Friday 13th September

1568332800

BALSTOCK METAL STAGE

19:40 - 20:20Seek The Fallen
20:35 - 21:10Praetorian
21:30 - 22:10Jackel’s Backbone
22:30 - 23:20Dorylus

ENGINE

19:10 - 19:45Andrea Wilde
20:05 - 20:50Mark Sullivan Band
21:10 - 21:55Codename Colin
22:00 - 00:00Delux Sounds

HEN & CHICKENS

19:25 - 20:00Full Circle
20:15 - 20:50The Hong Kong Dollars
21:10 - 21:50Escape Party
22:10 - 23:00William Kitchener & his Funky Friends

ORANGE TREE

19:10 - 19:45Feather House
20:00 - 20:40The Metatrons
21:00 - 21:40The Raw Dealers
22:00 - 00:00Transmission

TEMPLARS

19:30 - 20:10Electric Black
20:30 - 21:10Lanterne Rouge
21:30 - 22:10Before the Sirens
22:30 - 23:30CZAPA

THE VICTORIA

20:00 - 20:50Lowen
21:10 - 21:50Black Atlas
22:10 - 23:00Powderhead

WHITE HART

19:00 - 19:55Danielle Walker
20:00 - 20:45Gregor Mabe
21:00 - 21:45Emily Millet
22:00 - 22:45Roxy Searle
23:00 - 00:00G La Roche

THE GEORGE

20:00 - 21:45Burlesque Stage
22:00 - 23:00Briar Rouge

WHITE LION - OPOM Stage

19:00 - 20:00Dj Sly
20:00 - 21:00Ian Randall
21:00 - 22:00DJ Freedom
22:00 - 23:00Dj Roly
23:00 - 23:59Dj Pugwash

THE BOOT London Rd Presents

19:30 - 20:15TBA
20:30 - 21:05Delorean Gray
21:25 - 21:55Points
22:15 - 23:15Skeleton Jelly

THE COCK presents Gor Jus Wrex

20:00 - 20:15Burkey's Baldock Ballads
20:30 - 21:15Catuvellauni
21:30 - 22:15Celtic Krystal
22:30 - 23:15Gor Jus Wrex

Saturday 14th September

1568419200

BALSTOCK METAL STAGE

15:00 - 15:30Chinned
15:45 - 16:20Skag Bunny
16:35 - 17:10Dark Asphyxia
17:25 - 18:00Skullfucked
18:20 - 18:55Elysian Divide
19:15 - 19:50Ritual
20:10 - 20:45The Best Medicine
21:00 - 21:30Gevaudan
21:50 - 22:30Earthbound
22:50 - 23:30Th1rt3en

ENGINE

15:00 - 15:35Ron Reid and the Eskimo Brigade
15:55 - 16:30The Silverbacks blues band
16:50 - 17:30Almamor
17:50 - 18:30The National Funk Service
18:50 - 19:3010 Gauge
19:50 - 20:40Ritn Ditn
21:00 - 21:55Duncan Reid and the Bigheads
22:00 - 00:00DJ Ska'd4life

HEN & CHICKENS

16:50 - 17:20TBC
17:40 - 18:10Redrock
18:30 - 19:00ARC
19:20 - 19:50100 Foot Drop
20:10 - 20:50Crank
21:10 - 21:50Indigo Star
22:10 - 23:00GRIDLOCK

ORANGE TREE

15:00 - 15:40Sandy Ukulele Group
16:00 - 16:40Wasted Rhymes
17:00 - 17:40Rock Stock & Basil
18:00 - 18:40No Sleep Til Bedtime
19:00 - 19:40Vacant
20:00 - 20:40The Finest Hour
21:00 - 21:40Missing Cat
22:00 - 00:00Gone Shootin

STYLUS

14:30 - 14:55G’s Students
15:00 - 15:45Sophie Kitchener
16:00 - 16:45Eddie LaRoche
17:00 - 17:45Kensi
18:00 - 18:45Bruce McCrae
19:00 - 19:45Rafael Monteiro
20:00 - 21:00Paul Booth

TEMPLARS

15:00 - 15:30The Others
15:50 - 16:30ISTANBUL HIPPODROME
16:50 - 17:30Antique Robot
17:50 - 18:30The Lucky Men
18:50 - 19:30Jade Green and The Blood Kings
19:50 - 20:30The Cardinal Kings
20:50 - 21:30Pet Needs
21:50 - 22:45The Real McKoys
23:00 - 23:59Allergy

THE BOOT

15:20 - 15:55Rogue
16:15 - 16:50TBC
17:10 - 17:50Just Dig This
18:10 - 18:50CAB (Chris Andrews Band)
19:10 - 19:50Freak Barn Accident
20:10 - 20:50Cubans & Cognac
21:10 - 22:00Smokin Rope
22:40 - 23:40Jennie & The Bets

THE COCK

15:15 - 15:45Christian Smith
16:00 - 16:30Kelly King
16:45 - 17:15Jenyo
17:30 - 18:15Daisy Keeble
18:30 - 19:15El Jay Rose
19:30 - 20:15TBC
20:30 - 21:15Michael King
21:30 - 22:15Blake Baker
22:30 - 23:30Mark Sullivan

THE VICTORIA

15:20 - 15:50Too Drunk
16:10 - 16:40People Look Like Dogs
17:00 - 17:40Uptown Punk
18:00 - 18:40Disparage
19:00 - 19:40The Famous Class
20:00 - 20:50FS1E
21:10 - 21:50Eastside Jimmy
22:10 - 23:00The Kramers

WHITE HART

19:00 - 19:45Smige
20:00 - 20:45Chloe Harknett
21:00 - 21:45Shaun Clark
22:00 - 22:45Dan Bond & El Jay Rose
23:00 - 00:00Connor Wells

THE GEORGE

18:00 - 18:45TBC
19:00 - 19:45Gabriel Taylor band
20:00 - 20:45Swing47
21:00 - 21:30Fraktions

ELR/LONDON ROAD STAGE

13:00 - 13:40Imajica Theatre Group
14:00 - 14:30Beans and Biscuits
14:50 - 15:20FyreSky
15:40 - 16:15Dan Bond
16:30 - 17:05Jack Alexander
17:25 - 18:00The SGs
18:20 - 18:55Jesus Hooligan
19:10 - 19:45CxC
20:00 - 20:40Waste
21:00 - 21:50Bubounce
22:10 - 23:00Wild Lies presents Fleetwood Mac

WHITE LION - OPOM Stage

11:00 - 12:00DJ Sly
12:00 - 13:00Randy Peterson
13:00 - 14:00House Matters
14:00 - 15:00Vision
15:00 - 16:00CJ Cooper
16:00 - 17:00Brian Jay B2B Jon Jules
17:00 - 18:00Nick Fernandez
18:00 - 19:00Paul BOZAK Morrisey
19:00 - 20:00Sy Sez
20:00 - 21:00Paris Cesvette
21:00 - 22:00Billy Cox
22:00 - 23:00MiNNO

THE OLD WHITE HORSE - The Parsons Knows

13:00 - 13:25Richard & Bill
13:35 - 14:00Leona Mae
14:10 - 14:45Warner Taylor Folk
14:55 - 15:20The PaperSnakes
15:30 - 15:55Li Li
16:05 - 16:30Starseedz
16:40 - 17:10Phoenix
17:20 - 17:50Ben Drake
18:00 - 18:45Stone Thieves
19:00 - 19:45Charlotte & the Glovers
20:00 - 20:4550ft Woman
21:00 - 21:45Kevee Lynch
22:00 - 22:45The Tuesday Club

Sunday 15th September

1568505600

BALSTOCK METAL STAGE

15:00 - 15:40Dreadbeggar
16:00 - 16:40Special Guests
17:00 - 17:40Cerca Trova
18:00 - 18:40Fear Bound
19:00 - 19:40TBC
20:00 - 20:40Reprisal
21:00 - 21:55Countless Skies

ENGINE

15:00 - 15:35TBC
15:55 - 16:30The Mynd Set
16:50 - 17:30Skimmington Ride
17:50 - 18:304th Labyrinth
18:50 - 19:40JoanOvArc
20:00 - 21:00The Kut

HEN & CHICKENS

16:00 - 18:00The Blox - Ian Dury Tribute band

ORANGE TREE

14:45 - 15:15Imaginary Dave
15:30 - 16:00Harry Payne
16:15 - 16:45Craig Maddox
17:00 - 17:30Fine Gentlemen
17:45 - 18:15Kelvin Davies
18:30 - 19:00Max Ryan
19:15 - 19:45Tim Brooks
20:00 - 20:30Big.Sharp.Teeth
20:45 - 21:15Isles
21:30 - 22:00After You full band
22:00 - 23:00Owen-Steph-G

TEMPLARS

15:30 - 16:10Outliars without wires
16:30 - 17:10Norton Splinter
17:30 - 18:10Shot In The Dark
18:30 - 19:10Jigsaw
19:30 - 20:10Corruption
20:30 - 21:30The Fifth Wheel

THE BOOT

16:00 - 18:30The Boot's Big Session - hosted by Brian Burke
19:00 - 20:00Red Velvet

THE COCK

15:45 - 16:15Magenta Slipperz
16:30 - 17:05Drewjam
17:20 - 17:55Melanie Quinn
18:10 - 18:45A&R Guitars
19:00 - 19:35Lee Russell
19:50 - 20:25Marcus Watson
20:40 - 21:30NTC
21:45 - 22:30Scallywags

THE VICTORIA

16:20 - 16:50Clujit
17:10 - 17:40Black Skull Ritual
18:00 - 18:30Coarse
18:50 - 19:30The Bleach Boys
19:50 - 20:30THE BLISSETTS
20:40 - 23:59Danny's Disco

ELR/LONDON ROAD STAGE

13:30 - 14:00Stevenage Male Voice Choir
14:10 - 14:40TBC
15:00 - 15:40The Cubanauts
16:00 - 16:40NOVA
17:00 - 17:40Indi & The Vegas
18:00 - 18:40St.Clair
19:00 - 19:50Our Friends Electric