Fri​day 10th June

1654819200

Main Stage

13:00 - 13:25Wayward Sons
13:55 - 14:20Theory
14:50 - 15:25Bury Tomorrow
15:55 - 16:40Black Veil Brides
17:10 - 18:10Skindred
18:40 - 19:50A Day To Remember
20:50 - 22:50Kiss

Second Stage

13:00 - 13:25Ayron Jones
13:50 - 14:20Skynd
14:45 - 15:25Kris Barras Band
15:50 - 16:30Myles Kennedy & Company
17:00 - 17:45Lacuna Coil
18:15 - 19:05Airbourne
19:35 - 20:50Frank Carter & The Rattlesnakes

Avalanche Stage

13:00 - 13:25Press Club
13:50 - 14:20Pengshui
14:45 - 15:15As Everything Unfolds
15:40 - 16:10Kid Brunswick
16:35 - 17:10Meet Me @ The Altar
17:40 - 18:20Normandie
18:50 - 19:35Sleep Token
20:10 - 21:10The Ghost Inside

Dogtooth Stage

13:00 - 13:25Heriot
13:50 - 14:15The Scratch
14:40 - 15:05Clear Door Moon Crow
15:30 - 15:55Dead Poet Society
16:20 - 16:45A.A. Williams
17:10 - 17:35Tempt
18:00 - 18:25Bokassa
18:50 - 19:30British Lion
20:00 - 20:25Red Fang
20:50 - 21:20Blues Pills
21:45 - 22:30Electric Wizard

Sat​urday 11th June

1654905600

Main Stage

11:00 - 11:40The Raven Age
12:15 - 13:00Those Damn Crows
13:35 - 14:25Monster Truck
15:00 - 16:00Black Label Society
16:35 - 17:35Shinedown
18:10 - 19:30Deftones
20:55 - 22:55Iron Maiden

Second Stage

11:15 - 11:45Dirty Honey
12:15 - 12:50Cassyette
13:20 - 14:00Malevolence
14:30 - 15:10Ice Nine Kills
15:40 - 16:20Bush
16:50 - 17:30Daughtry
18:05 - 18:55Mastodon
19:30 - 20:45Megadeth

Avalanche Stage

11:00 - 11:25Aniimalia
11:50 - 12:20Blackout Problems
12:45 - 13:15Salem
13:40 - 14:10Dragged Under
14:35 - 15:05Loathe
15:30 - 16:00Holding Absence
16:25 - 16:55Grandson
17:20 - 18:00The Faim
18:30 - 19:10Creeper
19:40 - 20:40Funeral For A Friend

Dogtooth Stage

11:00 - 11:20Temples On Mars
11:45 - 12:10Death Blooms
12:35 - 13:00Dead Label
13:25 - 13:50Banks Arcade
14:15 - 14:40Dana Dentata
15:05 - 15:30Higher Power
15:55 - 16:20Will Haven
16:45 - 17:10Venom Prison
17:35 - 18:00Bleed From Within
18:25 - 18:50Dying Fetus
19:15 - 19:45Napalm Death
20:15 - 20:55Sepultura

Sun​day 12th June

1654992000

Main Stage

11:00 - 11:45Wargasm
12:20 - 13:10Powerwolf
13:45 - 14:40Alestorm
15:15 - 16:15Rise Against
16:50 - 17:50Volbeat
18:30 - 19:40Korn
21:10 - 22:50Biffy Clyro

Second Stage

11:15 - 11:50Control The Storm
12:20 - 12:55The Last Internationale
13:25 - 14:05Massive Wagons
14:35 - 15:20Tremonti
15:55 - 16:40Baroness
17:15 - 18:00Skillet
18:35 - 19:25The Darkness
20:00 - 21:10Steel Panther

Avalanche Stage

11:00 - 11:25Static Dress
11:50 - 12:20Dead Posey
12:50 - 13:20Cemetery Sun
13:50 - 14:20The Hara
14:50 - 15:20Jamie Lenman
15:50 - 16:20Marianas Trench
16:50 - 17:20Spiritbox
17:50 - 18:30Trash Boat
19:00 - 19:40Boston Manor
20:10 - 21:10Descendents

Dogtooth Stage

11:00 - 11:25The Injester
11:50 - 12:15The Velveteers
12:40 - 13:05Anchor Lane
13:30 - 14:00Bimini
14:25 - 14:55Phoxjaw
15:20 - 15:50Modern Error
16:15 - 16:45Kill The Lights
17:20 - 17:50Orbit Culture
18:15 - 18:45Fire From The Gods
19:10 - 19:40Twin Temple
20:10 - 20:40Yonaka
21:10 - 21:55Myles Kennedy (Acoustic)