Loading...

Hide this

Print Advisory: 1 - Have at it!

Keep this site running - Donate
Controls
1234

Style:

Bestival 2010 Clashfinder Friday

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Main Stage

Level 42

11:45 - 12:30

DJ

12:30 - 13:00

Barry Peters

13:00 - 13:45

DJ

13:45 - 14:15

Example

14:15 - 15:00

Huw Stephens

15:00 - 15:30

The Jolly Boys

15:30 - 16:15

Huw Stephens

16:15 - 16:45

Dan Le Sac Vs Scroobius Pip

16:45 - 17:30

Ross Allan

17:30 - 18:00

Gil Scott Heron

18:00 - 19:15

Huw Stephens

19:15 - 19:45

Simian Mobile Disco

19:45 - 20:45

Huw Stephens

20:45 - 21:15

Hot Chip

21:15 - 22:15

Zane Lowe

22:15 - 22:45

Dizzie Rascal

22:45 - 23:45

Big Top

The Vegetable Orchestra

11:45 - 12:30

Feeling Gloomy

12:30 - 13:00

Patch William

13:00 - 13:45

Feeling Gloomy

13:45 - 14:15

Ulrich Schnass

14:15 - 15:00

Rev Milo Speadwagon

15:00 - 15:20

Four Tet

15:20 - 16:20

Rev Milo Speadwagon

16:20 - 16:45

Wild Beasts

16:45 - 17:30

Rev Milo Speadwagon

17:30 - 18:00

Delphic

18:00 - 18:45

Joy Orbison

18:45 - 19:45

The Xx

19:45 - 20:45

Flying Lotus

20:45 - 21:45

Tricky

21:45 - 22:45

Magda

22:45 - 23:55

Richie Hawtin Presents Plastikman

23:55 - 01:05

Seth Troxler

01:05 - 02:30

Dave Clarke

02:30 - 04:00

Bollywood

Bestival Fm Feat Rev Milo

11:30 - 13:30

Johnno (Yacht Rock)

13:30 - 15:00

Steep

15:00 - 16:00

Twiggy Garcia Lgc

16:00 - 17:00

Untold

17:00 - 18:00

Jakwob

18:00 - 19:00

Breakage

19:00 - 20:00

Klam

20:00 - 21:30

La Roux And Dead Guy

21:30 - 22:30

Nathan Fake (Live)

22:30 - 23:30

Tom Middleton

23:30 - 01:15

Ewan Pearson

01:15 - 03:00

Arcadia Presents The Spider

Dj -Deadstock 33

12:00 - 15:00

Silver Columns

15:00 - 15:45

DJ

15:45 - 16:00

Giggs

16:00 - 16:30

DJ

16:30 - 17:00

Unicorn Kid

17:00 - 17:40

DJ

17:40 - 18:00

Mixhell

18:00 - 19:00

Mary Anne Hobbs -Mah

19:00 - 20:30

Joker -Mah

20:30 - 21:30

Dj Zinc

21:30 - 22:30

The Gaslamp Killer

22:30 - 23:00

Arcadia Fire Show

23:30 - 00:00

Tensnake

00:00 - 01:00

Chrome Hoof

01:00 - 01:45

Jaguar Skills

01:45 - 03:00

Rock And Roll Stage

Bookhouse Boys

12:30 - 13:15

DJ

13:15 - 13:45

North Atlantic Oscillation

13:45 - 14:30

DJ

14:30 - 15:00

Starless & Bible Black

15:00 - 15:45

DJ

15:45 - 16:15

Deer Tick

16:15 - 17:00

DJ

17:00 - 17:30

Phosphorescent

17:30 - 18:15

DJ

18:15 - 18:45

Lissie

18:45 - 19:30

DJ

19:30 - 20:00

Chilly Gonzalez

20:00 - 20:45

DJ

20:45 - 21:15

The Antlers

21:15 - 22:00

DJ

22:00 - 22:30

Black Mountain

22:30 - 23:15

DJ

23:15 - 23:45

Erland And The Carnival

23:45 - 00:30

DJ

00:30 - 01:00

Toro Y Moi

01:00 - 01:45

DJ

01:45 - 02:15

Crystal Fighters

02:15 - 03:00

Sailor Jerrys

The Wave Pictures

12:00 - 12:45

DJ

12:45 - 13:15

A Genuine Freakshow

13:15 - 14:00

DJ

14:00 - 14:30

Goldhawks

14:30 - 15:15

DJ

15:15 - 15:45

Lewis Floyd Henry

15:45 - 16:15

DJ

16:15 - 16:45

Neon Indian

16:45 - 17:30

DJ

17:30 - 18:00

Naive New Beaters

18:00 - 18:45

DJ

18:45 - 19:15

I Blame Coco

19:15 - 20:15

DJ

20:15 - 20:45

Pearl And The Puppets

20:45 - 21:30

Kris De Angelis

21:30 - 22:30

Justin Robertson

22:30 - 23:30

Chrome Hoof

23:30 - 00:15

Dj Caius Pawson Jamie Xx

00:15 - 01:15

Special Guest

01:15 - 02:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

The Bimble Inn

Timandsamband

15:00 - 16:00

Beth Jeans Houghton

16:00 - 17:00

Dizraeli And The Smaller Gods?

17:00 - 18:00

Guest

18:00 - 19:00

Shadow Orchestra

19:00 - 20:30

Baraka

20:30 - 22:00

David Harks

22:00 - 00:00

Domino State

00:00 - 01:00

Fear Of Theydon

01:00 - 02:30

Papa Dez (Dj Set)

02:30 - 04:00

Bandstand

Ska'D For Life

10:00 - 10:30

The Family

10:55 - 11:25

The Rebs

11:50 - 12:20

Dawn Kinnard

12:45 - 13:15

Change Over

13:15 - 13:45

Lucid Red Funnel Winner

13:45 - 14:15

The Fontanas

14:45 - 15:15

Science Museum Team

15:15 - 15:30

Punk Science

15:30 - 16:00

Science Museum Team

16:00 - 16:15

Rachel Furner

16:15 - 17:15

Plugged In Eco-House Party With Huw Stephens

17:15 - 18:15

Jo Worricker

18:15 - 19:00

Who'S Talent Is It Anyway Prize Winner

19:30 - 19:40

Sara Spade

19:40 - 20:15

Spindal And Wit

20:45 - 21:30

Derwyddon Dr Gonzo

22:00 - 22:45

Surprise Special Guest

23:15 - 00:00

The Wishing Tree

Mathew Hawtin

02:00 - 03:30

Gazebo In The Woods

Platform One Presents

13:00 - 13:20

Platform One Presents

13:30 - 13:50

Platform One Presents

14:00 - 14:20

Platform One Presents

14:30 - 14:50

Platform One Presents

15:00 - 15:20

Platform One Presents

15:30 - 15:50

Simon Dobbs

16:00 - 16:30

Martin Newnham

17:00 - 17:45

Betchley

18:00 - 18:30

Lunchtimediscoclub

18:50 - 19:20

Miss Cecily

19:40 - 20:20

Weather Kings

20:40 - 21:20

Gaymers

Human Jukebox

12:00 - 14:00

Rinky Dinks

14:00 - 15:00

Quiz

15:00 - 16:00

Human Jukebox

16:00 - 16:30

Lewis Floyd Henry

17:00 - 18:00

Human Jukebox

18:00 - 19:00

Skinny Lister

19:00 - 20:00

Human Jukebox

20:00 - 21:30

Chocolate Vanilla

21:30 - 23:00

Cosmic Truth

23:00 - 01:00

Moustache Mamas

01:00 - 03:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Cocktails And Dreams

Cocktails & Dreams Doors Open Private Booths To Let Loose Your Inner Singstar Open Singstar Stage For The True Legends

12:00 - 22:00

‘Pump Up The Jam’ At Cocktails & Dreams Featuring: Cuban Brothers & Special Guest Vanilla Ice

22:00 - 03:00

Polka

Sonic Power Of Fruit And Vegetables

15:00 - 15:45

Kidnap Alice

16:00 - 17:00

Max Pashm

17:15 - 18:15

Tako Lako

18:30 - 19:30

Dodo

19:45 - 20:45

Besti Guestee

21:00 - 22:00

Dj Penny Metal

22:15 - 23:15

Cut A Shine

23:30 - 00:30

Tako Lako

00:45 - 01:45

Max Pashm

02:00 - 03:00

Manouche

03:15 - 04:00

Come Dancing

Come Dancing - Rumba

12:30 - 13:30

Come Dancing - Lindy Hop

13:30 - 14:30

Come Dancing - Salsa

14:30 - 15:30

Come Dancing - Breakdancing - One Motion

15:30 - 16:30

Come Dancing - Tap

16:30 - 17:30

Come Dancing - Quickstep

17:30 - 18:30

Come Dancing Finale And Comp

18:30 - 20:00

Born In A Barn

20:15 - 21:00

Cut A Shine (Hackney)

21:00 - 22:00

Dj Nick Hollywood

22:00 - 22:15

Manouche (France/Uk)

22:15 - 23:15

Dj Nick Hollywood

23:15 - 00:00

Movits (Sweden)

00:00 - 00:45

Dj Nick Hollywood (White Mink Black Cotton)

00:45 - 01:05

Kormac And His Orchestra (Ireland)

01:05 - 02:00

Dj Romain Bno - G Swing ( Paris)

02:00 - 03:00

Bart And Baker (Paris)

03:00 - 04:00

Black Dahlia

Shellac Collective Starters

18:30 - 19:15

The Siren Sisters (Live)

19:15 - 19:45

Dj Sisamo

19:45 - 20:30

The Henry Brothers (Live)

20:30 - 21:15

Dj’S Flutter & Wow

21:15 - 22:00

Greg’S Greats Blues 78s

22:00 - 22:30

Jack (Live)

22:30 - 23:15

Roots Of Skiffle 78s

23:15 - 00:00

Lonnie Donegan Jr (Live)

00:00 - 00:45

Dj 78

00:45 - 01:30

Greg’S Greats & Tony Tunes Rock

01:30 - 02:00

Chai Wallahs

The Diplomats Of Sound

11:00 - 12:00

Midnight Expresso

12:00 - 13:00

Doctors Orders Dj'S (Russ Ryan & The Spin Doctor)

13:00 - 17:00

Zero 7 Dj'S

17:00 - 19:00

Jon Carter

19:00 - 20:45

Sound Of Rum

20:45 - 22:15

Dizraeli & The Small Gods

22:15 - 23:15

Dj Shepdog

23:15 - 01:15

Rodney P & Skitz

01:15 - 02:30

Special Guest

02:30 - 04:00

Dj Yoshi

04:00 - 06:00

Knees Up Tent

Abandoman

14:00 - 15:30

Gracie

15:30 - 17:00

Abandoman

17:00 - 18:30

Karauke

18:30 - 20:00

Underbling & Vow

20:00 - 22:00

Globoloco

22:00 - 02:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Bestival 2010 Clashfinder Saturday

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Main Stage

Portico Quartet

11:00 - 11:45

Bobby Lost And Lord Anthony

11:45 - 12:00

Rox

12:00 - 12:40

Bobby Lost And Lord Anthony

12:40 - 12:50

Eliza Doolittle

12:50 - 13:30

Bobby Lost And Lord Anthony

13:30 - 14:00

Stornoway

14:00 - 14:45

Bobby Lost And Lord Anthony

14:45 - 15:15

Rolf Harris

15:15 - 16:00

Jaguar Skills

16:00 - 16:30

The Wailers

16:30 - 17:30

Jaguar Skills

17:30 - 18:00

Ellie Goulding

18:00 - 18:45

DJ

18:45 - 18:50

The Correspondents

18:50 - 19:25

DJ

19:25 - 19:30

Mumford And Sons

19:30 - 20:15

Mike Cuban

20:15 - 20:45

Roxy Music

20:45 - 21:45

Mike Cuban

21:45 - 22:15

Flaming Lips

22:15 - 23:45

Big Top

Diagram Of The Heart

12:30 - 13:00

Broken Hearts Dj'S

13:00 - 13:30

Mountain Man

13:30 - 14:15

Broken Hearts

14:15 - 14:45

Hurts

14:45 - 15:30

In Light Of Aquarius

15:30 - 16:00

Cornershop

16:00 - 16:45

In Light Of Aquarius

16:45 - 17:05

Everything Everything

17:05 - 17:55

Break

17:55 - 18:05

Tinne Tempah

18:05 - 18:35

Break

18:35 - 18:45

Steve Mason

18:45 - 19:30

Break

19:30 - 20:00

Jonsi

20:00 - 21:00

Caspa And Mc Rod Azlan Amp

21:00 - 22:00

Uffie Amp

22:05 - 22:30

Mylo Amp

22:30 - 23:30

Professor Green Amp

23:30 - 00:05

Erol Alkan Amp

00:05 - 01:05

Skream & Mc Dynamite Amp

01:05 - 02:05

Annie Mac Amp

02:05 - 03:05

Sub Focus Amp

03:05 - 04:00

Bollywood

Bestival Fm

11:30 - 13:00

Tayo And Rob Da Bank Play Prince

13:00 - 14:00

Zero 7 Dj'S

14:00 - 15:30

Don Letts

15:30 - 17:00

Gilles Peterson

17:00 - 18:30

David Rodigan

18:30 - 20:00

Jack Beats

20:00 - 21:30

Greg Wilson

21:30 - 23:00

Shy Fx And Mc Dynamite

23:00 - 00:15

D-Bridge & Instrumental Sp:Mc

00:15 - 01:30

High Contrast And Mc Wrec

01:30 - 03:00

Caberet

Early Edition

12:00 - 13:30

Mr Motivator

13:45 - 14:15

Knees Up With The Gents

14:20 - 14:50

Comedy - Mc Andre Vincent

15:00 - 15:15

Comedy - Eric Lampaert

15:15 - 15:35

Comedy - Mc Andre Vincent

15:35 - 15:40

Comedy - Colin Owens

15:40 - 16:00

Comedy - Mc Andre Vincent

16:00 - 16:05

Comedy - Wayne Deakin

16:05 - 16:25

Comedy - Mc Andre Vincent

16:25 - 16:30

Comedy - Barry Castagnola

16:30 - 16:50

Comedy - Mc Andre Vincent

16:50 - 16:55

Comedy - Craig Campbell

16:55 - 17:15

Comedy - Mc Andre Vincent

17:15 - 17:20

Comedy - Tbc

17:20 - 17:45

Comedy - Mc Andre Vincent

17:45 - 18:00

A Fashionable Pub Quiz

18:30 - 20:00

Frisky And Mannish

20:15 - 21:15

Agent Lynch

21:15 - 21:35

Sink The Pink

21:40 - 23:00

Midfield General

23:00 - 00:00

The Corresondents?

00:00 - 01:00

Break -Set Up For Silent Disco

01:00 - 01:30

Fear Of Theydon - Vs - Rachel Barton

01:30 - 03:00

Aldo Vanucci - Vs - Phat Phil Cooper

03:00 - 05:00

Arcadia Presents The Spider

The Very Best Sound Systemfeat. Radioclit, Hackney Empire And Secousse Djs

12:00 - 15:45

David E Sugar

15:45 - 16:30

Serge Santiago

16:30 - 17:45

Darwin Deez

17:45 - 18:30

Filthy Dukes (Dj Set)

18:30 - 19:00

Jim Jones Revue

19:00 - 19:45

Filthy Dukes (Dj Set)

19:45 - 20:45

Alex Metric Live

20:45 - 21:30

Doorly

21:30 - 22:45

Todd Edwards

22:45 - 00:15

Arcadia Fire Show

00:15 - 00:45

Fake Blood (Secret Set)

00:45 - 02:00

Audio Bullys

02:00 - 03:00

Rock And Roll Stage

Worship

12:30 - 13:15

DJ

13:15 - 13:45

The Lost Brothers

13:45 - 14:30

DJ

14:30 - 15:00

Three Trapped Tigers

15:00 - 15:45

DJ

15:45 - 16:15

Philip Selway

16:15 - 17:00

DJ

17:00 - 17:30

Here We Go Magic

17:30 - 18:15

DJ

18:15 - 18:45

French Horn Rebellion

18:45 - 19:30

DJ

19:30 - 20:00

Mount Kimbie

20:00 - 20:45

DJ

20:45 - 21:15

Think About Life

21:15 - 22:00

DJ

22:00 - 22:30

Yuck

22:30 - 23:15

DJ

23:15 - 23:45

Archie Bronson Outfit

23:45 - 00:30

DJ

00:30 - 01:00

The Japanese Pop Stars

01:00 - 01:45

DJ

01:45 - 02:15

Gentleman’S Dub Club

02:15 - 03:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Sailor Jerrys

DJ

12:30 - 13:15

The Kurves

13:15 - 14:00

DJ

14:00 - 14:30

Ourfold

14:30 - 15:15

DJ

15:15 - 15:45

Skibunny

15:45 - 16:30

DJ

16:30 - 17:00

White Rabbits

17:00 - 17:45

DJ

17:45 - 18:15

Envy

18:15 - 19:00

DJ

19:00 - 19:30

Bookhouse Boys

19:30 - 20:15

Daisy Heartbreaker

20:15 - 21:15

O Children

21:15 - 22:00

TBA

22:00 - 23:00

Dam Funk & Master Blazter

23:00 - 23:45

Jaymo And Andy George

23:45 - 01:15

Errors

01:15 - 02:00

The Bimble Inn

Lulu And The Lampshades

16:00 - 17:00

Spark

17:00 - 18:00

Vision Of Trees

18:00 - 19:00

Belleruche

19:00 - 20:30

King Salami And The Cumberland 3

20:30 - 21:30

Sisters Of Transistors

21:30 - 23:30

Countryside Alliance Crew

23:30 - 01:00

The Egg (+A Bit Inn 3d)

01:00 - 02:30

Andy Barlow (Lamb)

02:30 - 04:00

Bandstand

Me And My Sister

10:00 - 10:30

Charley Macaulay

10:55 - 11:25

Dr Jones

11:50 - 12:20

Newrising

12:45 - 13:15

Misty Miller

13:45 - 14:15

The Half Sisters

14:45 - 15:15

Science Museum Team

15:15 - 15:30

Punk Science

15:30 - 16:00

Science Museum Team

16:00 - 16:15

Mathew P

16:15 - 16:45

The Egg

17:00 - 17:35

Plugged In Eco-House Party

17:35 - 18:15

Samuel Chase

18:15 - 19:00

The Martin Harley Band

19:30 - 20:15

Sparrow And The Workshop

20:45 - 21:30

The Boy Who Trapped The Sun

22:00 - 22:45

Glen Matlock

23:15 - 00:00

Gazebo In The Woods

Platform One Presents

13:00 - 13:20

Platform One Presents

13:30 - 13:50

Platform One Presents

14:00 - 14:20

Platform One Presents

14:30 - 14:50

Platform One Presents

15:00 - 15:20

Platform One Presents

15:30 - 15:50

Tankus The Henge

16:00 - 16:30

The Gramophone

17:00 - 17:45

Santa Spirita

18:00 - 18:30

Jc & Angelina

18:50 - 19:20

Matthew Pearson

19:40 - 20:20

Cheviot Hill

20:40 - 21:20

Looking Glass

21:40 - 22:20

The Adventurists

22:40 - 23:30

Gaymers

Chris Barnett

12:00 - 14:00

Lewis Floyd Henry

14:00 - 15:00

Quiz

15:00 - 16:00

Human Jukebox

16:00 - 17:00

Rinky Dinks

17:00 - 18:00

Human Jukebox

18:00 - 19:00

Skinny Lister

19:00 - 20:00

Human Jukebox

20:00 - 21:30

Dj Kobayashi

21:30 - 22:00

Herbert Newbert

22:00 - 23:30

Gilbey Gilbey

23:30 - 01:00

Cosmic Truth

01:00 - 03:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Cocktails And Dreams

Cocktails & Dreams Doors Open Private Booths To Let Loose Your Inner Singstar Open Singstar Stage For The True Legends

12:00 - 22:00

‘Club Tropicana’ At Cocktails & Dreams Featuring: Peter Frank Raooowsht & Special Guest Limahl From Kajagoogoo

22:00 - 03:00

Polka

Dj Chris Van Tofu

15:00 - 16:00

Billy Vincent

16:00 - 17:00

Dodo

17:15 - 18:15

Penny Metal

18:30 - 19:30

Drunken Balordi

19:45 - 20:45

Lazy Habits

21:00 - 22:00

Besti Guestee

22:15 - 23:15

Penny Metal

23:30 - 00:30

Drunken Balordi

00:45 - 01:45

Sam And The Womp

02:00 - 03:00

Tako Lako

03:15 - 04:00

Come Dancing

Come Dancing - Waltz

12:30 - 13:30

Come Dancing - Mambo

13:30 - 14:30

Come Dancing - Hip Hop

14:30 - 15:30

Come Dancing - Breakdancing - One Motion

15:30 - 16:30

Come Dancing - Lindy Hop

16:30 - 17:30

Come Dancing - Ballroom Tango

17:30 - 18:30

Come Dancing Finale And Comp

18:30 - 20:00

Fabulous Lounge Swingers

20:15 - 21:00

Wagon Tales

21:00 - 22:00

Dj Big Bamboo

22:00 - 22:15

Sam And The Womp

22:15 - 23:15

Dj Gaz Mayall

23:15 - 00:45

Cw Stoneking

00:45 - 01:45

Dj Gaz Mayall

01:45 - 02:45

Top Cats

02:45 - 03:45

Dj Tofu Ska Remix

03:45 - 04:00

Black Dahlia

Dj’S Flutter & Wow

18:30 - 19:15

The Henry Brothers (Live)

19:15 - 20:00

Dj Tony Tunes

20:00 - 20:45

Lonnie Donegan Jr (Live)

20:45 - 21:30

Dj G G

21:30 - 22:00

The Siren Sisters (Live)

22:00 - 22:30

Dj Sisamo

22:30 - 23:30

Count Sizzle

23:30 - 00:30

Jack (Live)

00:30 - 01:30

Greg’S Greats, Dj 78 & Natty Bo

01:30 - 02:00

Chai Wallahs

The Diplomats Of Sound

11:00 - 12:00

Reggae Roast

12:00 - 15:00

Broken Heart Dj'S

15:00 - 16:30

Ross Allen

16:30 - 18:15

Bobby Friction

18:15 - 19:30

Mc Xander

19:30 - 20:45

The Nextmen

20:45 - 22:30

Trojan Soundsystem

22:30 - 00:00

Darkstar

00:00 - 01:30

David Rodigan

01:30 - 03:00

Totally Enormous Extinct Dinosaurs

03:00 - 04:00

Skuff & Inja

04:00 - 05:00

Evergreen & Landlord

05:00 - 06:00

Knees Up Tent

Abandoman

14:00 - 15:30

Gracie

15:30 - 17:00

Abandoman

17:00 - 18:30

Karauke

18:30 - 20:00

Underbling & Vow

20:00 - 22:00

Globoloco

22:00 - 02:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Bestival 2010 Clashfinder Sunday

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Main Stage

Gaggle

11:00 - 11:30

Bobby Lost

11:30 - 11:40

Lucky Elephant

11:40 - 12:20

Bobby Lost

12:20 - 12:40

Beth Jeans Houghton

12:40 - 13:20

Mr Motivator (Secret Set) Indroduced By Bobby Lost

13:20 - 13:45

The Cuban Brothers Indroduced By Bobby Lost

13:45 - 14:30

Bobby Lost

14:30 - 15:00

Marc Almond

15:00 - 15:45

Lord Anthony

15:45 - 16:15

Echo & The Bunneymen

16:15 - 16:45

Lord Anthony

16:45 - 17:15

Chic

17:15 - 18:45

DJ

18:45 - 19:15

Chase & Status

19:15 - 20:15

Rob Da Bank

20:15 - 21:00

The Prodigy

21:00 - 22:30

Big Top

Sound Of Rum

11:20 - 12:00

Crimes Against Pop

12:00 - 12:30

High Llamas

12:30 - 13:15

Crimes Against Pop

13:15 - 13:45

Tunng

13:45 - 14:30

Crimes Against Pop

14:30 - 15:00

The Twinkle Brothers

15:00 - 16:00

DJ

16:00 - 16:30

Beardyman

16:30 - 17:30

DJ

17:30 - 18:00

Wax Tailor

18:00 - 19:00

DJ

19:00 - 19:30

Fat Freddys Drop

19:30 - 21:00

TBA

21:00 - 21:30

Vitalic

21:30 - 22:30

TBA

22:30 - 23:00

Fever Ray

23:00 - 00:00

Arthur Baker

00:00 - 01:00

Lcd Soundsystem

01:00 - 02:15

Bollywood

Bestival Fm

11:00 - 12:30

Adrian Sherwood

12:30 - 14:00

Reggae Roast

14:00 - 15:30

Ramadanman

15:30 - 16:30

Jaguar Skills

16:30 - 17:30

Dj Derek

17:30 - 19:00

Horse Meat Disco

19:00 - 20:30

Villa

20:30 - 22:00

Sbtrkt

22:00 - 23:00

Dixon

23:00 - 00:30

Aeroplane

00:30 - 02:00

Caberet

Knees Up With The Gents

12:00 - 12:15

Early Edition

12:30 - 14:00

Comedy - Mc Craig Campbell

14:00 - 14:15

Comedy - Paul Mccaffrey

14:15 - 14:35

Comedy - Mc Craig Campbell

14:35 - 14:40

Comedy - Tiernan Douieb

14:40 - 15:00

Comedy - Mc Craig Campbell

15:00 - 15:15

Comedy - Eric Lampaert

15:15 - 15:35

Comedy - Mc Craig Campbell

15:35 - 15:40

Comedy - Tiffany Stevenson

15:40 - 16:00

Comedy - Mc Craig Campbell

16:00 - 16:05

Comedy - Tbc

16:05 - 16:25

Comedy - Mc Craig Campbell

16:25 - 16:30

Comedy - Matt Kirshen

16:30 - 16:50

Comedy - Mc Craig Campbell

16:50 - 16:55

Comedy - Andre Vincent

16:55 - 17:15

Comedy - Mc Craig Campbell

17:15 - 17:20

Comedy - Rufus Hound Tbc

17:20 - 17:45

Comedy - Mc Craig Campbell

17:45 - 18:00

Sonic Power Of Fruit And Vegetables

18:30 - 19:15

Agent Lynch

19:15 - 19:30

Sink The Pink

19:35 - 20:50

The Sounds Familiar Pump Up The Volume Disco 2000 Roadshow

21:00 - 22:00

Stick It On Djs

22:00 - 23:00

Break -Set Up For Silent Disco

23:30 - 00:00

Blonde Ambition -Vs Benji Boko

00:00 - 01:30

Handsome Dave Rocker - Vs- Gentle Bren

01:30 - 03:00

Daryl Stay - Vs -George Bowell

03:00 - 04:00

Arcadia Presents The Spider

Niki B'S Note-Orious

12:00 - 12:30

Disco Bloodbath

12:30 - 14:15

Snap (Secet Set)

14:15 - 15:00

Disco Bloodbath

15:00 - 15:30

King Blues

15:30 - 16:15

Disco Bloodbath

16:15 - 16:45

Bikini Beach Band

16:45 - 17:30

Loose Cannons

17:30 - 18:00

South Central

18:00 - 18:45

Loose Cannons

18:45 - 19:15

Charli Xcx

19:15 - 20:00

Electric Pacific

20:00 - 21:00

Mademoisiselle Caro & Franck Garcia

21:00 - 22:00

Yoda

22:00 - 23:30

Arcadia Fire Show

23:30 - 00:00

Rob Da Bank

00:00 - 01:00

Dub Pistols

01:00 - 02:00

Rock And Roll Stage

Telegraphs

12:00 - 12:45

DJ

12:45 - 13:15

Muchuu

13:15 - 13:45

DJ

13:45 - 14:15

Race Horses

14:15 - 15:00

DJ

15:00 - 15:30

Monarchy

15:30 - 16:15

DJ

16:15 - 16:45

Cock N Bull Kid

16:45 - 17:30

DJ

17:30 - 18:00

Villagers

18:00 - 18:45

DJ

18:45 - 19:15

Summer Camp

19:15 - 20:00

DJ

20:00 - 20:30

King Charles

20:30 - 21:15

DJ

21:15 - 21:45

Caribou

21:45 - 22:30

Firworks

22:30 - 23:00

DJ

23:00 - 23:30

Kid Adrift

23:30 - 00:15

DJ

00:15 - 00:45

New Young Pony Club

00:45 - 01:30

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Sailor Jerrys

Laura J Martin

13:45 - 14:30

DJ

14:30 - 15:00

Council Estate Supermodels

15:00 - 15:45

Billy Vincent

15:45 - 16:30

DJ

16:30 - 17:00

Mndr

17:00 - 17:45

Yasmin

17:45 - 18:45

Sunday Girl

18:45 - 19:30

Yasmin

19:30 - 20:00

Floors And Walls

20:00 - 20:45

DJ

20:45 - 21:15

Kassidy

21:15 - 22:00

DJ

22:00 - 22:30

Egyptian Hip Hop

22:30 - 23:15

DJ

23:15 - 23:45

Sound Of Rum

23:45 - 00:30

Wild Geese

01:15 - 02:00

The Bimble Inn

Human

16:00 - 17:00

Skinny Lister

17:00 - 18:00

Midnight Expresso

18:00 - 19:00

Sound Of Rum

19:00 - 20:30

Nately

20:30 - 22:00

Man Like Me

22:00 - 23:30

Loose Cannons

23:30 - 01:00

Movits

01:00 - 02:30

Cindy Pink (Dj Set)

02:30 - 04:00

Bandstand

Revenge Of The Lawn

10:00 - 10:25

Jamie Moody

10:45 - 11:10

Sun Down City

11:40 - 12:05

The Chancers

12:25 - 12:50

The Shutes

13:10 - 13:35

Woon

14:00 - 14:45

Science Museum Team

15:00 - 15:15

Punk Science

15:15 - 15:45

Science Museum Team

15:45 - 16:00

Guy Page Trio

16:00 - 16:45

Hugo Fruslinky

17:15 - 18:00

Most People In Their Pants World Record Attempt

18:00 - 18:30

The Monitors

18:30 - 19:15

Cooly Haste

19:45 - 20:30

Blank Beats

21:00 - 21:45

Pilots

22:15 - 23:00

Gazebo In The Woods

Platform One Presents

13:00 - 13:20

Platform One Presents

13:30 - 13:50

Platform One Presents

14:00 - 14:20

Platform One Presents

14:30 - 14:50

Platform One Presents

15:00 - 15:20

Platform One Presents

15:30 - 15:50

Edric Man

16:00 - 16:30

Strange Days

17:00 - 17:45

Holly Kirby

18:00 - 18:30

Opera

19:00 - 20:10

Dance Preachers

20:30 - 21:10

Gaymers

Human Jukebox

12:00 - 14:00

Skinny Lister

14:00 - 15:00

Quiz

15:00 - 16:00

Human Jukebox

16:00 - 16:30

Lewis Floyd Henry

17:00 - 18:00

Human Jukebox

18:00 - 19:00

Rinky Dinks

19:00 - 20:00

Human Jukebox

20:00 - 22:30

Fireworks

22:30 - 23:00

To The Bone

23:00 - 01:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

Cocktails And Dreams

Cocktails & Dreams Doors Open Private Booths To Let Loose Your Inner Singstar Open Singstar Stage For The True Legends

12:00 - 22:00

‘Power Anthems’ At Cocktails & Dreams Featuring: Barry Peters & Special Guest Katrina From Katrina And The Waves

22:00 - 01:30

Polka

Dj Peeping Tallulah

13:00 - 14:00

Loose Moose Stringband

14:00 - 15:00

Dj Mathew Gun Club

15:00 - 15:30

Kidnap Alice

15:30 - 16:15

Plaster Of Paris

16:15 - 17:00

Cut A Shine Afternoon Dance

17:00 - 18:00

Sam And The Womp

18:30 - 19:30

Goodnight Lenin

20:00 - 21:00

Wagon Tales

21:30 - 22:30

Folkaoke

23:00 - 00:00

Trailer Trash Orchestra

00:15 - 01:00

Cut A Shine Hoedown

01:15 - 02:00

Loose Moose

02:15 - 03:00

Come Dancing

Come Dancing - Charleston

12:30 - 13:30

Come Dancing - Lindy Hop

13:30 - 14:30

Come Dancing - Hip Hop

14:30 - 15:30

Come Dancing - Breakdancing - One Motion

15:30 - 16:30

Come Dancing - Cha Cha

16:30 - 17:30

Come Dancing - Samba

17:30 - 18:30

Come Dancing Finale And Comp

18:30 - 20:00

Dulwich Ukelele Band

20:15 - 21:00

Dj Dirty Retro

21:00 - 21:15

Movits

21:15 - 22:15

Dj Mr Chuckles...

22:15 - 22:45

Mr B The Gentleman Rhymer

22:45 - 23:05

Lazy Habits -Vs- The Correspondents

23:05 - 00:35

Dutty Moonshine

00:35 - 01:35

Dj Switch

01:35 - 02:35

Closing Ceremony With Dj Tofu And Friends

02:35 - 03:00

Black Dahlia

Acoustic Shananigans

13:00 - 15:00

Around The World In 78s

15:00 - 16:00

Guest Acts (Live)

16:00 - 18:30

Break

18:30 - 20:00

Open

18:30 - 19:15

Dj G G

20:00 - 20:30

Count Sizzle

20:30 - 21:30

Tony Tunes Rocking Keys (Live)

21:30 - 22:00

Dj’S Flutter & Wow

22:00 - 22:45

The Siren Sisters (Live)

22:45 - 23:15

Dj 78

23:15 - 00:00

The Henry Brothers (Live)

00:00 - 00:45

Greg’S Greats 78s & Friends

00:45 - 01:00

Chai Wallahs

The Diplomats Of Sound

11:00 - 12:00

Portico Quartet

12:00 - 13:30

Sub Motion Orchestra

13:30 - 15:00

Mankala

15:00 - 16:00

Heatwave Dj'S

16:00 - 18:00

Mr Benn

18:00 - 20:45

Yes Sir Boss

20:45 - 22:00

The Boxettes

22:00 - 23:30

Nucleus Roots

23:30 - 01:00

Gentlemans Dub Club

01:00 - 02:00

The Diplomats Of Sound

02:00 - 04:00

Knees Up Tent

Abandoman

14:00 - 15:30

Gracie

15:30 - 17:00

Abandoman

17:00 - 18:30

Tbc

18:30 - 20:00

Glamourtrons

20:00 - 22:00

Close

22:00 - 01:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

00:00

01:00

02:00

03:00

04:00

05:00

06:00

It's worth printing the clashfinder as late as possible. The current advice for printing is:

Don't even think about it Patience, grasshopper Not now. Soon, I promise Print if you have to Have at it!

OK, so this site has grown massively in popularity over the years, which is good. Very good, in fact. But it means that my hosting fees have jumped up significantly, which is slightly less good. I'd like to keep the site ad-free for as long as possible so, if you've used a clashfinder recently and would like to help keep the site running, please use the paypal buttons below.

Please only donate what you feel is affordable and appropriate for the clashfinders you've used recently. :)


20p 50p 1 2 A Pint (3.50) Other Amount

Follow us on Twitter: @clashfinder

Your short UID: 02xfrd.ra

Nothing yet. Click on the acts you'd like to see then click 'Update'.

To print the clashfinder properly, you need to set the page to Landscape, print background colours and maximise the print area.

Clashfinder General

Processing time: 0.293 sec

Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License. Download it, print it, give it to all your friends. Just don't go selling it, m-kay?.