Friday 8th September

1504828800

The Engine

19:10 - 19:45Dirty Hank
20:05 - 20:50Guns Of Anarchy
21:10 - 21:55The Scallywags
22:00 - 02:00The Winchester Collective

THE ORANGE TREE / MR SPEAKER STAGE

20:00 - 20:30Eddie LaRoche
20:40 - 21:20The Keebles
21:30 - 22:30Mr Speaker Plays Coldplay (solo)
22:45 - 23:45The Dan Bond Band

THE COCK : GOR JUS WREX PRESENTS

20:00 - 20:45Los Chicos Muertos
21:00 - 21:50Celtic Krystal
22:05 - 23:00GOR Jus Wrex

THE WHITE LION / LONDON ROAD STAGE

19:00 - 19:40Coarse
20:00 - 20:40Coloryde
21:00 - 21:55Skeleton Jelly

THE VICTORIA

19:30 - 20:05In The Small Hours
20:25 - 21:15FUTURESHIP
21:30 - 22:10The Mirrorbox
22:30 - 23:20Disorderville

The Hen & Chickens

19:30 - 20:10Alt.Cover
20:30 - 21:10Rock, Stock & Basil
21:30 - 22:15Freak Barn Accident
22:30 - 23:20DC/73

Templars

19:30 - 20:10Razateur
20:30 - 21:15Almamor
21:35 - 22:20S*M*A*S*H
22:40 - 23:40Wrong Jovi

KHOI KHOI / Briar Rouge Presents

20:00 - 20:50Thrash Gordon
21:00 - 22:00BALSTOCK BURLESQUE STAGE
22:15 - 23:30Kelly King

BALDOCK TOWN HALL

20:00 - 20:40Ghostmans Torch
21:00 - 21:40Draugr
22:00 - 22:40Praetorian
23:00 - 23:40Cerberus Unchained

The White Hart

19:30 - 20:05Danielle Walker
20:20 - 21:00Rob Dowler
21:15 - 22:00Will Kitchener
22:20 - 23:20G LaRoche

Saturday 9th September

1504915200

The Engine

15:00 - 15:40Inertia
16:00 - 16:40The Cubanauts
17:00 - 17:40Corruption
18:00 - 18:40Missing Cat
19:00 - 19:40Brocker
20:00 - 20:40Jesus Hooligan
21:00 - 22:00Bubounce

THE ORANGE TREE / MR SPEAKER STAGE

15:40 - 16:20Wil & Ko
16:45 - 17:30Robyn & The Hoods
17:50 - 18:30Vacant
18:50 - 19:304th Labyrinth
19:50 - 20:50Beans & Biscuits feat. Mr Speaker play Ryan Adams
21:15 - 22:15Transmission
22:45 - 23:59Sharps Hooter

The Cock

15:00 - 15:30Daisy Keeble
15:45 - 16:30Jack Alexander Todd
16:45 - 17:30Banshee Echo
17:45 - 18:30Jacob Skinner
18:45 - 19:15Christian Smith
19:20 - 20:00Emily Millet
20:15 - 21:00Christopher Law
21:15 - 21:45Tisha Monique
22:00 - 23:00A Work In Progress

THE VICTORIA

17:20 - 18:10Sandy Ukulele Group
18:30 - 19:10Wasted Rhymes
19:30 - 20:05Jigsaw
20:25 - 21:15Zipwire
21:30 - 22:10No Sleep Till Bedtime
22:30 - 23:20Blame Wayne

The Hen & Chickens

15:00 - 15:30The Others
15:50 - 16:30Fifth Wheel
16:50 - 17:30The Sanferry Anne
17:50 - 18:30The Kramers
18:50 - 19:40Dinges
20:00 - 20:45The Peter Thompson Project
21:20 - 22:00Archiles
22:20 - 23:20The Lizzy

Templars

19:00 - 19:40Roughage
20:00 - 20:50Just Dig This
21:10 - 22:10Piston Groovy
22:30 - 23:30Guido & The Hellcats

Khoi Khoi

16:00 - 16:45Leanne Body
17:00 - 17:45Shaun Clark
18:00 - 18:45Sophie Kitchener
19:00 - 19:45Daniel Nestlerode with Paul Ballantyne
20:00 - 20:45Charlie Parker
21:00 - 21:45Mark Sullivan
22:00 - 23:00Briar Rouge

BALDOCK TOWN HALL

15:00 - 15:30Dark Asphyxia
15:50 - 16:30Jackals Backbone
16:45 - 17:25Gevaudan
17:40 - 18:20FyreSky
18:40 - 19:20Skullf*cked
19:40 - 20:20Elysian Divide
20:40 - 21:25Thir13en
21:45 - 22:30Corpsing
22:45 - 23:30Countless Skies

The White Hart

18:30 - 19:15Electric Black Acoustic
19:30 - 20:15Michael King
20:30 - 21:15Georgia Nevada
21:30 - 22:15Lee Russell
22:30 - 23:30Billy Nomad

DELIZIA DJ STAGE

18:00 - 19:00Ian Randall
19:00 - 20:00Joe Thompson AKA DJ Sly
20:00 - 21:00Ian B2B Joe

THE WHITE LION : PK Promotions presents

12:00 - 12:25Noel Cowley
12:35 - 13:00The Papersnakes
13:10 - 13:35Dusty Wagons
13:45 - 14:10Let's Go Camping
14:25 - 14:50The Ben Drake Collective
15:00 - 15:25DIDI
15:50 - 16:15Polkabilly Circus
16:30 - 16:55Westwood Ho
17:10 - 17:45The Pocket Gods
18:00 - 18:30Li Li
18:45 - 19:15Starseedz
19:30 - 20:00Pheonix & The Daddys
20:15 - 20:45Reverse Family
21:00 - 21:30Sko-mads

London Road Studios presents: The ELR stage

13:00 - 13:30Tisha Monique
13:45 - 14:15Timeless Lizards
14:30 - 15:00Darline
15:20 - 15:50Dead Frequency
16:10 - 16:40Mark Sullivan
16:55 - 17:2510 Gauge
17:40 - 18:10High Wire Brigade
18:35 - 19:10The SGs
19:30 - 20:00Billy Skins 5th
20:20 - 21:00Culture Collective
21:10 - 21:50The Zipheads
22:10 - 22:55Ritn Ditn

Sunday 10th September

1505001600

The Engine

15:00 - 15:40HoneyWitch
16:00 - 16:40FONO
17:00 - 17:40Godhanger
18:00 - 18:40Deep.Sleep
19:00 - 19:40Allergy
20:00 - 21:00Codename Colin
21:00 - 02:00Open Mic

THE ORANGE TREE: After You / Shufflewire Stage

14:40 - 15:00The Fine Gentlemen
15:10 - 15:50Tom Forrest
16:00 - 16:30Steve Young
16:40 - 17:10Kaity Rae
17:20 - 17:50Michael Parker
18:00 - 18:30Tim Brooks
18:40 - 19:10Cara Beard
19:20 - 19:50 After You
20:00 - 21:00Rhys Kirkman
21:15 - 22:00Midnight Drives

The Cock

15:00 - 15:30Big Al
15:45 - 16:15Ryan Webb
16:30 - 17:10Maddie Morris
17:25 - 18:00Rachael Rivers
18:15 - 19:00Ian Johnson
19:10 - 20:00Acoustic Amy

THE WHITE LION

13:00 - 13:15Dave Croughan
13:20 - 13:45Warner Taylor Folk
13:50 - 14:20Emma McGrath
14:25 - 14:55Theresa's Tears
15:00 - 15:40Saskia Griffiths - Moore
15:45 - 16:25Greg Hancock
16:30 - 17:10Zoe Wren
17:15 - 18:00Super Moon Duo
18:05 - 18:40Flaming June
18:45 - 19:15The Tritones
19:20 - 20:00A Different Thread
20:10 - 21:00DIDI

THE VICTORIA

16:30 - 17:10Between the Lines
17:30 - 18:10The V-1s
18:30 - 19:10Lost Without Cause
19:30 - 20:20HAZARD

The Hen & Chickens

15:00 - 15:40Lawrence Moran
16:00 - 16:40Shadowplay
17:00 - 17:50The Rock Gods
18:10 - 19:00The Bleach Boys

Templars

15:30 - 16:10Rogue
16:30 - 17:10Oldskool
17:30 - 18:15Ron Reid & The Eskimo Brigade
18:35 - 19:20Sunsets The Day
19:40 - 20:20The Mynd Set
20:40 - 21:30The Mighty Collider

Khoi Khoi

15:45 - 16:15Hungry Eyes
16:30 - 17:05Kelvin Davies
17:15 - 18:00Hartley Hartley
18:15 - 19:00Tower Of Joy
19:15 - 20:00LT Vox Duo
20:15 - 21:00Graham From Ratpigeon
21:15 - 22:00Jordan Bradley

BALDOCK TOWN HALL

15:30 - 16:10Skrugg
16:30 - 17:10Black Skull Ritual
17:30 - 18:10The Mantis Divine
18:30 - 19:10Ivory Fire
19:30 - 20:15Black Atlas
20:35 - 21:30Everest Queen

THE OLD WHITE HORSE - G's Students

13:00 - 13:30Brodi
13:30 - 13:45Sam
13:50 - 14:05Harry
14:10 - 14:25Louise Dinsey
14:30 - 14:45Isaac
14:50 - 15:05Will
15:10 - 15:40Izzy
15:50 - 16:20Toby
16:30 - 17:00Lawrence Moran
17:15 - 18:30Daisy Keeble

London Road Studios presents: The ELR stage

13:00 - 13:30Connor Wells
13:50 - 14:20Andrea Wilde
14:30 - 15:00Sir Walter J Wallis
15:25 - 15:55Roxy Searle
16:10 - 16:40St Clair
17:00 - 17:40NOVA
18:00 - 18:45Indi & The Vegas
19:05 - 19:50JOANovARC