Loading...

Hide this

Print Advisory: 2 - Print if you have to

Keep this site running - Donate
Controls
1234

Style:

Bestival 2012 Clashfinder Thursday 6th September

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

AMPHITHEATRE

YELLOW SUBMARINE

20:00 - 21:30

DONT THINK

21:45 - 23:00

DRIVE

23:30 - 00:15

ARCADIA

WONKA

21:00 - 22:00

TBC

22:00 - 23:00

Rob da Bank

23:00 - 00:00

BANDSTAND

JC & ANGELINA

11:00 - 12:00

The Golden Strands

12:00 - 12:30

THE OHMZ

12:55 - 13:25

PLASTIC MERMAIDS

13:50 - 14:20

THE VECKS

14:45 - 15:15

MAD STARING EYES

15:40 - 16:15

YOURS AND MINE

16:40 - 17:20

THE MEN THAT WILL BE BLAMED FOR NOTHING

17:45 - 18:25

COOLY HASTE

18:50 - 19:30

My First Tooth

19:55 - 20:30

THIS WAY UP

20:55 - 21:30

THE BEAR ATTACK

22:00 - 22:45

Signals

23:15 - 00:00

BIG TOP

BIKE TO THE BESTIVAL PELOTON

17:00 - 17:25

Killaflaw

18:10 - 18:55

John Foxx and the maths

19:40 - 20:20

Alabama Shakes

21:35 - 22:20

Gary Numan

22:55 - 23:55

Hot Chip

00:30 - 02:00

CLUB DADA

DJ NEEDEEE

18:00 - 20:00

DJ TOFU

20:00 - 21:30

Pete Callard

21:30 - 22:30

BAD ZUKIE

22:30 - 00:30

DANIEL AVERY

00:30 - 02:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

COMEDY TENT

MC KEITH FARNAN

19:00 - 19:10

NISH KUMAR

19:10 - 19:25

TIERNAN DOUIEB

19:30 - 19:45

BEN VAN DER VELDE

19:50 - 20:05

WAYNE DEAKIN

20:10 - 20:25

TONY LAW

20:30 - 20:45

JOEL DOMMETT

20:50 - 21:05

BENNY BOOT

21:10 - 21:25

ANDRE VINCENT

21:30 - 21:45

PAUL MYREHAUG

21:50 - 22:05

MATT KIRSHEN

22:10 - 22:30

JOEL DOMMETT

00:00 - 00:00

KEITH FARNAN

00:00 - 00:00

ROB BECKETT

00:00 - 00:00

PSYCHEDELIC WORM

The March Hare

17:00 - 18:00

In Motion

18:00 - 18:30

Valentine Gray

18:45 - 19:15

Shepherds

19:30 - 20:00

Sky Sphere

20:30 - 21:00

Heath:ward

21:30 - 22:00

CHARLEY MACAULEY

23:30 - 00:00

Fiction

00:30 - 01:00

Southern Big Man

01:30 - 02:00

RIZLAB

VARON V

20:00 - 21:00

WILD GEESE

21:00 - 22:30

Justin Robertson

22:30 - 00:00

SILENT DISCO

HANDSOME DAVE ROCKER VS SCUMMER

23:00 - 00:30

THE KNEES UP

DJ MONKEY STOMP BLUES

20:00 - 22:00

GLOBOLOCO'S WORLD STREET PARTY

22:00 - 00:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Bestival 2012 Clashfinder Friday 7th September

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

AMBIENT FOREST

FLYING WHITE DOTS

19:00 - 21:00

Dr Alex Paterson

21:00 - 23:00

Mixmaster Morris

23:00 - 00:30

TYTHE PRESENTS INTROS, OUTROS & INTERLUDES

00:30 - 02:00

AMPHITHEATRE

DAVID LYNCH FOUNDATION MEDITATION

10:30 - 11:30

THE UNEXPECTED ITEMS

11:45 - 12:30

ROUNDHOUSE POETRY COLLECTIVE

12:40 - 13:10

SCROOBIUS PIP PRESENTS THE SATIN LIZARD LOUNGE

13:15 - 14:45

DAVID IKE TALK

15:00 - 16:00

RSA PRESENT RUBY WAX

16:15 - 17:00

Soundbites

17:30 - 19:00

TONGUE FU

19:15 - 21:00

PULP FICTION

21:45 - 00:15

RESERVOIR DOGS

00:30 - 02:15

ARCADIA

Psychemagik

17:30 - 19:00

Billy "Daniel" Bunter

19:00 - 20:00

JFB

20:00 - 21:30

Foamo

21:30 - 22:30

SLAMBOREE

22:30 - 23:30

ARCADIA MECHANICAL CABARET

23:30 - 00:00

Ratpack

00:00 - 01:15

Congo Natty

01:45 - 03:00

BANDSTAND

THE A V KIDS

10:00 - 10:30

PLEASUREADE

10:55 - 11:25

GOODBYE LEOPOLD

11:50 - 12:20

MAX WILLIAM

12:45 - 13:15

THE WEATHERKINGS

13:40 - 14:10

PAUL ARMFIELD

14:35 - 15:05

RUBY & THE RIB CAGE

15:30 - 16:05

Bruno Charles

16:30 - 17:00

THE FONTANAS

17:25 - 18:05

Charming

18:30 - 19:05

2FORJOY

19:35 - 20:15

SEAN MCGOWAN

20:45 - 21:25

Laurel Collective

21:55 - 22:35

L.A. Salami

23:15 - 00:00

BESTIVERSITY TENT

SANDY STRALLEN

17:00 - 18:00

BIG TOP

Valerie June

14:25 - 15:10

Ane Brun

15:40 - 16:25

The Japanese Popstars

16:55 - 17:55

Flux Pavilion

18:05 - 19:05

Buraka Som Sistema

19:15 - 20:15

The Horrors

20:45 - 21:30

Sub Focus

22:00 - 23:00

SBTRKT

00:00 - 01:00

2 Many DJ's

01:30 - 02:30

KEVIN SAUNDERSON

03:00 - 04:00

BOLLYWOOD

Gemini

13:00 - 14:00

David Rodigan

14:00 - 21:00

NUMBERS SHOWCASE

21:00 - 01:30

Maya Jane Coles

01:30 - 03:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

CLUB DADA

BASS6 & DJ TOFU

21:15 - 21:30

NICK HOLLYWOOD

21:30 - 22:00

ODJIBOX PRESENTS SIMON HARRIS & LUCINDA BELLE

22:00 - 22:40

NICK HOLLYWOOD

22:40 - 22:55

KID KASINO

22:55 - 23:30

Mr.B The Gentleman Rhymer

23:30 - 00:00

NICK HOLLYWOOD

00:00 - 00:15

ELECTRIC SWING CIRCUS

00:15 - 01:00

DJ CHRIS TOFU & BASS6

01:00 - 01:15

KITTEN AND THE HIP

01:15 - 02:00

NICK HOLLYWOOD

02:00 - 03:00

SAVAGE HENRY / ODJIBOX

03:00 - 04:00

COMEDY TENT

COMPERE - TIERNAN DOUIEB

13:30 - 13:40

DANNY McLOUGHLIN

13:40 - 13:50

ALEX EDELMAN

13:55 - 14:05

HAHHAH GEORGE

14:10 - 14:20

JAMES MULLINGER

14:25 - 14:35

PAT BURTSCHER

14:40 - 14:50

ROB CARTER

14:55 - 15:05

JIM CAMPBELL

15:10 - 15:20

COLIN OWENS

15:25 - 15:35

WAYNE DEAKIN

15:55 - 16:05

MC ANDRE VINCENT

17:00 - 17:15

PAUL MCCAFFREY

17:15 - 17:30

JOSH HOWIE

17:35 - 17:50

BENNY BOOT

17:55 - 18:10

MICHAEL LEGGE

18:15 - 18:30

FELICITY WARD

18:35 - 18:50

NICK HELM

19:15 - 19:35

ROBIN INCE

19:40 - 20:00

IAN STONE

20:05 - 20:25

COMPERE - BEN VAN DER VELDE

00:00 - 00:00

DAMIAN CLARK

00:00 - 00:00

DAVID TRENT

00:00 - 00:00

JEFF LEACH

00:00 - 00:00

KATE LUCAS

00:00 - 00:00

LATE NIGHT GIMP FIGHT

00:00 - 00:00

MATT FORDE

00:00 - 00:00

PAUL MCCAFFREY

00:00 - 00:00

RUSS POWELL

00:00 - 00:00

MAIN STAGE

ISSAC DANQUAH

11:00 - 11:30

Jaipur Kawa Brass Band

11:45 - 12:15

First Aid Kit

12:35 - 13:20

Adam Ant

13:50 - 14:50

Gallows

15:20 - 16:05

Warpaint

16:35 - 17:20

Soulwax

17:50 - 18:45

Emeli Sandé

19:15 - 20:00

The xx

20:30 - 21:40

FLORENCE & THE MACHINE

22:15 - 23:45

POLKA

GENTLE MYSTICS

18:30 - 19:30

PENNY METAL

19:30 - 20:15

PENNY METAL

22:00 - 22:30

TRAGIK ROUNDABOUT

23:15 - 00:15

PENNY METAL

00:15 - 01:00

PSYCHEDELIC WORM

WHEN PROPHECY FAILS

11:00 - 11:30

NAKED INDIANS

12:00 - 12:30

Subgiant

13:00 - 13:45

Ghost Outfit

14:15 - 15:00

Liz Green

15:30 - 16:15

Jeffrey Lewis & The Junkyard

16:45 - 17:30

Django Django

18:00 - 18:45

Lianne La Havas

19:15 - 20:15

Dirty Beaches

20:45 - 21:30

Stay+

22:00 - 22:45

Porcelain Raft

23:15 - 00:00

Kindness

00:30 - 01:30

Slagsmålsklubben

02:00 - 03:00

REPLAY WITH ROB DA BANK

Mary Epworth

12:30 - 13:00

The Staves

13:30 - 14:00

Jake Bugg

14:30 - 15:00

WILLIS EARL BEAL

15:30 - 16:15

Iceage

16:45 - 17:30

alt-J

18:00 - 18:45

Clement Marfo & The Frontline

19:15 - 20:00

Scroobius Pip

20:30 - 21:15

Skepta

21:45 - 22:15

Wet Nuns

22:45 - 23:30

Summer Camp

00:00 - 00:45

Dingus Khan

01:15 - 02:00

RIZLAB

QUENTIN JONES

12:00 - 13:30

LEX DJ'S

13:30 - 15:00

LEGENDARY CHILDREN

15:00 - 16:30

Bondax

16:30 - 17:30

COCADISCO

17:30 - 18:30

SENSATION

18:30 - 19:15

KID ACNE

20:15 - 21:15

DJ BUDDY PEACE

21:15 - 22:00

JJ Doom

22:00 - 23:00

DJ BUDDY PEACE

23:00 - 00:00

BOOM DIP

00:00 - 02:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

ROLLER DISCO

PBR Streetgang

12:15 - 14:15

Moodymann

14:15 - 17:15

Julio Bashmore

17:15 - 18:45

Dismantle

18:45 - 19:45

Plastician

19:45 - 21:00

Doctor P

21:00 - 22:00

Drums of Death

22:00 - 23:00

FRANCOIS K

23:00 - 01:00

Jamie xx

01:00 - 03:00

SILENT DISCO

FEELING GLOOMY vs SOFT ROCKS

21:30 - 23:00

BAD HORSE (BEN HALL) & OLLIE LEWIS

23:00 - 00:30

BARMISFITS vs MASSEVIL

00:30 - 02:00

SONNYJI VS DAVE BEER

02:00 - 04:00

SWAMP SHACK

CUT A SHINE

13:30 - 14:15

FRANKY & THE JACKS

14:45 - 15:30

JULIA JOHNSON

16:00 - 16:45

MARCELLA & THE FORGET ME NOTS

17:15 - 18:00

100% BEEFCOCK

18:30 - 19:15

INVISIBLE CIRCUS

19:15 - 19:45

Moulettes

19:45 - 20:15

PATTI PLINKO

20:45 - 21:30

CANDICE GORDON

22:00 - 22:45

BILLY BONES BAND

23:15 - 00:00

CLEAN BANDIT

01:45 - 02:30

PENNY METAL

02:30 - 04:00

MANO DI DIOS

03:00 - 01:15

THE KNEES UP

LORRAINE BOWEN SINGING WORKSHOP

14:00 - 14:45

DJ MONKEY STOMP BLUES

14:45 - 15:00

DES O'CONNOR

15:00 - 15:15

RAJESH THE BOLLYWOOD SINGER

15:15 - 16:00

DJ TONY HIGGINS

16:00 - 16:30

LORRAINE BOWEN EXPERIENCE

16:30 - 17:30

DJ MONKEY STOMP BLUES

17:30 - 18:00

ANIL DESAI'S NIGHT AT THE MOVIES

18:00 - 19:00

DJ MONKEY STOMP BLUES

19:00 - 19:30

UNDERBLING & VOW

19:30 - 20:30

DJ MONKEY STOMP BLUES

20:30 - 21:00

BOURGEOIS & MAURICE

21:00 - 22:00

RUDE GRRL CABARET

22:00 - 04:00

THE PIGS BIG BALLROOM

OPENING CEREMONY

12:00 - 13:00

THE KIPPER THE CAT SHOW

12:00 - 13:00

KING BUNNY'S KIDDIES TUNES

13:00 - 14:00

ITS A WIND UP

14:00 - 15:00

The Darlingtons

15:00 - 16:00

AUNTIE MAUREEN

16:00 - 17:00

ROCKIN' TONY TUNES

17:00 - 18:00

FLUTTER & WOW

18:00 - 19:00

FREDS HOUSE

19:00 - 20:00

THE ROCKING OLD FART

20:00 - 21:00

The Dirty Gentlemen

21:00 - 22:00

DJ GG

22:00 - 23:00

Three Bonzos and a Piano

23:00 - 00:00

GREGS GREATS 78s

00:00 - 01:00

DARREN HARTE

01:00 - 02:00

The Black Kat Boppers

02:00 - 03:00

TIME FOR TEASE

DOUBLE R CLUB

00:00 - 02:00

WISHING TREE

CRAFTERNOON TEA CLUB

12:00 - 15:30

LOST & FOUND NOAHS BARK

16:00 - 19:00

LOST & FOUND DJS

19:00 - 21:00

THE DUDES

21:00 - 23:00

Phil Mison

23:00 - 00:30

Krystal Klear

00:30 - 02:00

JOHNNOS BUGGED OUT

02:00 - 04:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Bestival 2012 Clashfinder Saturday 8th September

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

AMBIENT FOREST

GRAEME FISHER

19:00 - 21:00

Phil Mison

21:00 - 22:30

Mojo Filter

22:30 - 00:00

Chris Coco

00:00 - 02:00

AMPHITHEATRE

DAVID LYNCH FOUNDATION MEDITATION

10:30 - 11:15

COLLISION

11:30 - 12:30

SCROOBIUS PIP PRESENTS THE SATIN LIZARD LOUNGE

12:45 - 14:15

MAX & IVAN ARE HOLMES & WATSON

14:30 - 15:30

ROUNDHOUSE POETRY COLLECTIVE

15:40 - 16:10

THE ELEPHANT COLLECTIVE

16:10 - 16:35

TALIA RANDALL

16:35 - 16:50

FOUR SCREWS LOOSE

17:00 - 18:00

Soundbites

18:15 - 19:30

BESTIVAL LIMINGS

19:40 - 21:00

WATCHMEN

21:45 - 00:30

SIN CITY

00:45 - 03:00

ARCADIA

TROJAN SOUND SYSTEM

17:00 - 18:30

Alexander Nut

18:30 - 20:00

Eats Everything

20:00 - 21:00

Slipmatt

21:00 - 22:00

HYBRID

22:00 - 23:30

KISSY SELL OUT

00:00 - 01:15

STANTON WARRIORS

01:45 - 03:00

BANDSTAND

Folkloras kopa "Delve"

10:00 - 10:30

KAY ELIZABETH

10:55 - 11:25

AUCTION FOR THE PROMISE CLUB

11:50 - 12:20

GUY PAGE TRIO

12:45 - 13:15

THE CHANCERS

13:40 - 14:10

SKAD FOR LIFE

14:35 - 15:05

The Lovely Eggs

15:30 - 16:15

The Widowmaker

16:45 - 17:30

ALONESTAR

18:00 - 18:45

St. Spirit

19:15 - 20:00

BlackHouse Crow

20:30 - 21:15

Ahab

21:45 - 22:30

To Kill a King

23:15 - 00:00

BESTIVERSITY TENT

ANNA TEMPLETON & DAMIEN JOYCE

17:00 - 18:00

BIG TOP

Ben Howard

14:00 - 14:45

Beardyman

15:10 - 16:10

Jessie Ware

16:35 - 17:05

Disclosure

17:30 - 18:15

Azealia Banks

18:55 - 19:40

Gesaffelstein

20:00 - 21:00

Major Lazer

21:25 - 22:25

Justice

23:25 - 00:45

Nero

01:45 - 03:00

BOLLYWOOD

SONNYJI PRESENTS BIG BANG

11:20 - 12:40

Koan Sound

12:00 - 13:00

Prince Fatty

12:40 - 14:10

Scratch Perverts

14:10 - 15:40

Greg Wilson

15:40 - 17:30

FAKE BLOOD

17:30 - 19:00

Kavinsky

19:00 - 20:30

DIRTYBIRD SHOWCASE

20:30 - 01:30

BRODINSKi

01:30 - 03:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

CLUB DADA

Channel One Sound System

20:30 - 22:00

AFRIQUOI

22:00 - 22:45

KATY & THE MAMBOLEROS

23:00 - 23:45

CAL JADER

23:45 - 00:00

RED BARAAT

00:00 - 01:00

SLAMBOREE

01:15 - 02:15

LONDON BEAT BOX COLLECTIVE

02:15 - 03:00

CAL JADER

03:00 - 04:00

COMEDY TENT

LLOYD GRIFFITH

14:10 - 14:20

MC JARRED CHRISTMAS

17:00 - 17:15

ERIC LAMPAERT

17:15 - 17:30

BENNY BOOT

17:35 - 17:50

KATHERINE RYAN

17:55 - 18:10

STUART GOLDSMITH

18:15 - 18:30

KEITH FARNAN

18:35 - 18:50

PAUL MYREHAUG

18:55 - 19:10

IAN STONE

19:15 - 19:35

MATT KIRSHEN

19:40 - 20:00

ROBIN INCE

20:05 - 20:25

ANDREW MAXWELL

20:30 - 20:50

ABANDOMAN & FRIENDS

00:00 - 00:00

ANDY ASKINS

00:00 - 00:00

FELICITY WARD

00:00 - 00:00

JARRED CHRISTMAS

00:00 - 00:00

LATE NIGHT GIMP FIGHT

00:00 - 00:00

LLOYD GRIFFITH

00:00 - 00:00

MC - TIERNAN DOUIEB

00:00 - 00:00

MC DAMIAN CLARK

00:00 - 00:00

PAUL MYREHAUG

00:00 - 00:00

PHIL NICHOL

00:00 - 00:00

MAIN STAGE

Mr Motivator

11:10 - 11:55

Skinny Lister

12:25 - 13:10

Delilah

13:40 - 14:25

Sister Sledge

14:55 - 15:40

The Cuban Brothers

16:10 - 17:05

De La Soul

17:35 - 18:30

Earth, Wind & Fire

19:00 - 20:00

Two Door Cinema Club

20:30 - 21:30

New Order

22:15 - 23:45

POLKA

KARAUKE

14:30 - 15:30

Balearic Folk Orchestra

15:45 - 16:30

PENNY METAL

16:30 - 17:30

Hallouminati

20:00 - 21:00

WORLDY SAVAGES

02:05 - 02:45

PSYCHEDELIC WORM

Model Society

11:00 - 11:30

Patterns

12:00 - 12:30

Zulu Winter

13:00 - 13:30

Ryan Keen

14:00 - 14:30

MS MR

15:00 - 15:30

Random Impulse

16:00 - 16:40

Milagres

17:10 - 17:55

The Time & Space Machine

18:25 - 19:00

Gabrielle Aplin

19:30 - 20:15

King Krule

20:45 - 21:30

Josh Kumra

22:00 - 22:45

Errors

00:45 - 01:30

Field Music

02:00 - 03:00

REPLAY WITH ROB DA BANK

Lucky Elephant

11:50 - 12:20

Stealing Sheep

12:45 - 13:30

Jinja Safari

13:55 - 14:25

NINA NESBIT

14:50 - 15:35

THE CORONAS

16:00 - 16:45

JAMES MCCARTNEY

17:10 - 17:55

Dub Pistols

18:20 - 19:20

Death in Vegas

19:50 - 20:50

The OTHER TRIBE

21:20 - 22:05

BigKids

22:35 - 23:20

Kwes.

23:50 - 00:35

Rudimental

00:55 - 02:00

RIZLAB

NINJA TUNE DJ'S

12:00 - 14:00

Raffertie

14:00 - 15:30

Slugabed

15:30 - 17:00

FaltyDL

17:00 - 18:30

Actress

18:30 - 20:00

Raf Daddy (The 2 Bears)

20:00 - 21:30

Coldcut (special set)

21:30 - 23:00

Toddla T

23:00 - 00:00

Bonobo (DJ set)

00:00 - 02:00

Scuba

02:00 - 03:30

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

ROLLER DISCO

FEELING GLOOMY

11:00 - 12:50

Girl Unit

12:50 - 14:20

Foamo

14:20 - 15:50

Mosca

15:50 - 17:20

John Talabot

17:20 - 18:15

BRAINFEEDER PRESENTS

18:15 - 23:15

Pangaea

23:15 - 00:30

Borgore

01:45 - 03:00

Ben UFO

03:00 - 01:45

SILENT DISCO

PROPAGANDA VS PROPAGANDA?

21:30 - 23:00

REV MILO SPEEDWAGON VS LOVESICK

23:00 - 00:30

NOT ENOUGH DJS VS SOMBRERO SOUNDSYSTEM

00:30 - 02:00

PROPAGANDA VS LOWFRO

02:00 - 04:00

SWAMP SHACK

Valerie June

13:30 - 14:15

CANDICE GORDON

14:45 - 15:30

BILLY BONES BAND

16:00 - 16:45

STILLHOUSE ORCHESTRA

17:15 - 18:00

FRANKY & THE JACKS

18:30 - 19:15

INVISIBLE CIRCUS

19:15 - 19:45

NOBLESSE OBLIGE

19:45 - 20:15

2FORJOY

20:45 - 21:30

Kill It Kid

22:00 - 22:45

SON OF DAVE

23:15 - 00:00

JESS MILLS

00:30 - 01:15

The OTHER TRIBE

01:45 - 02:30

DJ Yoda

02:30 - 03:30

MISS PINK

03:30 - 04:30

THE KNEES UP

LORRAINE BOWEN SINGING WORKSHOP

14:00 - 14:45

DJ MONKEY STOMP BLUES

14:45 - 15:00

BUNTY

15:00 - 16:00

DJ MONKEY STOMP BLUES

16:00 - 16:30

LORRAINE BOWEN EXPERIENCE

16:30 - 17:30

DJ MONKEY STOMP BLUES

17:30 - 18:00

DES O'CONNOR

18:00 - 18:15

RAJESH THE BOLLYWOOD SINGER

18:15 - 19:00

DJ BIG RON

19:00 - 19:30

UNDERBLING & VOW

19:30 - 20:30

DJ BIG RON

20:30 - 21:00

I'M JUST HAPPY / TOO MANY T'S

21:00 - 21:30

ANIL DESAI'S NIGHT AT THE MOVIES

21:30 - 22:30

I'M JUST HAPPY / TOO MANY T'S

22:30 - 23:00

GLOBOLOCO'S WORLD STREET PARTY

23:00 - 04:00

THE PIGS BIG BALLROOM

Fred's House

11:00 - 12:00

Tony Tunes

12:00 - 13:00

The Black Kat Boppers

13:00 - 14:00

THE ROCKING OLD FART

14:00 - 15:00

The Darlingtons

15:00 - 16:00

AUNTIE MAUREEN

16:00 - 16:50

The Dirty Gentlemen

16:50 - 17:40

DJ 78

17:40 - 18:40

ethan ash

18:40 - 19:30

Simon Stanley-Ward

19:30 - 20:20

DARREN HARTE

20:20 - 21:10

RAIL ROAD BILL

21:10 - 22:00

THE EDISON BROTHERS CYLINDER SET

22:40 - 23:00

THE MEN THAT WILL BE BLAMED FOR NOTHING

23:00 - 00:00

DJ GG

00:00 - 01:00

Flutter and Wow

01:00 - 02:00

The Severed Limb

02:00 - 03:00

TIME FOR TEASE

MIDNIGHT CABARET

00:00 - 02:00

WISHING TREE

CRAFTERNOON TEA CLUB

12:00 - 15:30

LOST & FOUND NOAHS BARK

16:00 - 19:00

LOST & FOUND DJS

19:00 - 21:00

Chris Coco

21:00 - 23:00

TYTHE

23:00 - 01:00

Rev Milo Speedwagon

01:00 - 03:00

PETE GOODING & WHITEHEAD

03:00 - 05:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

Bestival 2012 Clashfinder Sunday 9th September

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

AMBIENT FOREST

CHI-J'S (PAUL BUTLER)

19:00 - 20:30

Pete Gooding

20:30 - 22:00

Pathaan

22:00 - 23:30

Ben Hoo

23:30 - 01:00

AMPHITHEATRE

DAVID LYNCH FOUNDATION MEDITATION

10:30 - 11:15

ABOUT A BENCH

11:20 - 12:20

ROUNDHOUSE POETRY COLLECTIVE

12:25 - 12:45

TALIA RANDALL

12:45 - 12:55

COLLISION

13:15 - 14:15

SCROOBIUS PIP PRESENTS THE SATIN LIZARD LOUNGE

14:30 - 16:05

THE ELEPHANT COLLECTIVE

16:05 - 16:30

MAX & IVAN ARE HOLMES & WATSON

16:45 - 17:45

THE UNEXPECTED ITEMS

18:00 - 19:00

GUILT & SHAME - UP ALL NIGHT

19:15 - 20:15

FAKE BUSH

20:15 - 21:00

MULLHOLLAND DRIVE

21:45 - 00:15

BLUE VELVET

00:20 - 02:20

ARCADIA

Trolley Snatcha

18:00 - 19:00

ASBO DISCO

19:00 - 20:00

Shepdog

20:00 - 21:00

BERTIE

21:00 - 22:00

WONKA

22:00 - 23:30

KRAFTY KUTS

00:00 - 01:00

DJ DIE & MC INJA

01:00 - 02:00

ARCADIA MECHANICAL CABARET

02:00 - 02:30

BANDSTAND

JAX

10:00 - 10:30

DR JONES AND THE BLUNT INSTRUMENTS

10:55 - 11:25

TANKUS THE HENGE PRESENT NIGHTMARE FUNFAIR

11:50 - 12:20

SARAH CLASS

12:45 - 13:15

LUX LISBON

13:40 - 14:10

TIR EOLAS

14:35 - 15:05

PAULINE HENRY

15:30 - 16:00

Stu Collins

16:25 - 17:00

GUSH

17:25 - 18:05

BEIDERBECK

18:35 - 19:15

Cherishport

19:40 - 20:20

Misty's Big Adventure

20:50 - 21:30

Emily Barker & The Red Clay Halo

22:15 - 23:00

BIG TOP

Stooshe

12:25 - 13:10

Michael Kiwanuka

13:40 - 14:25

Friends

14:55 - 15:40

DOOM

15:55 - 16:45

Bassnectar

17:00 - 18:15

Totally Enormous Extinct Dinosaurs

18:40 - 19:35

MIKE SNOW

20:00 - 20:45

Spiritualized

21:15 - 22:15

Friendly Fires

22:45 - 23:45

Orbital

00:30 - 02:00

BOLLYWOOD

Reggae Roast

11:00 - 13:00

Shepdog

13:00 - 14:30

Warm & Electric Minds

14:30 - 16:00

Leo Zero

16:00 - 17:30

Giles Smith & James Priestley (secretsundaze)

17:30 - 19:30

Camo & Krooked

19:30 - 21:00

Jaguar Skills

21:00 - 02:00

CLUB DADA

Jaipur Kawa Brass Band

21:15 - 22:00

PERHAPS CONTRAPTION

22:15 - 23:00

ROYS BIG SMOKE

23:15 - 00:15

BRASSROOTS

00:30 - 01:15

DJ TOFU & CAL JADER END OF OLYMPICS / FESTIVAL PARTY

01:30 - 02:30

LA FANFARE EN PETARD

01:30 - 02:30

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

COMEDY TENT

JAMES MULLINGER

13:40 - 13:50

LUKE BENSON

13:55 - 14:05

MARCUS O'LAOIRE

14:25 - 14:35

ALEX EDELMAN

14:40 - 14:50

KATHERINE RYAN

14:55 - 15:05

JAY FOREMAN

15:10 - 15:20

ANIL DESAI

15:25 - 15:35

MATT FORDE

15:40 - 15:50

JAMES ACASTER

15:55 - 16:05

NISH KUMAR

16:25 - 16:30

BEN VAN DER VELDE

16:35 - 16:50

MAIN STAGE

Little Dragon

13:10 - 14:00

Roots Manuva

14:30 - 15:20

Rizzle Kicks

15:45 - 16:35

Bat for Lashes

17:00 - 17:50

Sigur Rós

18:30 - 20:00

Stevie Wonder

20:45 - 22:45

FIREWORKS

22:45 - 23:00

POLKA

DJ FLOOP HOP MIT HOEDOWN

16:00 - 16:30

WATER TOWER BUCKET BOYS

19:15 - 20:15

RAMSHACKLE UNION BAND

20:30 - 21:15

THE LOOSE MOOSE STRING BAND

21:40 - 22:25

WATER TOWER BUCKET BOYS

22:40 - 23:25

PENNY METAL

00:45 - 01:00

PSYCHEDELIC WORM

Young British Artists

11:20 - 11:50

Turbowolf

12:20 - 12:50

2:54

14:25 - 14:55

SLEEPY SUN

15:25 - 15:55

Jamie N Commons

16:25 - 17:10

Lucy Rose

17:40 - 18:25

Daughter

18:55 - 19:40

Factory Floor

20:10 - 20:55

TOY

21:25 - 22:10

King Khan & The Shrines

22:35 - 23:25

Gold Panda

23:50 - 00:45

Clock Opera

01:15 - 02:00

REPLAY WITH ROB DA BANK

Gecko

11:15 - 11:45

TOM WILLIAMS & THE BOAT

12:15 - 12:45

Crowns

13:15 - 13:45

Charli XCX

14:15 - 14:45

SUNLESS 97

15:15 - 16:00

PALMA VIOLETS

16:30 - 17:15

King Charles

17:45 - 18:30

Kate Nash

19:00 - 19:45

Bellowhead

20:10 - 21:10

Diagrams

21:30 - 22:10

DAN LE SAC

22:40 - 23:40

AlunaGeorge

00:10 - 00:40

Grimes

01:00 - 02:00

RIZLAB

BIG DADA DJ'S

12:00 - 14:00

A La Fu

14:00 - 15:15

OFFSHORE

15:15 - 16:15

BANG ON!

16:15 - 16:45

DOBIE

16:45 - 17:45

SPEECH DEBELLE

17:45 - 18:45

Beak>

19:00 - 20:00

Dels and Kwesachu

20:00 - 21:00

EL-P

21:00 - 22:30

Roots Manuva & The Banana Klan Sound System

23:00 - 00:00

STICKY FEAT. DRAPEZ

00:00 - 01:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

ROLLER DISCO

HIP HOP KARAOKE

12:30 - 14:00

MR MOTIVATOr & SINK THE PINK

14:00 - 14:30

THE GOOD GUYS

14:30 - 16:00

Pariah

16:00 - 17:30

Blawan

17:30 - 19:00

KRAFTY KUTS

19:00 - 20:30

LTJ Bukem

20:30 - 22:00

Pearson Sound

22:00 - 23:30

FOUR TET & CARIBOU

23:30 - 01:00

Matador

01:00 - 02:00

SILENT DISCO

STICK IT ON (DJ)

00:30 - 02:30

PROPAGANDA VS HANDSOME DAVE ROCKER

02:30 - 04:00

SWAMP SHACK

CUT A SHINE

12:15 - 13:00

STILLHOUSE ORCHESTRA

13:30 - 14:15

SPECIAL GUEST

14:45 - 15:30

Chas 'n' Dave

17:15 - 18:00

DARK MOON

17:15 - 18:00

INVISIBLE CIRCUS

18:00 - 18:30

ALICE FRANCES

18:30 - 19:15

BLACK KAT BOPPERS

19:45 - 20:30

DJ Derek

21:00 - 22:30

Sage Francis

23:00 - 23:45

MAMA ROISIN

00:15 - 01:00

B DOLAN'S CHURCH OF LOVE & RUIN

01:30 - 04:00

THE KNEES UP

LORRAINE BOWEN SINGING WORKSHOP

14:00 - 14:45

DJ MONKEY STOMP BLUES

14:45 - 15:15

BUNTY

15:15 - 16:15

DJ MONKEY STOMP BLUES

16:15 - 16:45

LORRAINE BOWEN EXPERIENCE

16:45 - 17:45

DJ MONKEY STOMP BLUES

17:45 - 18:00

IDA BARR

18:00 - 19:15

I'M JUST HAPPY / TOO MANY T'S

19:15 - 19:45

DJ MONKEY STOMP BLUES

19:45 - 20:00

BOURGEOIS & MAURICE

20:00 - 21:00

RUDE GRRLS CABARET

21:00 - 03:00

THE PIGS BIG BALLROOM

DARREN HARTE

11:00 - 12:00

REVEREND HUTCHINSON

12:00 - 13:00

Simon Stanley-Ward

13:00 - 14:00

IT'S A WIND UP

14:00 - 15:00

FREDS HOUSE

15:00 - 16:00

AUNTIE MAUREEN

16:00 - 17:00

ethan ash

17:00 - 18:00

THE ROCKING OLD FART

18:00 - 19:00

RAIL ROAD BILL

19:00 - 20:00

Flutter and Wow

20:00 - 21:00

The Severed Limb

21:00 - 22:00

DJ 78

22:00 - 23:00

neil innes

23:00 - 00:00

GREg DJ GG

00:00 - 00:00

TIME FOR TEASE

MIDNIGHT CABARET

00:00 - 02:00

WISHING TREE

CRAFTERNOON TEA CLUB

12:00 - 15:30

LOST & FOUND NOAHS BARK

16:00 - 18:00

Pathaan

18:00 - 19:00

SUNDAY BEST ALLSTARS

19:00 - 21:00

Justin Robertson

21:00 - 22:30

Max Cooper

22:30 - 00:30

Sombrero Sound System

00:30 - 02:00

FLYING WHITE DOTS

02:00 - 04:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

OK, so this site has grown massively in popularity over the years, which is good. Very good, in fact. But it means that my hosting fees have jumped up significantly, which is slightly less good. I'd like to keep the site ad-free for as long as possible so, if you've used a clashfinder recently and would like to help keep the site running, please use the paypal buttons below.

Please only donate what you feel is affordable and appropriate for the clashfinders you've used recently. :)


20p 50p 1 2 A Pint (3.50) Other Amount

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 02xn9q.za

Nothing yet. Click on the acts you'd like to see then click 'Update'.

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder General

Processing time: 0.333 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.