenue
18:30 - 19:30Lydian Collective
20:00 - 21:00Horseman & The Uppercut Band
21:30 - 22:30Lazy Habits
22:45 - 23:59DJ Cheema AV Show
00:00 - 02:00The Allergies DJ Set

20/8/21

1629417600

Mountain

12:15 - 12:45Nuha Ruby Ra
13:30 - 14:15H. Hawkline
14:45 - 15:30Big Joanie
16:00 - 17:00The Surfing Magazines
17:45 - 18:45Boy Azooga
19:30 - 20:30Nadine Shah
21:15 - 22:30Django Django
23:15 - 00:45Caribou

Far Out

12:30 - 13:15John
13:45 - 14:30The Lounge Society
15:00 - 15:45Buzzard Buzzard Buzzard
16:15 - 17:00Wu-Lu
17:45 - 18:45Los Bitchos
19:30 - 20:30Goat Girl
21:15 - 22:15Georgia
23:00 - 00:00Shame
00:35 - 01:35Kelly Lee Owens
02:05 - 03:05Ross From Friends (Live)

Walled Garden

12:15 - 13:00Honeyglaze
13:30 - 14:15Fenne Lily
14:45 - 15:30Home Counties
16:00 - 16:45Katy J Pearson
17:15 - 18:15Stephen Fretwell
18:45 - 19:30Sarathy Korwar
20:15 - 21:15Vanishing Twin
21:45 - 22:45Greentea Peng
23:30 - 00:30Ibibio Sound Machine
01:00 - 02:00Charlotte Church's Late Night Pop Dungeon
02:00 - 03:00Heavenly Jukebox

Rising

11:45 - 12:15Hanya
12:45 - 13:30Modern Woman
14:15 - 14:45Sister Wives
15:30 - 16:00Pet Deaths
17:00 - 17:45Tina
18:45 - 19:30Martha Skye Murphy
20:30 - 21:15Lazarus Kane
22:30 - 23:15Egyptian Blue

Chai Wallahs

12:30 - 13:30Native Harrow
14:00 - 15:00N'Famady Kouyate
15:30 - 16:30Ebi Soda
17:00 - 18:00Beatles Dub Club
18:30 - 19:30Bare Jams
20:00 - 21:00Izo Fitzroy
21:30 - 22:30The Friendly Fire Band
22:30 - 00:00Diplomats of Sound DJs - Pick Up The Pieces
00:00 - 00:59N'Famady Kouyate & the Successors of the Mandingue
01:00 - 04:00Diplomats of Sound DJs - Tricky Disco

Babbling Tongues

12:00 - 12:30Opening Ceremony
12:45 - 13:30Stephanie Phillips & Kate Solomon
13:45 - 14:45Pete Brown
15:00 - 16:00Helen McDonald
16:15 - 17:00The Music Interview: Nadine Shah
19:00 - 19:05Chris Betts (MC)
19:05 - 19:35Robin Morgan
19:40 - 20:00Charlie George
20:05 - 20:25Frank Foucault
20:30 - 21:15Kiri Pritchard McLean
21:20 - 22:05Barbara Nice
22:10 - 22:30Jen Ives
22:30 - 22:35Stuart Laws (MC)
22:40 - 23:10Alasdair Beckett King
23:15 - 23:35Erika Ehler
23:40 - 00:00Esyllt Seard
00:05 - 00:35Leo Reich
00:40 - 01:25Alex Kealy
01:30 - 02:00Chloe Petts

21/8/21

1629504000

Mountain

11:45 - 12:30Gwenifer Raymond
13:00 - 14:00Catrin Finch & Seckou Keita
14:30 - 15:30Yazmin Lacey
16:00 - 17:00Richard Dawson
17:30 - 18:30Kokoroko
19:00 - 20:15This Is The Kit
21:00 - 22:15Gruff Rhys
23:00 - 00:30Mogwai

Far Out

12:30 - 13:15Peaness
13:45 - 14:30Deliluh
15:00 - 16:00Emma-Jean Thackray
16:30 - 17:15Newdad
18:00 - 19:00BC Camplight
19:30 - 20:30LUMP
21:15 - 22:30Black Midi
23:15 - 00:30Jose Gonzalez
00:45 - 01:45Giant Swan
02:00 - 03:30DJ Rap

Walled Garden

12:00 - 12:45Studio Electrophonique
13:15 - 14:15Peggy Sue
14:45 - 15:30Ed Dowie
16:00 - 16:45Tony Njoku
17:15 - 18:00Sinead O'Brien
18:45 - 19:45The Orielles
20:15 - 21:15Pictish Trail
21:45 - 22:45Liz Lawrence
23:30 - 00:30Hen Ogledd
01:00 - 02:00Loraine James
02:05 - 03:30Dutty Disco

Rising

11:15 - 11:45Gonhill
12:30 - 13:00Bugs
14:00 - 14:30Melin Melyn
15:30 - 16:00Prima Queen
17:00 - 17:30Laundromat
18:30 - 19:00The Goa Express
20:15 - 21:00Faux Real
22:15 - 23:00Do Nothing

Chai Wallahs

12:30 - 13:30Ayanna Witter-Johnson
14:00 - 15:00Sound of the Sirens
15:30 - 16:30The James Riley Band
17:00 - 18:00Dirty Alex
18:30 - 19:30Binbag Wisdom
20:00 - 21:00The Mouse Outfit
21:30 - 22:30Afro Cluster
22:30 - 00:00AAA Badboy
00:00 - 01:15Alfa Sackey & Afri Bawantu
01:15 - 04:00Diplomats of Sound DJs - Big Beat Boutique

Babbling Tongues

12:00 - 13:45Green Man Pop Quiz
14:00 - 14:45Pete Paphides
15:00 - 15:45Anita Sethi
16:00 - 17:00Simon Armitage
19:00 - 19:10Stuart Goldsmith (MC)
19:10 - 19:55Kiri Pritchard McLean
20:00 - 20:20Ola Labib
20:25 - 21:10Jordan Brookes
21:15 - 21:45Sunil Patel
21:50 - 22:20Helen Bauer
22:25 - 23:10Olga Koch
23:10 - 23:15Mark Olver (MC)
23:15 - 23:35Cerys Bradley
23:40 - 00:00Hannah Platt
00:05 - 00:25Lauren Stone
00:30 - 01:00Tarot
01:05 - 01:35Yuriko Kotani
01:40 - 02:00Ania Magliano

22/8/21

1629590400

Mountain

11:30 - 12:00Teddy Hunter
12:30 - 13:30Billie Marten
14:00 - 15:00Matt Maltese
15:30 - 16:30Steam Down
17:15 - 18:15Nubya Garcia
19:00 - 20:00The Staves
20:40 - 21:55Thundercat
22:40 - 23:45Fontaines D.C.

Far Out

12:15 - 13:00Lyr
13:45 - 14:30King Hannah
15:00 - 16:00Crack Cloud
16:30 - 17:30Porridge Radio
18:00 - 19:00Snapped Ankles
19:30 - 20:30Ghostpoet
21:00 - 22:00Self Esteem
22:30 - 00:00Teenage Fanclub
00:30 - 01:30Overmono
01:30 - 03:00Hannah Holland

Walled Garden

12:00 - 12:45Speedboat
13:15 - 14:00The Golden Dregs
14:30 - 15:15Broadside Hacks
15:45 - 16:30Phoebe Green
17:00 - 18:00Erland Cooper
18:30 - 19:15Deep Throat Choir
19:45 - 20:45Special Guest
21:15 - 22:15Dream Wife
22:45 - 23:45Gwenno
00:10 - 03:00Deptford Northern Soul Club

Rising

12:00 - 12:30Duski
13:30 - 14:00Iwan Rheon
15:00 - 15:30Blood Wizard
16:30 - 17:15Panic Shack
18:15 - 19:00Caroline
20:00 - 20:40Drug Store Romeos
21:55 - 22:40Roscoe Roscoe

Chai Wallahs

12:30 - 13:30Luke Potter
14:00 - 15:00True Strays
15:30 - 16:30The Showhawk Duo
17:00 - 18:00Aleighcia Scott
18:30 - 19:30Run Come Down Ft. Norris Brown
20:00 - 21:00The Hempolics
21:30 - 22:45K.O.G.
22:45 - 00:00Diplomats of Sound DJs
00:30 - 01:30Will and the People
01:30 - 04:00Diplomats of Sounds DJs - Afrodisiac

Babbling Tongues

12:00 - 12:45Eamonn Forde
13:00 - 13:45Chilly Gonzalez presents Enya
14:00 - 14:45Horatio Clare
15:00 - 15:45Kate Clanchy's Young Voices
16:00 - 17:00Ash Kenazi presents The Pink Room
19:00 - 19:10Rich Wilson (MC)
19:10 - 19:55Gavin Osborn
20:00 - 20:20Priya Hall
20:25 - 20:45Leila Navabi
20:50 - 21:20Touissant Douglas
21:25 - 22:10Jessica Fostekew
22:15 - 22:35Tadiwa Mahlunge
22:35 - 22:45Mark Olver (MC)
22:45 - 23:30Rob Deering
23:35 - 23:55Danny Clives
23:55 - 00:25Mark Olver
00:25 - 01:10Ray Badran
01:15 - 02:00Stuart Goldsmith