Friday 9th September

1473379200

The White Hart

19:30 - 20:05EMILY MILLET DEISEROTH
20:20 - 21:00CHRIS LAW
21:15 - 22:00EMMA LAWRENCE
22:20 - 23:30ROB EATON

The Engine

19:10 - 19:4550 SHADES OF GREENDAY
20:05 - 20:50PERMISSION TO DANCE
21:10 - 21:55TEQUILLA MOCKINGBIRD
22:00 - 02:00THE WINCHESTER COLLECTIVE

The Orange Tree: Mr Speaker Presents

19:45 - 20:15GAVIN CHAPPELL-BATES
20:30 - 21:15St CLAIR
21:30 - 22:15BACK RIVER BLUES
22:30 - 23:30MR SPEAKER plays COLDPLAY

The White Lion: London Road presents

19:40 - 20:10TIMELESS LIZARDS
20:25 - 20:55LUNAR
21:10 - 21:55BOSS MULE
22:15 - 23:00TRANSMISSION

The Broken Drum/Khoi Khoi

19:30 - 20:05BRIAR
20:20 - 21:00K ANDERSON
21:15 - 22:00S.O.S.
22:20 - 23:30G La ROCHE

The Boot

19:30 - 20:05LAWRENCE MORAN
20:25 - 21:15IMAGINARY DREAMERS
21:30 - 22:10JIGSAW
22:30 - 23:20SUNSETS THE DAY

The Cock: Gor Jus Wrex Presents

20:00 - 20:45RED VELVET
21:00 - 21:30CHRIS FOX
21:40 - 22:20CELTIC KRYSTAL
22:30 - 23:20GOR JUS WREX

Baldock Town Hall

20:00 - 20:40ETERNAL SONATA
21:00 - 21:40DARK ASPHYXIA
22:00 - 22:40SLAINE
23:00 - 23:40NEVERWORLD

The Rose & Crown

19:30 - 20:10ONE 2 ONE
20:30 - 21:15FONO
21:35 - 22:20FROWSER
22:40 - 23:40THE REDHOUSE ROOSTERS

The Hen & Chickens

19:30 - 20:10MOORBY JONES
20:30 - 21:15LESS THAN HUMAN
21:35 - 22:20FS1E
22:40 - 23:40ALLERGY

Saturday 10th September

1473465600

The White Hart

19:30 - 20:15ALEX GOATLY
20:30 - 21:15TAYLOR NATHAN
21:30 - 22:15KELLY KING
22:30 - 23:30A WORK IN PROGRESS

The Engine

15:00 - 15:40OWEN STEPHEN AND FRIENDS
16:00 - 16:40RISING WITHOUT A KINGDOM
17:00 - 17:40FINEST HOUR
18:00 - 18:40ENGLISH MANNER
19:00 - 19:40THE KRAMERS
20:00 - 20:40DAMNATION
21:00 - 22:00THE KUT
22:00 - 02:00ENGINE DJ SET TILL LATE

The Orange Tree: Mr Speaker Presents

17:00 - 17:40OLDSKOOL
18:00 - 18:45TOM DONOVAN
19:10 - 20:00BLUES BLAGGERS
20:20 - 21:10RAPID CITY
21:40 - 22:30THE SGs
23:00 - 23:59GONE SHOOTIN'

The Broken Drum/Khoi Khoi

19:00 - 19:45CHRIS ANDREWS
20:00 - 20:45KEVIN TAIT
21:00 - 21:45NEIL BY MOUTH
22:00 - 23:00GEORGIA NEVADA

The Boot

15:00 - 15:40VACANT
16:00 - 16:40BADWOLF
17:00 - 17:40THE ZUNKELS
18:00 - 18:45ATOMIC SUNDOWN
19:10 - 19:50EXIT BLACK
20:10 - 20:50MISSING CAT
21:10 - 21:55BREAKERS
22:15 - 23:15GUIDO & THE HELLCATS

The White Lion: Folkstock Stage

12:00 - 12:30HOPE
12:35 - 13:05STARSEEDZ
13:10 - 13:40PETE GUY
13:45 - 14:15St CLAIR (Acoustic set)
14:20 - 14:55BETHAN LEES
15:00 - 15:40JAMES MORRIS
15:45 - 16:25BRYAN AND MELODY CAUSTON
16:30 - 17:10GEORGE BREAKFAST
17:15 - 17:55NEIL STANTON
18:00 - 18:40EMMA McGRATH
18:45 - 19:25GRAE J WALL
19:30 - 20:10GILL SANDELL
20:15 - 20:55BEN SMITH & JIMMY BREWER
21:00 - 21:40LAUREN RICH
21:45 - 22:45MIDNIGHT DRIVES

The Cock

15:00 - 15:30JASMIN DONOVAN
15:45 - 16:30KEVIN CLYNES
16:45 - 17:30THERESA'S TEARS
17:45 - 18:30HIDDEN JULES
18:45 - 19:15SHAUN CLARK
19:20 - 20:00DANIEL NESTLERODE
20:15 - 21:00DONNA MACKAY
21:15 - 21:45THE KEEBLES
22:00 - 23:00DAN BOND BAND

High Street Stage: London Road Presents

13:05 - 13:35CONNOR WELLS
13:50 - 14:35INDI & THE VEGAS
14:55 - 15:35BEN DRAKE COLLECTIVE
15:55 - 16:25THE RELIGHTS
16:40 - 17:10ELECTRIC BLACK
17:25 - 17:55HIGH WIRE BRIGADE
18:10 - 18:45NOVA
19:00 - 19:35POINTS
19:50 - 20:10DJ PHENIX x KIERAN LEIGH
20:25 - 21:00KINDRED SHINS
21:15 - 21:50WASTE
22:10 - 22:55BU BOUNCE

Baldock Town Hall

15:00 - 15:30EDEN'S EYES
15:50 - 16:30THE V-1s
16:45 - 17:25GHOSTMANS TORCH
17:40 - 18:20I FOUND FATE
18:40 - 19:20JESUS HOOLIGAN
19:40 - 20:20AVENGE THEE + NAIME
20:40 - 21:25IVORY FIRE
21:45 - 22:30ARCANE MILITIA
22:45 - 23:30AGHAST

THE ENGINE DJ STAGE

16:00 - 18:00DJ TUKKA
18:00 - 20:00DJ JAMMY B
20:00 - 22:00#NAME?
22:00 - 00:00DJ SLY AKA Joe Thompson & DJ WIZZ
00:00 - 02:00DJ IAN RANDALL

The Rose & Crown

15:00 - 15:40ROCK, STOCK & BASIL
16:00 - 16:40SMOKE & ASHES
17:00 - 17:40FOLDING STARS
18:00 - 18:40RED SOUL STEALER
19:00 - 19:40HUDGE
20:00 - 20:504TH LABYRINTH
21:10 - 22:10SPEEDSHOT
22:30 - 23:30THE PENNY BLACKS

The Hen & Chickens

15:00 - 15:30MEMOIRS
15:50 - 16:30SHADOWPLAY
16:50 - 17:30JUST DIG THIS
17:50 - 18:30VICTIMS
18:50 - 19:40NO SLEEP TIL BEDTIME
20:00 - 20:45MIGHTY COLLIDER
21:17 - 22:00THE OUTLIARS
22:20 - 23:20THE BLACK LIGHT

Sunday 11th September

1473552000

The White Hart

15:30 - 16:00WOLF SUNDAY ANTON ROWENSKI
16:15 - 16:50ELIE REES
17:05 - 17:45ALMONWOOD
18:00 - 18:45TIM BROOKS
19:00 - 19:45YOYOTTE
20:00 - 20:45ADIESCAR
21:00 - 22:00KEV & JORDAN BRADLEY

The Engine

15:00 - 15:40DEAD FREQUENCY
16:00 - 16:40DAISY KEEBLE
17:00 - 17:40CARDINAL KINGS
18:00 - 18:40METATRONS
19:00 - 19:40COLORYDE
20:00 - 21:00ZIPHEADS

The Broken Drum/Khoi Khoi

15:45 - 16:15JASON B HOLLIS
16:30 - 17:05WILL KITCHENER
17:15 - 18:00STEVE YOUNG
18:15 - 19:00GABRIELLE O'BRIEN
19:15 - 20:00MICHAEL KING
20:15 - 21:00SARA ASHLEY
21:15 - 22:00OWEN & STEPH

The Boot

15:30 - 16:10THE ROCK GODS
16:30 - 17:10THE BLISSETTS
17:30 - 18:15COARSE
18:35 - 19:30UPON THIS CHARGE

The White Lion: Folkstock Stage

12:00 - 12:30AMY GODDARD
12:35 - 13:05NIA AND THE GRAMOPHONES
13:10 - 13:40FAY BROTHERHOOD
13:45 - 14:15STEVE WARNER
14:20 - 14:50DAISY BELL
14:55 - 15:25ZOE WREN
15:30 - 16:05DARIA KULESH
16:10 - 16:40DAISYBELL TRIO
16:45 - 17:15KAITY RAE
17:20 - 18:00EMILY MAE WINTERS
18:10 - 18:55JAMES EDGE AND THE MINDSTEP
19:00 - 19:50EMMAY
20:00 - 21:00BLACK SCARR

The Cock

15:00 - 15:30JAY LANDMAN
15:45 - 16:15ELISE LAMBERT
16:30 - 17:10SOPHIE KITCHINER
17:25 - 18:00EDDIE LaROCHE
18:15 - 19:00MARK SULLIVAN
19:10 - 21:00BALSTOCK QUIZ

High Street Stage: London Road Presents

13:00 - 14:00G’s STUDENTS
14:10 - 14:3011th HOUR
14:40 - 15:00ANARKISSED
15:10 - 15:40IZZY ROWLAND
15:50 - 16:30BROCKER
16:50 - 17:30HORROR BUSINESS
17:50 - 18:40RITN DITN
19:00 - 19:50DARLINE

Baldock Town Hall

15:30 - 16:10SKULLFUCKED
16:30 - 17:10GODHANGER
17:30 - 18:10CONFLICT NORTH
18:30 - 19:10LUNA LACUNA
19:30 - 20:15JACKAL'S BACKBONE
20:35 - 21:30SCAR CITY

THE ORANGE TREE

18:00 - 19:00THE SANDY UKULELE GROUP
19:15 - 19:45PURPLE DAY BAND
20:00 - 22:00BEANS & BISCUITS

The Rose & Crown

15:30 - 16:10THE OTHERS
16:30 - 17:10FREAK BARN ACCIDENT
17:30 - 18:15RYAN WEBB
18:35 - 19:20THE BLEACH BOYS

The Hen & Chickens

15:00 - 15:40LYRICUS
16:00 - 16:40WASTED RHYMES
17:00 - 17:50BLACK SMOKE SYMPHONY
18:10 - 19:00SCHRODINGER’S STRINGS