Friday 8th June

1339113600

Main Stage

13:00 - 13:25Rise to Remain
13:45 - 14:15Cancer Bats
14:40 - 15:15Fear Factory
15:40 - 16:25NoFX
16:50 - 17:35Billy Talent
18:00 - 18:55Machine Head
19:20 - 20:20Chase and Status
21:00 - 22:50The Prodigy

Second Stage

13:00 - 13:25Six Hour Sundown
13:45 - 14:10Red, White and Blues
14:30 - 15:00The Quireboys
15:20 - 15:50Terrorvision
16:10 - 16:50Europe
17:15 - 17:55Little Angels
18:20 - 19:05Opeth
19:30 - 20:30Nightwish
21:00 - 22:10Slash

Third Stage

13:00 - 13:25Impaled Existence
13:45 - 14:15Silent Decent
14:35 - 15:05Absolute Power
15:25 - 15:55Hounds
16:15 - 16:45Lawnmower Deth
17:05 - 17:35The Defiled
17:55 - 18:25While She Sleeps
18:50 - 19:30Soil
19:55 - 20:35AxeWound
21:00 - 22:00Devin Townsend

Fourth Stage

13:00 - 13:25Broken
13:50 - 14:15Jelly Cats
14:40 - 15:05Dead Harts
15:30 - 15:55Reach Back
16:20 - 16:45Dive Bella Dive
17:10 - 17:35Upon a Burning Body
18:00 - 18:25The Marmozets
18:50 - 19:15Voodoo Six
19:40 - 20:10The Safety Fire
20:35 - 21:20Gallows

Acoustic Stage

14:15 - 14:40With One Last Breath
15:05 - 15:30Neonfly
15:55 - 16:20Million Dollar Reload
16:45 - 17:05Breed 77
17:35 - 18:00Skindred
18:25 - 18:55Yashin

Saturday 9th June

1339200000

Main Stage

11:00 - 11:30As I Lay Dying
12:00 - 12:40Saxon
13:10 - 13:50Black Veil Brides
14:20 - 15:05Trivium
15:35 - 16:25Steel Panther
16:55 - 17:55Tenacious D
18:30 - 19:45Biffy Clyro
20:45 - 22:45Metallica

Second Stage

11:00 - 11:25Page 44
11:45 - 12:10Fozzy
12:30 - 12:55Halestorm
13:15 - 13:45Ginger Wildheart
14:10 - 14:40Turbonegro
15:05 - 15:30Lower Than Atlantis
16:00 - 16:30Four Year Strong
16:55 - 17:25Theory of a Deadman
17:50 - 18:25Kids in Glass Houses
18:50 - 19:30Skindred
19:55 - 20:45Killswitch Engage
21:10 - 22:10You Me At Six

Third Stage

11:00 - 11:25No Americana
11:45 - 12:10Avosetta
12:30 - 12:55Don Broco
13:15 - 13:40Turbowolf
14:00 - 14:30The Yo-Yo's
14:50 - 15:20Gun
15:40 - 16:10Anti-Nowhere League
16:30 - 17:00The Treatment
17:20 - 17:50My Passion
18:15 - 18:45Sylosis
19:10 - 19:55Corey Taylor
20:20 - 21:05The Union
21:30 - 22:30The Mission

Fourth Stage

11:00 - 11:20Royal Cartel
11:45 - 12:10Freebase
12:35 - 13:004 Arm
13:25 - 13:50Golden Tanks
14:15 - 14:40IDivide
15:05 - 15:30Never Means Maybe
15:55 - 16:20Acoda
16:45 - 17:15Butchers Babies
17:50 - 18:20Mallory Knox
18:50 - 19:20LostAlone
19:50 - 20:20Fearless Vampire Killers
20:50 - 21:35Cockney Rejects

Acoustic Stage

12:10 - 12:35Six Hour Sundown
13:00 - 13:25Gun
13:50 - 14:15Soil
14:40 - 15:05Red,White and Blues
15:30 - 15:55Heaven's Basement
16:20 - 16:45Toby Jepson
17:15 - 17:40The Quireboys
18:15 - 18:45Tyla

Sunday 10th June

1339286400

Main Stage

11:00 - 11:25Stellar Revival
11:50 - 12:20Devildriver
12:45 - 13:25Kyuss Lives!
13:50 - 14:30Anthrax
15:00 - 15:45Black Label Society
16:15 - 17:00Lamb of God
17:30 - 18:30Megadeth
19:00 - 20:15Soundgarden
21:00 - 22:45Black Sabbath

Second Stage

11:00 - 11:25Kobra and the Lotus
11:45 - 12:10Black Spiders
12:30 - 12:55We Are The Ocean
13:20 - 13:50August Burns Red
14:15 - 14:45Rival Sons
15:10 - 15:40Sebastian Bach
16:05 - 16:35Ugly Kid Joe
17:00 - 17:40Shinedown
18:05 - 18:50Refused
19:15 - 20:05Dropkick Murphys
20:30 - 21:30Rise Against

Third Stage

11:00 - 11:25Skarlett Riot
11:45 - 12:10Feed The Rhino
12:30 - 12:55Heaven's Basement
13:15 - 13:40Reckless Love
14:00 - 14:30Edguy
14:50 - 15:20Shadows Fall
15:40 - 16:10James Cleaver Quintet
16:30 - 17:00La Dispute
17:20 - 17:50Emmure
18:15 - 18:55Firewind
19:20 - 20:05Ghost
20:30 - 21:30Periphery

Fourth Stage

11:00 - 11:25Kamchatka
11:45 - 12:10Pitchblack
12:35 - 13:00Mechanical Smile
13:25 - 13:50Adelaide
14:15 - 14:40Strangle Kojak
15:05 - 15:30You and What Army
15:55 - 16:20Kopek
16:50 - 17:20With One Last Breath
17:50 - 18:20The Minutes
18:50 - 19:20The Dirty Youth
19:50 - 20:20Hawk Eyes
20:50 - 21:35William Control

Acoustic Stage

12:10 - 12:35White Powder Gold
13:00 - 13:25Sanguine
13:50 - 14:15Voodoo Johnson
14:40 - 15:05Daken
15:30 - 15:55Mordecai
16:20 - 16:45Furyon
17:15 - 17:40Fearless Vampire Killers
18:15 - 18:45Saint Jude