Fri​day 29th July

1659052800

Main Stage

19:00 - 20:00Trinity Orchestra
20:45 - 22:00Gemma Dunleavy
22:45 - 00:00Jungle

Something Kind Of Wonderful

18:30 - 19:30The Altered Hours
20:15 - 21:15Dry Cleaning
22:00 - 23:00Self Esteem
23:45 - 00:45Gilla Band
01:15 - 02:30King Kong Company

Road To Nowhere

18:15 - 19:15Far Caspian
19:45 - 20:45Enola Gay
21:15 - 22:15MELTS
22:45 - 23:45HousePlants
00:15 - 01:15Sad Night Dynamite
02:00 - 03:00Al Gibbs Holotronic

Belonging Bandstand

16:00 - 17:00Carrie Baxter
17:15 - 18:45Galway Street Club
19:00 - 20:00Malaki
20:15 - 21:00Aby Coulibaly
21:15 - 23:00Tara Kumar
23:00 - 01:00January Winters
01:00 - 02:30Crazy P (DJ Set)

Arcadia Bug

22:30 - 00:00Republik DJs
00:00 - 02:00Heidi
02:00 - 03:30Anz

Sim Simma - All Kinds of Everything

16:00 - 17:00Sim Simma
17:00 - 18:00Ben Bix
18:00 - 19:00Variant Crew
19:00 - 20:00Cathy Flynn
20:00 - 21:00Queen Beatz
21:00 - 22:00Little O
22:00 - 23:00Alba
23:00 - 00:00R3D
00:00 - 01:00Efa O'Neill
01:00 - 02:00Toby Kaar
02:00 - 03:00gullydoctor

Global Roots - Cambium Club

15:00 - 16:00Chonkie
16:00 - 18:00Fire House Skank
18:00 - 19:30Damia Sounds
19:30 - 21:00Ras Tinny
21:00 - 22:00Big Earl
22:00 - 23:30Revelation Sounds
23:30 - 01:00Cian Finn
01:30 - 03:00Worries Outernational

Schweppes Ultimate Mixer

17:00 - 18:30Steve Reddy
19:30 - 20:30Khakikid
21:00 - 22:30Hidden Agenda DJs
00:00 - 02:00Jio & JT

AVA in the Woods

19:30 - 21:30Síofra
21:30 - 23:30Cáit
23:30 - 01:30BKLAVA
01:30 - 03:30Yung Singh

The Well (Live)

17:00 - 17:45Greg Tisdall
18:15 - 19:00Conor Thornton
19:15 - 20:00Adam Mohamed
20:15 - 21:00Skinner
21:30 - 22:15Alex Gough
22:45 - 23:30The Burma
00:00 - 01:00Yenkee
01:00 - 02:30Marcus O'Laoire 'Gulty Treasures'

Global Roots

17:00 - 18:00Branwen
18:30 - 19:30A Lazarus Soul
20:00 - 21:00Cormac Begley
21:30 - 22:30Inni-K
23:00 - 00:00Jinx Lennon
00:30 - 01:30Sister Fenix
02:00 - 03:30John Daly

The Last City

14:00 - 15:00Song Cycle
15:00 - 16:00Stevie Barge
16:00 - 17:00Megarabbit
17:00 - 18:00John Byrne
18:00 - 19:00Sarah Red
19:00 - 20:00Kieran Mulvihill
20:00 - 21:00Niall Thomas
21:00 - 22:00Moon Looks On
22:00 - 23:00Krisdeberg
23:00 - 01:00DJRIPT
01:00 - 03:00Brian Cuddy

Ping Pong Disco

16:00 - 18:00Magz
18:00 - 20:00Ping Pong Residents
20:00 - 22:00Paradise Cabaret
22:00 - 00:00Moving Still
00:00 - 03:00Eddie Kay

Jameson J Circle

18:00 - 18:45The X Collective
19:15 - 20:00Kean Kavanagh
20:15 - 21:00Nealo
21:00 - 22:00Mango b2b Roo Honeychild
22:00 - 00:00Softboy b2b David Kitt
00:00 - 02:00Sean Johnstone b2b Cian Ó Cíobháin

Jameson J Circle Workshops

18:00 - 19:15Screen Printing with Execute Exist

Live on the Lawns (Here)

18:00 - 18:45Maira Kelly
19:15 - 20:00Lucy McWilliams
20:30 - 21:15All curious Minds Event
21:45 - 22:30Aibhe Reddy
23:30 - 00:30Special Guest
01:00 - 02:00BRÍDÍN

Live On the Lawns (Now)

18:30 - 19:30Chris Wong
20:30 - 21:30Uly
21:30 - 22:30Rob De Boer
00:00 - 01:00Rachael Lavelle
01:15 - 02:00Jack Foster

All Curious Minds (Here)

18:00 - 19:00Seán Hewitt on "All Down Darkness Wide" and Queer Identity
20:00 - 21:00Claire Keegan in conversations with Alex Clark

Sat​urday 30th July

1659139200

Main Stage

15:00 - 16:15Glasshouse
17:00 - 18:00Soda blonde
18:45 - 19:45Pillow Queens
20:45 - 23:00Nick Cave & the Bad Seeds
00:15 - 01:30Groove Armada

Something Kind Of Wonderful

15:00 - 16:00Special Guest
17:00 - 18:00The Mary Wallopers
18:30 - 19:30Billy Nomates
20:00 - 21:00shame
21:30 - 23:00Flight Facilities
23:00 - 00:30Floating Points
00:30 - 01:30ROMY
01:30 - 03:00Honey Djion

Road To Nowhere

13:00 - 13:45PowPig
14:00 - 14:45Marth Skye Murphy
15:15 - 16:15Sinead O'Brien
16:30 - 17:15Monjola
17:30 - 18:30Sorcha Richardson
19:00 - 20:00Æ MAK
20:30 - 21:30New Jackson (Live)
22:00 - 23:00Rival Consoles
23:00 - 01:30Nabihah Iqbal
01:30 - 03:30Joy Orbison

Belonging Bandstand

12:30 - 13:30Brunch with David O'doherty
14:00 - 14:50Polythene Jam perform Abbey Road
15:00 - 17:30LUMO DJs
18:00 - 19:15Sing Along Social
19:45 - 21:15The New Brass Kings
21:30 - 23:00Mango x MathMan
23:30 - 01:00Prymary Colouts
01:00 - 02:30Sally Cinnamon

Arcadia Bug

22:30 - 00:00Cabal DJs
00:00 - 02:00EMA
02:00 - 03:30SHERELLE

Sim Simma - All Kinds of Everything

16:00 - 17:00Sim Simma
17:00 - 18:00Kollaps
18:00 - 19:00Dan Cregan
19:00 - 20:00DJ Egg
20:00 - 21:00Selky
21:00 - 22:00Emby & Baliboc
22:00 - 23:00Roo Honeychild
23:00 - 00:00Reetabix
00:00 - 01:00Don Rosco
01:00 - 02:00Handsome Paddy b2b Bobofunk
02:00 - 03:00Semi-D

Global Roots - Cambium Club

14:00 - 15:00Disco Sue
15:00 - 16:00deJuan
16:00 - 17:00Hewan Mulugeta
17:00 - 18:00Emmet (Homebeat)
18:00 - 19:00Pablo Santos
19:00 - 20:00Kate Butler
20:00 - 21:00t-woc (Live)
21:00 - 22:00Donal Dineen vs B+
22:00 - 23:00Diamond Dagger (Live)
23:00 - 00:00Donal Dineen & Backstory DJs
00:00 - 01:00Automatic Tasty
01:00 - 03:00Donal Dineen vs B+

Schweppes Ultimate Mixer

15:00 - 17:00January Winters
17:00 - 18:00Chameleon
18:30 - 19:30Papa Rua
20:00 - 21:30Gianni
23:45 - 02:00Kate Brennan Harding

AVA in the Woods

15:30 - 17:30Cartin (DJ Set)
17:30 - 19:30Away From Dave
19:30 - 21:30eve
21:30 - 23:30R.Kitt
23:30 - 01:30Perel
01:30 - 03:30Eclar Fifi

The Well (Live)

20:30 - 21:15Conor Hamilton Long
21:45 - 22:30Papa Romeo
22:45 - 23:30Pretty Happy
00:00 - 01:00Onion Boys
01:30 - 02:30Acid Granny

The Well Comedy

12:45 - 13:00MC Adam Burke
13:00 - 13:25Joe Rooney
13:25 - 13:40Ian Burke
13:40 - 14:00Edin Sammon
14:00 - 14:25Julie Kav
14:25 - 14:50Colm O Regan
14:50 - 15:10Sinead Quinlan
15:10 - 15:20Jack McKenna
15:20 - 15:40Sharron Mannion
15:45 - 16:05Anna Clifford
16:05 - 16:25Barry Murphy
16:25 - 16:45Karl Spain
16:45 - 17:10Kevin McGahern
17:10 - 17:45David O'Doherty
17:45 - 18:20Steve Frost Improv Allstars
18:20 - 18:50Neil Delamare
18:50 - 19:25Jason Byrne

Global Roots

15:30 - 16:30Niamh Regan
17:15 - 18:15Irla Ó Lionáird
19:00 - 20:00Junior Brother
20:45 - 21:45Loah
22:30 - 23:30Indinsticnt Chatter
00:15 - 01:15Paddy Mulcahy
01:30 - 03:30Colm K

The Last City

14:00 - 15:00Climate Hope (workshop)
15:00 - 16:00Song Cycle
16:00 - 17:00Halli
17:00 - 18:00Conor Miley
18:00 - 19:00Ger Kelly
19:00 - 20:00Anamoe Drive
20:00 - 21:00Dogpond
21:00 - 22:00Song Cycle
22:00 - 23:00Andi
23:00 - 00:00Scustin
00:00 - 01:00Krisdeberg Late Late Show
01:00 - 02:00Ciarzy
02:00 - 03:00Corcra (DJ set)

Ping Pong Disco

14:00 - 16:00Paddy Fabulous
16:00 - 19:00Ping Pong Residents
19:00 - 20:00Gas Bitch
20:00 - 22:00Cian Austin Jesus
22:00 - 00:00MC Gaff E (Live)
00:00 - 02:00P Disconaut
02:00 - 03:00Eddie Kay

Jameson J Circle

14:00 - 14:45Kean Kavanagh in conversation
14:45 - 15:30Spoken Word circle
15:30 - 16:30The BBQ project
16:30 - 17:15Loah
17:15 - 18:15Festival cocktails w/Oisín Davis
18:15 - 19:15Senita Appiakorang & Shiv (dj set)
19:15 - 20:00Celaviedmai
20:00 - 22:00Chamomile Club & Friends
22:00 - 00:00Tara Kumar b2b Sally Cinnamon
00:00 - 02:00Nooriyah b2b Moving Still

Grub Circus

11:00 - 11:15Breaking the Fast at Grub Circus
11:15 - 11:35Gods of Fire Part 1
11:35 - 12:00Mushroom Magic
12:00 - 12:20Plant your own Breakfast Lunch & Dinner
12:50 - 13:10Grow Big or Grow Home
13:10 - 13:30The Best Things Come In Trees
13:30 - 13:50Zero Waste Cooking
13:50 - 14:30Grain of Truth
14:30 - 15:30And Far Away
15:30 - 16:15New Irish Cooking
16:15 - 17:00Gods of Fire Part 2
17:00 - 18:00Chocolate Blind Date
18:00 - 19:00Natrual Born Killers

Live on the Lawns (Here)

20:15 - 21:00Brigid mae Power
21:15 - 22:00Emma Langford
22:15 - 23:15Ellie O'Neill
23:45 - 00:45Special Guest
01:00 - 02:00David Kitt

Live On the Lawns (Now)

20:15 - 21:00Lemoncello
21:15 - 22:00Ryan O'Shanugnessy
22:15 - 23:15KK Lewis
23:45 - 00:45Liam Merriman
01:00 - 02:00Mik Pyro

All Curious Minds (Here)

13:00 - 14:00Josepth Chester and Vyvienne Long
14:00 - 15:30Jim Sheridan on filmmaking
15:30 - 16:30Wendy Erskine and David Keen in convo w/ Danny Denton
16:30 - 18:00Harry Mcgee, Liz Nugent and Dr Mary Aitken

All Curious Minds (Now)

12:00 - 13:00Build You Own - Harrison Gardner in convo with Ainke Ó'Cairealláin
13:15 - 14:15Emma Dabri w/ Jess Kavangh
14:30 - 15:30"What is Confidence and can you learn it?" w/ Prof Ian Robertson
15:40 - 16:40What did you eat this week?
17:00 - 18:00Sex @ Intimacy
18:15 - 19:15Queering the Borders

Sun​day 31st July

1659225600

Main Stage

15:00 - 16:15Rufus Wainwright
17:00 - 18:00CMAT
18:45 - 19:45Denise Chaila
20:30 - 21:30Jordan Rakei
22:15 - 23:30King Gizzard and the Lizard Wizard
00:15 - 01:30Underworld

Something Kind Of Wonderful

15:00 - 15:45caroline
16:30 - 17:30John Francis Flynn
18:15 - 19:15Jessie Buckley & Bernard Butler
20:00 - 21:00The Murder Capital
21:45 - 22:45DIIV
23:30 - 00:45Mano Le Tough (Live)
01:00 - 03:00DJ Koze

Road To Nowhere

14:15 - 15:00Smoothboiezra
15:30 - 16:15Oscar Jerome
16:45 - 17:45Sorry
18:30 - 19:30NewDad
20:00 - 21:00Piri & tommy
21:30 - 22:15Christian Löffler
22:25 - 00:25George Fitzgerald
00:30 - 03:30Maeve b2b2b

Belonging Bandstand

12:30 - 13:30Brunch with Blindboy
14:00 - 15:00Toshín x Aretha Franklin
15:30 - 16:30The Classic Beatles
17:00 - 18:30Cooks But We're Chefs
19:00 - 20:00Backroad Smokers Club
20:15 - 21:30Mas Exodus
21:45 - 23:00Elaine Mai
23:30 - 01:00Fleetmac Wood
01:00 - 02:30Nialler9

Arcadia Bug

22:30 - 00:00DJ Deece
00:00 - 01:30KI/KI
01:30 - 03:30Or:la

Sim Simma - All Kinds of Everything

11:00 - 16:00Gully Rollover Pool Party
16:00 - 17:00Sim Simma
17:00 - 18:00Colin Devine
18:00 - 19:00Big Cheeks
19:00 - 20:00Manma Saor
20:00 - 21:00BLKCNVS
21:00 - 22:00DJ OVO
22:00 - 00:00Different Rhythm
00:00 - 01:00Soupy Dread
01:00 - 02:00Gawd-X
02:00 - 03:00Junior Spesh

Global Roots - Cambium Club

13:00 - 14:30One world Sounds Kid's Disco
14:30 - 16:00Sibh (Street 66)
16:00 - 17:30Gwada Mike
17:30 - 19:00Jimmy Penguin featuring Sebi C
19:00 - 20:30Frawl
20:30 - 22:00Lolz (gash Collective)
22:00 - 23:30Tamen
23:30 - 01:30Ernie DC
01:30 - 03:00Will Softy

Schweppes Ultimate Mixer

15:00 - 17:00Claire Beck
17:30 - 18:30Papa Romeo
19:15 - 20:30Fizzy Orange
22:00 - 00:00Bella Festa
00:00 - 02:00Soul Jam

AVA in the Woods

15:30 - 17:30Nikki O
17:30 - 19:00Inside Moves
19:30 - 21:30Long Island Sound
21:30 - 23:30Special Guest
23:30 - 01:30Cromby
01:30 - 03:30salute

The Well (Live)

20:30 - 21:15Gurriers
21:45 - 22:30Silverbacks
22:45 - 23:30THUMPER
00:00 - 01:00Abbacaxi
01:00 - 02:30Burlie Mac

The Well Comedy

13:00 - 13:15MC Adam Burke
13:15 - 13:40John Colleary
13:40 - 14:00Joe Dowlin
14:00 - 14:20Emily Ashmore
14:20 - 14:40Emman Idama
14:40 - 15:00Aideen McQueen
15:00 - 15:20Killian Sunderman
15:20 - 15:40Eric Lalor
15:50 - 16:20Al Foran
16:20 - 16:45Kevin Kildea
16:45 - 17:10Fred Cooke
17:10 - 17:40Gearoid Farrelly
17:40 - 18:20Steve Frost Improv Allstars
18:20 - 18:50Ardal O'Hanlon
18:50 - 19:20Deirdre O'Kane

Global Roots

15:30 - 16:30Negro Impacto
17:15 - 18:15Shiv
18:45 - 19:15Citrus Fresh
19:15 - 20:00Hazey Haze
20:45 - 21:45Strange Boy
22:30 - 23:30Rí Rá
00:00 - 01:00Yankari
01:30 - 03:30Stevie G & Minnie Marley

The Last City

14:00 - 16:00Activism (Workshop)
16:00 - 17:00Song Cycle
17:00 - 18:00Gaolbyrd
18:00 - 19:00Emileo
19:00 - 20:00Sack
20:00 - 21:00Tracy Gallagher
21:00 - 22:00Aonair
22:00 - 23:00Stevie Barge
23:00 - 01:00Justyna Juko
01:00 - 03:00Melodic DJ's

Ping Pong Disco

14:00 - 19:00Tonie Walsh's DISCO CAMP
19:00 - 20:00Circus Catastrophe
20:00 - 21:30Cian Austin Jesus
21:30 - 23:00MC Gaff E
23:00 - 00:30Angie
00:30 - 03:00Brian Ring

Jameson J Circle

14:00 - 14:45Jordan O'Leary
15:30 - 16:15Malaki & Narolane in conversation
16:15 - 18:15Bodhrán Beats w/Dermot Sheedy
18:15 - 19:00Jordan O'Leary & Claire Kinsella
19:15 - 20:00John Francis Flynn
20:15 - 21:00Murli w/ Special Guest
21:00 - 22:00Narolane DJ Set
22:00 - 02:00All City & Friends

Jameson J Circle Workshops

14:45 - 15:30The Big Jam with Zaska
16:15 - 17:15Festival Cocktails with Oison Davis & Aidan Kelly
17:15 - 18:15The BBQ Showcase

Grub Circus

11:00 - 12:00Kids' Cooking Competition
12:00 - 12:45Campsite Breakfast with Rory O'Connell
12:45 - 13:30Off His Trolley
13:30 - 14:45Whiskey Galore
14:45 - 15:00Chocolate Bind Date Recall Part2
16:00 - 16:15The Grub Circus Food Quiz
16:00 - 16:45The Gods of Fire Part3
16:45 - 17:15The Big Shuck Off
17:15 - 18:00The Real Munster Final
18:00 - 19:00Spirited Away Sunday: Cocktai Chaos

Live on the Lawns (Here)

20:15 - 21:15Gemma Hayes
21:30 - 22:30Clare Sands
22:45 - 23:45Adrian Crowley
00:00 - 01:00The Next New Low
01:15 - 02:00Gary O'Neill

Live On the Lawns (Now)

20:30 - 02:00The Cobblestone Trad Session

All Curious Minds (Here)

12:00 - 13:00Kids Storytelling
13:15 - 14:15Post Truth Podcast
14:30 - 15:30Make Me an Island Live
15:45 - 16:45Art For Healing
17:00 - 18:00Traveler Representation in the Arts
18:15 - 19:15Patrick Kavanagh

All Curious Minds (Now)

14:00 - 15:00Vashti Bunyan in convo w/ Lee Brackston
15:00 - 16:00In Between The Silence
16:00 - 17:30Aiden Gillen and Peter Murphy on crime fiction
17:30 - 18:30Kevin Gildea and Anne Gildea on comic books