Thurs​day 14th July

1310601600

The Last Arena

14:00 - 14:40Buenas Ondas
15:25 - 16:10Systema Solar
19:00 - 20:00Channel Zero
21:00 - 22:00Kyuss Lives!
23:00 - 00:15Cypress Hill

ClubCircuit Marquee

13:20 - 14:00Romano Nervoso
14:40 - 15:25Rolo Tomassi
16:10 - 17:00Drums Are For Parades
18:00 - 19:00Gallows
20:00 - 21:00I'm From Barcelona
22:00 - 23:00Foals
00:15 - 01:15Arsenal
01:30 - 02:45Proxy
02:45 - 04:00Tiga
04:00 - 05:00Sound Of Stereo

Dance Hall

14:40 - 15:25Great Mountain Fire
16:10 - 17:00The Budos Band
18:00 - 19:00Charles Bradley
20:00 - 21:00Orchestre Poly-Rythmo de Cotonou
22:00 - 23:00Shadow Dancer
23:00 - 00:00Strip Steve
00:00 - 00:40Spank Rock (Live)
00:50 - 02:20Boys Noize
02:20 - 03:00hOUSEMEISTER
03:00 - 04:00d.i.m.
04:00 - 05:00Djedjotronic

Magic Soundsystem

15:25 - 16:10Intergalactic Lovers
17:00 - 18:00Misteur Valaire
19:00 - 20:00Alpha 2.1
21:00 - 22:00Bony King Of Nowhere
23:00 - 00:00Tahiti 80
00:40 - 01:40Vismets
02:00 - 02:30Primitiv (Beatbox)
02:30 - 03:30Beat Torrent
03:30 - 05:00DJ Sonar

La Petite Maison dans la Prairie

16:10 - 17:00Marble Sounds
17:45 - 18:35Lucy Lucy!
19:00 - 19:50Gold Panda
20:00 - 20:50Martyn (Live)
21:00 - 22:30Kode9 (DJ Set)
22:30 - 00:00Pierre
00:00 - 05:00Laurent Garnier L.B.S.

Cannibal Stage

13:10 - 05:00*NO ACTS*

De Balzaal

15:30 - 17:00Murdock
17:00 - 18:30Camo & Krooked
18:30 - 20:00Sigma & MC Carasel
20:00 - 21:30Original Sin
21:30 - 23:00Brookes Brothers
23:00 - 00:30Netsky
00:30 - 02:00Noisia
02:00 - 03:30TC
03:30 - 05:00System D (DJ)

Fri​day 15th July

1310688000

The Last Arena

15:20 - 16:10Les Hurlements D'Leo
17:00 - 18:00Papa Roach
19:00 - 20:00Ice Cube
21:00 - 22:00Mogwai
22:45 - 00:00Pulp
00:45 - 02:00Vitalic (V Mirror Live)

ClubCircuit Marquee

13:20 - 14:00Bikinians
14:50 - 15:20Dananananaykroyd
16:10 - 17:00Two Gallants
18:00 - 19:00Das Pop
20:00 - 21:00The Dø
21:45 - 22:45Klaxons
23:40 - 00:30Les Petits Pilous (Live)
00:30 - 02:00Jack Beats
02:00 - 03:30Steve Aoki
03:30 - 05:00Partyharders

Dance Hall

13:20 - 14:00Hoquets
14:30 - 15:20The Japanese Popstars
16:10 - 17:00Jamaica
18:00 - 19:00The Qemists (Live)
20:00 - 21:00Stupeflip
21:10 - 22:30Riva Starr
22:30 - 23:50Sascha Funke
23:50 - 01:20Ellen Allien & Pfadfinderei
01:20 - 02:40Claude Vonstroke
02:40 - 04:00Len Faki
04:00 - 05:00Darko

Magic Soundsystem

14:00 - 14:40The JB Conspiracy
15:20 - 16:10Yew
17:00 - 18:00King Midas Sound
19:00 - 20:00X Makeena
21:00 - 22:00Akhenaton et Faf Larage
22:15 - 22:45Forward Fever Soundsystem + Leah Rosier
22:45 - 23:45Blood Shanti & The Shanti Ites feat. Emmanuel I Joseph
23:45 - 00:15Forward Fever Soundsystem + Leah Rosier
00:15 - 01:15Manasseh + Earl 16 + Danny Red + Charjan
01:15 - 01:45Forward Fever Soundsystem + Leah Rosier
01:45 - 02:45Conscious Sounds feat. Dougie Conscious, Sandeeno, Christine Miller, Wayne Mc Arthur & Afrikan Simba
02:45 - 05:00On U Sound 30 Years Celebration feat. Adrian Sherwood, Deeder Zaman, Congo Natty, Tenor Fly, Ghetto Priest, Omar Perry & Mc Phoebe

La Petite Maison dans la Prairie

14:00 - 14:40Leif Vollebekk
15:25 - 16:10Anika
16:55 - 17:50Syd Matters
18:30 - 19:20This Will Destroy You
20:10 - 21:00Kylesa
22:00 - 23:00Neurosis
00:00 - 01:00Deerhoof
01:30 - 02:15Duchess Says

Cannibal Stage

13:20 - 14:00Max Pie
14:40 - 15:25Fozzy
16:10 - 16:5550 Lions
17:50 - 18:30The Ghost Inside
19:20 - 20:10Skindred
21:00 - 22:00Madball
23:00 - 00:00Anthrax
00:30 - 01:30Radium
01:30 - 02:15Enduser
02:15 - 03:00X&TRICK feat. MC Mary Jane

De Balzaal

15:00 - 16:30Dusk Creator
16:45 - 17:45Bibio (Electronic Set)
18:00 - 19:00Totally Enormous Extinct Dinosaurs (Live)
19:00 - 20:30Untold
20:30 - 22:00Eskmo
22:00 - 23:30Pearson Sound aka Ramadanman
23:30 - 01:00Joy Orbison
01:00 - 02:30Feed Me
02:30 - 04:00Rusko
04:00 - 05:00goldFFinch

Sat​urday 16th July

1310774400

The Last Arena

13:40 - 14:20Wahwahsda
15:00 - 15:45Johnny Clarke
16:30 - 17:30Les Ogres de Barback
18:30 - 19:30Groundation - Tribute to Bob Marley
20:30 - 21:30Pennywise
22:30 - 23:30Suede
00:30 - 01:30House Of Pain

ClubCircuit Marquee

13:00 - 13:40Kaf*k
14:20 - 15:05Air Guitar Belgium
15:45 - 16:30The Amplifetes
17:30 - 18:30Architecture In Helsinki
19:30 - 20:30Saul Williams
21:30 - 22:30IAMX
23:00 - 00:15Night Slugs aka L-Vis 1990 b2b Bok Bok
00:15 - 01:45Erol Alkan
01:45 - 03:15Caspa & MC Rod Azlan
03:15 - 04:00Skepta
04:00 - 05:00Surfing Leons

Dance Hall

13:00 - 13:40Sinus Georges
14:20 - 15:00The Selecter
15:45 - 16:30Suarez
17:30 - 18:30The Locos feat. Pipi of Ska-P
19:30 - 20:30Percubaba
21:30 - 22:30Horace Andy
23:15 - 00:15Booka Shade (Live)
00:30 - 01:30Lindstrøm (Live)
01:30 - 03:00Aeroplane
03:00 - 04:30Tensnake

Magic Soundsystem

13:40 - 14:2074milesAway
15:00 - 15:45Electric Wire Hustle
16:30 - 17:30Ghostpoet
18:30 - 19:30The Herabliser (Live)
20:30 - 21:30Jay Electronica
22:30 - 23:30Nosaj Thing & VJ
00:00 - 01:00Flying Lotus with Richard Spaven & Dorian Concept
01:15 - 02:30The Gaslamp Killer
02:30 - 03:45Cut Chemist
03:45 - 05:00LeFtO

La Petite Maison dans la Prairie

13:40 - 14:20El National Quarterback
15:00 - 15:45Cloud Control
16:30 - 17:30Yussuf Jerusalem
18:30 - 19:30Fool's Gold
20:30 - 21:3013&God (The Notwist vs Themselves)
22:30 - 23:30Les Savy Fav
00:00 - 00:50Factory Floor
01:00 - 02:30Luke Vibert
02:30 - 03:30Ceephax Acid Crew (Live)

Cannibal Stage

14:20 - 15:00Uncommonmenfrommars
15:45 - 16:30Arma Gathas
17:30 - 18:30Merauder
19:30 - 20:30Terror
21:30 - 22:30Agnostic Front
23:30 - 00:30Life Of Agony
00:30 - 01:15DJ Kemicalkem
01:15 - 01:45Air Guitar Belgium
01:45 - 02:15DJ Kemicalkem
02:15 - 03:00Drums Are For Parades

De Balzaal

15:00 - 16:15Kastor & Dice
16:15 - 17:30Pariah
17:30 - 19:30True Tiger label presents Sukh Knight, Scandalous unltd, Stenchman, Blue Bear & MC Chunky
19:30 - 21:00Joker feat. Bugsy and Scarz
21:00 - 22:30Trolley Snatcha
22:30 - 00:0016BIT
00:00 - 01:00Dirtyphonics (Live)
01:00 - 02:30Digital Soundboy Soundsystem feat. Shy Fx / Breakage / B. Traits with Donaeo / Youngman & Stamina Mc
02:30 - 03:45Doctor P
03:45 - 05:00Reso

Sun​day 17th July

1310860800

The Last Arena

14:00 - 14:40Buenas Ondas
15:25 - 16:10Systema Solar
19:00 - 20:00Channel Zero
21:00 - 22:00Kyuss Lives!
23:00 - 00:15Cypress Hill

ClubCircuit Marquee

13:20 - 14:00Romano Nervoso
14:40 - 15:25Rolo Tomassi
16:10 - 17:00Drums Are For Parades
18:00 - 19:00Gallows
20:00 - 21:00I'm From Barcelona
22:00 - 23:00Foals
00:15 - 01:15Arsenal
01:30 - 02:45Proxy
02:45 - 04:00Tiga
04:00 - 05:00Sound Of Stereo

Dance Hall

14:40 - 15:25Great Mountain Fire
16:10 - 17:00The Budos Band
18:00 - 19:00Charles Bradley
20:00 - 21:00Orchestre Poly-Rythmo de Cotonou
22:00 - 23:00Shadow Dancer
23:00 - 00:00Strip Steve
00:00 - 00:40Spank Rock (Live)
00:50 - 02:20Boys Noize
02:20 - 03:00hOUSEMEISTER
03:00 - 04:00d.i.m.
04:00 - 05:00Djedjotronic

Magic Soundsystem

15:25 - 16:10Intergalactic Lovers
17:00 - 18:00Misteur Valaire
19:00 - 20:00Alpha 2.1
21:00 - 22:00Bony King Of Nowhere
23:00 - 00:00Tahiti 80
00:40 - 01:40Vismets
02:00 - 02:30Primitiv (Beatbox)
02:30 - 03:30Beat Torrent
03:30 - 05:00DJ Sonar

La Petite Maison dans la Prairie

16:10 - 17:00Marble Sounds
17:45 - 18:35Lucy Lucy!
19:00 - 19:50Gold Panda
20:00 - 20:50Martyn (Live)
21:00 - 22:30Kode9 (DJ Set)
22:30 - 00:00Pierre
00:00 - 05:00Laurent Garnier L.B.S.

Cannibal Stage

15:25 - 16:10Intergalactic Lovers

De Balzaal

15:30 - 17:00Murdock
17:00 - 18:30Camo & Krooked