Loading...

Hide this

💬 Comments

Print Advisory: 3 - Not now. Soon, I promise

Keep this site running - Donate

ESNS (Eurosonic Noorderslag) 2020 Clashfinder Wednesday 15th January 2020

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Grand Theatre - Main

Crystal Murray (FR)

20:00 - 20:45

Arlo Parks (NL)

21:30 - 22:15

L'Eclair (CH)

23:00 - 23:45

YĪN YĪN (NL)

00:30 - 01:15

All Round Poolcentrum

The Devil's Trade (HU)

20:45 - 21:30

Rev Rev Rev (IT)

22:15 - 23:00

Conjurer (GB)

23:45 - 00:30

Hooghoudt Barn

Kosmo Sound (BE)

19:45 - 20:25

Working Men's Club (GB)

21:05 - 21:45

Bobby Oroza (FI)

22:10 - 22:50

The Clockworks (IE)

23:20 - 00:00

Der AA-Kerk

Kai Schumacher (DE)

20:45 - 21:30

DZ'OB (UA)

22:15 - 23:00

Antti Paalanen (FI)

23:45 - 00:30

Huis De Beurs

Johnny Mafia (FR)

20:00 - 20:45

Alfie Templeman (GB)

21:30 - 22:15

Some Sprouts (DE)

23:00 - 23:45

Sorry (GB)

00:30 - 01:15

Der AA-Theater

Jules Ahoi (DE)

20:00 - 20:45

Alexander Oscar (DK)

21:30 - 22:15

Johan Papaconstantino (FR)

23:00 - 23:45

President Bongo (IS)

00:30 - 01:15

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Huize Maas - Front

Asbest (CH)

20:00 - 20:45

Black Mirrors (BE)

21:30 - 22:15

The Qualitons (HU)

23:00 - 23:45

The Guru Guru (BE)

00:30 - 01:15

Forum

Monumental Men (CH)

20:30 - 21:10

Askjell (NO)

21:45 - 22:25

Catastrophe (FR)

23:00 - 23:40

Bang Bang Romeo (GB)

00:20 - 01:00

Huize Maas - Main

Port Noir (SE)

20:45 - 21:30

Last Train (FR)

22:15 - 23:00

Inhaler (IE)

23:45 - 00:20

SKYND (EU)

01:15 - 02:00

Lutherse Kerk

Sorcha Richardson (IE)

20:00 - 20:40

Mottron (FR)

21:20 - 22:00

JFDR (IS)

22:40 - 23:20

ĄTNA (DE)

00:00 - 00:40

Grand Theatre - Up

LIE NING (DE)

20:45 - 21:25

Mischa Blanos (RO)

22:15 - 22:55

Julian Zyklus (IT)

23:45 - 00:25

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Martinikerk

YĪN YĪN (NL)

20:50 - 21:10

Sinead O'Brien (IE)

22:10 - 22:30

Arlo Parks (NL)

23:20 - 23:40

News Cafe

I SEE RIVERS (NO)

20:45 - 21:25

Junior Brother (IE)

22:10 - 22:50

Wolf & Moon (DE)

23:35 - 00:15

Karel (NL)

01:00 - 01:40

Stadsschouwburg

Blanche (BE)

20:00 - 20:45

Duncan Laurence (NL)

21:30 - 22:15

Emma Steinbakken (NO)

23:00 - 23:45

WURST (AT)

00:30 - 01:15

Oost Cinema Stage

Cashmyra (NL)

20:30 - 20:50

Nadua (NL)

21:30 - 22:10

YVI (NL)

23:10 - 23:50

Vera

Sinead O'Brien (IE)

20:45 - 21:30

Black Country, New Road (GB)

22:15 - 23:00

Camilla Sparksss (CH)

23:45 - 00:30

Molchat Dom (BY)

01:15 - 02:00

Oost Clubstage

Seewolf (NL)

20:00 - 20:20

Isa Zwart (NL)

21:00 - 21:20

Small Town Bandits (NL)

22:20 - 23:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

ESNS (Eurosonic Noorderslag) 2020 Clashfinder Thursday 16th January 202011

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Plato Record Shop

Johnny Mafia (FR)

12:00 - 12:20

Working Men's Club (GB)

12:50 - 13:10

YĪN YĪN (NL)

13:40 - 14:00

My Ugly Clementine (AT)

14:30 - 14:50

Oscar Jerome (GB)

15:20 - 15:40

Mezerg (FR)

16:10 - 16:30

Jesse Markin (FI)

17:00 - 17:20

Athletic Progression (DK)

17:50 - 18:10

KLΞIN (LU)

18:40 - 19:00

Coffee Company

I SEE RIVERS (NO)

12:30 - 12:50

Antti Paalanen (FI)

13:20 - 13:40

Emilie Zoé (CH)

14:10 - 14:30

Sorcha Richardson (IE)

15:00 - 15:20

Declan J Donovan (GB)

15:50 - 16:10

Geike (BE)

16:40 - 17:00

Donna Blue (NL)

17:30 - 17:50

Alexandra Alden (MT)

18:20 - 18:40

Inge van Calkar (NL)

19:10 - 19:30

Grand Theatre - Main

Jesse Markin (FI)

20:00 - 20:45

Marina Satti & Fonés (GR)

21:30 - 22:15

French 79 (FR)

23:00 - 23:45

Kaukolampi (FI)

00:30 - 01:15

All Round Poolcentrum

sir Was (SE)

20:45 - 21:30

Haiku Garden (SI)

22:15 - 23:00

THE NEW DEATH CULT (NO)

23:45 - 00:30

Hooghoudt Barn

THUMPER (IE)

19:45 - 20:25

Friedberg (AT)

21:10 - 21:50

Bokassa (NO)

22:35 - 23:15

Bad Nerves (GB)

00:00 - 00:40

Der AA-Kerk

Kaiser Quartett (DE)

20:45 - 21:30

Lina_Raül Refree (PT)

22:15 - 23:00

Mezerg (FR)

23:45 - 00:30

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Huis De Beurs

Silverbacks (IE)

20:00 - 20:45

DIVES (AT)

21:25 - 22:10

Asbest (CH)

22:50 - 23:35

Pabst (DE)

00:15 - 01:00

Der AA-Theater

Oscar Jerome (GB)

20:00 - 20:45

Alex Gough (IE)

21:30 - 22:15

Athletic Progression (DK)

23:00 - 23:45

KLΞIN (LU)

00:20 - 01:00

Huize Maas - Front

Novaa (DE)

20:00 - 20:45

Violet Days (SE)

21:30 - 22:15

Viah (CZ)

23:00 - 23:45

ANGER (AT)

00:30 - 01:15

Forum

Tom Gregory (GB)

20:30 - 21:10

Veronica Fusaro (CH)

21:45 - 22:25

Benny Sings (NL)

23:00 - 23:40

Vita Bergen (SE)

00:20 - 01:00

Huize Maas - Main

Lous and the Yakuza (BE)

20:45 - 21:30

alyona alyona (UA)

22:15 - 23:00

Ricky Dietz (DE)

23:45 - 00:30

DC Salas live (BE)

01:15 - 02:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Lutherse Kerk

Nathan Ball (GB)

20:00 - 20:40

Korantemaa (SE)

21:20 - 22:00

Índiga (ES)

22:40 - 23:20

Declan J Donovan (GB)

00:00 - 00:40

Grand Theatre - Up

Alexandra Alden (MT)

20:45 - 21:25

BowLand (IT)

22:15 - 22:55

StarWound (GR)

23:45 - 00:25

News Cafe

Jeremy? (BG)

20:45 - 21:25

Sólveig Matthildur (IS)

22:10 - 22:50

Ikan Hyu (CH)

23:35 - 00:15

Blondage (DK)

00:55 - 01:35

Stadsschouwburg

Sophie Hunger & Julian Sartorius (CH)

20:00 - 20:45

Celeste (GB)

21:25 - 22:10

Charlotte Dos Santos (NO)

22:50 - 23:35

Eefje De Visser (NL)

00:30 - 01:15

Oost Cinema Stage

Same Old (NL)

20:30 - 20:50

Meadowlake (NL)

21:30 - 22:10

Mary Confurius (NL)

23:10 - 23:50

Vera

Emilie Zoé (CH)

20:45 - 21:30

Just Mustard (IE)

22:15 - 23:00

Dry Cleaning (GB)

23:45 - 00:30

Oktober Lieber (FR)

01:15 - 02:00

PUSHIN WOOD SOUNDSYSTEM (NL)

02:00 - 04:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

ESNS (Eurosonic Noorderslag) 2020 Clashfinder Thursday 16th January 202022

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Oost Clubstage

Moonradio (NL)

20:00 - 20:20

The Resurrection (NL)

21:00 - 21:20

Woe Blind Birds (NL)

22:20 - 23:00

Eurosonic Air

Indian Askin (NL)

20:25 - 21:10

Thomas Azier (NL)

21:50 - 22:35

Club Guy & Roni and Slagwerk Den Haag (NL)

23:15 - 00:00

Machinefabriek

Becky Hill (GB)

20:25 - 21:10

Moyka (NO)

21:50 - 22:35

The Howl & The Hum (GB)

23:15 - 00:00

Mutua Fides

Estoner (EE)

20:45 - 21:30

Regarde Les Hommes Tomber (FR)

22:15 - 23:00

Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs (GB)

23:45 - 00:30

LIVLØS (DK)

01:15 - 02:00

Kokomo

Molchat Dom (BY)

20:30 - 21:10

De Ambassade (NL)

21:45 - 22:25

Scalping (GB)

23:00 - 23:40

COBRAH (SE)

00:20 - 01:00

Detalji (FI)

01:20 - 02:00

Nieuwe Kerk

Spinvis (hat Fernweh) (NL)

20:30 - 21:10

Martyn Heyne (DE)

21:45 - 22:25

Lankum (NL)

23:00 - 23:40

Lola

Melenas (ES)

20:15 - 21:00

The Devil's Trade (HU)

21:30 - 22:15

Junior Brother (IE)

22:45 - 23:30

Yawners (ES)

00:00 - 00:45

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Platformtheater

Sam Tompkins (GB)

20:00 - 20:45

Brihang (BE)

21:30 - 22:15

Kelvyn Colt (DE)

23:00 - 23:45

BeraadGeslagen (BE)

00:30 - 01:15

USVA

Sorcha Richardson (IE)

20:00 - 20:40

Tamzene (GB)

21:00 - 21:40

Evija Vebere (LV)

22:00 - 22:40

Donna Blue (NL)

23:00 - 23:40

Praedinius Gymnasium

Hardwicke Circus (GB)

20:45 - 21:25

Geike (BE)

22:10 - 22:50

Eugenia Post Meridiem (IT)

23:35 - 00:15

Simplon - Main

Amy Root (NL)

20:45 - 21:30

JNR Williams (GB)

22:15 - 23:00

Glauque (BE)

23:45 - 00:30

Ko Shin Moon (FR)

01:15 - 02:00

Vrijdag

Sensible Soccers (PT)

20:00 - 20:45

My Ugly Clementine (AT)

21:25 - 22:10

Tanaë (BE)

22:50 - 23:35

Nicklas Sahl (DK)

00:15 - 01:00

Simplon - Up

Kraków Loves Adana (DE)

20:00 - 20:45

Bitter Moon (CH)

21:30 - 22:15

Ouai Stéphane (FR)

23:00 - 23:45

FVLCRVM (SK)

00:30 - 01:15

Werkman Stadslyceum

Eyesore & The Jinx (GB)

20:45 - 21:25

Hickeys (ES)

22:10 - 22:50

Lewsberg (NL)

23:35 - 00:15

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

ESNS (Eurosonic Noorderslag) 2020 Clashfinder Friday 17th January 202011

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Plato Record Shop

Melenas (ES)

12:00 - 12:20

The Snuts (GB)

12:50 - 13:10

Black Sea Dahu (CH)

13:40 - 14:00

Sylvie Kreusch (BE)

14:30 - 14:50

WARMLAND (IS)

15:20 - 15:40

Alice Boman (SE)

16:10 - 16:30

MADMADMAD (GB)

17:00 - 17:20

Los Bitchos (GB)

17:50 - 18:10

Coffee Company

Bror Gunnar Jansson (SE)

12:30 - 12:50

Kēpa (FR)

13:20 - 13:40

Maruja Limón (ES)

14:10 - 14:30

Fehdah (IE)

15:00 - 15:20

Karina (FI)

15:50 - 16:10

Gabríel Ólafs (IS)

16:40 - 17:00

Keeley Forsyth (GB)

17:30 - 17:50

Grand Theatre - Main

Perfect Son (PL)

11:30 - 11:50

NAAZ (NL)

12:45 - 13:05

PONGO (PT)

14:45 - 15:05

Meduza (IT)

15:30 - 15:50

Au/Ra (DE)

16:30 - 16:50

WARMLAND (IS)

20:00 - 20:45

Flohio (GB)

21:30 - 22:15

Muthoni Drummer Queen (CH)

23:00 - 23:45

PONGO (PT)

00:30 - 01:15

All Round Poolcentrum

Boundaries (DK)

20:45 - 21:30

Iguana Death Cult (NL)

22:15 - 23:00

The Gluts (IT)

23:45 - 00:30

Hooghoudt Barn

The Gardener & The Tree (CH)

19:45 - 20:25

The Snuts (GB)

21:10 - 21:50

Ponzio Pilates (IT)

22:35 - 23:15

Marko Marković (RS)

00:00 - 00:40

Der AA-Kerk

Anna Leone (SE)

20:45 - 21:30

Westerman (GB)

22:15 - 23:00

Maruja Limón (ES)

23:45 - 00:30

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Huis De Beurs

Sofia Portanet (DE)

20:00 - 20:45

Murman Tsuladze (GE)

21:25 - 22:10

Los Bitchos (GB)

22:50 - 23:35

AMAMI (CH)

00:15 - 01:00

Der AA-Theater

EABS (PL)

20:00 - 20:45

Bendik Giske (NO)

21:30 - 22:15

Kriget (SE)

23:00 - 23:45

The Brums (BE)

00:20 - 01:05

Huize Maas - Front

YASMYN (EE)

20:00 - 20:45

BLVTH (DE)

21:30 - 22:15

Miraa May (GB)

23:00 - 23:45

Cell7 (IS)

00:30 - 01:15

Forum

Black Sea Dahu (CH)

20:30 - 21:10

Delilah Montagu (GB)

21:45 - 22:25

Alice Boman (SE)

23:00 - 23:40

Balkan Taksim (RO)

00:20 - 01:00

Huize Maas - Main

Joy Crookes (GB)

20:45 - 21:30

Charlotte Adigéry (BE)

22:15 - 23:00

Meduza (IT)

23:45 - 00:30

MADMADMAD (GB)

01:15 - 02:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Lutherse Kerk

Winnie Raeder (GB)

20:00 - 20:40

Kitt Philippa (IE)

21:20 - 22:00

Karina (FI)

22:40 - 23:20

Gabríel Ólafs (IS)

00:00 - 00:40

Grand Theatre - Up

zalagasper (SI)

20:45 - 21:25

Miramar (PT)

22:15 - 22:55

Pascal Gamboni (CH)

23:45 - 00:25

News Cafe

Het Zesde Metaal (BE)

20:45 - 21:25

Horsy (PL)

22:10 - 22:50

Jessiquoi (CH)

23:35 - 00:15

Stadsschouwburg

NAAZ (NL)

20:00 - 20:45

Au/Ra (DE)

21:25 - 22:10

Kimberose (FR)

22:50 - 23:35

5K HD (AT)

00:15 - 01:00

Oost Cinema Stage

The Desmonds (NL)

20:30 - 20:50

Daisy Bellis (NL)

21:30 - 22:10

Lester Blackfield (NL)

23:10 - 23:50

Vera

Perfect Son (PL)

20:45 - 21:30

Squid (GB)

22:15 - 23:00

Tribade (ES)

23:45 - 00:30

Coilguns (CH)

01:15 - 02:00

DE ROOIE JAGER ROODSHOW (NL)

02:00 - 04:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

ESNS (Eurosonic Noorderslag) 2020 Clashfinder Friday 17th January 202022

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Oost Clubstage

Delore (NL)

20:00 - 20:20

The Vices (NL)

21:00 - 21:20

Eurosonic Air

SLOPER (BE)

20:25 - 21:10

Nona (NL)

21:50 - 22:35

Davina Michelle (NL)

23:15 - 00:00

Machinefabriek

Blanks (NL)

20:25 - 21:10

Iris (NO)

21:50 - 22:35

Griff (GB)

23:15 - 23:45

Mutua Fides

Resolve (FR)

20:45 - 21:30

HARMED (HU)

22:15 - 23:00

Cabal (DK)

23:45 - 00:30

STAKE (BE)

01:15 - 02:00

Kokomo

Oklou (FR)

20:30 - 21:10

Sylvie Kreusch (BE)

21:45 - 22:25

Sirens Of Lesbos (CH)

23:00 - 23:40

Emmanuelle (IT)

00:20 - 01:00

RRUCCULLA (ES)

01:00 - 01:40

La colère (CH)

01:40 - 02:20

Ramin & Reda (CH)

02:20 - 03:20

Nieuwe Kerk

Jan Verstraeten (BE)

20:30 - 21:10

Bruno Bavota (IT)

21:45 - 22:25

Keeley Forsyth (GB)

23:00 - 23:40

Lola

Hickeys (ES)

20:15 - 21:00

teepee (CZ)

21:30 - 22:15

Tús Nua (HR)

22:45 - 23:30

Genuine Jacks (SK)

00:00 - 00:45

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

Platformtheater

Barney Artist (GB)

20:00 - 20:45

Nayana IZ (GB)

21:30 - 22:15

Fehdah (IE)

23:00 - 23:45

KT Gorique (CH)

00:30 - 01:15

USVA

Judy Blank (NL)

20:00 - 20:40

Kē“pa (FR)

21:00 - 21:40

Bror Gunnar Jansson (SE)

22:00 - 22:40

FULCO (BE)

23:00 - 23:40

Praedinius Gymnasium

ANNNA (LV)

20:45 - 21:25

Seed to Tree (LU)

22:10 - 22:50

Buč Kesidi (RS)

23:35 - 00:15

Simplon - Main

Zwangere Guy (BE)

20:45 - 21:30

Georgia (GB)

22:15 - 23:00

Erika de Casier (DK)

23:45 - 00:30

Khalab (IT)

01:15 - 02:00

Vrijdag

The Bluebay Foxes (HU)

20:00 - 20:40

Marius Bear (CH)

21:25 - 22:05

Beatrich (LT)

22:50 - 23:30

Rayden (ES)

00:15 - 00:55

Simplon - Up

Niels Broos (NL)

20:00 - 20:45

Cella (CH)

21:30 - 22:15

Mart Avi (EE)

23:00 - 23:45

Bratři (CZ)

00:30 - 01:15

Werkman Stadslyceum

Sillyboy's Ghost Relatives (GR)

20:45 - 21:25

Shelter Boy (DE)

22:10 - 22:50

The Homesick (NL)

23:35 - 00:15

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

Last update: 8 days ago.

OK, so this site has grown massively in popularity over the years, which is good. Very good, in fact. But it means that my hosting fees have jumped up significantly, which is slightly less good. I'd like to keep the site ad-free for as long as possible so, if you've used a clashfinder recently and would like to help keep the site running, please use the paypal buttons below.

Please only donate what you feel is affordable and appropriate for the clashfinders you've used recently. :)

As a bonus, anyone who donates 50p or more will get upgraded to a premium account for 1 day per penny (0.01 GBP) donated. Premium members will have access to processor-heavy features as they get added. The first premium feature to be added is access to the visitor statistics for all public clashfinders.

You are not logged in. If you want a premium account, please login or create an account before you donate.

20p 50p £1 £2 A Pint (£3.65) £5

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 0or9z1.eh

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder

Processing time: 0.066 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.